اخبار 24 ساعت گذشته:
رایزنی‌های گسترده برای دیدار نتانیاهو و بن‌سلمان/مجید انصاری انصراف می‌دهد؟/هشدار سازمان ملل درباره بازگشت داعش به سوریه و عراق/روایت پورابراهیمی از حضور کارچاق‌کن‌ها در مجلس/عملیات عین‌الاسد به آمریکایی‌ها اطلاع داده شده بود؟/ضایعه مغزی به سیاست‌گذاران آمریکا سرایت کرده است و ...
کد خبر: ۳۰۸۰۰
تاريخ: ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷

این دولت و مجلس بدترین دولت و مجلس بعد از انقلاب بوده‌اند
«حیدر مستخدمین حسینی» معاون اسبق بانک مرکزی گفت: «ارزیابی کارکرد مجلس دهم و دولت دوازدهم در زمینه‌های اقتصادی و قوانین مصوب حاکی از آن است که این دولت و مجلس بدترین دولت و مجلس بعد از انقلاب بوده‌اند.» وی افزود: «اگرچه مسئولان در همایش‌ها از اوضاع خوب صادرات تعریف می‌کنند، اما واقعیت آن است که نهادینه شدن صادرات با این آمار و ارقام امکان‌پذیر نیست
گله ما به معنی قهر با صندوق رأی نیست
«
مرتضی الویری» رئیس شورای عالی استان‌ها گفت: «با حضور پرشور در پای صندوق‌های رأی می‌توانیم بهترین افراد را راهی مجلس کنیم.» وی افزود: «برای اصلاحات و حل شدن مشکلات کشور راهی جز حضور در پای صندوق‌های رأی وجود ندارد و باید سعی کنیم که انتخابات دوم اسفند پرشور برگزار شود.» الویری ادامه داد: «این بدین معنا نیست که گلایه‌های خودمان را نادیده بگیریم و گله ما به معنی قهر با صندوق رأی نیست


سرمایه‌های اصلاح‌طلبان چه کسانی هستند!
«
معصومه ابتکار» معاون اصلاح‌طلب رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در یادداشتی در روزنامه اعتماد، حامیان فتنه 88 را نماینده دولت، اصلاحات و اعتدال نامیده و نوشته نگرانی‌ها از حذف این صدا‌ها و سلایق متنوع است. پیش‌تر «محمدصادق جوادی‌حصار» از فعالان فتنه 1388 و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی این تندرو‌ها را سرمایه‌های اصلاح‌طلبان نامیده بود.


ضایعه مغزی به سیاست‌گذاران آمریکا سرایت کرده است
«
سردار حسین دهقان» مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: «موانع ایجادشده توسط دشمنان منجر به عدول از شعارها نشده است و مقاومت و ایستادگی از مجموعه دلایلی است که منجر به تداوم انقلاب اسلامی شده؛ چراکه مقاومت و ایستادگی چیزی است که انقلاب اسلامی را زنده نگه داشته و جهانیان را به سمت انقلاب ما گرایش داده است.» وی افزود: «پرتاب موشک به عین‌الأسد، شلیک به طرز تفکر تثبیت‌شده آمریکا دال بر شکست‌ناپذیر بودنش بود و همچنین صدای انفجارهای موشک‌ها بیدارباشی بود برای همه ملت‌ها که بدانند آمریکا آسیب‌پذیر است.» سردار دهقان در ادامه تأکید کرد: «امروز طرح موسوم به معامله قرن را مطرح کرده‌اند که معامله قرن نشان از شکست هیمنه آمریکا در منطقه دارد و باید گفت که گویا ضایعه مغزی سربازان عین‌الأسد به سیاست‌گذاران آمریکایی نیز سرایت کرده است. آنها باید بدانند دوران قداره‌کشی تمام شده و معامله قرن فرایند حذف رژیم صهیونیستی از منطقه را تسهیل می‌کند و باید گفت که بزرگ‌ترین خطر برای آمریکا ترامپ و دولت اوست

