بازتاب گفت وگوی رادیو انقلاب با دبیرکل حزب موتلفه اسلامی
بادامچیان: غرب در مقابل ایران عاجز است
دشمن در فتنه ۱۴۰۱ تلاش كرد ایران را زمین بزند، اما شكست خورد و امروز رسواتر از گذشته شده است رادیو انقلاب که از اول بهمن 1401 فعالیت خود را به مناسبت چهل و چهارمین سال پیروزی انقلاب اسلامی آغاز کرده و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت، در یکی از اولین برنامه های خود به گفت وگو با دکتر اسدالله بادامچیان از پیشکسوتان نهضت انقلاب اسلامی پرداخت که در بهمن 57 در کنار شهیدان مطهری و مفتح عضو کمیته استقبال از امام خمینی(ره) بود. دبیکل حزب موتلفه اسلامی در این گفت وگو ضمن بیان اقدامات انجام شده در آن ایام، به تشریح وظایف امروز انقلابیون در جهاد تبیین و نیز اهمیت حرکت در مسیر گام دوم انقلاب اسلامی پرداخت.
کد خبر: ۳۷۰۹۱
تاريخ: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱

دبیر كل حزب موتلفه اسلامی گفت: بعد از اینكه كارتر به ایران آمد متوجه شد نمی تواند شاه را در ایران نگه دارد، برای همین ژنرال هایزر را بدون ویزا و گذرنامه به ایران فرستادندتا باهمكاری ژنرالهای ایرانی یك كودتای شهری راه اندازی كند.

دكتر اسدالله بادامچیان در گفتگو با برنامه «مرز پرگهر» رادیو انقلاب اظهار كرد: در دوم بهمن ۵۷ من همراه دوستان دنبال برنامه های ورود امام(ره) بودیم؛ ما باید مزاحمت های دولت بختیار و باقی مانده رژیم پهلوی را رفع می كردیم.

وی با بیان اینكه قبل ورود امام ما كودتای ژنرال هایزر را خنثی كردیم، ادامه داد: ساماندهی ۶۵ هزار نیروی مردمی برای استقبال مردم از امام و همچنین دعوت از خبرنگاران خارجی برنامه ریزی زیادی لازم داشت. ما برای حدود ۳۰۰ خبرنگار خارجی كارت ویژه صادر كردیم و برنامه ریزی های لازم را هم كردیم.

دبیر كل حزب موتلفه اسلامی بیان كرد: بعد از اینكه كارتر به ایران آمد متوجه شد نمی تواند شاه را در ایران نگه دارد، برای همین ژنرال هایزر را بدون ویزا و گذرنامه به ایران فرستادندتا باهمكاری ژنرالهای ایرانی یك كودتای شهری راه اندازی كرده و حتی با كشتن یك میلیون نفر اجازه ندهند انقلاب به ثمر برسد.

بادامچیان اضافه كرد: رئیس كمیته استقبال شهید مطهری و كارگردان اصلی من بودم، تشكیلات شكل گرفت و به تدریج به آنجا رسید كه ۶۵ هزار نفر نیرو برای انتظامات داشتیم. تشكیلات استقبال در مدرسه رفاه انواع اقسام كمیته ها را داشت.

وی بیان كرد: بهمن ۱۳۵۷ در كمیته استقبال خلاصه نمی شود، بلكه از ۳۰ دی ماه شروع شد و ۱۲ بهمن با ورود امام تمام شد، از ۱۲بهمن تا ۲۲ بهمن اقامتگاه امور را نظارت می كرد و از هفته سوم كه آغاز انقلاب اسلامی بود یعنی ۲۳ تا ۳۰ ماه بهمن از اقامتگاه اداره می شد.

دبیر كل حزب موتلفه اسلامی عنوان كرد: لذا مسئله بهمن ۵۷ منحصر به استقبال نیست، بلكه یك ماه آغاز نظام جمهوری اسلامی ایران و سقوط نظام چند هزار ساله ستم شاهی است. اصولاً كارگردان اصلی جریانات آن سال شهید باهنر، بهشتی، مطهری، مقام معظم رهبری، هاشمی رفسنجانی كه نقش كمتری داشت و دوستان موتلفه اسلامی بودند كه در خدمت انقلاب از جان مایه گذاشتند.

