مواضع نمایندگان احزاب مقاومت
هرگز گمان نکنید که امریکا و اسرائیل کاری نمی‌کنند و در حال توطئه نیستند، بلکه اکنون انگلیسی ها هم با همکاری آمریکایی‌ها در تلاش برای ایجاد یک فتنه مذهبی بین شیعه و سنی در عراق هستند
کد خبر: ۳۲۶۵۲
تاريخ: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱


آمریکا و انگلیس به دنبال فتنه انگیزی مذهبی هستند

به گزارش روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی ، ماجد غماس رئیس دفتر مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران در سومین کنفرانس احزاب حامی مقاومت گفت: عراق برای اجرای صحنه جنایت حاج قاسم انتخاب شد چون عراق کشور رابط بین جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت در مبارزه با رژیم صهیونیستی است و وقتی چنین اتفاقی می افتد ما این احتمال را بسیار زیاد می دادیم که پس از این جنایت آمریکا و اسرائیل میخواهند پروژه بزرگتری را که سازش کشورهای منطقه با رژیم صهیونیستی هست، اجرا کنند.

وی افزود: آمریکا انتظار نداشت که بعد از ترور حاج قاسم و ابومهدی المهندس برای برگزاری مراسم واکنشی از سوی مردم باشد، چون آمریکاییها در شبکههای اجتماعی سعی میکردند در برابر چنین مسئله ای بایستند اما در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس هم در میدان التحریر و هم مکان وقوع این اتفاق مراسم باشکوهی برگزار شد.

رئیس دفتر مجلس اعلای اسلامی عراق در ایران با بیان اینکه شاید این انتظار وجود داشته باشد که با آمدن جو بایدن دموکرات به ریاست جمهوری آمریکا، فشارها کمی کاسته شود گفت: این انتظاری بیهوده است چون با روی کار آمدن روسای جمهور دموکراتی مثل کارتر، کلینتون و اوباما فشارهای ضد جمهوری اسلامی ایران بیش از فشارهای حزب رقیب بوده است و اکنون شاهد مرحله مقدماتی سقوط نظام تک قطبی در جهان هستیم.

غماس تاکید کرد: هرگز گمان نکنید که امریکا و اسرائیل کاری نمیکنند و در حال توطئه نیستند، بلکه اکنون انگلیسی ها هم با همکاری آمریکاییها در تلاش برای ایجاد یک فتنه مذهبی بین شیعه و سنی در عراق هستند و داخل بستر شیعیان این زیان بسیار بالاست. اما همه باید بدانیم که با این فتنه انگیزی میخواهند نظام مذهبی را در عراق بهطور جدی دچار چالش کنند.

آمریکا و انگلیس گفتند اجازه ایجاد ایران دوم را در آفریقا نمیدهیم

«شیخ ابراهیم عبدالله احمد» از شاگردان شیخ ابراهیم زکراکی و عضو حرکت اسلامی نیجریه در سومین کنفرانس احزاب حامی مقاومت با بیان اینکه نیجریه از بزرگترین کشورهای قاره آفریقا و غنی از ثروتهای بسیاری هست، گفت: در حال حاضر نیجریه یکی از بزرگترین صادرکنندگان نفت است.

وی افزود: استعمار انگلیس در سال 1960 به نیجریه استقلال صوری داد؛ اما روسای نیجریه مثل یک عروسک در دست انگلیس هستند و کار اول آنها این است که باید شیعیان و حرکت اسلامی نیجریه را از بین ببرد.

شیخ ابراهیم با تاکید بر اینکه علمای اسلامی در نیجریه به جبر عقیده دارند و میگویند نباید علیه رئیس ظالم قیام کنید، اظهار داشت: تنها عالمی که قیام می کند و اینهارا برای مردم آشکار می کند شیخ زکزاکی است.

وی با بیان اینکه شیخ زکزاکی همیشه مردم را آگاه می‌‌کند تا بدانیم ما آدم هستیم و اینها ظالم هستند تصریح کرد: آنها میخواهند ثروت ما را به غارت ببرند و فتنه طایفهای و مذهبی به راه بیاندازند و حمله سال 2015باعث شد خیلی از شیعیان کشته و شهید شوند و کشور به سکوت برود.

