نگاهي به سوابق و فعاليت هاي
نامزدهاي حزب موتلفه اسلامي در انتخابات مجلس نهم
محمد نبي حبيبي، اسدالله بادامچيان، فاطمه رهبر و لاله افتخاري چهار نامزد حزب موتلفه اسلامي در حوزه انتخابيه تهران، ري، شميرانات، بومهن و اسلامشهر هستند كه در فهرست جبهه متحد اصولگرايان قرار گرفته اند.
کد خبر: ۵۲۸
تاريخ: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۷
محمد نبی حبیبی:

در سال 1324 در ورامین به دنیا آمد. وی در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در تمامی تظاهرات ها فعال بوده و علیه رژیم ستمشاهی فعالیت های سیاسی داشته است.
وی همواره مقلد امام خمینی (ره) بوده ، و در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از استانهای کلیدی ایران استاندار بوده است.
وی استانداری تهران،فارس،خراسان بزرگ را در کارنامه سوابق خود دارد.
محمد نبی حبیبی که دارای فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه تهران است در دوره ای به عنوان شهردار تهران خدمات بسیاری را نصیب این کلان شهر می کند که از جمله آن می توان به متروی تهران اشاره کرد که آغاز ساخت این پروِه از زمان شهرداری وی شروع شد و امروز خدمات زیادی را به شهروندان تهرانی ارائه کرده است.
وی اکنون به عنوان دبیر کل حزب موتلفه اسلامی مشغول فعالیت است .
دیگر سوابق محمد نبی حبیبی به شرح ذیل است:
-    قائم مقام بنیاد بین المللی غدیر
-    مدیر عامل شرکت پست جمهوری اسلامی
-    معاون وزیر راه و ترابری
-    رئیس سازمان هواپیمایی کشور
-    معاون وزیر بازرگانی
-    قائم مقام رئیس بنیاد مستضعفان و جانبازان
-    رئیس ستاد اقامه نماز تهران
-    معاون سیاسی استاندار کرمان
 به عقیده وی حفظ ارزشهای انقلاب و اجرای قانون اساسی و تبعیت از ولی فقیه  در درجه اول اهمیت فعالیت های مجلس نهم قرار دارد و همچنین به نظر وی پس از آن پرداختن مجلس به امور اقتصاد مقوله بسیار مهمی است.


دكتر اسدالله بادامچيان:

دکتر اسدالله بادامچیان در سال ۱۳۲۰ در تهران در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد بادامچیان در دوران نوجوانی همواره در مساجد و حسینیه ها فعالیت های بسیار پر رنگی داشته و از نوجوانی در حوادث و اتفاقات مهم کشور حضوری فعال داشته است.
وی در نوجوانی با گروه شیعیان و فدائیان اسلام آشنا می شود و همکاری خود را با این گروه شروع می کند. همکاری دکتر بادامچیان با گروهها و تشکلهای مبارز اسلامی باعث شد وی سه بار توسط رژیم ستمشاهی دستگیر و به زندان رفته و حتی در کمیته مشترک ضد خرابکاری توسط ساواک بارها شکنجه های سخت را تحمل کرد. بادامچیان عضو هیات موسس حزب موتلفه اسلامی بوده است که در سال 1342 به فرمان امام خمینی(ره) تشکیل می شود و اکنون نیز به عنوان قائم مقام این حزب مشغول فعالیت است.
وی در سالهای 56 13و 1357 عضو شورای مرکزی تشکل مخفی بوده و همواره در تاریخ انقلاب نقش مهم و اساسی را در فعالیت ها داشته و به نوعی تاریخ زنده انقلاب اسلامی است.
بادامچیان در زمان پیروزی انقلاب اسلامی عضو شورای مرکزی هفت نفره کمیته استقبال از امام خمینی(ره) بود که توانستند با مدیریت خود یکی از روزهای تاریخی را در اذهان ملت به بهترین شکل اجرا کنند.
بادامچیان با تشکیل حزب جمهوری اسلامی در کنار بزرگانی همچون آیت الله شهید بهشتیٰ ، آیت الله خامنه ای و دیگرانٰ عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی بوده و همواره در کنار این بزرگان فعالیت های سیاسی خود را انجام داده است.
دکتر اسدالله بادامچیان فوق لیسانس علوم سیاسی و دکترای روابط بین الملل است و با علوم حوزوی در حد سطح آشناست.
 وی یکی از رجال سیاسی -فرهنگی انقلاب محسوب می شود و تحلیل ها و بیانات او مورد توجه عموم به ویژه نخبگان و فرهیختگان است،حتی رسانه های بیگانه نسبت به تحلیل های ایشان حساسیت ویژه ای دارند .
 دکتر بادامچیان تا کنون حدود ۵۰ جلد کتاب تالیف نموده که اکثر آنها به چاپ رسیده است . او یکی از قدیمی ترین و پرسابقه ترین تحلیلگر مسائل سیاسی کشور است و تحلیل های وی در سیاست گذاریهای کلان نظام اسلامی و در صحنه های اجتماعی با توجه به سابقه تدریس در حوزه و دانشگاه نقش ویژه داشته است . او با برخورداری از امتیاز سابقه تشکیلاتی ، همواره جریانات سیاسی ، فرهنگی جامعه را به صورتی دقیق دنبال نموده و مجموعه کتب وی حاصل تفکرات ، خاطرات و دیدگاه های ۵۰ سال حضور او در صحنه های سیاسی _ فرهنگی و مدیریتی کلان در دستگاه های اجرایی ، قانون گذاری و قضایی است که برای دانشجویان ، اساتید ، پژوهشگران، نقادان و تحلیلگران مفید و راهگشا است .
 لازم به ذکر است دکتر بادام چیان پس از پیروزی انقلاب اسلامی عهده دار مسئولیت های ذیل بوده است:
•     دبیر اجرائی حزب جمهوری اسلامی ، مسئول استان ها و شهرستان های حزب ، مسئول تبلیغات حزب .
•     عضو موسس و شورای مرکزی جامعه اسلامی فرهنگیان
•     نماینده دوره های دوم و هشتم مجلس شورای اسلامی . نایب رئیس و مخبر کمیسیون اقتصاد و دارائی ، عضو کمیسیون اجتماعی ، نماینده ناظر مجلس در اندوخته اسکناس ، عضو کمیسیون احزاب مجلس ، عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی
•     معاون سیاسی و مشاور امور اجتماعی رئیس قوه قضائیه
•     رئیس کمیسیون ماده ۱۰ احزاب
•     نایب رئیس اول خانه احزاب
•     عضو موسس ، شورای مرکزی ، دبیر اجرائی ، رئیس مرکز امور سیاسی ، مدیر مسئول هفته نامه شما ، و درحال حاضر قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی است .
•     تدریس در دانشگاه و حوزه علمیه
•     رئیس کمیسیون فرهنگی سازمان تربیت بدنی
•       و مسئولیت های دیگری که بر حسب توانائی و اطلاعات گسترده وی به ایشان سپرده اند.فاطمه رهبر:

