شکست فراخوان سه روزه
جمع کثیری از بازاریان انقلابی سراسر کشور ضمن اتحاد و همدلی با یکدیگر مقرر نموده اند تا با حضور قدرتمند و تاثیر گذار خود در روزهای ۱۴و۱۵و۱۶ آذر در مکانهای کسب خود به خدمت رسانی به مردم پرداخته و دلاورانه در برابر اراذل و اوباش ایستادگی کنند.
کد خبر: ۳۶۸۱۲
تاريخ: ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴

خبرگزاری مهر در این باره نوشت: رسانه‌های معاند تبلیغات گسترده‌ای را در هفته اخیر برای تعطیل کردن اصناف و بازاریان انجام داده و حتی در این راه عده‌ای را تشویق به اقدامات خشونت آمیز از قبیل سنگ پراکنی و حمله با سلاح سرد به مردم و بازاریان کرده اند. اما بررسی‌های میدانی ر نشان می‌دهد بازار به فعالیت عادی خود ادامه می‌دهد.

گزارش خبرنگار مهر: ابتدا در خیابان انقلاب در محدوده کفش فروشی‌ها از فردوسی تا لاله زار قدم زده و هیچ چیز غیر عادی اعم از تعطیلی مغازه یا شلوغی و یا اقدام خرابکارانه ای را ندیدم. سپس از خیابان فردوسی وارد خیابان لاله زار شدم.

از ابتدای خیابان لاله زار بسیاری از کسبه به فعالیت عادی و روزانه خود اعم از سفارش گیری و جابجایی کالا پرداخته بودند، اما برخی از کسبه کرکره‌های مغازه را نیمه باز کرده بودند اما تمام چراغ‌های مغازه روشن بود.

کمی جلوتر رفته و از یکی از بازاریان سوال کردم که تعطیل کرده اید؟، وی در پاسخ گفت: تعطیل نیستیم و اگر سفارشی دارید در خدمت شما هستیم، کرکره را نیمه باز کرده تا از آسیب زدن احتمالی برخی از اغتشاشگران جلوگیری کنیم اما خدا رو شکر از ابتدای صبح هیچ خبری در بازار نبوده و بازار در آرامش کامل است، اما به صورت احتیاطی این کار را انجام داده ایم.

از یکی از کسبه به نام محمد که مغازه را کاملاً باز گذاشته بود، پرسیدم، نمی‌ترسی که اغتشاشگران به مغازه شما حمل کنند؟، وی در پاسخ به خبرنگار مهر گفت: «هیچ کاری نمی‌توانند بکنند، بیشتر این افراد شناسایی و دستگیر شده اند و هراسی از آنان ندارم و بازار به صورت کامل باز بوده و خبری از اغتشاش نیست

تعداد مغازه‌هایی که به صورت کلی تعطیل بودند بسیار اندک بوده و بیشتر مغازه‌ها کامل باز هستند اما برخی برای احتیاط مغازه را نیمه باز نگه داشته و در عین حال نیز به مردم خدمت می‌دهند.

برخی از مغازه داران چند نبش نیز ترجیح داده اند تنها درب اصلی را برای خدمت به مردم باز نگه داشته و کرکره سمت ویترین را ببندند.

از خیابان لاله زار به سمت خیابان فردوسی می آیم و به بازار ارز و سکه فروشان می‌رسم در این بازار هیچ خبری از مغازه‌های نیمه باز و تعطیل نبوده و به صورت عادی مردم در حال خرید و فروش ارز و سکه هستند، البته بازار گرمی هم دارند.

حتی در برخی از صرافی‌ها مردم برای خرید ارز بدون نگرانی صف بسته بودند.

برای تکمیل گزارش به سمت بازار بزرگ تهران حرکت کردم تا وضعیت آنجا را به صورت میدانی رصد کنم.

در ابتدای خیابان ۱۵ خرداد جمعی از بسیجی‌ها با بارانی ایستاده بودند و نیروی انتظامی نیز در محل حضور داشت؛ این حضور موجب شده بود تا کسبه با خیال آسوده مشغول فعالیت روزانه خود باشند.

با برخی از کسبه بازار صحبت کردم آنها می‌گفتند به دلیل انکه امنیت در منطقه تأمین است اقدام به بازگشایی محل کسب خود کرده اند که در غیر این صورت امکان حضور نبود.

به مغازه‌های اطراف بازار اکتفا نکرده و وارد بازار بزرگ شدم آنجا هم شرایط مانند بیرون بازار بود و کسبه با آرامش مشغول به کار بودند.