وی با بیان اینکه ما در ظاهر جنگ نداریم ولی خیلی مهاجر و آواره داریم، گفت: گروه های تروریستی در همه جای نیجریه فعالیت گسترده دارند و دولت نمی تواند جان مردم را حفظ کند و حتی باید گفت این گروههای تروریستی را خودشان ایجاد کرده اند.

شیخ ابراهیم با تاکید بر اینکه هدف حرکت اسلامی نیجریه این است که مردم آگاه شوند و استقلال خود را بهدست بیاورند، تصریح کرد: استکبار جهانی به ویژه آمریکا و انگلیس فهمیدند و گفتند اجازه نمی دهند ایران دوم در کشورهای آفریقایی ایجاد شود و بنسلمان رسما گفت که آنها دست ایران را در آفریقا قطع کردهاند اما الان با این فعالیت های رسانه ای دولت در نیجریه برای بدنامی شیخ زکراکی، مردم فهمیدند شیخ مظلوم و حمله ارتش ظالمانه بوده است.

وی همچنین گفت: بیش از 90درصد مردم نیجریه در فقر زندگی میکنند.

هرکس با صهیونیستها ائتلاف برقرار کند، جبهه کفر است

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی در ایران در سومین کنفرانس احزاب مقاومت با بیان اینکه حمله هم اکنون از سوی دشمن به تمام نقاط ما در جهان اسلام صورت میگیرد، گفت: آنها تلاش میکنند تمام نقاط قوت ما را به نقاط ضعف بسیار شدید تبدیل کنند و برخلاف گذشته که بهطور مستقیم با ما وارد جنگ می شدند، اما اکنون جنگ آنها مستقیم نیست و متاسفانه ما با خودمان در حال جنگیم و خودمان به خودمان صدمه میزنیم و یک کودک صهیونیست در حال تامین منافع صهیونیستها در منطقه است.

وی افزود: باید از طریق عقلمان واقعیت را درک کنیم و بدانیم اهداف ما چیست و اگر دشمن را یک محور واحد ببینیم تکلیفمان مشخص است و می دانیم چگونه باید مقابله کنیم. باید بهطور دقیق و حساب شده برنامههای آنها را متوجه شویم.

ابوشریف با تاکید بر اینکه محور مقاومت و سردار سلیمانی بر اساس همین قاعده جبهه مقاومت را واحد تلقی می کردند، گفت: همه میدانیم که دشمن ما صهیونیسم و آمریکاست و خداوند هم در قرآن صهیونیستها را به عنوان دشمن معرفی کرده و ما باید بدانیم که دشمن اساسی ما آمریکا و رژیم صهیونیستی است و باید در برابر آن ایستادگی کنیم.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران ضمن بیان اینکه انقلاب اسلامی امید این امت برای آزادی و بیداری است و دشمنان سعی دارند به اعتقادات و دین و مذهب در ایران هجمه وارد کنند، تاکید کرد: اکنون همه می دانیم و از اول هم میدانستیم که انقلاب در ایران اسلامی است و تنها برای شیعیان نبوده و اسلام محور وحدت ماست و برخی شاید به اشتباه تصورات دیگری داشته باشند اما ما پیروان مقاومت میدانیم که جمهوری اسلامی ایران نظامی اسلامی است و این هجمه دشمنان برای ایجاد تفرقه است.

وی تاکید کرد: هرکس بخواهد با دشمن صهیونیستی ارتباط برقرار کند؛ خواه عربستان سنی باشد یا یک نظام دیگر شیعی یا هر مذهب یا ملیت، ما در کنار جمهوری اسلامی ایران مقابل کفر قرار می گیریم.

وی تصریح کرد: کفر است که حاضر میشود با رژیم صهیونیستی دوستی برقرار کند و هرکس با صهیونیست ها ائتلاف و دوستی برقرار کند از نظر ما جبهه کفر است.

وحدت احزاب در پاکستان برای اولین بار بعد از شهادت سردار سلیمانی

حجت الاسلام رضوی رییس اتحادیه طلاب بلتستان پاکستان در سومین کنفرانس احزاب حامی مقاومت ضمن تسلیت ایام فاطمیه و سالگرد شهادت شهدای مقاومت اظهار داشت: در دوران مقاومت و پس از شهادت سردار مقاومت زندگی می کنیم و شهید سلیمانی و همراهانش توانستند در میدان مبارزه و شناساندن چهره استکبار جهانی نقش ایفا کنند و الان نوبت ماست که این مقاومت و دایره مبارزه را در میدان های فرهنگی و اعتقادی گسترش دهیم تا کسانی که در محور مقاومت عقب مانده اند را هم با آگاهی دهی جلو بیاندازیم.

