عبدالرضا مصری:
رئیس‌جمهور به حداقل وظایف خود عمل نمی‌کند
مصری در خصوص وظایف رئیس‌جمهور گفت: پیش از افزایش قیمت بنزین، وظیفه رئیس‌جمهور این بود که ملت ایران یا حداقل خانه ملت را در جریان قرار دهد؛ نمی‌دانم در حال حاضر وظیفه رئیس‌جمهور چیست؟ وقتی رئیس‌جمهور به حداقل وظایف خود عمل نمی‌کند، دیگر انتظارات بیشتری نمی‌توان از وی داشت.
کد خبر: ۳۰۵۰۶
تاريخ: ۰۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۴
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس‌جمهور می‌توانست ابتدا اعتماد و اطمینان لازم را برای مردم ایجاد و سپس نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام می‌کرد.

عبدالرضا مصری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه پیش از این بنده از سوی هیئت رئیسه مجلس مأمور شده بودم که سناریوهای مختلف برای افزایش قیمت بنزین را مورد بررسی قرار داده و نتیجه آن را اعلام کنم، گفت: در این سناریو وضعیت دهک‌های مختلف مردم در صورت افزایش قیمت بنزین پیش‌بینی شده بود.

وی افزود: در این گزارش آمده بود «اگر چنین تصمیمی اتخاذ شود، چه مقدار در کاهش رفاه دهک‌های مختلف تأثیرگذار خواهد بود»

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: در این گزارش اعلام شد «اگر قیمت بنزین افزایش یابد، تنها ۱.۵ تا ۲ درصد از یارانه‌های پنهان هدفمند خواهد شد»؛ بنابراین آیا ارزش دارد که برای دو درصد از یارانه‌های پنهان، کشور به هم ریخته شود؟

به گفته مصری، متأسفانه دولت به هیچ یک از این تذکرات توجه نکرد.

وی در خصوص وظایف رئیس‌جمهور گفت: پیش از افزایش قیمت بنزین، وظیفه رئیس‌جمهور این بود که ملت ایران یا حداقل خانه ملت را در جریان قرار دهد؛ نمی‌دانم در حال حاضر وظیفه رئیس‌جمهور چیست؟ وقتی رئیس‌جمهور به حداقل وظایف خود عمل نمی‌کند، دیگر انتظارات بیشتری نمی‌توان از وی داشت.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رئیس‌جمهور باید نظر مردم را درباره طرح بنزینی جلب کند، تصریح کرد: انتظار داشتیم حداقل تمهیدات برای اجرای این طرح اندیشیده شود، چرا که امکانات لازم در کشور وجود داشت؛ رئیس‌جمهور می‌توانست ابتدا اعتماد و اطمینان لازم را برای مردم، ایجاد و سپس نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند.