عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس :
حمایت از صنایع نوزاد باید منجر به رشد و بالندگی شود
عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس با بیان اینکه حمایت از تولید باید بر اساس هدایت های هدفمند مدنظر قرار گیرد، بیان داشت: نباید حمایت‌ها بدین نحو باشد که یک چک سفید امضاء را بدهیم و این حمایت، حمایت دائمی باشد که صنایع نوزاد ما برای همیشه نوزاد بمانند.
کد خبر: ۳۴۲۸۷
تاريخ: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
عضو کمیسیون برنامه بودجه مجلس با بیان اینکه حمایت از تولید باید بر اساس هدایت های هدفمند مدنظر قرار گیرد، بیان داشت: نباید حمایتها بدین نحو باشد که یک چک سفید امضاء را بدهیم و این حمایت، حمایت دائمی باشد که صنایع نوزاد ما برای همیشه نوزاد بمانند.

جعفر قادری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی "نما"، با اشاره به تمرکز برخی از واردکنندگان به واردات صرف و بی توجهی به رونق تولید، گفت: به واقع واردات برای یک عده نان و آب دارد و به راحتی حاضر نمی شوند تا از منافع حاصل از واردات صرف نظر کنند.

وی تاکید کرد: این افراد به اشکال مختلف در تولید سنگ اندازی میکنند و اجازه تولید با استفاده از ظرفیتها و نیروی انسانی داخلی را نمی دهند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: اگر ما انتظار داریم تا اشتغال، رونق اقتصادی و درآمدی در جامعه ایجاد شود و یا اینکه قدرت رقابتی مان افزایش پیدا کند، باید از تولید ملی حمایت کنیم.

وی بیان داشت: اگر تولیدات داخلی کشورهای غربی قابل رقابت است به دلیل این است که از تولیدات داخلی شان حمایت کرده اند و این طور نبوده که دروازه هایشان را به روی تولیدات خارجی باز کنند و اجازه دهند هر کالای خارجی و با هر کیفیتی وارد کشورشان شود لذا ما هم اگر میکوشیم مشکل مان در این بخش حل شود باید به سمت و سوی حمایت از تولیدات داخلی حرکت کنیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه حمایت از تولید باید بر اساس هدایتهای هدفمند مدنظر قرار گیرد، بیان داشت: نباید حمایتها بدین نحو باشد که یک چک سفید امضاء را بدهیم و این حمایت، حمایت دائمی باشد که صنایع نوزاد ما برای همیشه نوزاد بمانند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: ما باید به گونهای از تولیدات داخلی حمایت کنیم که صنایع نوزادمان قدرت رشد و بالندگی داشته باشند و وقتی که به بلوغ رسیدند آنها را از زیر پوشش و حمایت دولت خارج کنیم تا بتوانند در شرایط رقابتی تولیدات شان را به بازارهای مختلف عرضه کنند.

این نماینده مجلس اظهار داشت: بنابراین اگر به گونه ای عمل شود که هم کالای داخلی حمایت شود و هم این حمایت به صورت دائمی نباشد، می تواند به تولید کمک کند و می تواند فضایی را ایجاد کند که تولیدات ما قابل رقابت و حرفی برای گفتن داشته باشند.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: با این حال واردکنندگانی که به اشکالی می کوشند تا تولید ملی را در راستای واردات خود به تمسخر بگیرند، دلسوز تولید کشور نیستند و تنها نگران منافع خودشان هستند و تبعا اگر وارداتشان محدود و تولید داخلی رونق بگیرد، منافعشان به خطر می افتد.

وی بیان داشت: افرادی که تعمدا می کوشند کالای ایرانی را مورد تخریب قرار دهند و با کم حوصله کردن ما زمینه را برای واردات کالا فراهم کنند بیش از منافع ملی به فکر منافع شخصی و جیب خودشان هستند.