وی با بیان اینکه ما در پاکستان طبق فرموده رهبر انقلاب شیعیان مظلومی داریم گفت: در پاکستان علیرغم خفقان دولت و استکبار جهانی، در محور مقاومت قرار داریم و با تقدیم شهدای مقاومت از جان و خون دریغ نکرده ایم و شیعیان پاکستان همواره در صحنه بودهاند.

حجت الاسلام رضوی با بیان اینکه در پاکستان وحدت احزاب برای اولین بار بعد از شهادت سردار سلیمانی اتفاق افتاد، تصریح کرد: در برگزاری تجلیل این شهید بزرگوار برای اولین بار اتفاقی افتاد که دشمن از نفوذ در تشییع ناامید شد.

مهمترین قربانی سیاست‌‌های آمریکا مردم و احزاب افغانستان هستند

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان در سومین کنفرانس احزاب حامی مقاومت با بیان اینکه افغانستان بحرانیترین وضعیت را پشت سر می گذارد و از نگاه امنیتی و سیاسی و اقتصادی چنین شرایطی در 40سال گذشته در افغانستان نبوده است، گفت: آمریکاییها به هدف اصلی خود که اشراف بر کشورهای چین، روسیه ، هند و ایران بود نرسیده اند.وی افزود: آمریکاییها ابتدا تلاش داشتند که طالبان را از صحنه سیاست در پاکستان حذف کنند و داعش مستقر شود تا با اهداف راهبرد منطقهای و بین المللی آنها کار کند و از طریق آنها برای 4 کشور ایجاد مزاحمت کرده و آنها را تضعیف یا مهار کنند که طالبان جهت عوض کرد و با این 4کشور ارتباط برقرار کرد که موجب نگرانی آمریکا شد.حسینی مزاری ادامه داد: اینجا بود که آمریکاییها رویکرد عوض کردند و بحث مذاکره را مطرح کردند تا از طرفی باعث استیصال طالبان شوند و از طرفی هم در انتخابات اخیر آمریکا بهرهبرداری کنند و اگر از طریق استیصال و ایجاد اختلاف نتوانستند طالبان را از صحنه بیرون کنند، بر دولت افغانستان اعمال قدرت سیاسی کنند و بعد به جای طالبان گروه دیگری را وارد عمل کنند که بتواند در راستای اهداف آمریکا در رابطه با کشورهای منطقه عمل کند.

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها به خاطر خود افغانستان به این کشور نیامدهاند،گفت: اگرچه خود افغانستان از لحاظ اقتصادی و منابع زیرزمینی یکی از غنیترین منابع دنیا و منطقه است و آمریکاییها از روزی که آمدهاند، از منابع افغانستان سوءاستفاده می کنند و مهندسین و متخصصینشان شبانهروز در استخراج مواد معدنی و انتقالش به امریکا کار می‌‌کنند ولی هدف عمده آمریکا استفاده از افغانستان به عنوان بستری برای ایجاد اشراف به کشورهای منطقه است.

رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان تاکید کرد: حتی اگر مردم و احزاب و سازمان های افغانستان هم بخواهند، سیاستهای آمریکا به دلیل اصطکاک با سیاستهای قدرتهای منطقهای مثل روسیه و چین و ایران هیچوقت به سرانجام نخواهد رسید و توفیقی حاصل نخواهد شد.

وی در عین حال افزود: مهمترین قربانی سیاست های آمریکا مردم، احزاب و سازمانها و مجاهدین افغانستان بودند ولی با وجود فشارهای فزاینده آمریکاییها، مردم افغانستان پایبند به دین و مذهب و اهداف دینی هستند و یکی از نشانه های عدم موفقیت آمریکاییها بازتاب شهادت سردار سلیمانی در افغانستان بود که با وجود همه ممانعتهایی که به عمل میامد، مراسم بزرگداشت برگزار شد و بازتاب گستردهای هم یافت.