حمیدرضا ترقی با اشاره به عوامل وحدت اصولگرایان:
وحدت در گروی قبول فصل الخطاب و عدم سهم خواهی محقق می شود
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: هیچ وحدتی با سهم خواهی، پا فشاری روی خواسته‌های جناحی و گروهی و عدم اغماض نسبت به کم و کاستی‌های دیگر جریان‌ها و احزابی که در یک مجموعه دور هم جمع شده اند و به وحدت می‌رسند امکان پذیر نیست و بدون شک اگر قرار باشد به وحدت رسید در ابتدا باید فصل الخطاب را در بین خودشان مشخص کنند و همه آن فصل الخطاب و داوری آن را در اختلافات بپذیرند. علاوه بر این باید از سهم خواهی و تاکید بر منافع جناحی و گروهی پرهیز شود
کد خبر: ۳۲۶۷۳
تاريخ: ۲۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹

حمیدرضا ترقی نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی درباره ریشه اختلاف بین برخی اصولگرایان، گفت: ریشه این اختلافات بیش از همه به دیدگاه‌های حداکثری که جبهه پایداری درباره اصولگرایی و انقلابی بودن دارد باز می‌گردد و معتقدند که باید این شاخص‌ها بصورت حداکثری در نامزد‌ها لحاظ شود و خیلی نباید به مقبولیت اهمیت داد، بلکه صلاحیت باید ملاک باشد و مقبولیت در درجه دوم قرار بگیرد.

وی ادامه داد: البته هنوز نه شاخص‌ها نهایی شده و نه مصداق‌ها مورد بحث قرار گرفته است، طبیعتا وقتی که شاخص‌ها براساس قانونی که در حال اصلاح است تعریف شود و شورای نگهبان هم دیدگاه خود را نسبت به رجال سیاسی و مذهبی به طور شفاف بیان کند، آن زمان می‌توان افراد را بررسی کرد که کدام یک از آنها این شاخص‌ها را به صورت حداکثری و چه کسی بصورت حداقلی دارد. آیا آن کسی که حداکثر معیار‌ها را دارد امکان رای آوردن هم دارد؟

ترقی افزود: طبیعتا هیچ وحدتی با سهم خواهی، پا فشاری روی خواسته‌های جناحی و گروهی و عدم اغماض نسبت به کم و کاستی‌های دیگر جریان‌ها و احزابی که در یک مجموعه دور هم جمع شده اند و به وحدت می‌رسند امکان پذیر نیست و بدون شک اگر قرار باشد به وحدت رسید در ابتدا باید فصل الخطاب را در بین خودشان مشخص کنند و همه آن فصل الخطاب و داوری آن را در اختلافات بپذیرند. علاوه بر این باید از سهم خواهی و تاکید بر منافع جناحی و گروهی پرهیز شود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: همچنین باید منافع کل نظام و خواسته رهبری انقلاب را در تشکیل یک دولت انقلابی و جهادی بر خواسته‌های خود ترجیح دهند و در نهایت از سیاسی کاری و زد و بند‌هایی که موجب سو ظن و بدبینی بین نیرو‌ها و اجزای وحدت می‌شود هم پرهیز کنند.