نماينده مردم تهران در دوره هاي هفتم و هشتم  مجلس شوراي اسلامي  متولد ۱۳۴۳ و داراي مدرك كارشناسي ارشد گرافيك است.  فاطمه رهبر، فعاليت هاي فرهنگي اش را از تدريس در آموزش و پرورش آغاز مي كند. پس از آن در صدا و سيما به عنوان مدير توليد شبكه جهان بين ( اينترنت)، دبير شوراي عالي سياست گذاري اينترنت سازمان ، مدير شبكه اينترنتي جوان و مدير طرح و تئسعه سيستم هاي رايانه اي فعاليت كرده است به واسطه اين فعاليت ها در سال  1382 به عنوان مدير نمونه انتخاب گرديد. از سال 75 عضو حزب موتلفه اسلامي مي شود و پس از مدتي به عضويت شوراي مركزي حزب در مي آيد . براي اولين بار از سوي همين تشكل وارد مجلس هفتم مي شود. در مجلس هشتم نيز به نمايندگي حزب موتلفه اسلامي در ليست جبهه متحد اصولگرايان قرار گرفت و راهي مجلس شد.
در مجلس هفتم و هشتم به عنوان نايب رييس كميسيون فرهنگي مجلس فعاليت مي كرد و همزمان عضو هيات نظارت بر عملكرد دستگاههاي دولتي نيز بود. عضويت در فراكسيون قرآن و عترت و فراكسيون ورزش از ديگر فعاليتهاي فاطمه رهبر در مجلس هفتم بود. وي در مجلس هشتم نيز در كميسيون فرهنگي عضو شد . حضور وي در فراكسيون زنان منجر به تصويب قوانين حمايتي  از خانواده و زنان گرديد كه مي توان به  ماده 230 و ماده 227 برنامه پنجم توسعه كه از مهمترين و كليدي ترين مواد در حوزه زنان، كودك و خانواده است اشاره كرد .
حضور فعال وي در برابر جريان فتنه در انتخابات 88 موجب گرديد كه حجم تخريب هاي گسترده اي از سوي فتنه گران متوجه وي گردد.دكتر لاله افتخاري:

نماينده مردم تهران در مجالس هفتم و هشتم متولد ۱۳۳۸ و دكتراي علوم قرآني است. وي كه فرزند بسیجی شهید محمد حسین افتخاری  و همسر بسیجی شهید محمد علی عامریان  است در سال 65  پدر و همسر خود را در عمليات كربلاي 4 طي فاصله  كمي از دست مي دهد. سركار خانم لاله افتخاري در سال 69 با رتبه ۳ کنکور و معدل 04/19 به عنوان رتبه اول کارشناسی علوم قرآن و حدیث وارد دانشگاه فردوسی مشهد مي شود . دوره كارشناسي ارشد و دكتراي خود را در دانشگاه تهران مي گذارند. مطالعه و تحقيقات وي در موضوعات حقوق زنان، الگوي زن مسلمان و علوم قرآني سبب مي شود تا  وي به عنوان زن نمونه از سوي مؤسسه فرهنگي شجره طوبي لوح افتخار دريافت كند. مدارج علمي و مديريتي وي باعث شد تا از سوي اصولگرايان براي نمايندگي مجالس هفتم و هشتم به مردم معرفي گردد كه با اقبال مردم تهران توانست به مجلس راه يابد.
عضويت در کمیسیون پژوهشهای قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضويت در هیئت منصفه دادگاه مطبوعات
تاسيس و رئیس فراکسیون قرآن و عترت(ع) مجلس شورای اسلامی وموسس و مسئول فراکسیون حمایت از مخترعان، نخبگان و نوآوران مجلس شورای اسلامی از ديگر فعاليت هاي وي است.جهت آشنايي با ديدگاه آنها گفتگوهاي اين چهار نامزد را در لينكهاي مرتبط بخوانيد.