دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
شكست آمریكا از ایران در توطئه ۱۴۰۱ تكرار شد
دبیركل حزب موتلفه اسلامی معتقد است كه عظمت شكست آمریكا در توطئه ۱۴۰۱ درست عین عظمت شكست آمریكا در جریان انقلاب اسلامی و شكست آمریكا در جنگ تحمیلی است.
کد خبر: ۳۷۱۳۹
تاريخ: ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۳

دكتر اسدالله بادامچیان دبیركل حزب موتلفه اسلامی به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در گفت وگو با ویژه برنامه «فجرآفرینان» رادیو انقلاب که به صورت همزمان از رادیو گفت وگو نیز پخش می شد اظهاركرد: به وقوع پیوستن انقلاب اسلامی در كشوری عقب مانده كه به تسخیر اشغالگران آمریكایی درآمده بود و مسائل اقتصادی آن را مستشاران آمریكایی و انگلیسی در دست گرفته بودند و نفت آن را غارت می‌كردند یك معجزه واقعی است.

وی افزود: آن زمان كسی در ایران جرأت اعتراض كردن به این مسائل را نداشت بطوریكه اگر یك صلوات برای امام می‌فرستاد در ساواك شكنجه می‌شد و كشوری كه از هر جهت دچار دیكتاتوری و خفقان بود امروز بعد از ۴۴ سال به عنوان كشوری مستقل و آزاد و با قدرت در صحنه بین الملل حضور پیدا می‌كند و تحریم آمریكا برای آن معنای زیادی ندارد.

دبیركل حزب موئلفه اسلامی گفت: كشور ما به قدرتی رسیده كه نه تنها آمریكا جرأت حمله به آن را ندارد بلكه ایران پشتوانه اصلی همه نهضت‌های آزادی بخش در كشورهای منطقه نیز می‌باشد.

بادامچیان با بیان اینكه انقلاب در گام دوم به تكامل اصلی خودش و اهداف و آرمان‌ها خواهد رسید اظهاركرد: ایران در طول این ۴۴ سال به رهبری امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای و حضور هوشمندانه ملت ایران به استقلال كامل رسیده هرچند كه در حوزه وابستگی‌های اقتصادی هنوز مشكلاتی وجود دارد.

وی افزود: میزان صادرات غیرنفتی ایران در زمان فرار شاه رقم ۳۷۴ میلیون دلار و میزان واردات هم ۲۲ میلیارد دلار بود اما امروز به بركت انقلاب و همت ملت، صادرات و واردات كشور برابر شده و نیازی به فروش نفت نداریم.

دبیركل حزب موتلفه اسلامی یادآور شد: ما آن زمان فقط ۲۰۰ هزار دانشجو داشتیم كه بخش كمی از آن‌ها بانوان بودند و ۱۲۰ هزار نفر از آن‌ها هم در خارج كشور تحصیل می‌كردند اما امروز چندین میلیون دانشجو و بیش از ۱۵ میلیون دانشجو با مدرك دكتری، مهندسی، لیسانس و فوق لیسانس داریم و ۵۰ درصد دانشجویان هم از بانوان هستند.

بادامچیان با تصریح بر اینكه ذهنیت اقتصادی خیلی از افراد هنوز اسلامی نیست گفت: مشكلات معیشتی مردم به این علت است كه هنوز سیاست‌های ما تحت تأثیر رسوبات سیاست سرمایه داری و چپ زدگی است.

وی افزود: تمدن غرب یك تمدن مادی گرا و آلوده است و در مقابل آن تمدن نوین اسلامی قرار دارد كه برپایه علم و وحی و دانش همه جانبه و تجربه انسانهاست و ما قرار است كه به این تمدن دست یابیم.

دبیركل حزب موتلفه اسلامی معتقد است كه عظمت شكست آمریكا در توطئه ۱۴۰۱ درست عین عظمت شكست آمریكا در جریان انقلاب اسلامی و شكست آمریكا در جنگ تحمیلی است.