ترقی:
موسوی می خواهد مرده سیاسی خود را زنده نگه دارد
قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: موسوی در صلاحیتی نیست که نسبت به قانون اساسی جمهوری اسلامی که خودش در انتخابات ۸۸ ناقض آن بوده، اظهار نظر کند.
کد خبر: ۳۷۱۴۸
تاريخ: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹

حمیدرضا ترقی در گفتگو با مهر، با اشاره به بیانیه میرحسین موسوی مبنی بر برگزاری همه‌پرسی آزاد و سالم در مورد ضرورت تغییر یا تدوین قانون اساسی جدید، اظهار داشت: آقای موسوی بعنوان یک عنصری که سالهاست علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی مشکلات عدیده ای را برای کشور بوجود آورده در صلاحیتی نیست که نسبت به قانون اساسی جمهوری اسلامی که در انتخابات ۸۸ آنرا نقض کرده است، اظهار نظر کند.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی افزود: کسی که در موضع مخالف نظام جمهوری اسلامی ایران قرار دارد و خسارتهای فراوانی را به نظام وارد کرده قابلیت و صلاحیت مشورت برای اصلاح قانون اساسی را ندارد چرا که ملت ایران باید در اینباره تصمیم بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه طبیعتاً فرایند اصلاح قانون اساسی مبتنی بر نظرات مخالفین نظام نیست بلکه مبتنی بر نظرات دلسوزان جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: کسانی می‌توانند در اصلاح قانون اساسی اظهار نظر کنند که در تمام این سال‌ها در خدمت نظام بودند و از نزدیک مشکلات ساختاری را لمس کرده‌اند نه کسانی که به مقابله با آن برخواسته و درصدد براندازی آن بودند.

ترقی عنوان کرد: هدف موسوی از انتشار چنین بیانیه‌ای زنده نگهداشتن مرده سیاسی خود و عدم فراموش شدن در افکار عمومی است.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی گفت: بنابراین کسی به مطالب و موضع گیری های موسوی توجهی نمی‌کند و او جز مهره‌های سوخته نظام است.