اخبار 24 ساعت گذشته:
جعبه سیاه بانک ملت در دادگاه گشوده شد/اهداف انتخاباتی یک استیضاح/سرانه مصرف لوازم آرایشی در ایرانی‌ها چند برابر متوسط جهان است؟/ویلموتس و ١٢ میلیارد تومان برای ٣٠ روز/بهره‌برداری سیاسی از مراسم ختم/آشوبگران 13 بانک را با پوشک بچه آتش زدند! و...
کد خبر: ۳۰۵۱۹
تاريخ: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵


جعبه سیاه بانک ملت در دادگاه گشوده شد

در جریان رسیدگی به پرونده فساد در بانک ملت از افرادی نام برده شد که به جعبه سیاه پرونده یادشده موسوم هستند. از جمله این افراد «عبدالله دستغیب» است که بسیاری او را یکی از چهره‌های کلیدی در فساد بانکی در ایران می‌دانند و می‌گویند دستغیب با استفاده از نفوذ نزدیکان، دوستان و همدستانش از بازپرداخت بالغ بر هزار میلیارد تومان بدهی به نهادهای مالی و دولتی ایران فرار کرده است و هم‌اکنون در خارج از کشور به سر می‌برد. در جریان دادگاه مذکور، «علی دیواندری»، مدیرعامل سابق بانک ملت و رئیس فعلی پژوهشکده پولی‌ـ بانکی بانک مرکزی از یکی از همدستان عبدالله دستغیب پرده برداشت که براساس برخی اطلاعات موجود در پرونده این شخص به دستغیب کمک کرده است تا از بازپرداخت ۲۲۰ میلیارد تومان اصل و سود وام دریافتی‌اش از بانک ملت فرار کند. «سیداحسان سخایی» داماد یک فرد مشهور در دولت که دستغیب او را به عنوان نماینده ویژه و وکیل تام‌الاختیار به مجموعه‌های گوناگون معرفی کرده، کسی است که در یک قلم، برای ۲۲۰ میلیارد تومان بدهی سیدعبدالله دستغیب به بانک ملت بخشودگی گرفته است. روشن است این بخشودگی نه براساس ضوابط و قانون که براساس روابط و رایزنی‌های فراقانونی صورت گرفته است و اگر سیداحسان سخایی از امتیاز دامادی برخوردار نبود، آیا باز هم می‌توانست این خدمت ویژه را برای عبدالله دستغیب انجام دهد؟
این خبر عکس ندارد!

روزنامه سازندگی روز گذشته خبر تجمع مردم تهران در محکومیت آشوب و اغتشاش و محکومیت دخالت دولت امریکا را با تیتر اول «اعتراض به تخریب» پوشش داد.اما در حالی که طبیعتاً یکی از گزاره‌های خبررسانی در مورد یک تجمع تصویر و برآورد جمعیت است، از انتشار عکس تجمع در صفحه اول خود خودداری کردبه لحاظ حرفه‌ای این اقدام مناسب نیست. خصوصاً آنکه روزنامه سازندگی معمولاً تصویر بزرگ و تمام صفحه در موضوعات مختلف کار می‌کند و حتی در موضوعات کم اهمیت همچون بحث فلان خواننده یا فلان دولت خارجی یا فلان سریال و فیلم سینمایی عکس تمام صفحه کار می‌کند، اما برای پوشش تجمع مردم تهران علاقه‌ای به انتشار تصویر جمعیت حاضر در این مراسم نشان نداد.
یک سال قبل پیش‌بینی کرده بودیم
!
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره جلسه این کمیسیون با نماینده نهادهای گوناگون درباره اغتشاشات بنزینی گفت: در این جلسه نماینده اطلاعات سپاه بیان داشت، در این حادثه همه ظرفیت‌های ضد انقلاب و معاند که سال‌ها تدارک دیده بودند به صحنه آمده و با سوء‌استفاده از اعتراض‌های مردم سعی کردند آشوب ایجاد کنند. «نقوی‌حسینی» افزود: موضوع دیگری که نماینده اطلاعات سپاه در این جلسه اشاره داشت، این بود که برآورد‌های امنیتی دستگاه‌های مختلف چنین بود که شرایط و مقطع زمانی خوبی نیست، ولی وقتی طرح مصوب و اجرای آن آغاز شد، ما همه امکانات خود را به کمک آوردیم؛ البته این حوادث آخر نخواهد بود و ممکن است در آخر سال شاهد اتفاقات مشابه باشیم. وی ادامه داد: در این جلسه نماینده وزارت اطلاعات نیز در اظهاراتی مطرح کرد، ما تمامی برآورد‌های خود را از یک سال قبل به وزارت کشور اعلام کردیم. بحران امنیتی را پیش‌بینی کرده و در این باره یک سال قبل نامه‌ای به وزارت کشور فرستاده بودیم. اغلب دستگیرشده‌ها بیکار و یا دارای مشاغل کم‌درآمد بوده و از سواد کم برخوردار بودند. حضور نیرو‌های معاند سازمان‌یافته در حوادث اخیر با تاکتیک‌ها و استراتژی‌های مشخص قابل انکار نیست و برای ما مکشوف بود. وی با اشاره به صحبت‌های معاون سیاسی وزارت کشور، گفت: طبق توضیحات ارائه شده از قبل کاملاً آماده بودیم و پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته بود. شورا‌های تأمین استان‌ها هم توجیه شده بودند؛ به همین دلیل توانستیم موضوع را در ۷۲ ساعت مدیریت کنیم.

