ابوالفضل توکلی‌بینا:
ادعای رئیس‌جمهور مبنی بر عمل به وعده‌ها بی‌معنا است
عضو هیأت مؤسس حزب مؤتلفه اسلامی، پیرامون ادعای حسن روحانی رئیس‌جمهور مبنی بر عمل کردن به وعده‌هایی که داده است گفت: ادعای او بی‌معناست. اولین وعده‌ای که باید به آن عمل می‌کرد و عمل نکرد
کد خبر: ۳۲۵۲۳
تاريخ: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
ابوالفضل توکلیبینا، عضو هیأت مؤسس حزب مؤتلفه اسلامی، پیرامون ادعای حسن روحانی رئیسجمهور مبنی بر عمل کردن به وعدههایی که داده است به خبرنگار روزنامه الکترونیکی شما گفت: ادعای او بیمعناست. اولین وعدهای که باید به آن عمل میکرد و عمل نکرد واگذاری امور اقتصادی به مردم طبق اصل 44 قانون اساسی است. در صورتی که در حال حاضر نزدیک 85 درصد اقتصاد کشور دست دولت است و دست مردم نیست. سؤال من این است که رئیسجمهور به کدام وعدهاش عمل کرده است؟

وی در خصوص وعده رفع تحریمها اظهار کرد: روحانی به وعده خودش در مورد رفع تحریمها هم عمل نکرده است. هیأت دولت با تصویب قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریمها توسط مجلس مخالفت کرد، چون هنوز دنبال برجام است.

عضو هیأت موسس حزب مؤتلفه اسلامی تصریح کرد: هر چه رهبر انقلاب می‌‌فرمایند برجام چه مضراتی دارد باز هم رئیسجمهور در مسیر دیگری است.

روحانی به وعدهاش عمل نکرد

وی تأکید کرد: روحانی به وعدهاش عمل نکرد و اگر عمل کرده بود اقتصاد را به مردم واگذار و بر امور اقتصادی نظارت میکرد. اینطوری خودش هم راحتتر بود.

توکلیبینا علت عدم واگذاری امور اقتصادی از سوی دولت به مردم را حقوقهای نجومی افرادی که در شرکتهای دولتی هستند دانست و گفت: همینها رانتی است که کیسه دولت را هم خالی میکند. اینها وبال مردم میشوند. مردم که چنین توانی ندارند. معلوم است چنین افرادی وقتی میبینند منافعشان در این است که قسمت اعظم اقتصاد دست دولت باشد و اینها حقوق نجومی دریافت کنند، حاضر نیستند دولت اقتصاد را به دست مردم بدهد و منافع اینها به خطر بیفتد.

وی در خصوص لایحه بودجه 1400 خاطرنشان کرد: دولت با این لایحه باری را به گردن دولت آینده میگذارد و بنا به نظر شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی این لایحه باید دو باره به هیأت دولت برگردد و از اساس مجدداً نوشته شود.

توکلیبینا مطرح کرد: دولت بسیاری از شرکتهای زیاندهاش، از جمله شرکتهایی را که در وزارت نفت دارد بفروشد و بودجهاش را از آنها تأمین کند.