مجتبی امانی:
آمریکا دنبال ترویج نرم‌افزار مذاکره و تسلیم به‌جای نرم‌افزار مقاومت است
امانی گفت: اقداماتی که شهید قاسم سلیمانی در منطقه کرد گسترش نرم‌افزار مقاومت در بین ملت‌های جبهه مقاومت بوده که توانسته آن را به سخت‌افزاری تبدیل کند تا جلوی امریکایی‌ها و صهیونیست‌ها را در منطقه و جهان بگیرد.
کد خبر: ۳۲۵۴۲
تاريخ: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹
مجتبی امانی، کارشناس سیاست خارجی، به مناسبت فرمایش مقام معظم رهبری در دیدار اخیر ایشان با دستاندرکاران مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و خانواده شهید سلیمانی پیرامون نرمافزار مقاومت به خبرنگار نما گفت: در واقع نرمافزار مقاومت به عنوان تحول فکری از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران در ایران و منطقه جوانه زد و اساس آن، این است که ارزش آنچه که از طریق مقاومت به دست میآید بسیار بیشتر از چیزی است که از طریق مذاکره و تسلیم حاصل میشود.

تلاش برای جایگزینی موج مقاومت

وی افزود: نرمافزار مقاومت بهخصوص در مقوله گفتگوهای صهیونیستی ـ عربی یا صهیونیستی ـ فلسطینی بسیار بارز است، زیرا همزمان با انقلاب اسلامی ایران دشمن صهیونیستی و همپیمان آن امریکا و برخی از کشورهای غربی تلاش کردند موج مقاومتی که از ایران آغاز شده و پیامآور مقاومت در منطقه بود با مذاکره و تسلیم جایگزین شود. ما شاهد تلاشهای وافر امریکاییها برای ترویج نرمافزار مذاکره و تسلیم بهجای نرمافزار مقاومت و جهاد بودهایم.

این کارشناس سیاست خارجی خاطرنشان کرد: نتیجه تن دادن به نرمافزار مذاکره و تسلیم را در عاقبت یاسر عرفات، انور سادات، حسنی مبارک و حتی محمود عباس مشاهده کردیم.

وی مطرح کرد: آنچه در دو دهه اخیر اتفاق افتاد تبدیل این نرمافزار به سختافزار مقاومت بود که میتواند در کشورهای دیگری که به مقاومت توجه میکنند، الگو شود.

امانی گفت: اقداماتی که شهید قاسم سلیمانی در منطقه کرد گسترش نرمافزار مقاومت در بین ملتهای جبهه مقاومت بوده که توانسته آن را به سختافزاری تبدیل کند تا جلوی امریکاییها و صهیونیستها را در منطقه و جهان بگیرد.

وی مطرح کرد: این نرمافزار که انقلاب اسلامی، بهخصوص شهید قاسم سلیمانی در منطقه رواج داد، در حال گسترش است.

این کارشناس مسائل خارجی خاطرنشان کرد: تفکری که حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری و در بعد عملیاتی آن شهید سلیمانی در منطقه ایجاد کردند موجب شد شاهد پیروزیهای چشمگیری باشیم که از طریق مقاومت به دست آمده است.

ندامت حامیان مذاکره

وی در ادامه اضافه کرد: در عین حال شاهد ندامت افرادی هستیم که سالهای قبل تصور میکردند از طریق مذاکره و تسلیم میتوانند به دستاوردهایی دست یابند.

امانی در پایان با اشاره به حضور امریکاییها در منطقه گفت: نرمافزار مقاومت در ملتهای منطقه جبهه مقاومت را در مقابله با امریکاییها و گروههای تروریستی مثل داعش در کشورهایی نظیر لبنان، سوریه، عراق و یمن به پیروزیهای وسیعی نایل کرده است.