فریدون عباسی با اشاره به استفاده از همه علایق، سلایق و جناح های سیاسی در چارچوب نظام :
دایره اطرافیان آستان قدس رئیسی باز شود
نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره دولت سیزدهم گفت: به هرحال باید به فکر آینده باشیم و باید به جناب آقای رییسی کمک کنیم و البته من انتظار دارم دایره اطرافیان آستان قدس ایشان باز شوند.
کد خبر: ۳۳۶۰۳
تاريخ: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴
دکتر فریدون عباسی در جمع اعضای شورای سیاسی حزب موتلفه اسلامی استان تهران با نقد برخی اظهارات در ایام انتخابات گفت: نباید فضای انتخاباتی به گونه ای باشد که یکباره 40 سال جمهوری اسلامی و دستاوردهای نظام را زیر سوال ببرند.

وی همچنین با گلایه از برخی همکاران خود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نطق برخی نمایندگان را اگر گوش کنید جز خفت و خواری چه می شنوید؟ در این نطق ها مردم محروم و فقیر معرفی می شوند در حالی که به نظر من مردم بالقوه ثروتمندند.

وی اضافه کرد: کاستی هایی هم وجود دارد ولی در عین حال خیلی کار شده و امروز باید بررسی کنیم که چطور می شود مشکلات را حل کرد که یکی از راهکارها به صحنه آمدن مردم و همفکری است.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در ادامه درباره دولت سیزدهم اظهار داشت: به هرحال باید به فکر آینده باشیم و باید به جناب آقای رییسی کمک کنیم و البته من انتظار دارم دایره اطرافیان آستان قدس ایشان باز شوند.

وی همچنین گفت: خوب است آقای رییسی از تمام وزرای جمهوری اسلامی در اتاق فکری برای پشتیبانی فکری دولت استفاده کنند.

رییس پیشین سازمان انرژی اتمی ادامه داد: من در سازمان انرژی اتمی نامهای به حضرت آقا نوشتم که برای اداره سازمان انرژی اتمی نیاز دارم از همه علایق و سلایق و جناح های سیاسی در چارچوب نظام استفاده کنم و حضرت آقا روی این جمله دست گذاشتند و فرمودند من این جمله را کاملا قبول دارم و من با همان جمله در سازمان انرژی اتمی کار کردم و موفق بودم و اصلا خطی برخورد نکردم. اگر در این مسیر کسی بخواهد پایش را از چارچوب نظام بیرون بگذارد خودم برخورد جدی می کنم ولی افرادی که سلایق دیگری دارند ولی هدفشان خدمت به نظام باشد باید از آنها استفاده کنیم.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره آینده مذاکرات گفت: میدان همراه با مذاکره است؛ یعنی شما باید شاخ را نشان بدهید و بر سر میز مذاکره بنشینید مثل زمانی که می رفتیم ولی به مذاکره که سوخت 20 درصد را راه انداختیم، راکتور تهران را راه انداختیم و غنی سازی بالای 20 درصد داریم.

وی اضافه کرد: این نکته باید گفته شود که 60 درصد برای الان نیست برای آن زمان است و ما آن موقع تا 90 درصد هم می توانستیم ولی نمی خواستیم.

عباسی افزود: دشمن در عین اینکه با ما مذاکره می کند و امتیاز هم نمیدهد از آن شرایط نظامی که ایجاد کرده هم استفاده می کند و بر این اساس ما هم باید بررسی کنیم با فکر و برنامه ریزی به روش مقابله برسیم. امروز اینگونه فکر نمی شود در حالی که در آن دوره ما با فکر جلو می رفتیم.