رمزگشایی امیرعبدالهیان از ترور سردار سلیمانی و معامله قرن

دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد، پس از ترور سپهبد سلیمانی، ترامپ پیام‌های زیادی از طریق واسطه‌ها و همچنین سفارت سوئیس منتقل کرد که محتوای آن پیام‌ها این بود که آمریکایی‌ها ادعا‌های زیادی می‌کنند، اما در مرحله عمل جرات تحقق بخشیدن به تهدیدات خودشان را ندارند. امیرعبدالهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه العالم درخصوص زمان انتخاب شده برای ترور سپهبد سلیمانی گفت: براساس مقطع زمانی که برای ترور شهید سلیمانی انتخاب شد، آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی چند هدف را دنبال می‌کردند، بخشی از این هدف بازمی‌گردد به بحران سیاسی که آقای ترامپ در آمریکا با آن روبه روست، مساله استیضاح با همه تلاشی که جمهوری خواه‌ها انجام دادند، یک افتضاح سیاسی برای تیم آقای ترامپ محسوب می‌شود، در حوزه سیاست خارجی نیز آقای ترامپ با مشکلات عدیده دست و پنجه نرم می‌کند، هم در سطح منطقه ای، هم در موضوع پرونده هسته‌ای ایران و هم سایر پرونده‌ها در مناطق دیگر مثلا ونزوئلا. از سوی دیگر، دوست آقای ترامپ، نتانیاهو هم وضعیت مناسبی ندارد، دو انتخابات در رژیم جعلی صهیونیستی انجام شده است، ولی آن‌ها نتوانستند دولت را تشکیل دهند و از سوی دیگر خود شخص نتانیاهو نیز با پرونده‌هایی در درون این رژیم گرفتار است، لذا وضعیت در درون رژیم جعلی صهیونیستی هم مناسب نبود.
سازوکار مالیات گرفتن از خانه‌های خالی مشخص شد
بر اساس حکم جدید کمیسیون تلفیق، سازوکار مالیات‌ستانی از خانه‌های خالی و وظایف دستگاه‌های مختلف در این مسیر مشخص شد. بر این مبنا، سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است با همکاری شهرداری‌های سراسر کشور واحدهای مسکونی خالی از سکنه واقع در شهرهای با جمعیت بیش از 100 هزار نفر جمعیت در سال‌های ۱۳۹۷، ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ را شناسایی و مالیات متعلقه را بر اساس ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی از مالکان آنها دریافت کند. همچنین ۵۰ درصد از درآمد حاصل از این مالیات به حساب درآمد عمومی در نزد خزانه‌داری کل کشور و ۵۰ درصد باقی‌مانده به عنوان سهم شهرداری‌ها به حساب شهرداری‌های محل اخذ مالیات واریز می‌شود. سازمان امور مالیاتی کشور و وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، نیرو و دیگر وزارتخانه‌های ذی‌ربط این حکم مکلف هستند کلیه اطلاعات لازم برای شناسایی خانه‌های خالی از سکنه را در اختیار شهرداری کشور قرار دهند.

عملیات عین‌الاسد به آمریکایی‌ها اطلاع داده شده بود؟

سردار شکارچی سخنگوی ارشد ستاد کل نیرو‌های مسلح در مورد اینکه آیا آمریکایی‌ها می‌دانستند که ما به پایگاه آن‌ها در عراق موشک شلیک می‌کنیم، گفت: یک ربع قبل از عملیات به نخست وزیر عراق اطلاع داده می‌شود، چراکه ما تجاوزگر نیستیم و در واقع به آمریکایی‌ها اطلاع داده نشده بود؛ خود آمریکایی‌ها آماده بودند و می‌دانستند که انتقام در پیش است، اما در عین حال تلفات سنگینی به آن‌ها وارد شده و مجبور هستند در روز‌های آینده به این تلفات اعتراف کنند و نمی‌توانند تلفات سنگین را مخفی نگاه دارند.
رایزنی‌های گسترده برای دیدار نتانیاهو و بن‌سلمان
یک رسانه رژیم صهیونیستی به نقل از یک دیپلمات عرب فاش کرد رایزنی‌های گسترده‌ای برای انجام دیدار میان «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و «محمدبن‌سلمان» ولی‌عهد سعودی در قاهره، در جریان است. رسانه صهیونیستی «اسرائیل الیوم» اعلام کرد «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا رایزنی‌هایی را برای انجام دیدار از ماه‌ها قبل انجام داده است. این منبع بیان کرد: «امارات، سودان، بحرین و عمان هم در این نشست مشارکت خواهند داشت.» رسانه مذکور گزارش داد: «اردن هم به این نشست دعوت شده است، اما عبدالله دوم مشارکتش را تأیید نکرده و خواهان مشارکت محمود عباس در این نشست است. اسرائیل با حضور عباس موافقت کرده است.» تاکنون کشورهای مذکور به گزارش این رسانه صهیونیستی واکنشی نشان نداده‌اند.

