آيت الله مهدوي كني با اشاره به انتخابات پيش رو:
نمي توانيد انقلاب را بدون روحانيت حفظ كنيد
آيت الله مهدوي كني در گفت وگو با هفته نامه شما با رد خبرهاي منتشر شده در محافل سياسي پيرامون ديدار اخير ...
کد خبر: ۴۲۳
تاريخ: ۲۷ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۳۱
 
آيت الله مهدوي كني در گفت وگو با هفته نامه شما با يادآوري اينكه توصيه هاي لازم را تا كنون در خصوص انتخابات داشته است و تلاشها براي اين بود كه مومنين دور هم جمع شوند؛ با رد خبرهاي منتشر شده در محافل سياسي پيرامون ديدار اخير ايشان با رهبري در خصوص انتخابات  گفت: اين خبر را تكذيب كنيد، من ديداري نداشته ام.
آیت‌الله محمد‌رضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه مجلس خبرگان رهبری از کاندیداهای انتخابات درخواست می کند، برخوردشان به گونه ای باشد که مردم با علاقه در پای صندوق های رأی حاضر شوند، گفت: تبلیغات کاندیداها به گونه نباشد که مردم را فراری دهد
به گزارش خبرنگار شما وی که در نشست مشترک هیئت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری سخن می گفت تصریح کرد:  اگر فداکاری‌های بزرگانی که قبل از انقلاب در زندان‌ها و بیرون از زندان‌ها فعالیت می‌کردند نبود، این انقلاب برپا نمی‌شد، ادامه داد: انقلاب ما یک انقلاب روحانی و اسلامی است و هیچ‌گاه نباید از روحانیت جدا شد.
وی افزود: اگر کسانی تصور می‌کردند که می‌توان انقلاب را جدا از روحانیت حفظ کرد، اشتباه کرده‌ و می‌کنند؛ معنای واقعی روحانیت، حفظ و پاسداری از دین، شریعت و ولایت ائمه است.
رئیس مجلس خبرگان رهبری انقلابیون را به دو دسته تقسیم کرد و گفت: یک دسته از انقلابیون مانند انقلابیون صدر اسلام هستند که انقلاب را بر پیامبر مقدم داشته‌اند و در نتیجه به سخنان پیامبر گوش ندادند.
آیت‌الله مهدوی‌کنی افزود: دسته دوم عده‌ای هستند که مسلمان واقعی محسوب می‌شوند و انقلابی بودن آنها در ذیل اسلام است.
وی ادامه داد: در انقلاب اسلامی ما هم چنین چیزی مشاهده شد؛ به طوری که برخی امام را دوست داشتند، چون امام انقلابی بود و در نتیجه وقتی دیدند که انقلاب مطابق میل‌شان نیست جدا شود.
آیت‌الله مهدوی کنی تصریح کرد: آن عده از افرادی که اسلام، دیانت و روحانیت را پذیرفته بودند، حرف از جدایی از انقلاب نزدند و امیدوارم این نکته اساسی همچنان باقی بماند و خبرگان با علم، عمل و حضورشان این نکته عظیم انقلاب را در دل‌ها نگه دارند.
آیت‌الله مهدوی‌کنی در ادامه تصریح کرد: نگاه دشمن و برخوردهایی که داشته این گونه بوده که می‌خواهند امر انتخابات مجلس نهم را کوچک نشان دهند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: مردم ما در راهپیمایی 22 بهمن حضوری چشمگیر داشتند و در انتخابات آتی هم در پیروی از امام و رهبری مشارکت گسترده‌ و دشمن‌شکن خواهند داشت.
آیت‌الله مهدوی‌کنی بر همین اساس به نامزدها توصیه کرد که به گونه‌ای عمل کنند که مردم به حضور در عرصه انتخابات علاقمند شوند و از تبلیغات نگران‌کننده و مردم‌ گریز، پرهیز کنند.
وی ادامه داد: باید همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند در عرصه انتخابات، رقابت بدون تخریب صورت گیرد و زمینه‌ای فراهم شود که مردم به شرکت گسترده در انتخابات ترغیب شوند.


رئیس مجلس خبرگان رهبری ابراز امیدواری کرد بیش از 80 درصد مردم در انتخابات 12 اسفند شرکت و با حضور گسترده‌تر از انتخابات 88 دشمنان را نگران و ناامید کنند.
آیت‌الله مهدوی‌کنی افزود: غیر از حضور و انتخاب افراد اصلح و صالح برای مجلس آینده، نفس حضور مردم در صحنه انتخابات موضوعیت دارد و مهم است.
وی تصریح کرد: هر‌چه حضور مردم در صحنه انتخابات گسترده‌تر باشد، حتی اگر به نامزدهایی رای دهند که در فهرست مورد نظر ما قرار ندارند، نشانگر آن است که انقلاب و رهبری را قبول داشته و پشتیبان اسلام هستند.
آیت‌الله مهدوی‌کنی از مردم خواست که در انتخاب کاندیداها دقت کرده و نمایندگانی را انتخاب کنند که برای کشور، نظام و ملت مفید هستند و نماینده یک شهر یا فرمانداران شهر نیستند.
رئیس مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال گفت: اگر می‌خواهیم این ایام‌الله را بزرگ بداریم، نباید کسانی را که در تأسیس و تشکیل این ایام تاثیرگذار بوده‌اند، فراموش کنیم.
آیت‌الله مهدوی‌کنی افزود: علما، مراجع، ائمه جماعات و شاگردان امام (ره) در دوران انقلاب فداکاری‌های زیادی کرده‌اند تا این انقلاب به ثمر رسید.