جواد مقصودی عنوان کرد:
تلاش های صورت گرفته برای جلوگیری از اعدام شهدا موتلفه اسلامی
یادم هست آقای غروی نامی بود که روحانی شجاعی بود. او در آن شرایط خفقان گفت حاضرم بیایم و مرا به‌جای سه نفری که محکوم به اعدام شدند و مستقیم در اعدام انقلابی منصور نقشی نداشتند اعدام کنند و آن سه نفر را آزاد کنند. این فرد خیلی به ما کمک کرد.
کد خبر: ۳۱۴۵۵
تاريخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۶

جواد مقصودی، عضو هیئت موسس حزب موتلفه اسلامیدر باره تأثیر اعدام انقلابی حسنعلی منصور توسط شهدای مؤتلفه به خبرنگار ما گفت: این اقدام جو خفقان و تاریک آن دوران را دگرگون کرد و هیمنه شاهنشاهی و ساواک ریخته شد. پس از آنکه ابهت رژیم ستمشاهی فرو پاشید و ماهیت ضد اسلامی شاه و رژیمش بر مردم ایران نمایان شد، مردم سلحشور ایران به فکر انتقام و مقابله با این رژیم افتادند.

وی در خصوص اقداماتی برای آزادی شهدای مؤتلفه پس از دستگیری آنان اشاره کرد: شخصاً به خیلی جاها رفتم، از جمله خدمت حضرت آیت‌الله میلانی در مشهد، مراجع قم و جاهای دیگر. همه آنها پذیرفتند اعدام این شهدا جنایت است و اینها بی‌گناه هستند، اما منتظر بودند یکی از بزرگان و علما حرکتی کند و پرچم را بردارد و اقدام اولیه را بکند و بعد بقیه آن را تأیید و دنبال کنند. ما مأمور بودیم که چنین شخصی را پیدا و کار را دنبال کنیم.

* تلاش برای سرکوب اقدام شهدا

عضو هیئت موسس حزب موتلفه اسلامیدر ادامه خاطرنشان کرد: در همین راستا خدمت حضرت آیت‌الله میلانی رفتیم. ایشان از سران انقلاب در مشهد بود. قبلاً هم اجازه داده بود این کار انجام شود. ایشان گفتند اقداماتی را که لازم باشد انجام می‌دهم، ولی بیشتر باید قم به پا خیزد و حرکت کند. البته آنها هم کم و بیش کارهایی انجام دادند، اما نشد، چون ساواک، موساد و سایر سرویس‌های اطلاعاتی امنیتی در دنیا مصمم بودند این قضیه را سرکوب کنند تا کسی دو باره جرأت انجام چنین کاری را نداشته باشد.

* تاثیر خون شهدای موتلفه اسلامی

وی افزود: سرویس‌های اطلاعاتی امنیتی دنیا و شاه و هم‌پیمانانش نمی‌دانستند با به شهادت رساندن شهدای مؤتلفه خون اینها به جوشش در می‌آید و بساط سلطنت 2500 ساله سفاک، خونریز و بی‌دین برچیده خواهد شد و شاهی که می‌خواست کشور امام زمان(عج) را به کشوری لائیکی تبدیل کند فرار خواهد کرد.

مقصودی در پایان اشاره کرد: یادم هست آقای غروی نامی بود که روحانی شجاعی بود. او در آن شرایط خفقان گفت حاضرم بیایم و مرا به‌جای سه نفری که محکوم به اعدام شدند و مستقیم در اعدام انقلابی منصور نقشی نداشتند اعدام کنند و آن سه نفر را آزاد کنند. این فرد خیلی به ما کمک کرد.