اهداف انتخاباتی یک استیضاح
جمعی از اصلاح‌طلبان و فراکسیون امید مجلس در برنامه‌ای مشکوک در آستانه انتخابات به بهانه حوادث اخیر به دنبال استیضاح وزیر کشور هستند. علی مطهری در این باره می‌گوید: اصلی‌ترین محور استیضاح وزیر کشور به حوادث اخیر کشور برمی‌گردد. وزیر کشور مسئول اصلی اجرای تصمیم شورای هماهنگی سران قوا بوده؛ ولی مقدمات و تمهیدات لازم را برای آن فراهم نکرد و در نتیجه آسیب جدی به نظام جمهوری اسلامی و همچنین خسارات جانی و مالی به مردم وارد شد. وی همچنین در این زمینه گفت: امیدوارم این استیضاح انجام شود مگر اینکه مقام رهبری مخالفت کنند که در این صورت با اعلام مخالفت ایشان، ما (نمایندگان خواستار استیضاح عبدالرضا رحمانی‌فضلی) هم موضوع استیضاح وزیر کشور را ادامه نخواهیم داد! اگرچه عملکرد وزارت کشور در حوادث اخیر نقدبرانگیز است؛ اما گفته‌های علی مطهری در طرح ممانعت رهبری نشان می‌دهد مباحثی دیگر در میان است.

سرانه مصرف لوازم آرایشی در ایرانی‌ها چند برابر متوسط جهان است؟

رییس سازمان غذا و دارو:متوسط جهانی میزان مصرف اقلام آرایشی بهداشتی و عمدتا اقلام آرایشی در خانوار‌های ایرانی بین ۴ تا ۴.۵ درصد از هزینه‌های خانوار را تشکیل می‌دهد که میانگین جهانی آن در هر خانوار ۲ تا ۲.۵ برابر است.سهم قاچاق در حوزه محصولات آرایشی بهداشتی بسیار بالاست و حدود ۱.۶ میلیارد دلار قاچاق در این حوزه داریم که البته در حال حاضر مقدار آن کمتر شده است
برقراری روابط مسافرتی میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی
«
ایوب قرا» از وزرای سابق کابینه رژیم صهیونیستی که با شبکه «آی ۲۴» صحبت می‌کرد، گفت: بر اساس طرح سازشی که قرار است دولت آمریکا رونمایی کند، بین رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس روابط عادی دیپلماتیک برقرار می‌شود. وی افزود: خودش شخصاً با سران ارشد سیاسی بحرین دیدار و گفت‌وگو کرده و یک بار هم به قطر سفر کرده و با مقامات ارشد این کشور دیدار کرده است. وزیر اسبق ارتباطات رژیم صهیونیستی از ایده احداث خط لوله گاز میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی هم پرده برداشته و درباره برقراری روابط مسافرتی میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عربی هم گفت: «مسلمان‌هایی که تابعیت اسرائیلی دارند، به زودی می‌توانند با استفاده از گذرنامه‌های اسرائیلی، برای زیارت به مکه بروند و شهروندان کشورهای عربی هم خواهند توانست به اسرائیل و اورشلیم (قدس) سفر کنند