بادامچیان افزود: انقلاب از سال ۴۱ شروع شد، به خاطر توطئه جان كندی كه می خواست اسلام را از ایران براندازد و ایران را به یك كشور غیر دینی و سكولار تبدیل كند. از همان جا بود انقلاب ما شروع شد و امام فرمودند «اسلام در خطر است». آمریكایی ها فكر می كردند این تظاهرات مقطعی است و شاه آنها را سركوب می كند و بعد آنها می توانند رفراندوم دوم خود را در ایران برای تغییر نظام اسلامی و تبدیل كردن كشور به یك حكومت غیر دینی اجرا كنند.

وی بیان كرد: اما این پیش‌بینی درست از آب درنیامد، قضیه فیضیه قم پیش آمد، فكر می كردند با این كار علما عقب نشینی می كنند، كه امام فرمود «من سینه ام را برای سر نیزه های شما آماده كرده ام» و بعد هم جریان ۱۵ خرداد پیش آمد. آمریكا با دستگیری امام و قتل روحانیت به جایی نرسید، در نتیجه یك فروردین ۱۳۴۳ رژیم مجبور شد امام آزاد كند.

دبیر كل حزب موتلفه اسلامی افزود: وقتی دیدند رژیم از پس مردم بر نمی‌آید تصمیم گرفتند به مستشاران آمریكایی مصونیت بدهند تا هر كس برای آنها كار می كند هر خیانتی و جنایتی انجام داد حتی پلیس ایران نتواند متهم آمریكایی را دستگیر و یا محاكمه كند.

بادامچیان اضافه كرد: وقتی انقلاب پیروز شد دانشگاه ما همه اش اقتصاد غربی و سرمایه داری وابسته به آمریكا بود. ما ۳۴۷میلیون دلار صادرات داشتیم و صادرات مان وابسته به نفت بود. ۲۲ میلیارد و۴۰۰ میلیون دلار واردات داشتیم. ایران محتاج غرب و فروش نفت هم در كنترل غربی ها بود.

وی ادامه داد: امام به اقتضای آن زمان دولت بازرگان را گذاشت و آمریكا فكر كرد انقلاب به استحاله رفته است؛ به قول شهید بهشتی «دولت اضطرار بود»، در گام اول زیر ساخت های انقلاب را ساخت، به همین علت امروز كشور یك كشور مقتدری است كه كسی جرات حمله ندارد و نقشه تحریم و برجام نتوانست آن را تسلیم كند.

دبیر كل حزب موتلفه اسلامی بیان كرد: غرب به جای رسیده است كه برجام برای آنها تاثیر ندارد، تحریم ها هم به تحریم‌های مسخره ای تبدیل شده است. چهار شركت ایرانی و سپاه را تحریم كرده اند؛ یا اهانت به پیامبر اسلام، یا ایران را از كنفرانس زنان كنار بگذارند. در حالی كه ایران كنگره زنان مسلمان را برگزار كرد.

وی افزود: باید گفت غرب در مقابل ایران عاجز است، نه می تواند حمله كند نه هیچ كار دیگری، این فتنه ۱۴۰۱ كه انجام داد آنقدر تلاش كرد كه ایران را زمین بزند، به حدی طراحی این فتنه قوی بود كه مقام معظم رهبری گفتند «من در دلم این همه قدرت این فتنه را تحسین كردم»، با این وجود آنها شكست خوردند و امروز رسواتر از گذشته شده اند.

بادامچیان گفت: گام دوم انقلاب برای تبیین مسائل انقلابی و ساختن كشوری آباد و شاد، بر پایه عدالت است. با سه محور اصلی تمدن نوین اسلامی، به جای شبیخون فرهنگی غرب و تمدن غربی كه یك تمدن مادی‌گراست و جز خون ریزی و استعمار كشورها هیچ‌كاری نتوانسته است كه بكند، جامعه نمونه اسلامی است؛ و دولت كریمه اسلامی، دولتی كه در خدمت به مردم برای رفع گرفتاریشان باشد.