مجید انصاری انصراف می‌دهد؟

داریوش قنبری در خصوص این شائبه که ممکن است مجید انصاری از انتخابات انصراف دهد، گفت: «من این مسئله را از زبان خود آقای انصاری نشنیده‌ام و این موضوع صرفا در حدگمانه‌زنی است. خود ایشان باید خصوص سیاست انتخاباتی‌اش اظهارنظر کند».
هشدار سازمان ملل درباره بازگشت داعش به سوریه و عراق
رئیس اداره مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد ادعا کرده است بیش از ۲۰ هزار تروریست در کشورهای عراق و سوریه حضور دارند. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر فرونکوف» رئیس این اداره در نشستی، درباره پدیده تروریسم هشدار داد و گفت: «ما باید در برابر تروریسم و این شر، هوشیار و متحد باشیم.» او گفت: «نزدیک به ۲۷ هزار تروریست خارجی در عراق و سوریه وجود دارند و داعش تلاش می‌کند دوباره در این کشورها توانایی‌های خود را بازیابد و عملیات‌های بین‌المللی سختی انجام دهد.» رئیس اداره مبارزه با تروریسم در سازمان ملل متحد گفت: «راهبرد هسته‌های تروریستی داعش این است که در اماکن درگیری نفوذ و از مشکلات محلی سوءاستفاده کند

فرمانده ناجا: با کشف حجاب در خودرو برخورد می‌کنیم

فرمانده نیروی انتظامی گفت: با افرادی که در خودرو کشف حجاب می‌کنند، برخورد قانونی صورت می‌پذیرد چرا که معتقد هستیم این عمل ناشایست یک هنجارشکنی محسوب می‌شود. وی از اجرای طرح ناظر یک در کشور خبر داد و گفت: به واسطه اجرای این طرح با افرادی که در خودرو کشف حجاب می‌کنند، برخورد قانونی صورت می‌پذیرد در حالی که با همکاری مردم با این خودرو‌های متخلف برخورد قانونی صورت می‌پذیرد چراکه معتقد هستیم این عمل ناشایست یک هنجارشکنی محسوب می‌شود.
روایت پورابراهیمی از حضور کارچاق‌کن‌ها در مجلس