ویلموتس و ١٢ میلیارد تومان برای ٣٠ روز

تعداد روز‌های حضور سرمربی تیم ملی در ایران در ٦ ماه گذشته به ٣٠ روز هم نمی‌رسد و تا پایان سال هم تیم ملی برنامه‌ای ندارد که بخواهد به ایران بیاید. او برای ٣٠ روز حضور در ایران روزی ٣٩٠ میلیون تومان گرفته است.
ایرانی‌ها یک روز را هم از دست نمی‌دهند!
بر اساس گزارش منتشر شده از سوی سازمان اطلاعات دفاعی آمریکا(DIA) نیروهای نظامی ایران تا حد زیادی به سه قابلیت اصلی تکیه می‌کنند: اول، موشک‌های بالستیک؛ دوم نيروي دريايي كه قادر به تهديد ناوبري در خليج‌فارس و تنگه هرمز است و سوم، قابلیت‌های غیر متعارف از جمله استفاده از شرکا و نایبان در خارج از کشور. به نوشته این مرکز راهبردی، موشک‌های بالستیک ایران مؤلفه اصلی بازدارندگی استراتژیک آن است. در همین حال فرمانده پیشین نیروی دفاعی رژیم صهیونیستی گفته است: ایران بزرگ‌ترین نیروی موشکی در خاورمیانه به حساب می‌آید. ژنرال «زویکا هایموویچ» در گفت‌وگو با روزنامه «جروزالم‌پست» تصریح کرده است: به رغم تحریم‌های فلج‌کننده، ایران هم اکنون به موشک‌های بالستیک دوربرد مجهز است که می‌تواند اهداف دورتر از ۲ هزار کیلومتر از مرز‌های خود را هدف قرار دهد.

کنترل قیمت بازار تهران با دو هزار بازرس

مدیرکل تعزیرات استان تهران گفت: اگر اجناس مغازه‌ای دو نوع قیمت دارد و پیش از حضور بازرس تعزیرات اتیکت قیمت شان را تغییر دهند و بعد از خروج بازرسان، قیمت‌ها را به روال سابق برگرداند، قطعا تخلف کرده و با آن برخورد قاطع خواهیم کرد. بعد از گران شدن بنزین تعداد بازرسان سازمان تعزیرات را دو برابر کرده و در دو شیفت جداگانه فعالیت آنها ادامه دارد.
بعضی‌ها می‌خواهند مذاکره را جایگزین اقتصاد مقاومتی کنند!
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از مغفول ماندن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی انتقاد و بیان کرد: اقتصاد مقاومتی بندهایی دارد که برای جلوگیری از پیامدهای ناشی از تحریم‌ها انجام شده؛ اما برخی از مدیران کشور می‌گویند اقتصاد مقاومتی را با مذاکرات حل‌وفصل کرده و اینقدر سرمایه و تکنولوژی وارد کشور می‌کنیم که به اقتصاد مقاومتی نیازی نباشد! امروز نتیجه عمل نکردن به این سیاست‌ها سبب شده است مردم و نظام و انقلاب آسیب ببینند. محسن رضایی درباره افزایش قیمت بنزین و نحوه اجرای آن از سوی دولت خاطرنشان کرد: مسئله بنزین می‌توانست با تدبیر بهتری به دست خود مردم صورت گیرد. چقدر درباره این روش مردم را توجیه کردند؟ در مسئله اقتصاد باید مردم را به صحنه آورد و به آنها اختیار و میدان داد.

پایان تحریم‌های تسلیحاتی توان نظامی ایران را تقویت خواهد کرد

پایگاه خبری «بلومبرگ» در گزارشی در زمینه انقضای بند تحریم‌های تسلیحاتی قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل در اواخر سال آینده میلادی، نوشته است: واشنگتن با خروج زودهنگام از توافق هسته‌ای، خود را در برابر احتمال خرید تسلیحاتی ایران از روسیه و چین، در موضع ضعف قرار داده است. بر اساس یکی از بند‌های قطعنامه ۲۲۳۱ که از سال ۲۰۱۶ میلادی اجرایی شد، ایران تا پنج سال از خرید تسلیحات تهاجمی منع شده است. این بند از قطعنامه در اکتبر سال ۲۰۲۰ (مهر ماه ۱۳۹۹) منقضی می‌شود و پس از آن ایران این امکان را خواهد داشت که از کشور‌های خارجی جنگ‌افزار بخرد. بلومبرگ نوشته است: پایان این تحریم‌ها، می‌تواند توان نظامی ایران را به مراتب بیش از گذشته افزایش دهد. به ادعای بلومبرگ، در حال حاضر ایران برای خرید جنگنده‌های «سوخوـ 30»، هواپیمای آموزشی «یاک‌ـ 130»، تانک‌های «تی‌ـ 90»، سامانه پدافندی «اس‌ـ 400» و سامانه دفاع ساحلی «باستیون» با روسیه در حال مذاکره است.

