فرزند شهید امانی در سالگرد شهدای مؤتلفه:
یاران مؤتلفه اسلامی در آغاز نهضت بهترین الگو بودند
فرزند شهید امانی گفت: یاران و جمعیت مؤتلفه اسلامی در آغاز نهضتی که سرانجامش ظهور صاحب‌الزمان(عج) است، بهترین الگو بود و بیشترین کاری را که می‌توانست انجام دهد انجام داد.
کد خبر: ۳۱۴۶۷
تاريخ: ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵

محمدقاسم امانی، فرزند شهید حاج صادق امانی در مراسم سالگرد شهدای مؤتلفه که در روز 26 خرداد سال 1399 در مدرسه شهدای مؤتلفه اسلامی برگزار شد، گفت: یاران و جمعیت مؤتلفه اسلامی در آغاز نهضتی که سرانجامش ظهور صاحب‌الزمان(عج) است، بهترین الگو بود و بیشترین کاری را که می‌توانست انجام دهد انجام داد.

شهید حاج صادق امانی معتقد به جمع ایمانی برای عمل به تکالیف دینی بود

وی در خصوص شهید حاج صادق امانی اظهار کرد: ایشان در دوران نوجوانی در شرف رسیدن به سن تکلیف شروع به تحصیل علوم دینی کردند. سپس در ضمن تحصیل تدریس و در ضمن تدریس تجارت کردند. ایشان به این نتیجه رسیدند که باید جمع ایمانی وجود داشته باشد تا همگی بتوانند به تکالیف دینی خود عمل کنند.

امانی با اشاره به اینکه شهید حاج صادق امانی با تشکیل گروه شیعیان و گروه‌های دیگر شروع به مبارزه و انجام کارهای فرهنگی کرد، به ویژگی‌های این‌گونه فعالیت‌های شهید امانی پرداخت و مطرح کرد: این کارها نسبت به زمان خودشان پر از خلاقیت، نوآوری و به‌روز بودن بود. ایشان در آن زمان اردوهایی را ترتیب دادند که در نوع خودش بی‌نظیر بود.

توسل در جزء جزء زندگی پدرم موج می‌زند

وی اشاره کرد: پدرم در تمامی جزئیات زندگی‌شان توسل از نوع توسلِ با توجه به راه طولانی برای آینده داشتند.

فرزند شهید حاج صادق امانی به گفته‌ای از مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی در باره شهید امانی اشاره کرد و گفت: مرحوم حبیب‌الله عسگراولادی در باره پدرم می‌گفتند ایشان فردی عرضی بود، نه طولی، یعنی به همه جهات و جنبه‌های زندگی دقت و توجه داشتند.

وی تأکید کرد: همه اعضای جمعیت‌ مؤتلفه اسلامی، از جمله شهید حاج صادق امانی در همه شرایط زندگی دقت داشتند و این دقت در اثر توجهی بود که به جمع ایمانی داشتند. با حضور در جمع ایمانی عنایات و الطاف خداوند انسان را در جهتی حرکت می‌دهد که در همه جنبه‌ها مؤثر و مفید واقع می‌شود و انسان می‌تواند به تکالیفش در همه جنبه‌ها عمل کند.

امروز باید بیان فرهنگی در قالب شبکه‌های اجتماعی و قالب‌های نو باشد

امانی خاطرنشان کرد: امروز باید بیان فرهنگی در قالب شبکه‌های اجتماعی و قالب‌های نو باشد. همان‌طور که مؤتلفه در آن زمان به‌خوبی به تمامی تکالیفش عمل کرد، امیدواریم امروز هم بتوانیم آنچه را که لازم است در جامعه انجام دهیم. مردم دنیا دنبال این هستند که به این‌گونه حقیقت‌ها دست یابند.

وی به بیان خاطره‌ای از مصاحبه‌اش با خبرنگاری چینی از شبکه CCTV4 (تلویزیون مرکزی چین) که شش هفت سال پیش به ایران آمده بود پرداخت و گفت: موقعی این مصاحبه انجام شد، اوایل جنگ سوریه بود و این خبرنگار خیلی اصرار داشت بگوید آمریکا اراده کند «ایران»ی در کار نیست. شما این همه شهید داده‌اید به کجا رسیده‌اید؟ فرض کنید اگر پدرتان زنده بود شرایط شما چگونه بود و چقدر تغییر می‌کرد. از این همه مبارزه با آمریکا چه ثمری بردید؟

فرزند شهید حاج صادق امانی اشاره کرد: اکثر خبرنگارها در چین امنیتی هستند، مخصوصاً کسانی که خبرنگار خارجی می‌شوند جاسوس هستند که می‌‌آیند تا حرف و مطلب در بیاورند.

وی در ادامه بیان خاطره‌اش از مصاحبه با خبرنگار چینی گفت: با توجه به شناختی که به این قضیه داشتم آن خبرنگار بسیار تلاش می‌کرد مرا تحریک کند تا حرفی بزنم. من هم مطالب مفصلی در باره نهضت مهدوی به او عرض کردم، طوری که حالش دگرگون شد و ضبط را خاموش کرد و خواست که در این باره بیشتر بداند.

در آمریکا و چین مردمی هستند که شیفته راه امام خمینی(ره) هستند

امانی افزود: به او گفتم امام خمینی(ره) و مجموعه‌ای از برادران ایمانی که به دنبال انجام تکالیفشان برای جهانی شدن عدالت و انتظار برای آمدن منجی که دنیا را نجات می‌دهد بودند و به همین منظور دور هم جمع شدند و با کمترین امکانات مثل فریاد و مشت گره کردن و در خیابان دویدن به پا خاستند. اینها دیدند فریادشان به جایی نمی‌رسد چند گلوله در کردند. اینها به جایی رسیدند که کم‌کم توانستند بر کشور ایران تسلط یابند. نگاه شما این است که آمریکا با کوچک‌ترین حرکتی می‌تواند ایران را از بین ببرد. فکر می‌کنید الان چند نفر در آمریکا شیفته راه امام خمینی(ره) و مرید حضرت آقا هستند. در چین چند نفر این‌گونه‌اند؟ اینها حاضرند همه هستی‌شان را برای این راه بدهند.

وی در ادامه بیان کرد: برای آن خبرنگار چند خاطره‌ام را از چین تعریف کردم و گفتم در چین در تاکسی بین شهری بودم که صحبت از امام زمان(عج) و نهضت جهانی مهدویت شد. راننده همان‌طور که ماشین داشت با سرعت پیش می‌رفت با تعجب ماشینش را خاموش کرد و مرا به بیابانی برد و گفت با این حرف‌ها مرا بیچاره می‌کنی. حتی در بیابان زیر زمین جاسوس است! خیلی ترسیده بود. من هم گفتم دیگر صحبتی نمی‌کنم. راه بیفتیم که به کارم برسم. چون او خیلی سئوال می‌کرد و مجبور بودم جوابش را بدهم آن بحث‌ها پیش آمد. او با وجودی که ترسیده بود دوست داشت باز هم بشنود. ما در وضعیتی هستیم که مردم دنیا تشنه شنیدن خیلی از مطالبی هستند که شاید برای ما جلوه خاصی نداشته باشد، اما مردم دنیا برای آن له‌له می‌زنند.

فرزند شهید حاج صادق امانی در پایان اشاره کرد: روزی چند جوان دور هم جمع شدند و خواستند تکلیفشان را انجام دهند و خدا به آنها عنایت کرد. الان حرکت‌های ما با این همه امکاناتی که داریم و پیشرفتی که کرده‌ایم، برکات بیشتری خواهد داشت