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس حضور کارچاق کن‌ها در مجلس را یکی از مشکلات بزرگ خواند و گفت: کارچاق‌کن‌ها افرادی هستند که قبلاً در دولت یا مجلس مسئولیتی داشته اند و واسطه‌گری می‌کنند. محمدرضا پورابراهیمی در خصوص شاه‌راه‌های فساد در مجلس دهم گفت: دفاتر نمایندگان در تهران و شهرستان‌ها از نقاطی است که امکان ایجاد فساد در آن‌ها وجود دارد، متأسفانه افرادی که در دفاتر نمایندگان کار می‌کنند به رغم اینکه مورد اعتماد نمایندگان هستند گاهی از جایگاه خود سوءاستفاده کرده و بعضاً بدون اطلاع نمایندگان دست به فساد می‌زنند. نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگان به افرادی که برای حل مشکلاتشان به آن‌ها مراجعه می‌کنند، بعضاً اعتماد می‌کنند و برای افرادی که نمی‌شناسند توصیه نامه‌هایی می‌نویسند؛ برای نمونه، افرادی با عنوان تولید کننده به کمیسیون اقتصادی مراجعه می‌کردند تا مشکلات آن‌ها برای دریافت وام و مجوز‌ها حل شود، برخی از نمایندگان بدون شناخت کافی برای افراد توصیه نامه می‌دهند و بعد از مدتی متوجه مشکلات پرونده تخلفات آن‌ها می‌شوند، اما دیگر کار از کار گذشته است. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: روش ما در کمیسیون اقتصاد این بود، افرادی که برای حل مشکلاتشان به کمیسیون مراجعه می‌کردند، باید از نماینده شهرستانشان تاییدیه می‌آوردند و نماینده شهرستان برای کمیسیون در راستای حل مشکل این افراد نامه می‌نوشت و ما نامه را برای حل مشکل فردی که از سوی نماینده تأیید شده بود برای وزارتخانه مربوطه پاراف می‌کردیم. وی ادامه داد: اگر هم احساس می‌کردیم، نماینده تأیید کننده دارای مشکل خاصی است با احتیاط با موضوع برخورد می‌کردیم.
پرداخت یارانه‌ها کم می‌شود؟


هادی قوامی، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور در سال
۹۹ گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون در سال آینده ۲۸ هزار تومان به مبلغ یارانه در سال ۹۹ اضافه خواهد شد و از ابتدای فروردین سال آینده، رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۷۲ هزار تومان افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد دولت با این مصوبه موافقت چندانی ندارد؛ به‌ طوری که تازه‌ترین اظهارات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از این حکایت دارد که پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی در برنامه‌های دولت نبوده است. در این میان، مژگان خانلو، سخنگوی ستاد بودجه سال ۹۹ اعلام کرد: با اجرای تصمیم جدید کمیسیون تلفیق، مجموع سرانه یارانه پرداختی به افراد کمتر خواهد شد.


سردار جلالی: با تخریب شورای نگهبان باید
۴ یا ۸ سال حسرت بخوریم

سردار جلالی: «باید از شورای نگهبان به عنوان حافظ پاسداریت نظام، دفاع و تشکر کرد» یادآور شد: شورای نگهبان قانون اساسی پاسدار اسلامیت نظام و قانون اساسی و نماد عدالت است. البته ممکن است اشتباه هم بکند، ولی مرجع تشخیص صلاحیت است. فرصت برای رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی هم وجود دارد پس اگر مشکل ندارید جوسازی نکنید. رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور دفاع رهبری از شورای نگهبان را یک موضوع حقیقی و جدی دانست و ادامه داد: اگر این شورا تحت فشار افکار براندازانه مورد تخریب قرار گیرد فاسدان در مناصبی قرار خواهند گرفت که ۴ یا ۸ سال باید حسرت بخوریم و با خود بگوییم چرا به این اشخاص رای دادیم. جلالی تاکید کرد: دولت قوی و انقلابی از دل مجلس قوی و انقلابی بیرون می‌آید و دولت انقلابی است که نظام انقلابی از دل آن بیرون می‌آید. اگر تفکر حاج قاسم وارد مجلس شد این تفکر وارد دولت هم خواهد شد و در آن هنگام خواهیم دید که مولفه‌های اقتدار ملی ما تا چه اندازه می‌توانند هم‌افزا و قوی بشوند.
این‌ها نوبرانه است؛ غوغای روحانی نگر!

