در حمایت از نمایندگان ولی فقیه
چند روزی است شاهد هتاکی ها و بی حرمتی ها به نمایندگان محترم ولی فقیه در شمالغرب کشور به بهانه حمایت این بزرگواران از جمهوری آذربایجان در مناقشه قره باغ هستیم، درحالی که این عزیزان کاملا در چارچوب سیاستهای خارجی کشور قدم برداشتند و مواضع مسبوق به سابقه جمهوری اسلامی را تکرار نمودند.
کد خبر: ۳۲۱۳۲
تاريخ: ۲۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۶

رحمت مهدوی - چند روزی است شاهد هتاکی ها و بی حرمتی ها به نمایندگان محترم ولی فقیه در شمالغرب کشور به بهانه حمایت این بزرگواران از جمهوری آذربایجان در مناقشه قره باغ هستیم، درحالی که این عزیزان کاملا در چارچوب سیاستهای خارجی کشور قدم برداشتند و مواضع مسبوق به سابقه جمهوری اسلامی را تکرار نمودند. این رسانه های مغرض که دقیقا مشخص نیست آبشخورشان کجاست؟باید به این پرسش پاسخ دهند که آیا غیر این است که جمهوری اسلامی هیچگاه تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را نادیده نگرفته است و حتی در جنگ اول قره باغ نیز در کنار آنها بوده است؟ نمایندگان محترم ولی فقیه کدام موضع متعارض با سیاست خارجی جمهوری اسلامی را داشتند که مورد هجمه رسانه ها قرار گرفته اند؟ این رسانه ها فراموش نمودند به کسانی تهمتهای ناروا و ناصواب زدند که مستقیما منصوب مقام معظم رهبری هستند و هیچوقت برخلاف نظر و رویه ایشان اقدام نمی نمایند و منتسب کردن آنها بر هرگونه جریانهای فکری، سیاسی، عقیدتی و... چیزی نیست جز استراتژی مشخص این رسانه ها برای تشدید اختلافات و تفرقه افکنیهای قومی در داخل و ادامه دشمنی با انقلاب و رهبری.

اگر این رسانه ها دغدغه جمهوری اسلامی، انقلاب و رهبری را دارند چگونه است که تلاشهای حجت الاسلام و المسلین آل هاشم را در ناآرامی ها آبان 98 را مورد فراموشی قرار دادند.

در آبان 98 اعتراض ها به گرانی بنزین و... کشور را دچار یک بحران کرده بود و تمام ضدانقلاب چشم به آذربایجان و تبریز دوخته بود که به یکباره شهر تبریز بازهم در دفاع از انقلاب در خط شکن قرار گرفت و تمام توطئه های دشمن را نقش بر آب کرد.

با همین تدبیرهای ایشان بود که تبریز پیشگام راهپیمایی در دفاع از انقلاب شد و به یکباره کل اپوزسیون و دشمنان داخلی تحلیلها و برنامه های خود را شکست خورده دیدند. در ادامه همین حرکت بود که زنجان نیز در دفاع از انقلاب به پا خواست که بدون شک نمیتوان منکر نقش نماینده محترم ولی فقیه در زنجان شد.

در نهایت باید اشاره کرد موضع گیری مردم آذربایجان در دفاع از جمهوری آذربایجان نیز به هیچ عنوان نژادی نبوده است همانطور که مقام معظم رهبری در این ارتباط از ارامنه ایران نیز می خواهد نسبت به این موضع دیدگاه تعصبی و نژادی نداشته باشند: «ما این حرکاتی را که اخیراً ارامنه در منطقهی قرهباغ، به پشتیبانی دولت ارمنستان انجام میدهند، این حرکات را ما محکوم میکنیم. البته این ربطی به ارامنه داخل کشور ما ندارد. ارامنه داخل کشورما هم، ما توقعمان این است که رفتار ارامنه را در آن منطقه که با تجاوز همراه است، محکوم بکنند. اینها شهروندان ما هستند، ما از آن کسانی که آن ظلمها را میکنند، صحبت میکنیم.» مقام معظم رهبری (۵/۵/١٣٧٢)