سیدمصطفی میرسلیم:
بانك مركزی باید جلوی كاهش ارزش پول ملی را بگیرد
رییس شورای مركزی حزب موتلفه اسلامی با تاكید بر اینكه بانك مركزی باید جلوی كاهش ارزش پول ملی را بگیرد، اظهار كرد: كالای اساسی به وفور در بازار یافت می‌شود اما اولا توزیع آن به درستی انجام نمی‌شود و مساله مهمتر این است كه مردم دیگر قدرت خرید ندارند.
کد خبر: ۳۱۶۷۶
تاريخ: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۹
سید مصطفی میرسلیم در گفت و گو با خبرنگار شفقنا در رابطه با لزوم بهبود وضعیت معیشتی مردم، گفت: ابتکار عمل باید در دست دولت باشد ما هم می توانیم در مجلس طرح و قانون داشته باشیم اما قانون مجری می خواهد و مجری قانون هم دولت است و اگر این اراده در دولت وجود نداشته باشد و یا به موقع نتواند آن را اجرا کند، تصمیمات گرفته شده اثری برای مردم نخواهد داشت. لذا تغییر اول باید در دولت شکل بگیرد و ما هم آمادگی داریم که کمک کنیم که از لحاظ قانونی هر کاری که میتواند این روند را تسهیل کند انجام دهیم.

بانک مرکزی همت کند جلوی کاهش ارزش پول ملی را بگیرد

رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص تامین کالای اساسی مردم، اظهار کرد: ما از نظر تخصیص ارز مشکلی نداریم لذا میتوانیم نیازهای ضروری جامعه را تامین کنیم. ولی مساله مهم این است که به رغم وفور کالاهای اساسی مختلف، مردم قدرت خرید ندارند چراکه ارزش پول ما کاهش پیدا کرده است. از بانک مرکزی توقع داریم همت کند تا ارزش پول ملی حفظ شود. با این وضعیت، اقشار طبقات پایین و حقوق بگیران جامعه تحت فشار شدیدی قرار دارند حتی کسانی که مقداری پول پس انداز کرده بودند با کاهش ارزش پول ملی، سرمایهشان یا از بین رفته و یا به یک سوم کاهش پیدا کرده است.

کالای اساسی به وفور یافت میشود ولی مردم قدرت خرید ندارند

میرسلیم تصریح کرد: لذا برای اینکه وضعیت بازار و قدرت خرید مردم را بسنجیم باید به سه سوال پاسخ دهیم سوال اول این است که آیا کالاهای ضروری در بازار به اندازه نیاز مردم وجود دارد که در جواب باید گفت بله؛ دوم اینکه آیا توزیع آن به درستی انجام می شود که باید گفت اینچنین نیست و سوال سوم هم این است که آیا مردم قدرت خرید دارند یا قدرت خرید آنها تقلیل پیدا کرده است که باز هم باید پاسخ داد متاسفانه قدرت خرید مردم بسیار تقلیل یافته است و عمده این مساله به رکودی که در کشور وجود دارد باز میگردد.

یک عده به جان این کشور و مردم افتادند و سرمایههای مملکت را غارت میکنند

میرسلیم در پایان خاطرنشان کرد: میزان نقدینگی هر ماه افزایش مییابد که اگر در تولید هزینه شود اقدام خوبی خواهد بود اما اینچنین نیست و وارد حوزه کالاهای واسطهای میشود و به ضرر مردم و جامعه است. متاسفانه ۱۲ سال است که کشور ما غارت می شود یک عده به جان این کشور و مردم افتادند و سرمایههای مملکت را غارت میکنند لذا باید با آنها برخورد کرد تا جلوی فساد گرفته شود.