در صورت عملي شدن پيشنهاد دو عضو كميته داوري جبهه متحد اصولگرايان :
صفوف وحدت اصولگرايان فشرده تر مي شود
کد خبر: ۵۳۲
تاريخ: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۶
در نخستين انتخابات مجلس شوراي اسلامي، يكي از نگراني هاي عمده وفاداران اصيل به انقلاب و پيروان خط امام، تشتت و افتراق فهرست ميان تشكلهاي اين  جريان بود. اين اتفاق كه ناشي از پس لرزه هاي انتخابات رياست جمهوري بود كه مدتي قبل از آن برگزار و طيف موسوم به "جريان اسلامي" داراي چندين گرايش شده بود. سرانجام با ابتكار شهيد دكتر بهشتي حزب جمهوری اسلامی و جامعه روحانیت مبارز بعد از رایزنی‌های فراوان بر سر ارائه فهرست مشترک با هم به توافق رسیده و ائتلاف خود را با عنوان "ائتلاف بزرگ" اعلام کردند که این ائتلاف در مجلس دارای اکثریتی قابل توجه شد.
در این ائتلاف افزون‌بر گروه‌های هم‌سو با دو تشکل یادشده، گروه‌هایی نظیر "سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی"، "سازمان فجر اسلام"، "نهضت زنان مسلمان"، "اتحادیه انجمن‌های اسلامی" و "بنیاد الهادی" نیز شرکت کردند.  براي اين ائتلاف كه تنها سه روز قبل از انتخابات حاصل شد و تا پيش از آن هر يك فهرست خود را تبليغ مي كرد؛ در تفاهمنامه هريك به عدول از تعدادي از نامزدهاي خود رضايت داد تا سرانجام فهرست مشتركي در تهران حاصل گرديد و توانست از راه يافتن افرادي همچون مسعود رجوي كه سرليست سازمان مجاهدين خلق بود و تا آن روز چهره خود را آشكار نكرده بود جلوگيري نمايد.
اينك حجت الاسلام و المسلمين ابوترابي و حبيب الله عسگراولادي دو تن از چهره هاي شاخص اصولگرايان كه عضو كميته داوري نيز مي باشند؛ در گفت و گو با هفته نامه "شما" پيشنهاد تكرار آن راهكار را براي فشرده تر كردن صفوف اصولگرايان مطرح ساخته اند.