عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ عنوان کرد:
تدابیر اخذ مالیات از سوداگران و شرکت‌های دولتی در بودجه ۱۴۰۱/ درباره اخذ مالیات از کسبه و خرده فروشان نگرانی در بودجه وجود ندارد
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: مالیات‌ها در بودجه ۱۴۰۱ فشاری بر گرده مردم نگذاشته چراکه این مالیات‌ها به حوزه کسب و کار‌ها اصابت ندارد.
کد خبر: ۳۴۵۴۸
تاريخ: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۱
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: مالیاتها در بودجه ۱۴۰۱ فشاری بر گرده مردم نگذاشته چراکه این مالیاتها به حوزه کسب و کارها اصابت ندارد.

محمد وحیدی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی نما، با اشاره به شرایط مالیاتها در بودجه ۱۴۰۱ گفت: خوشبختانه شرایط اخذ مالیات از واحدهای تولیدی در بودجه سال آینده کاهشی است.

وی ادامه داد: بخشی از مالیاتها در بودجه مربوط به مالیاتهای سوداگرایانه بود که در گذشته دریافت نمیشد و فرار مالیاتی در این بخش وجود داشت.

این نماینده مجلس تاکید کرد: همچنین بخشی از مالیاتها در بودجه مربوط به بخشهایی است که در گذشته تعریفی از آن وجود نداشت. مثلا برخی از شرکتهای دولتی به ظاهر خود را شرکتهای زیان ده اعلام میکردند آن هم برای اینکه مالیات ندهند، اما وقتی نگاه میکنیم میبینیم این شرکت سوددهی داشته و سود آوری آن تبدیل به امتیازاتی به هئیت مدیرهها آنها میشود لذا حتما باید در این بخش مالیات اخذ شود که در این زمینه اهتمام لازم صورت گرفته است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: مالیاتها در بودجه ۱۴۰۱ فشاری بر گرده مردم نگذاشته چراکه این مالیاتها به حوزه کسب و کارها اصابت ندارد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس با بیان اینکه برخی از اخذ مالیات از کسبه و خرده فروشان نگران بودند، بیان داشت: این حوزه از جمله تعهداتی بود که تلاش شد دولت در این بخش تغییراتی نداشته باشد و مالیات در بخشهای تولیدی هم کاهش داشته باشد.

این نماینده مجلس اظهارداشت: مالیاتها در بخشهای سوداگرایانه در بودجه ۱۴۰۱ در نظر گرفته شده به عنوان مثال فردی وارد بازار سکه و ارز شده و باید گردش مالی این افراد اخذ شده و مالیات لازم از این افراد گرفته شود.