قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی:
جریان های مخالف ايستادگي امام برابر كاپيتولاسيون الان هم مبارزه را زير سوال می ببرند
قائم مقام حزب موتلفه اسلامی گفت: جریان‌هایی كه در همان زمان با انقلاب مخالف بودند و ايستادگي امام در برابر انقلاب سفيد شاه و كاپيتولاسيون را اقدام ارتجاعی تلقي مي‌كردند و همصدا با اسراییل و امریکا مبارزات را زير سوال مي‌بردند امروز هم همان‌ها تلاش می‌كنند مبارزه را زير سوال ببرند و شبهه ايجاد كنند كه امام دستور اقدام نظامي به هيچ كسي نداده است
کد خبر: ۳۵۳۳۹
تاريخ: ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
با حضور قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی کشور، یادواره شهدای آغازگر انقلاب اسلامی در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد.

حمیدرضا ترقی در یادواره شهدای آغازگر انقلاب اسلامی که در حرم مطهر شاهچراغ(ع) برگزار شد، ضمن ابراز امیدواری برای دولتمردان سیزدهم در راستاي حکمرانی مطلوب و رفع چالش‌ها و مشکلاتی که در کشور طی سال‌های اخیر حادث شده، گفت: مناسبت این مجلس تجلیل از شهدای ۲۶ خردادماه و طلایه داران آفتاب و عزیزانی است که به تعبیر مقام معظم رهبری نوری درخشنده در دوران ظلمت ستمشاهی بودند.

او ادامه داد: شهداي ٢٦ خرداد به قیام لله مبارزه برای تحقق حکومت دینی و اسلامی را در کشور و به ندای نصرت ‌خواهی امام راحل و رهبر‌ انقلاب اسلامی پاسخ مثبت دادند و در خدمت امام(ره) زمینه‌های تحقق قیام خونین 15 خرداد را فراهم کردند، گفت: شهدای عزیز و مبارزان انقلابی با برنامه‌ریزی تشکیلاتی زمینه ارتقای مبارزه امام(ره) را در سطح کشور به گونه‌اي فراهم کردند تا رژیم ستمشاهی با چالش‌های مهمی در فرایند حکومتش مواجه شود.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی کشور عنوان کرد: عوامل رژیم طاغوت به دلیل ارتباطات موثر و كارساز امام(ره) كه زمینه سقوط ستمشهاهی را فراهم كرده بود تلاش كردند تا با دستگيري و تبعيد امام، بين امام و مردم فاصله بیندازند و از اين طريق تداوم مبارزه را با يك چالش جدي رو به رو كنند.

ترقی عنوان کرد: اگر به شیوه مدیریت امام در مبارزات انقلاب اسلامی توجه کنیم، متوجه می‌شویم که اگر امام زمینه ائتلاف حضور نيروهاي انقلابي، متدين و هیئت‌های مذهبی را در سال ٤١ در منزل خود فراهم نمی‌کردند و موتلفه اسلامی تشکیل نمی‌شد به طور قطع قيام امام در آن مقطع به نتيجه نمي رسيد.

او تصریح کرد: این نوع روش و مشي حضرت امام راحل زمينه چنين تشكلي را فراهم كرد و همچنین حركت‌هاي سياسي سبب اتحاد هیئت‌ها و مقدمه پیروزی انقلاب شد که باید به عنوان درس همیشگی آن را در بوته تحليل و بررسي قرار دهيم.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی کشور همچنین با بیان اینکه اين شيوه نشان مي‌دهد كه اصولا دستیابی به اهداف انقلاب اسلامي جز با هم‌افزایی، وحدت و انسجام نيروهاي انقلاب نیروهای انقلاب امکان تحقق ندارد، افزود: خفقان، دستگیری‌های پی در پی شخصیت‌هاي مهم و طرفدار حضرت امام و شکنجه‌های بسیار آزاردهنده و پیچیده‌‌اي كه با رهبري امريكايي‌ها ايجاد كرده بودند، فضاي بسته‌اي كه در كشور ايجاد شده بود که همه از امکان تداوم مبارزه و سرنگونی رژیم ناامید بودند.

ترقی اظهار کرد: هیچکس نمی‌توانست باور کند امكان اين هست كه بعد از کشتار وسیع و شهادت هزاران نفر در 15 خرداد سال 42 بتوان مقابل رژیم ایستاد اما شهامت و رشادت شهداي عزيز موجب شد که صدای گلوله آنها فضای سکوت و تسلیم و ناامیدی را بشکند و جان تازه‌ای به نیروهای انقلاب براي تداوم مبارزه ببخشد.

او در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: جریان‌هایی كه در همان زمان با انقلاب مخالف بودند و ايستادگي امام در برابر انقلاب سفيد شاه و كاپيتولاسيون را اقدام ارتجاعی تلقي مي‌كردند و همصدا با اسراییل و امریکا مبارزات را زير سوال مي‌بردند امروز هم همان‌ها تلاش می‌كنند مبارزه را زير سوال ببرند و شبهه ايجاد كنند كه امام دستور اقدام نظامي به هيچ كسي نداده است.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی کشور تصریح کرد: در پاسخ به اين شبهه بايد گفت كه تمام سخنراني‌هاي امام را اگر توجه كنيم، مشاهده خواهیم کرد که امام نوك تيز حمله را به سمت دولت و نخست وزيرها نشانه مي‌رفت و تلاش مي‌كرد انها را وادار به عمل به قانون اساسي کند و در واقع قانون اساسي با تایید علما در كشو اجرا كنند.

ترقی ادامه داد: پس از اينكه شاه خود مستقيما وارد مبارزه با شخصیت‌های ديني شد و تلاش كرد كه مرجعيت از ايران را به عراق بکشاند تا مبارزات ديني در ايران وجود نداشته باشد، مشاهده مي‌كنيم كه نقش اسراييل و آمریکا در ايران آنچنان پابرجا مي‌شود كه امام مجبور مي‌شود صحن مبارزه با دولت‌ها را به مبارزه با شخص شاه بکشاند.

قائم مقام دبیرکل حزب موتلفه اسلامی کشور خاطرنشان کرد. امام رژيم گذشته را در چندين سخنراني مفسد في الارض، دشمن ملت و ضد اسلام معرفي كرد.

ترقی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: نقش شهدای موتلفه در تغییر مسیر انقلاب از سقوط،جمودیت، ترس و وحشت به يك حركت حساب شده و برنامه ريزي شده و براساس هدايت هاي امام، نقش موثري بود و از آن مقطع به بعد وظيفه خود را بر كادر سازي و پرورش نيروهاي انقلاب گذاشتند تا انقلاب تداوم يابد.

او تصريح كرد: بسياري از اعضاي اين تشكل با سفر به استان‌هاي مختلف صدا، فرياد و انديشه امام را منتقل و زمينه پيروي انقلاب در سال ٥٧ فراهم كردند و وقتي امام برگشتند، برخي از نيروهايي كه از زندان آزاد شده بودند در كنار امام زمينه استقرار نظام مقدس جمهوري اسلامي را فراهم كردند و امروز به بركت خون همين شهدا، انقلاب اسلامي به يك موقعيت در عرصه بين المللي و داخلي ارتقا پيدا كرده كه در تصور كسی نمی گنجيد که اين انقلاب به دستاوردهای عظيمی دست يايد.