امروز در جنگ بدریم
شرایط امروز ایران شرایط جنگ بدر است و دشمنان علیه نظام اسلامی متحد شده اند و جنگ احزاب را صورت داده اند اما از جهت ظاهری و تعداد و نفرات ما به اندازه آنها نیست اما به فضل خدا ما سرمایه ارزشمند وعده های خدایی را داریم و معتقدیم ما پیروز هستیم و همچنان که در جنگ بدر مسلمانان پیروز شدند به فضل خداوند انقلاب بزرگ اسلامی ما هم گردنه های سخت را آنچنان که تا به امروز طی کرده طی خواهد کرد و امیدواریم پایان این حرکت مقدس ظهور بقیه الله الاعظم (عج) باشد.
کد خبر: ۳۴۲
تاريخ: ۱۶ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۱:۵۴
آیت الله سید احمد خاتمی*

کسانی در عرصه اقتصادی آنچنان فضا را سیاه جلوه می دهند که گاه سخن از جام زهر به میان می آورند و حالت مرعوب شدن پیدا کرده اند، برخی از اینان چه بسا یا حضوری یا غیر حضوری پیغامی به مقام معظم رهبری داده باشند و معظم له این باور و این بینش را نادرست می داند و فرمودند به این مضامین که در زمان جنگ گاه شرایطی می شد که خزانه را جارو می کردند و هیچ نداشتیم اما به فضل خدا ادامه دادیم و انقلاب بزرگ اسلامی ما به راهش ادامه داد.
شعب ابی طالب در ترسیم فضایی است که دیگران می خواهند، فضای شعب ابی طالب فضایی اینچنین بود که مسلمانان اقلیت و آنها اکثریت کامل بودند.
شرایط امروز ما شرایط آن روز نیست و هر چند مشکلات اقتصادی و گرانی ها را داریم و این گرانی های سر سام آور گرانی هایی نیست که کسی نبیند و توجیه کند و بگوید اینها طبیعی داست اما اینگونه نیست که نظام سلطه حاکم باشد، ما منکر این نیستیم که نا بسامانی داریم اما آنها غرق بحران هستند. آمریکا و انگلیس غرق بحران هستند، شرایط ما شرایط شعب ابی طالب نیست و شرایط بدر و خیبر است زیرا ویژگی این دو جنگ این است که دو اردوگاه بود که اردوگاه کفر و شرک و اردوگاه اسلام. اردوگاه اسلام از آنها کمتر بودند و عده و عده آنها گاه سه برابر بود اما قدرت ایمان و اعتقاد به خداوند و باورهای دینی کاری کرد که این 313 نفر غلبه پیدا کردند.
مقام معظم رهبری تاکید می کنند که شرایط امروز ایران شرایط جنگ بدر است و دشمنان علیه نظام اسلامی متحد شده اند و جنگ احزاب را صورت داده اند اما از جهت ظاهری و تعداد و نفرات ما به اندازه آنها نیست اما به فضل خدا ما سرمایه ارزشمند وعده های خدایی را داریم و معتقدیم ما پیروز هستیم و همچنان که در جنگ بدر مسلمانان پیروز شدند به فضل خداوند انقلاب بزرگ اسلامی ما هم گردنه های سخت را آنچنان که تا به امروز طی کرده طی خواهد کرد و امیدواریم پایان این حرکت مقدس ظهور بقیه الله الاعظم (عج) باشد.

*عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران