احمد کریمی اصفهانی :
گزاره «ما می‌توانیم» نشان از قدرت و اقتدار دارد
آقای رییسی روزی که برای تنفیذ خدمت رهبری رفته بود، نگفت من یک خرابه تحویل گرفتم بلکه گفت «ما می‌توانیم» که این گزاره نشان از قدرت و اقتدار دارد.
کد خبر: ۳۳۷۹۴
تاريخ: ۱۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
احمد کریمی اصفهانی دبیر کل جامعه اصناف و بازار در گفتگو با خبرنگار سایت خبری مدارا به عملکرد چند وقت گذشته رییسی اشاره کرد و توضیح داد: «آقای رییسی روزی که برای تنفیذ خدمت رهبری رفته بود، نگفت من یک خرابه تحویل گرفتم بلکه گفت «ما میتوانیم» که این گزاره نشان از قدرت و اقتدار دارد. امیدواریم که این «ما میتوانیم»، مشکلات را حل کند. همچنین باید بدانیم که ۴ سال زمان زیادی نیست. به جای وقتکشی لازم است به سرعت دستاندرکاران موانعزدایی کنند و رسیدگی به خواست مردم را سرلوحه کارشان قرار دهند. من فکر میکنم این دولت اگر با این وضعیت پیش برود، وقت کشی نشود و کارها را به نفع مردم انجام دهند شاید بتوانیم به موفقیت آن امیدوار بود.»

او با اشاره به نفوذیهای حوزه اقتصاد گفت: «چیزی که بسیار مهم است نفوذیهای داخل کشور است. در همین مدت کوتاهی که انتقال قدرت انجام میشد، شاهد بودیم که خیلی از کالاها گران شد. ارز گرانتر شد. حتما وزرا باید به این موضوع توجه کنند و به دنبال پاسخ این پرسش باشند که چرا در این مدت کوتاه ارز گران شده و کالاها گران شدهاست؟ بالاخره قشر پایین جامعه میخواهد حتی اگر تورم کاهش نمییابد دست کم متوقف شود.»

احمد کریمی اصفهانی همچنین افزود:«به نظر من وزارت اطلاعات فقط نباید به دنبال افراد و گروههای ضدانقلاب باشد. یکی از مسائلی که باعث نارضایتی مردم شده، گرانیها ست. علت این که در مدت کوتاه و یک باره بر قیمت دلار یا برخی کالاها افزوده میشود، چیست؟ وزارت اطلاعات باید به روز رصد کند. باید تا جایی که میتواند برخورد کند و راهکاری بیندیشد که این اتفاق رخ ندهد.»