فرانسه به دنبال ایفای نقش بیشتر در منطقه

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی نوشت: «فرانسه با مأموریت دریایی جدید در منطقه به دنبال ایفای نقشی بزرگ‌تر است.» «فلورنس پارلی» وزیر دفاع فرانسه که در منطقه حضور داشت، این هفته از آمریکا به دلیل مقابله نکردن با تهدید ایران علیه عربستان سعودی و دیگر کشور‌ها انتقاد کرد. از سوی دیگر، در حالی که نفوذ واشنگتن در سراسر منطقه در حال کاهش است، پاریس به دنبال ایفای نقش پررنگ‌تری در امنیت دریایی منطقه است. وزیر دفاع فرانسه که برای شرکت در نشست منامه در بحرین به سر می‌برد، خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران را محکوم و از ایران نیز انتقاد کرد. این نشست را مؤسسه مطالعات استراتژیک سازماندهی کرده بود و وزیران خارجه کشور‌های منطقه و همچنین مقامات امنیتی و دفاعی نیز در آن حضور داشتند. وزیر دفاع فرانسه در این نشست گفت: «ما شاهد کاهش تدریجی و عامدانه تعهدات آمریکا هستیم

بهره‌برداری سیاسی از مراسم ختم

حجت‌الاسلام محمود رستگاری، سخنران مراسم ختم خواهر رئیس جمهور در سرخه، طی سخنانی با تعریف بخش‌هایی خاص از داستان حضرت یوسف و در حالی که علاوه بر رئیس جمهور حسن روحانی، برادرش حسین فریدون نیز با استفاده از فرصت مرخصی از زندان، در مراسم حضور داشت، گفت که «بنا بر آیات قرآن، پیغمبران، معصومان و ابدال همواره مورد آزار و اذیت بوده‌اند، چراکه راه و هدف بزرگی را انتخاب کردند و باید در این راه آزار‌ها را تحمل می‌کردند. خود پیامبر اکرم (ص) می‌فرمودند من و پیامبران پیش از من همواره مورد اذیت دشمنان بوده‌ایم.»او با خطاب قرار دادن روحانی، رئیس‌جمهوری و حاضران گفت: «یوسف صدیق نه به خاطر حسادت بیگانگان، بلکه به خاطر حسادت خودی‌ها و برادران به چاه افتاد و رنج و مصیبت دید؛ این رنج‌ها تا آنجا ادامه پیدا کرد که وقتی کیل یوسف را در بار بنیامین پیدا کردند، به یوسف گفتند اگر او دزدی کرده، قبلا هم برادری داشت که دزد بود؛ اما یوسف سخن را در دل ریخت و آشکار نکرد. برادران یوسف حتی به یعقوب هم گفتند که پسر تو دزدی کرده است؛ می‌خواهم بگویم نسبت دزدی و دروغ برای همه هست. قرآن می‌گوید اگر این راه را انتخاب کردید و به آن رأی داده‌اید، بدانید که در اموال و انفستان مورد آزمایش قرار می‌گیرید و از ناحیه فاسقان اذیت می‌شوید.»ایراد سخنان در حالی که حسین فریدون، برادر رئیس جمهور به دلیل جرم اقتصادی در زندان به سر می‌برد و با استفاده از مرخصی از زندان توانسته در مراسم تشییع و ختم خواهرش حضور یابد، با تحلیل‌های سیاسی در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد که البته بی‌راه هم نبود. روحانی و حامیانش بار‌ها نسبت به آنچه سوءاستفاده سیاسی از مراسم‌های عزاداری اهلبیت علیهم السلام می‌نامند، انتقاد کرده‌اند.

آشوبگران 13 بانک را با پوشک بچه آتش زدند!