«محمد ایمانی» تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت: آقای رشیدپور آیا به یاد دارید که در دولت قبل از دولت روحانی، با وجود این که برجامی در کار نبود و امتیازات هنگفت هسته‌ای واگذار نشده بود، حتی یک مورد بنزین زدن این مدلی هواپیما اتفاق افتاده باشد؟! قطعا خیر! چون پیش نیامده بود.اما حالا مکرر اتفاق می‌افتد، حتی برای هواپیمایی که حامل وزیر خارجه در سفر به مونیخ آلمان بود. همچنان که سابقه نداشت دولت آمریکا، از صدور ویزابرای نماینده دولت ایران در سازمان ملل امتناع کند. اما دولت اوباما این کار را با نماینده دولت روحانی کرد.مشکل در این است که روحانی شاخ و شانه اش را در داخل و علیه نهاد‌های قانونی می‌کشد، اما در مقابل اجنبی کاملا منفعل است.طفلک مولوی که با نثار غزل پر مغز او برای روحانی، پیکرش را در گور لرزاندید. به یاد دارید که در تبلیغات انتخاباتی می‌خواندید "غوغای روحانی نگر سیلاب طوفانی نگر- خورشید ربانی نگر مستان سلامت می‌کنند"؟!


نماینده مجلس: رفتار اصلاح‌طلبان منافقانه است

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: رفتار اصلاح‌طلبان و برخی اعتدالیون در قبال انتخابات منافقانه و حرکتی برای مقابله با خواست مردم و زیر سوال بردن نهاد‌های حکومتی است.علی اکبر کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره افرادی که سلامت انتخابات را زیر سوال می‌برند، گفت: این امر واقعیت تلخی است. واقعیت تلخ این است که عده‌ای از بدو پیروزی انقلاب همواره سر سفره انقلاب نشسته‌اند یا در مناصب حکومتی حضور داشتند، اما همواره نقش اپوزیسیون را برای انقلاب بازی کردند.نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این افراد در فرآیند انتخابات مجلس ریاست جمهوری و شورا‌ها وارد نظام و در همین فرآیند احراز صلاحیت شدند. زمانی که احراز صلاحیت‌ها و نتیجه انتخابات به نفع آنان بوده است، بر سلامت انتخابات صحه گذاشته‌اند، اما اگر احراز صلاحیت‌ها و نتیجه بر خلاف آن‌ها بوده است، کل فرآیند انتخابات را زیر سوال برده‌اند.عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس این اقدام را غیر منصفانه و ناسپاسی نسبت به نظام خواند و تصریح کرد: این رفتار اصلاح‌طلبان و برخی اعتدالیون منافقانه است و حرکتی برای مقابله با خواست مردم و زیر سوال بردن نهاد‌های حکومتی است.وی افزود: این افراد پایگاه رأی مردمی ندارند و به جای اصلاح رفتار‌های سیاسی و اقتصادی‌شان برای جلب نظر مردم فضای انتخابات و نهاد‌های قانونی را زیر سوال می‌برند.
پرندگان مرده میانکاله از بازار پرنده فروشی سر در آوردند؟

با وجود اینکه حدود ده روز از ممنوعیت فروش و برپایی بازار پرندگان در مازندران به علت مرگ مشکوک پرندگان مهاجر در میانکاله می‌گذرد، اما بازار پرنده فروشان فریدونکنار حتی یک روز نیز تعطیل نشده است. چندین هفته است که پرندگان مهاجر تالاب میانکاله به دلایلی هنوز نامعلوم تلف می‌شوند که آمار آن حتی از مرز ۲۰ هزار بال نیز گذشته است.

آمریکا از دو ماه قبل تصمیم به ترور سردار سلیمانی گرفته بود

دبیرکل عصائب اهل الحق گفت: تصمیم به ترور سردار سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس، دو ماه قبل از حادثه، توسط آمریکا اتخاذ شده بود.شیخ «قیس الخزعلی» در مصاحبه تلویزیونی که چهارشنبه در برخی از رسانه‌های مقاومت عراقی بازنشر شد، افزود:‌ بر خلاف تصور ترور سردار سلیمانی ارتباطی با قضیه پایگاه K۱ در کرکوک یا تحصن اعتراض آمیز در برابر سفارتخانه آمریکا ندارد بلکه از دو ماه قبل از حادثه ترور، آمریکایی‌ها تصمیم به حذف فیزیکی سردار سلیمانی گرفته بودند. وی درباره علت ترور سردار سلیمانی گفت که بخشی از ترور با طرح معامله قرن و تحولات داخلی عراق ارتباط دارد و شهید سلیمانی توانسته بود که طرح «الف و ب» آمریکا را در خصوص اوضاع داخلی عراق خنثی کند. به گفته وی، آمریکایی‌ها از ابتدای اعتراضات خیابانی عراق برای خونریزی گسترده در این اعتراضات یا بزرگنمایی شهدای اعتراضات برنامه ریزی کرده بودند تا به این وسیله «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر را مجبور به استعفا کنند. شیخ الخزعلی افزود آمریکا با کمک یکی از روسای سه گانه عراق برای رساندن یک چهره مشخص به پست نخست وزیری برنامه ریزی کرده بودند، اما سردار سلیمانی این طرح را با شکست مواجه کرد.

