حسن لاسجردی در جمع کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی:
رژیم صهیونیستی از طریق ورزش دنبال هویت سازی برای خود است
دولت اسرائیلی دنبال هویت بخشی برای خود است و در همین راستا به تمام ابزرارهای ممکن از جمله ورزش متمسک می شود. ما باید ضمن بررسی اهداف و استراتژی صهیونیست ها رفته رفته به سنگر آنان رخنه کنیم.
کد خبر: ۳۴۹۹۸
تاريخ: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۵
نشست اعضای کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با حضور دکتر حسن لاسجردی،عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی و مدیر مسئول خبرگزاری خبر آنلاین برگزار شد.

در این نشست که با دستور جلسه چرایی عدم رویارویی ورزشکاران ایران با نمایندگان رژیم صهیونیستی برگزارشد ابتدا محمدرضا تهرانی رییس کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی با اشاره به نزدیکی روز جهانی قدس که نماد همبستگی مردم آزاده جهان با آرمان های مردم فلسطین و اعلام مخالفت با سیاست های رژیم اشغالگر قدس است ‌گفت: تاریخچه تشکیل این رژیم جعلی برای ملت های آزاده مشخص است و این رژیم تلاش می کند به هر طریق ممکن ولو با سرکوب فلسطینی ها موقعیت متزلزل خود را تثبیت کند. وی همچنین تاکید کرد: مردم ایران از جمله ورزشکاران کشورمان، نمایندگان رژیم مذکور را به رسمیت نمی شناسند به همین دلیل اسرائیلی ها سعی می کنند از هر فرصتی استفاده کرده و این موضوع را بزرگنمایی و در مجامع بین المللی ورزش علیه ما اقدامات ایذایی انجام دهند بنابراین ما باید به منظور خنثی کردن این تحرکات دنبال راهکارهای مناسب باشیم تا ضمن اثبات نامشروع بودن این رژیم از طریق مراجع بین المللی، حقانیت ورزشکارانی را که با نمایندگان ورزشی این رژیم مبارزه نمی کنند به اثبات برسانیم.

در ادامه این جلسه هر یک از اعضای حاضر در رابطه با چگونگی مقابله با ترفند های رژیم صهیونیستی و عدم حضور و ورزشکاران کشورمان با نمایندگان این رژیم بی آنکه حساسیت برانگیز باشد تاکید کردند. در همین راستا خصوصا به مناقشه اخیر روسیه و اوکراین اشاره و تحریم ورزشکاران روسیه از سوی فدراسیون های جهانی مصداق عینی اعمال سیاست در ورزش قلمداد و اعضای کارگروه این امر را متناقص با ادعاهای مجامع بین المللی ورزش در خصوص عدم دخالت دادن سیاست در ورزش عنوان کردند. در همین راستا به ویژه برخی از حاضرین با اشاره به نمونه های محتلف عدم رویارویی ورزشکاران و تیم های کشورهای های متخاصم با یکدیگر اشاره و به لزوم روشنگری در باره سو استفاده و مظلوم نمایی رژیم اسرائیل در این باره تاکید کردند.

در ادامه این نشست دکتر حسن لاسجردی مدیر مسئول خبرگزاری خبرآنلاین که به عنوان مهمان ویژه در نشست کارگروه ورزش حزب موتلفه اسلامی شرکت کرده بود ضمن تاکیدبر مواضع ارائه شده از سوی اعضای حاضر، خاطرنشان کرد:رژیم صهیونیستی از سال ۲۰۰۶ به این طرف سعی کرده علاوه بر مشی جنگ افروزانه، شیوه های دیگری را نیز دستاویز خود قرار دهد. در همین راستا به ورزش که مورد اقبال جوامع و مردم کشورها قرار دارد توجه ویزه داشته و سعی در مظلوم نمایی از این طریق داشته است. وی افزود: هدف آنان از این مظلوم نمایی، رسیدن به اهداف مورد نظر سیاسی و به نوعی رویارویی چند بعدی با ملت ها و کشورهای مخالف خود است به همین دلیل گمان می کنم ما برای مقابله با چنین ترفندهایی ابتدا باید در زمینه رفتارشناسی صهیونیست ها مطالعه و تعمق داشته و سپس راهکارهای مناسب جهت مبارزه با برنامه های شوم آنان را اتخاذ کنیم.

دکتر لاسجردی همچنین خاطرنشان کرد: دولت اسرائیلی دنبال هویت بخشی برای خود است و در همین راستا به تمام ابزرارهای ممکن از جمله ورزش متمسک می شود. ما باید ضمن بررسی اهداف و استراتژی صهیونیست ها رفته رفته به سنگر آنان رخنه کنیم. برای این منظور لازم است شبکه های اجتماعی را فعال و جامعه مخاطب در داخل و خارج را بیش از پیش با ترفندهای صهیونیستی آگاه کنیم. همچنین می توان از طریق N.G.o ها در مسیر روشنگری گام برداشت.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پایان تاکید کرد: موضوع مهم دیگری که لازم است به آن اشاره کنم برنامه ریزی هدفمند و طولانی مدت در قبال تحرکات رژیم صهیونیستی در عرصه های مختلف از جمله ورزش است.‌ در همین راستا باید استراتژی بلند مدت ترسیم و در این راه با ایمان و اعتقاد قلبی حرکت کنیم. رمز موفقیت ملت ها در چنین فضا و شرایطی، تلاش چند جانبه در سایه اعتقاد، ایمان تا رسیدن به هدف نهایی است. اطمینان دارم ما و ملت های مبارز در سایه اتخاذ چنین سیاستی نقشه های صهیونیست ها را نقش بر آب و پیروز مبارزه خواهند بود.