محمدحسین خرسند:
پدرم ساده‌زیست و مردم‌دوست بود/ طلبه شدنم بدون کوچک‌ترین اجباری از جانب پدرم بود
فرزند دوم شهید حجت‌الاسلام محمد خرسند مادی‌گرا نبودن را ویژگی برجسته پدرش دانست و گفت: پدرم ساده‌زیست و مردم‌دوست بود و به خودش به چشم یک طلبه نگاه می‌کرد و می‌گفت طلبه باید ساده‌زیست و نباید ریاکار باشد. مرا هم به این امر تشویق می‌کرد.
کد خبر: ۳۱۲۸۰
تاريخ: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸
محمدحسین خرسند فرزند دوم شهید حجتالاسلام محمد خرسند در خصوص پدر شهیدش به خبرنگار ما گفت: به پدرم به عنوان یک معلم نگاه میکردم. هر وقت میخواستم کاری انجام بدهم یا تصمیمی بگیرم اول از همه با ایشان مشورت میکردم. ایشان راهنماییهای خیلی خوبی به من میکرد.

وی مطرح کرد: وقتی میخواستم به حوزه علمیه بروم از چند ماه قبل در باره این قضیه با ایشان صحبت میکردم و مشورت میگرفتم. ایشان از من میپرسید آیا علاقهای به رفتن به حوزه دارم یا نه؟ طلبه شدنم بدون کوچکترین اجباری از جانب پدرم بود. در این زمینه مثل سایر کارها اختیار کامل داشتم.

خرسند بیان کرد: چون با محیط حوزه علمیه آشنایی نداشتم ایشان مدتی مرا پیش طلبهها میفرستاد که با آنها حشر و نشر داشته باشم و در باره درسهای طلبگی برایم توضیح میداد.

وی مادیگرا نبودن را ویژگی برجسته پدرش دانست و گفت: پدرم سادهزیست و مردمدوست بود و به خودش به چشم یک طلبه نگاه میکرد و میگفت طلبه باید سادهزیست و نباید ریاکار باشد. مرا هم به این امر تشویق میکرد.

فرزند شهید خرسند در باره شیوههای تربیتی پدرش بیان کرد: وقتی اشتباهی میکردم مرا صدا میکرد که به اتاق بیا با تو صحبتی دارم. کنارم مینشست و اول میپرسید فلان کار را کردی یا نه، وقتی تأیید میکردم ایشان میگفت کاری که کردی اشتباه بود. بعد با لحن دوستانه، آرام و ملایم با من صحبت و راهنماییام میکرد.

وی مطرح کرد: وقتی پدرم عصبانی میشد اول یک ربع نیم ساعت جایی مینشست و هیچ حرفی نمیزد یا کاری نمیکرد. بعد که عصبانیتش فروکش میکرد شروع به صحبت میکرد.

خرسند به صحنهای که همواره از پدرش در خاطرش مانده است اشاره کرد و گفت: یک بار ساعت سه چهار صبح پدرم را دیدم که نماز میخواند و در حالت سجده بود و داشت اشک میریخت.