حمیدرضا ترقی:
فدراسیونهای ورزشی نباید حیاط خلوت سیاسیون شوند
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: فدراسیونهای ورزشی نباید حیاط خلوت سیاسیون شوند.
کد خبر: ۳۲۵۴۹
تاريخ: ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۳
حمیدرضا ترقی در جمع مربیان و کارشناسان ورزشی استان خراسان با ارزیابی وضع ورزشی استان و کشور گفت: ورزش در دنیا سیاسی شده و درایران هم سیاسی و هم دچار سوءمدیریت است .

نماینده ادوار مجلس افزود: وضع والیبال، تیراندازی، انتخابات فرمایشی فدراسیونها، فرار قهرمانان ملی، فساد درقراردادها، بدهی سرسام آور باشگاهها، عدم هماهنگی بین آموزش و پرورش و تربیت بدنی، سیاسی شدن انتخاب هیئت های ورزشی، تسلط غیر متخصصین بر امور ورزش، انتصابات فامیلی و کم توجهی به ورزش همگانی از جمله آسیبهای حوزه ورزش کشور است .

ترقی، عدم‌تشکیل شورای ورزش استان و مدیریت ضعیف ورزش استان وعدم توجه به ظرفیتهاو استعدادهای ورزشی استان و افت قهرمانی در ورزش استان را ناشی از سوءمدیریت در این استان دانست و از کارشناسان و تشکلهای ورزشی خواست برای رفع این آشفتگی و نابسامانی در ورزش. چاره اندیشی کنند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان خراسان،با تقبیح سیاسی کردن فدراسیونهای ورزشی گفت: سیاسیون باید از ورزش حمایت کنند ولی کار ورزش را به ورزشکاران متعهد و دلسوز بسپارند .

ترقی،تبیین نسبت ورزش با سلامت جسمی و معنوی و نشاط جامعه،تبیین نسبت ورزش با عزت و غرور ملی ، تبیین نسبت ورزش با سبک زندگی ، ورزش و دیپلماسی فعال، ورزش و اقتصاد و تبین نقش ورزش در ترویج اخلاق، مروت، تواضع، گذشت، مردانگی و سبقت در خیر را از نیازهای پژوهشی در امر ورزش دانست.

در این جلسه کارشناسان به مشکلات ورزش استان ،و فقدان شاخص گذاری های ورزشی،وعدم توجه به مشکلات ورزشکاران و مربیان در ایام بیماری کرونا،اشاره کرده و اقداماتی را که برای حفظ برنامه های ورزشی در دوران کرونا

در استان انجام شده ارائه دادند.