دبیر کل حزب موتلفه اسلامی:
جبهه ی متحد اصولگرایی نماد تکلیف گرایی در حوزه ی سیاست است
فهرست جبهه متحد اصولگرایی محصول خرد جمعي و نماد تكليف گرايي در حوزه سياست است
کد خبر: ۵۰۶
تاريخ: ۰۴ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۰:۲۸

محمد نبي حبيبي دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به بيانيه مشترك حضرات آيات مهدوي كني و محمد يزدي دبير كل جامعه روحانيت مبارز و رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت : فهرست جبهه متحد اصولگرایی محصول خرد جمعي و نماد تكليف گرايي در حوزه سياست است و ما بسيار مسرور هستيم كه اين فهرست مورد تاييد جامعتين قرار گرفته است.
ساز و كارجامعتين منجر به تصميم سازي در سطح ملي
به گزارش روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي وي که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت؛با تقدير از حضرات آيات مهدوي كني و محمد يزدي اظهار داشت: ساز و كار حقوقي كه با راهنمايي بزرگان ديني در جامعتين پيشنهاد شد نهايتا منجر به تصميم سازي در سطح ملي بود.
اميدواريم با فهرست جبهه متحد مجلس شايسته ملت ايران تشكيل دهيم
وي افزود: جبهه متحد اصولگرايان درتهران و سراسر كشور فهرست خود را براساس خطوط منشور اصولگرايي ارائه داده است. ما اميدواريم با اين فهرست یك مجلس قوي ،كار آمد، سالم و صالح كه شايسته ملت ايران باشد تشكيل دهيم.
خود را رقيب هيچ
 فهرست اصولگرايي نمي دانيم

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به فهرست هاي ديگر تصریح کرد: ما به همه كساني كه مي خواهند رقابت سالم و اخلاقي را در انتخابات آينده تجربه كنند احترام گذاشته و خود را رقيب هيچ فهرست اصولگرايي نمي دانيم.
تدوین برنامه هاي جبهه متحد در حوزه های مختلف
حبیبی با اشاره به برنامه هاي جبهه متحد اصولگرايان براي مجلس نهم بیان داشت: برنامه هاي جبهه متحد در حوزه های سیاست، اقتصاد،فرهنگ و ... تدوین شده است و انشاء الله در وقت خود اعلام خواهد شد.
ويژگي هاي فهرست جبهه متحد
وی با اشاره به امتیازات فهرست جبهه متحد اصولگرايان گفت: جبهه متحد اصولگرايان متشكل از جمعي از اقتصاد دانان و افراد متخصص در سياست خارجي  و حوزه هاي حقوقي و فرهنگي  بوده و همچنین افرادي كه قبل از انقلاب سوابق متعدد مبارزه عليه رژيم ستمشاهی داشته و تجربيات مفيدي در حوزه هاي اجرايي كشور را نيز دارند. تدوين كنندگان فهرست سعي كرده اند جوانگرايي را دركنار تجربه قرار دهند و یک فهرست جامع ارائه دهند.
تلاش كنيم رقابت ها
تبديل به چالش امنيتي نشود

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی هشدار داد: دشمن مي خواهد رقابت هاي سياسي در نهمين دوره انتخابات مجلس را تبديل به جنگ قدرت كند، ما بايد از اين ميدان فاصله بگيريم و نيت ها را خالص كنيم و به دنبال تكليف باشيم، در شهرستانها هم خطر نزاع قبيلگي رقابت هاي سالم را تهديد مي كند، بايد تلاش كنيم رقابت ها تبديل به چالش امنيتي نشود.
سالم سازي فرآيند اقتصادي دركشور، مطالبه مهم مردم
حبيبي در بخش ديگري از اين گفت وگو در مورد برگزاري اولين نشست دادگاه فساد بانكي گفت: سرانجام محاكمه مفسدين اقتصادي به جرم اخلال در نظام اقتصادي كشور برگزار شد. قوه قضاييه بايد اقتدار خود را در مجازات آنها نشان دهد. يكی از مطالبات مهم مردم سالم سازي فرآيند اقتصادي دركشور وكوتاه كردن دست رانت خوران ، رشوه دهندگان و رشوه گيرندگان است.
قاضي بايد عدالت را اجرا كند
وي ادامه داد: قاضي بايد عدالت را اجرا كند تا ثابت شود در اين انقلاب هر كس راه ستم و ظلم را طي كند حتما گرفتار عدالت مي شود و مجازات خواهد شد.
محكمه اي به وسعت ايران
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی بیان داشت: محكمه اي که اكنون در برابر آن هستيم به وسعت ايران است و مردم در اين دادگاه حضوردارند. متهمين بايد بدانند قاضي به نمايندگي از ملت ايران مي خواهد حكم الهي را جاري كند. قطعا اين حكم مورد عبرت تبهكاران خواهد بود كه بخواهند در نظام اقتصادي كشور اخلال نمايند.
قطع فروش نفت، ايجاد 
توازن در گفت وگو

وي در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص دور جديد مذاكرات ايران با آژانس و  نيز 1+5 اظهار داشت: ما از دولت تشكر می كنيم كه در آغاز دور جديد مذاكرت فروش نفت به فرانسه و انگليس را قطع كرد. اين رويكرد يك توازني را در معادلات گفت وگو پديد مي آورد، همچنين رونمايي از پيشرفت هاي هسته اي ايران و قرار دادن سوخت 20 درصد در قلب راكتور تهران اقدام ديگري است كه مورد تشكر مي باشد كه خود پيامي براي طرفهاي گفت و گو مي باشد.
هزينه هاي تصميمات‌اروپا و غرب
وي تصريح كرد :‌اروپا و غرب بايد هزينه هاي تصميمات نادرست خود را بپردازد و بداند تحريم ها و تهديد ها از سوي ملت ايران بي پاسخ نمي ماند.
هيچ دولتي حاضر نيست جنايتكاران منافق را بپذيرد
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در ادامه در خصوص اقدام دولت عراق در اخراج منافقين از اردوگاه اشرف خاطر نشان کرد :‌اخراج منافقين از اردوگاه اشرف اولين گام عملي دولت عراق در مبارزه با تروريسم است، منافقين و تروريست این روزها سياه ترين ایام خود را مي گذرانند. هيچ دولتي حاضر نيست جنايتكاران منافق را بپذيرد. اين پايان کار منافقین و همكاري با كفار و ملحدين است.
مردم عربستان و بحرين پيروزي را درآغوش خواهند كشيد
حبیبی در پایان طنين فرياد مرگ بر شاه و درود بر امام خميني(ره) در بحرين و عربستان را پاسخي به تشديد فشار هاي دو دولت غاصب در عربستان و بحرين دانست و گفت: به زودي مردم عربستان و بحرين پيروزي را درآغوش خواهند كشيد و مانند مردم مصر ، تونس ، ليبي و ...  از شر استبداد و استعمار رهايي خواهند يافت .