حسن لاسجردی:
اگر امریکایی‌ها تحریم‌ها را برندارند مسئله‌ای حل نشده است
عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: اگر امریکایی‌ها تحریم‌ها را برندارند کاری انجام و مسئله‌ای حل نشده است.
کد خبر: ۳۲۷۰۰
تاريخ: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۵

حسن لاسجردی، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی، پیرامون فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اینکه اگر امریکا به برجام بازگردد و همه تحریمها لغو نشود ایران ضرر خواهد کرد، به خبرنگار نما گفت: در خصوص برجام مهمترین اقدام و سختترین کاری که امریکاییها در مورد ایران دارند انجام میدهند اعمال تحریمهاست، اگر قرار است امریکا در دوره بایدن به برجام برگردد و دوران ترامپ را از ذهنها پاک کند مهمترین تصمیمی که باید بگیرد لغو تحریمهاست، چون در حال حاضر امریکاییها با فشار حداکثری و افزایش هر روزه تحریمها علیه ایران اقدام میکنند.

وی افزود: اگر امریکاییها تحریمها را برندارند کاری انجام و مسئلهای حل نشده است.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی مطرح کرد: در مورد ایران و امریکا آنچه که الان مهم است بازگشت امریکا به برجام است. بایدن و تیمش در تبلیغات انتخاباتی و اعلام مواضعشان گفتهاند که میخواهند به برجام برگردند.

وی اظهار کرد: اگر بایدن به برجام برگردد و ایران حقوقش را اعاده نکند جدایی بین امریکا و اروپا به علت سیاستهای تند ترامپ و خارج شدنش از برجام تبدیل به همآوایی و اتحاد بین اروپا و امریکا و فشار علیه ایران زیاد میشود. بنابراین تلاش جمهوری اسلامی این است که این اتفاق نیفتد و جناح اروپایی و امریکایی اتحاد حاصل و فشارشان را مضاعف نکنند، از اینرو جمهوری اسلامی رفتار عاقلانهای خواهد داشت و در مقابل خواست امریکاییها تلاش میکند موضعی منطقی بگیرد.

لاسجردی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب، رئیسجمهور، وزیر امور خارجه و دیگر مقامات مسئول اعلام کردند اگر امریکاییها صداقت دارند و میخواهند برگردند با برداشتن کلیه تحریمها قدم اول را برداشتهاند.