لاله افتخاری :
نتایج مذاکرات تأثیر ۲۰ درصدی در زندگی مردم دارد
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: مذاکرات اگر اصولی و خیلی هوشمندانه هم صورت گیرد، شاید ۱۰ الی ۲۰ درصد بتواند در زندگی مردم تأثیرگذار باشد، بنابراین، کار صحیح، گره نزدن همه مسائل به مذاکرات است.
کد خبر: ۳۴۵۵۷
تاريخ: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۲
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: مذاکرات اگر اصولی و خیلی هوشمندانه هم صورت گیرد، شاید ۱۰ الی ۲۰ درصد بتواند در زندگی مردم تأثیرگذار باشد، بنابراین، کار صحیح، گره نزدن همه مسائل به مذاکرات است.

لاله افتخاری در گفتگو با آنا در واکنش به هجمه برخی از حامیان دولت سابق به عملکرد آقای رئیسی اظهار کرد: بسیاری از اقداماتی که دولتها انجام میدهند، زود بازده نیست تا به سرعت در جامعه اثرگذاری داشته باشد، اما انتظار داریم دولتمردان با ارائه توضیحات به مردم، زمانهایی را برای آثار اقدامات خود مشخص کنند.

وی با بیان اینکه دولتمردان باید مردم را امیدوار و با سیاستهای خود همراه کنند، تصریح کرد: معتقدم حامیان دولت روحانی ابتدا باید پاسخگوی بسیاری از سؤالاتی که در ۸ سال گذشته برای مردم ایجاد شده باشند، سپس نسبت به عملکرد دولت ایراد وارد کنند. دولت روحانی اقداماتی در خصوص ارز، بورس، سکه و برجام انجام داده که باید در پیشگاه خداوند متعال و ملت ایران پاسخگو باشند.

فعال سیاسی اصولگرا تأکید کرد: حامیان دولت قبل باید الگوی پاسخگویی برای دولت رئیسی باشند، بهترین کار این است که همه ما ابتدا گزارشی در پاسخ به سؤالاتی که در مورد عملکردمان وجود دارد داشته باشیم، سپس به نقد و بررسی عملکرد دیگران بپردازیم.

افتخاری درباره رویکرد دولت در گره نزدن معیشت مردم به مذاکرات هستهای، گفت: مذاکرات اگر اصولی و خیلی هوشمندانه هم صورت گیرد، شاید ۱۰ الی ۲۰ درصد بتواند در زندگی مردم تأثیرگذار باشد بنابراین کار صحیح، گره نزدن همه مسائل به مذاکرات است تا انتظارات بی جایی به وجود نیاورند.

وی با بیان اینکه دولت نباید مردم را نسبت به مذاکرات وین شرطی کند، تصریح کرد: مردم ما فهیمتر از این هستند که نسبت به مذاکرات هستهای نگاه سطحی و گذرا داشته باشند، اما ممکن است تعداد محدودی تحت تأثیر قرار گیرند، به همین دلیل بهتر است معیشت مردم به مذاکرات گره نخورد زیرا تجربه این کار را در دولت روحانی شاهد بودیم که رئیسجمهور حتی آب خوردن مردم را به مذاکرات گره زد و در آخر نیز مسئولان اعلام کردند که «هیچ اتفاقی نیفتاده است».