سیدمصطفی میرسلیم:
نمی توانم ساکت بمانم/تشخیص نهائی با دستگاه قضائی است
من به عنوان نمایندۀ مجلس نمی توانم در مقابل فرآیندهای فسادآمیز و روندهای غلط ساکت باشم؛ اگر قراربود ساکت بمانم بهتر بود نماینده نمی شدم ولی سعی می کنم بدون سند موضع گیری نکنم
کد خبر: ۳۱۷۴۵
تاريخ: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
اظهارات سیدمصطفی میرسلیم رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص ارایه اسناد و مدارکی که به دستش در خصوص توقف تحقیق و تفحص پیرامون شهرداری تهران با یکی از خبرگزاری و تحویل آن به قوه قضاییه منجر به موج رسانه ای و حمله هایی از سوی جریان ها و رسانه های زنجیره ای حامی شهردار وقت به حزب موتلفه اسلامی و مهندس میرسلیم شد.

در این روشنگری گفته شده بود که اسناد و مدارک برای توقف تحقیق و تفحص به قوه قضاییه ارائه شده است تا تصمیم گیرنده این قوه باشد اما این روشنگری که نه در آن مجرم مشخص شده بود و فرآیند کار به صورت قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفته بود برای این جریان سخت آمد . با توجه به این اظهارات گفتگویی مفصل با مهندس میرسلیم انجام دادیم تا بتوان بیشتر ابعاد این ماجرا مشخص شود.

مشروح گفتگوی هفته نامه شما را با مهندس سیدمصطفی میرسلیم را می توانید در ادامه مطالعه فرمایید:

مقابله با فساد

مشی شما در مجلس در خصوص مقابله با مفاسد چیست؟

نمایندگان متعهد مجلس در مقابله با فساد و بهویژه کمیسیون اصل 90، با همکاری قوۀ قضائیه به طور جدی این حرکت مقدس را ادامه خواهند داد. اینها قدمهایی است که در گام دوم باید برداریم.

* مقابله با فساد امری وجدانی است

برخی معتقد هستند اظهارات شما در خصوص رشوه ۶۵ میلیاردی باعث شکاف بین جریان اصولگرایی میشود؟ یا جریان رقیب سوءاستفاده میکند؟ نظر شما چیست؟

رشوه در اشکال گوناگون و فساد همچون موریانه ستونهای نظام را پوک خواهد کرد و خدای ناکرده اگر عمومیت یابد، نه از اصولگرایی و نه از اصلاح طلبی حقیقی اثری باقی نخواهد ماند. مقابله با فساد امری وجدانی است و فراتر از گرایشهای سیاسی است. هر ایرانی متعهد به انقلاب باید برای آن کمر همت ببندد و الا نه از تاک نشان ماند و نه از تاکنشان.

حق اثبات خواهد شد

آیا شما در خصوص این پرونده کسی را محکوم یا مجرم دانستید یا فقط اسناد را تحویل قوه قضاییه دادید؟

هر پرونده قبل از صدور حکم مجرمیت باید مراحلی را از نظر قضائی طی کند: ابتدا بررسی اسناد است؛ اگر اسناد متقن و مستدل باشد به افرادی ظنین می شوند. پس از بازجویی از آنها ممکن است آنها و عدهای دیگر متهم شوند؛ آنگاه محاکمه صورت می گیرد و افرادی محکوم به جرم می شوند. در این مرحله مجرمان حق دارند درخواست تجدید نظر کنند؛ اگر در تجدید نظر رأی بدوی ابرام شد مجازات صورت می گیرد. تا امروز افرادی مظنون و عده ای هم متهم اند و بازجویی ادامه دارد و ان شاء الله حق اثبات خواهد شد. امید ما این است که گرفتار اطالۀ دادرسی نشویم.

تشخیص نهائی با دستگاه قضائی است

به نظر شما قوه قضاییه اگر این اسناد را قبول نکرد چه اتفاقی می افتد؟

تشخیص نهائی با دستگاه قضائی است و پس از محاکمه ابعاد موضوع روشن خواهد شد.

شهدای بزرگوار مؤتلفه برای مقابله با مفاسد جانفشانی کردند

برخی میگویند مواضع شما ممکن است در صورت عدم تایید برای حزب موتلفه اسلامی ایجاد هزینه کند به نظر شما آیا این مواضع بیشتر برای حزب سرمایه اجتماعی جمع میکند یا تبدیل به هزینه می شود؟

من به عنوان نمایندۀ مجلس نمی توانم در مقابل فرآیندهای فسادآمیز و روندهای غلط ساکت باشم؛ اگر قراربود ساکت بمانم بهتر بود نماینده نمی شدم ولی سعی می کنم بدون سند موضع گیری نکنم تا نتیجه کار برای مؤتلفه نیز سرمایۀ اجتماعی باشد و نه هزینه. شهدای بزرگوار مؤتلفه برای مقابله با مفاسد جانفشانی کردند و ما باید با عمل خودمان قدرشناس حق آنها و پیگیر پیامشان باشیم.

بهموقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی داده ام

عده ای گفتند چرا اگر با آقای قالیباف اختلافی بوده حاضر شدید در یک لیست قرار بگیرید و حتی برخی معتقد هستند ایشان سر لیست بودند چرا شما قبول کردید؟

آقای قالیباف در دوران مسئولیتهای اجرائی خود خدمات ارزنده ای انجام داده است که باید تقدیر شود؛ در همان حال زیر نظر ایشان اشتباهات مهمی رخ داده که بهموقع به ایشان تذکر کتبی و شفاهی دادهام و باید اصلاح می شد و به این جا نمی رسید که جانشین مورد اعتماد ایشان دستگیر و گرفتار شود و بسیاری از مدیران شهرداری درگیر مفاسد شوند. البته اینها برای اعتبار مدیر ارشد افتخار محسوب نمیشود. بدانید که نه فقط برای من ، که برای همۀ مردم این سؤال مطرح است که مگر در شهرداری چه خبر بوده که رد شدن طرح تحقیق و تفحص موجب ابراز تشکر ایشان از مجلس شد؟

شخصا مناسبات خوبی با جوانان مؤتلفه دارم

ارتباط شما با جوانان حزب موتلفه اسلامی چگونه هست برخی مدعی شدند جوانان حزب با شما همراهی ندارند؟

شخصا مناسبات خوبی با جوانان مؤتلفه دارم و امیدوارم هرچه زودتر این جوانان برومند که وارثان برحق شهدای مؤتلفه اند پرچم حق مداری و مبارزه با باطل و تباهی را به دست گیرند. این کار مهم قدری به تأخیر افتاده است و ان شاءالله بزودی جبران خواهد شد.

مؤتلفه در مبارزه با فساد کوتاه نخواهد آمد

آیا این افراد و جریان ها مامور شدند تا در حزب موتلفه اسلامی شکاف و اختلاف ایجاد کنند؟

جریانات و کسانی که از افشا شدن ریشۀ مفاسد بیم دارند و میدانند که مؤتلفه در مبارزه با فساد کوتاه نخواهد آمد از این ترفندها استفاده می کنند برای القای اختلاف در درون حزب یا ادعای بی محلی به جوانان یا وجود شکاف در حزب؛ ولی با این ترفندها اشتباهات و تخلفهای آنها پاک نخواهد شد. آن افراد و جریانات سخت اشتباه میکنند : دوران سکوت در مقابل مفاسد به سر رسیده است و آیندۀ انقلاب را نمی توان فدای متخلفان و مجرمان کرد.

چرا در خصوص اظهارات شما این قدر به شما و حزب موتلفه اسلامی حمله کردند؟ دشمنی این جریان و رسانه های آنها با حزب موتلفه چیست؟

برخی نگران افشا شدن تخلفات و تباهی های خودشان اند و اگر با مؤتلفه یا این جانب مقابله می کنند به دلیل ساکت ننشستن و کوتاه نیامدن مؤتلفه در مقابل فساد است. اگر فساد ریشه کن نشود هیچ طرحی برای نجات کشور از مشکلاتی که عمدتا به دلیل سوء تدبیر و بعضا خیانت برخی مسئولان و مدیران گریبان کشور را گرفته و موجب غارت سرمایه های انسانی و مادی جمهوری اسلامی شده است ، به سرانجام موفق نخواهد رسید.

اصولگرایی متضاد با غارت بیت المال است

برخی معتقد هستند این مواضع شما خیلی خوب بوده که یک اصولگرا به این موضوعات پرداخته است اما برخی معتقدند بهتر است از اصولگرایان به این موضوع ها نپردازد، نظر شما چیست؟

اصولگرایی با توحید شروع می شود و کلمۀ لا اله الا الله با نفی هر اله دیگرآغاز می شود. مگر می توانیم ما مدعی اصولگرایی باشیم و پول پرستی و غارت بیت المال و دور زدن دیوان محاسبات و اقدامات خلاف قانونِ الهام گرفته از بت نفسانیات و ریاست طلبی را نادیده بگیریم؟

وفای عهد با مردم این بزرگترین و مهمترین مسئولیت است

افرادی میگویند دلیل بیان این موضوعات برای این است که شما در مجلس مسئولیتی نگرفتید و یا برای دیده شدن هست و حالا این مباحث را مطرح میکنید، پاسخ شما به اینادعاها چیست؟

عهد با مردم این بود که در مجلس برای خدمت به آنها از هیچ سعی و تلاشی فروگذار نکنیم و این بزرگترین و مهمترین مسئولیت است. این اقدامات خود را سعی می کنیم به طور سنجیده دنبال کنیم و برایمان هم مهم نیست که ملامتمان کنند یا تمجید. باید پاسخی برای وجدان بیدار مردم داشت و در ورای همۀ آنها پروردگار متعال مراقب ما است.

ان شاءالله: توکل بر خدا می کنیم و از او مدد می جوییم و توفیق را از او می دانیم که فرمود : سبأ : 49 قُلْ جاءَ الْحَقُّ وَ ما يُبْدِئُ الْباطِلُ وَ ما يُعيدُ .