تمجید ژنرال کهنه کار آمریکایی از سردار سلیمانی

ژنرال سابق ارتش آمریکا در شبکه الجزیره قطر به تمجید فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران پرداخت. مارک کیمیت ژنرال سابق ارتش آمریکا در شبکه الجزیره قطر گفت: اول اینکه باید بگویم ما بسیار خوشحال می‌شدیم، اگر ژنرال قاسم سلیمانی طرف ما بود؛ او افسری بسیار باهوش و در اجرای تاکیتک‌های نظامی فوق‌العاده بود، اما متاسفانه در سال ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ تصمیم گرفت فعالیت‌هایش را علیه آمریکایی‌ها تشدید کند. وی افزود: ما دیدیم او با نیرو‌های بسیج مردمی (الحشد الشعبی) چه توانایی‌ها دارد. در بغداد بودم و از تشکیل این نیرو خوشحال شدم، چون این الحشد الشعبی بود که داعش را شکست داد، اما به محض پایان جنگ با داعش ژنرال سلیمانی و الحشد الشعبی مسیری کاملا متفاوت در پیش گرفتند.

اخبار روزانه:
* صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: «ثروت دو تریلیون دلاری شیخ‌نشین‌های عرب خلیج‌فارس طی ۱۵ سال آینده با تهدید مواجه خواهد شد.» صندوق بین‌المللی پول طی گزارشی اعلام کرد تقاضای جهانی نفت زودتر از آنچه تصور می‌شود، کاهش خواهد یافت و این موضوع شرایط مالی شش عضو شورای همکاری خلیج‌فارس را پیچیده خواهد کرد. این اعضا یک پنجم تولید نفت خام جهان را در اختیار دارند.
* «حسن علایی» معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی کشور بیان کرد: «مطابق برآوردهای صورت‌گرفته، مبلغ واریز سود سهام عدالت به ازای هر سهم یک میلیون تومان، بالای ۲۰۰ هزار تومان است.» قرار است پرداخت سود سهام عدالت از سوم اسفند ماه سال جاری در کشور آغاز شود و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت.
* رئیس کل بانک مرکزی نوشت: «رشد تولیدات صنعتی بعد از 18 ماه مثبت شد. بر اساس بررسی گزارش تولید ماهانه ۲۳۰ شرکت صنعتی بورسی که نیمی از تولید صنعتی کشور را دارند، رشد منفی تدریجاً کاهنده در دی ماه ۹۸، رقم ۲/۳ درصد رشد مثبت را نسبت به دی‌ ماه ۹۷ ثبت کرد
* «سردار اشتری» فرمانده نیروی انتظامی از اجرای طرح ناظر یک در کشور خبر داد و گفت: «به واسطه اجرای این طرح با افرادی که در خودرو کشف حجاب می‌کنند، برخورد قانونی صورت می‌پذیرد؛ چراکه معتقد هستیم این عمل ناشایست یک هنجارشکنی به حساب می‌آید
* «دونالد ترامپ» بامداد شنبه سرهنگ «الکساندر ویندمن» یکی از اعضای شورای امنیت ملی این کشور و «گوردون ساندلند» سفیر ایالات متحده در اتحادیه اروپا را به دلیل شهادت دادن علیه وی در جریان بررسی پرونده استیضاحش در مجلس نمایندگان اخراج کرد.