دبیر سابق حزب مؤتلفه اسلامی آذربایجان غربی:
مرحوم حبیبی در فعالیت های حزبی به‌ روز بود
دبیر سابق حزب مؤتلفه اسلامی آذربایجان غربی گفت: بیش از 20 سال با مرحوم حبیبی آشنایی داشتم. ایشان با تجربه سیاسی‌شان در حزب بسیار فعال و به‌روز بود. با وجودی که سنشان قدری بالا بود در مورد مأموریت‌های حزبی و سرکشی به استان‌ها واقعاً کم نگذاشت.
کد خبر: ۳۲۷۲۴
تاريخ: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۹

یحیی عماری، دبیر سابق حزب مؤتلفه اسلامی آذربایجان غربی، به مناسبت فرا رسیدن دومین سالگرد ارتحال مرحوم محمدنبی حبیبی دبیرکل فقید حزب پیرامون ویژگی‌های کاری و تشکیلاتی آن مرحوم به خبرنگار شما گفت: بیش از 20 سال با مرحوم حبیبی آشنایی داشتم. ایشان با تجربه سیاسی‌شان در حزب بسیار فعال و به‌روز بود. با وجودی که سنشان قدری بالا بود در مورد مأموریت‌های حزبی و سرکشی به استان‌ها واقعاً کم نگذاشت.

وی افزود: زنده‌یاد حبیبی تا حدودی توانسته بود خلاء مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی را پر و ایفای نقش کند.

دبیر سابق حزب در آذربایجان غربی با اشاره به موضع‌گیری‌های صریح محمدنبی حبیبی مطرح کرد: آن مرحوم با جریان‌های سیاسی که مواضعشان با نظام، انقلاب و ولایت زاویه داشت سر سازش و کوتاه آمدن نداشت و انصافاً از مواضع اصولی انقلاب و نظام حمایت می‌کرد.

وی بیان کرد: زنده‌یاد حبیبی نسبت به مسائل مالی و هزینه‌کردها بسیار حساس بود. با اینکه حزب دولتی نبود و اعتبارش دولتی نبود، ولی انصافاً هم خودشان مسائل مالی را رعایت می‌کرد و هم به ما در باره هزینه‌کردها توصیه می‌کرد و راجع به هزینه‌های اضافی به ما تذکر می‌داد.

* در تهجد و معنویت واقعاً سرآمد بود

عماری اشاره کرد: آن مرحوم اهل تعبد و نماز شب و ذکر بود. در چند سفری که به استان ما آمد شب را در منزل ما بود. شاهد بودم نماز شبشان ترک نمی‌شد. ایشان در تهجد و معنویت واقعاً سرآمد بود.

وی اظهار کرد: خبری را پیرامون مسائلی از استان آذربایجان غربی با مرحوم حبیبی در میان گذاشتم. ایشان پیگیر آن شد. حتی به من گفت این موضوع را از وزارت کشور پیگیری کردم. قضیه در باره مواضع سیاسی بعضی از نیروهای شاغل در وزارت کشور بود.

دبیر سابق حزب در آذربایجان غربی پیرامون جلسات حزبی که ماهی یک بار در دفتر مرکزی حزب تشکیل می‌شود خاطرنشان ساخت: مرحوم حبیبی از اول تا آخر جلسه حضور داشت و با دبیران تعامل شفاف، صریح و صمیمی داشت و پیگیر امور بود.

وی در خصوص چند سفر حبیبی به استان آذربایجان غربی گفت: در یکی از سفرها مشکلی وجود داشت که محصول سیب درختی دست باغداران مانده بود. در این باره گزارش جامعی تقدیم ایشان کردم. ضمن اینکه او را به چند جا بردم و باغ‌های سیب را سرکشی کرد. آن مرحوم سری هم به کارخانه کنستانتره زد. این موارد را یادداشت کرد و به تهران برگشت و از طریق مجلس و ریاست جمهوری پیگیر حل مشکلات باغداران و کشاورزان استان ما شد.