بر اساس گزارش‌های موجود در روزهای آشوب و اغتشاش اشرار، 13 بانک در «اسلامشهر» ظرف مدت ۳، ۴ ساعت به دست آشوبگران به آتش کشیده شد و حالا اهالی این شهر با مشکل پول نقد مواجه هستند و حتی برای دریافت مبالغ کم از عابربانک، باید مدت‌ها جلوی معدود بانک‌های باقی‌مانده در صف بایستند. یکی از شاهدان عینی درباره رفتار آموزش‌دیده شده اغتشاشگران و اشرار گفته است: «فروشگاه بزرگ شهر را که تخریب کردند، یکی از چیزهایی که اغتشاشگران به غارت بردند، بسته‌های پوشک بچه بود! پوشک‌ها را آغشته به بنزین می‌کردند، بعد آتش می‌زدند و داخل بانک می‌انداختند. پوشک چون بنزین را کاملاً جذب می‌کرد، حجم آتشی که ایجاد می‌کرد، خیلی زیاد بود. اینطور بود که بانک‌ها با این سرعت و شدت آتش گرفت
اظهارات روحانی در حد رئیس کلانتری است

احمد علیرضابیگی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی ایران درباره سخنان روحانی پیرامون اعتراضات اخیر گفت: «رئیس جمهور به جای اعتمادآفرینی می‌گوید که تلویزیون و دوربین‌های مانیتورینگ داریم، شناسایی و برخورد می‌کنیم. البته این ادبیات یک رئیس جمهور نیست بلکه ادبیات یک رئیس پاسگاه و کلانتری است. رئیس جمهور تجدید نظر کند.» این نماینده ضمن انتقاد از روحانی به هشدارهای اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه و شیخ حسن نصرالله رهبر حزب‌الله لبنان درباره "وقوع تنش جدی در ایران" اشاره کرده و پرسیده با توجه به "سوابق امنیتی" روحانی، چطور او این هشدارها را جدی نگرفته است. نماینده تبریز سپس پرسیده: «در برابر همه این خون‌های ریخته شده، پاسخ دولت آقای روحانی چیست؟»

اخبار روزانه:
* «سیدمجید صدری» مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: حمایت از تولید داخل جزء برنامه‌های شرکت مخابرات بوده و طی دو سال گذشته اقداماتی در این زمینه انجام داده‌ایم که داخلی‌سازی مودم یکی از این نمونه‌هاست. به گفته صدری، حدود 80 درصد امکانات صنعت مخابرات داخلی است و آمادگی لازم برای استفاده از تولیدات داخل در 20 درصد باقی‌مانده نیز وجود دارد و در همین راستا طی یک سال گذشته، در صنعت مخابرات 75 میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی برای کشور صورت گرفته است.
* «محمود صادقی» درباره بررسی وضعیت بازداشت‌شدگان حوادث اخیر کشور و اینکه آیا برای پیگیری اتفاقات رخ داده تحقیق و تفحصی از سوی مجلس صورت خواهد گرفت یا خیر، گفت: هنوز در تب و تاب و درون وقایع هستیم، البته بعضی از نمایندگان اظهار تمایل کرده‌اند که مسئولان ذی‌ربط برای پاسخگویی به مجلس بیایند. وی افزود: بازداشت‌شدگان به ظاهر در حال آزاد شدن هستند و قوه قضائیه این بار با موضوع به خوبی برخورد کرده است.
* «ریک پری» وزیر انرژی آمریکا و از مسیحیان اونجلیست گفت: «همان‌طور که می‌دانید نه باراک اوباما و نه دونالد ترامپ، بدون اینکه از جانب خدا مقرر شود، رئیس‌جمهور نمی‌شدند.» وزیر انرژی آمریکا افزود: این امر به معنای این نیست که ترامپ یک انسان کامل است. این در حالی است که «سارا سندرز» سخنگوی سابق کاخ سفید نیز فوریه (بهمن) گذشته گفته بود، این خواست خداوند بود که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا شود!
* «سیف‌زاده» نماینده شورای مرکزی نظام مهندسی گفت: فرصت سرمایه‌گذاری در قطر بسیار زیاد است، به گونه‌ای که پروژه‌های عمرانی متعددی در آستانه برگزاری جام جهانی تعریف شده است. در این بخش ۱۶۰ میلیارد دلار پروژه ساخت‌وساز در دستور کار است که مهندسان ایرانی می‌توانند سهم قابل توجهی از این کیک اقتصادی داشته باشند. ۱۲۰ شرکت ساختمانی ایرانی برای انجام مذاکرات با قطری‌ها عازم این کشور شده‌اند.
* «مهدی پیرصالحی» رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد: متوسط جهانی میزان مصرف اقلام آرایشی‌ـ بهداشتی و عمدتاً اقلام آرایشی در خانوار‌های ایرانی بین ۴ تا 4/5 درصد از هزینه‌های خانوار را تشکیل می‌دهد که میانگین جهانی آن در هر خانوار ۲ تا 2/5 برابر است. سهم قاچاق در حوزه محصولات آرایشی‌ـ بهداشتی بسیار بالاست و حدود 1/6 میلیارد دلار قاچاق در این حوزه داریم که البته در حال حاضر مقدار آن کمتر شده است.

