حمیدرضا ترقی:
دولت «اصلاحات» و «تدبیر و امید» از مردم عذرخواهی کنند
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: افرادی که این استراتژی غلط و متضرر را به کشور و ملت تحمیل کردند، باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و از مردم عذرخواهی کنند.
کد خبر: ۳۱۴۹۹
تاريخ: ۰۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸

نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: افرادی که این استراتژی غلط و متضرر را به کشور و ملت تحمیل کردند، باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و از مردم عذرخواهی کنند.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار احزاب خبرگزاری دانشجو، با بیان اینکه آمریکا و هم‌پیمانانش به خلف وعده معروف هستند، اظهار داشت: به ملت و مسئولان دلباخته غرب ثابت شد که طرف غربی به بدعهدی عادت دارد و نمی‌توان به وعده‌های دروغین آنان اعتماد کرد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری بار‌ها تأکید فرمودند که اعتماد به غرب، کار اشتباه و محاسبه غلطی است و مسئولان باید برای پیشرفت به ظرفیت‌های داخلی تکیه کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: سیاست خارجی کشورمان باید بر مبنای عزت و اقتدار باشد و می‌توانیم با عدم تکیه‌ بر کشور‌های غربی و کمک گرفتن از متحدان شرقی، در مسیر پیشرفت حرکت کنیم.

ترقی با تأکید بر اینکه دولت «اصلاحات» و «تدبیر و امید» باید پاسخگو باشند، گفت: افرادی که این استراتژی غلط و متضرر را به کشور و ملت تحمیل کردند، باید پاسخگوی عملکرد خود باشند و از مردم عذرخواهی کنند و دیگر به فکر برجام و توافق با آمریکا نباشند.

وی افزود: در دوران اصلاحات علی‌رغم آنکه با ملایمت و انفعال با غرب برخورد کردیم، جورج بوش رئیس‌جمهور وقت آمریکا، ایران را محور شرارت در منطقه نامید و امروز هم با همان ادبیات با غربی‌ها رفتار کردیم که نتیجه آن زیاده‌خواهی‌ها و قطعنامه ضد ایرانی شد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی عنوان کرد: برجام توافقنامه یک‌طرفه است و فقط ایران به تعهدات خود عمل می‌کند. ان‌شاءالله این تجربه آموزنده باعث شود که آقایان در مواضع گرایشی خود به غرب، تجدیدنظر کنند.

وی با بیان اینکه غربی‌ها موردی را برای تحریم باقی نگذاشتند، بیان داشت: اروپا و آمریکا از تمام برگ‌های برنده خود برای در فشار گذاشتن ایران استفاده کردند و دیگر گزینه‌ای پیش روی خود ندارند.

ترقی تصریح کرد: اگر دولتمردان به آمریکا دل‌بسته نمی‌شدند و امید واهی نداشتند، قطعاً راه‌های عبور از تحریم‌ها و مشکلات موجود در کشور را می‌یافتند. جهان به سمت چندجانبه گرایی در حال حرکت است و دیگر اجازه یکه‌تازی به آمریکا را نخواهد داد.