احمد علی مقدم:
مسئولان ، نخبگان را به خدمت در کشور دلگرم کنند
دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان خطاب به مسئولان گفت: مسئولان کشور باید به وظایف خود درباره نخبگان و جامعه علمی کشور عمل کنند و آنها را دلگرم به خدمت به مملکت و ماندن در میهن کنند نه اینکه با تبلیغات سوء برخی سبب مهاجرت این مغزهای متفکر شوند.
کد خبر: ۳۴۲۸۹
تاريخ: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
احمد علی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از نخبگان و استعدادهای علمی کشور، اظهار کرد: دیدار معظم له با نخبگان کشور نشان از دغدغه و توجه جدی ایشان به نیروی علمی کشور دارد زیرا لازمه توجه به آینده و اهداف و در نتیجه پیشرفت کشور، توجه خاص به نیرویهای علمی و جوان است.

این کارشناس مسائل سیاسی با اشاره بر سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه ایران باید جزو ۱۰ کشور برتر هوش مصنوعی جهان شود، مطرح کرد: آینده از آن هوش مصنوعی خواهد بود و تاکید معظم له بر ضرورت توجه به هوش مصنوعی نشان از درایت علمی بالای ایشان دارد. استفاده هر چه بیشتر از این هوش سبب افزایش فرآیندهای اتوماسیون رباتیک کارها از جمله تشخیص و درمان بیماریها و پیشرفت و آسان شدن کارها در همه زمینهها میشود.

وی با تاکید بر مانع زدایی و رونق تولید ملی، بیان کرد: اقتدار یعنی تواناییها و توانمندیهای یک ملت که با آگاهی و خودباوری، دریافتند که علاج مشکلات کشور در داخل و مبتنی بر توانمندیهای داخلی و اقتصاد مقاومتی است لذا جامعه علمی مهمترین بازوی قدرتمند تحقق رونق ملی و اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: مقام معظم رهبری مهمترین موانع فرهنگی تولید را ناامیدی، بی همتی، بیحوصلگی، راحت طلبی، سرگرمیهای مضر، احساس ناتوانی و خطرپذیر نبودن برشمردند که باید این موانع در کشور برطرف شوند زیرا زمانیکه در کشور تولید ملی رونق بگیرد دیگر بیکاری وجود نخواهد داشت.

مقدم با بیان اینکه اشتغال و ثروت، باعث بالا رفتن توان اقتصادی و در نتیجه اقتدار ملی خواهد شد، افزود: شرکتهای داخلی باید با افزایش کیفیت محصولات خود و تعدیل قیمتها، سبب رونق بازار داخلی و خارجی برای فروش محصولات داخلی و ملی کشور شوند زیرا لازمه رشد شرکتهای داخلی، ایجاد بازار ملی است.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان خطاب به مسئولان تاکید کرد: مسئولان کشور باید به وظایف خود درباره نخبگان و جامعه علمی کشور عمل کنند و آنها را دلگرم به خدمت به مملکت و ماندن در میهن کنند نه اینکه با تبلیغات سوء برخی سبب مهاجرت این مغزهای متفکر شوند.

وی گفت: همچنین جوانان نخبه هم باید خطرپذیر باشند و با پشتکار و امیدواری و پذیرش سختیها در قبال مسائل کشور احساس مسئولیت کنند و در راستای پیشرفت کشور گام بردارند.