* روزنامه لبنانی «الاخبار» با اشاره به سفر وزیر دفاع آمریکا به بغداد نوشت: ظاهراً دیدار نکردن مسئولان عراقی با «مایک پنس» ناشی از سردی روابط بین واشنگتن و بغداد است؛ زیرا آمریکا می‌بیند که عراق به ایران تمایل دارد. مسئولان آمریکایی می‌گویند پنس، عبدالمهدی را تشویق کرده که عراق را از ایران دور و رابطه خود را با تهران قطع کند. یک مسئول برجسته عراقی گفت: فاصله بین عراق و آمریکا هیچ گاه مانند امروز انقدر زیاد نبوده است. شاید آنچه بر خشم آمریکا افزوده، این است که عراق توانسته از بحران موجود عبور کند و گام‌های اصلاحی را بردارد.

* وزیر اقتصاد آلمان با توجه به تلاش آمریکا برای ممنوع اعلام کردن ورود شبکه نسل پنجم مخابراتی چین به آلمان گفت: ما در یک دنیای آزاد زندگی می‌کنیم و من به هیچ وجه کشور‌هایی، مانند آمریکا را که به قانون احترام نمی‌گذارند، با کشور‌هایی که در آنجا دموکراسی و احترام به قانون رعایت می‌شود، یکی نمی‌دانم. «پیتر آلتمایر» با یادآوری تلاش آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) برای جاسوسی از آلمان و استراق سمع تماس‌های تلفنی «آنگلا مرکل»، گفت: دولت آمریکا قابل اعتماد و مطمئن نیست.

* رئیس کل دادگستری گلستان گفت: فرماندار سابق شهرستان رامیان به اتهام اختلاس، تحصیل مال از طریق نامشروع، تصرف در اموال دولتی و خیانت در امانت بازداشت شده است. افزون بر وی، یکی از کارمندان این فرمانداری، مدیرعامل شرکت تعاونی «خبازان رامیان» و متصدی کارخانه «آرد الماس» گلستان نیز به همین اتهامات بازداشت شده‌اند. این افراد از سال 1397 تاکنون حدود ۶۰۰ تن آرد دولتی را به جای توزیع بین نانوایی‌ها از شبکه توزیع خارج کرده و آن را در بازار آزاد می‌فروختند.

* سه خودروساز بزرگ کشور شش ماه نخست امسال را نیز مانند چند دوره گذشته با ضرر، آن هم ضرری هنگفت به پایان رساندند تا صنعت خودرو کماکان در زیان غوطه‌ور بماند. طبق صورت‌های مالی ارائه شده به بورس از سوی سه خودروساز بزرگ، «ایران‌خودرو»، «سایپا» و «پارس‌خودرو» در نیمه نخست امسال، در مجموع زیانی بالغ بر ۹ هزار و ۴۲۱ میلیارد و ۷۷۷ میلیون تومان متحمل شده‌اند.

* پایگاه «گلوبال ریسرچ» نوشت: ناآرامی‌ها در ایران، از طریق سامانه‌های اینترنتی و شبکه‌های اینترنتی‌ـ اجتماعی، از قبل به دقت برنامه‌ریزی شده بود و ایران با قطع اینترنت، توانست آرامش را به کشور بازگرداند و از این‌رو باید گفت، سازمان سیای آمریکا و بنیاد ملی دموکراسی بار دیگر میلیون‌ها دلار خرج کردند، ولی مانند گذشته شکست خوردند.