روایت توحید مجیدی از سفر استانی رییس جمهور:
تأکید بر توسعه گردشگری و حل مشکلات مردم اردبیل
دبیر استان اردبیل گفت: در حال حاضر حدود 30 تا 40 درصد کارخانه‌ها و صنایع بزرگ در اردبیل تعطیل است و آقای رئیسی بررسی بازگشایی این واحدهای تولیدی را در اولویت قرار داد، درمجموع سفر رئیس جمهور و هیئت همراه، سفر خوبی بود و امیدواریم دستاورد آن حل مشکلات اردبیل و توسعه صنعت گردشگری استان باشد.
کد خبر: ۳۴۰۶۲
تاريخ: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
توحید مجیدی دبیر حزب مؤتلفه اسلامی در استان اردبیل با نگاهی به سفر رئیس دولت سیزدهم به این استان گفت: رئیس جمهور در طی سفر خود به اردبیل، به شهرستان پارس‌آباد رفت و از نزدیک با مسائل و مشکلات مردم استان و این منطقه آشنا شد، در ابتدای ورود از مجموعه کشت و صنعت مغان که قطب کشاورزی استان است بازدید کرده و  برنامه ایجاد صنایع تبدیلی را مطرح نمود که امیدواریم عملی شود. آیت‌الله رئیسی از حمایت قاطع دولت از مجموعه کشت و صنعت مغان سخن گفت.

وی افزود: رئیس جمهور به تسریع تکمیل پروژه‌های پارس‌آباد و فازهای مجتمع کشت و صنعت مغان تأکید کرد؛ همچنین تسریع در روند دو بانده کردن جاده پارس‌آباد- مغان که سبب گله‌مندی مردم شده بود نیز در دستور کار قرار گرفت؛ زیرا این جاده به دلیل قطب گردشگری استان و کشاورزی و دام‌پروری مهم است.

مجیدی بازدید از طرح شبکه آب‌رسانی سد خدا آفرین و تلاش برای اتمام آن را یکی از دستورات اکید رئیس جمهور در سفر اخیر برشمرد و خاطرنشان کرد: این طرح موجب جلوگیری مهاجرت مردم به شهرها خواهد شد، بازدید از پروژه راه‌آهن اردبیل-میانه و تکمیل آن در اسرع وقت که از سال 84 به اتمام نرسیده است از دیگر مصوبات سفر آیت‌الله رئیسی بود.

دبیر استان اردبیل ادامه داد: بازدید از مسجد تاریخی عالی‌قاپو و همچنین مقبره شیخ صفی‌الدین اردبیلی، دیدار با نخبگان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران، بازدید از پروژه‌های اطراف مقبره شیخ صفی اردبیلی و اختصاص اعتبار برای این مهم نیز دستاوردهای دیگر سفر هیئت دولت به استان است.

وی ضمن بیان ظرفیت‌های اردبیل و اهمیت اقتصاد گردشگری در استان؛ توجه به این مقوله برای کاهش آمار بیکاری استان از سوی رئیس جمهور در قالب طرح‌های موجود را ارزشمند دانست.

مجیدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود 30 تا 40 درصد کارخانه‌ها و صنایع بزرگ در اردبیل تعطیل است و آقای رئیسی بررسی بازگشایی این واحدهای تولیدی را در اولویت قرار داد، درمجموع سفر رئیس جمهور و هیئت همراه، سفر خوبی بود و امیدواریم دستاورد آن حل مشکلات اردبیل و توسعه صنعت گردشگری استان باشد.

دبیر استان اردبیل در پاسخ به این سؤال که آیا برای بهره‌برداری از طرح‌های مصوب در اردبیل از سوی دولت زمانی مشخص‌شده گفت: رئیس جمهور در جریان سفر اظهار کرد که ما معتقد به شروع پروژه‌ای تازه نیستیم بلکه اولویت کاری این است که پروژه‌های نیمه‌کاره که موجب ناراحتی مردم شده جمع‌بندی و به ثمر برسد، اما برای پروژه‌های نیمه‌تمامی مثل جاده پارس آباد و راه‌آهن زمان تقریبی تعیین شد.

وی افزود: منابع تأمین اعتبار طرح‌ها مشخص نشده ولی مطابق قولی که رئیس جمهور داد به نظر می‌رسد اعتبارات مناسبی با توجه به پتانسیل استان برای تکمیل طرح‌ها اختصاص داده شود.