آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی:
فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در مساجد رها شده است
مردم از مال خود مساجد را احداث کرده‌اند اما متأسفانه برخی از این مساجد امام جماعت ندارند و یا اینکه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در آن انجام نمی‌شود و برخی رها شده‌اند.
کد خبر: ۳۰۳۹۲
تاريخ: ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: برای رشد فعالیت‌ها در مساجد به حجت الاسلام علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، پیشنهاد داده‌ام که شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات در کشور تشکیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی اظهار داشت: مردم از مال خود مساجد را احداث کرده‌اند اما متأسفانه برخی از این مساجد امام جماعت ندارند و یا اینکه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در آن انجام نمی‌شود و برخی رها شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان افزود: برای فعال شدن این مساجد و رشد فعالیت‌ها در مساجد دیگر به حجت الاسلام علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، پیشنهاد داده‌ام که شورای سیاست‌گذاری ائمه جماعات در کشور تشکیل شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اهمیت ائمه جماعات و نماز جماعت در مساجد بیان کرد: مساجد اصفهان بر اساس مناطق شهرداری، تقسیم‌بندی شده است، ائمه جماعات هر منطقه با یکدیگر جلسه دارند، جلسات شورای مرکزی ائمه جماعات اصفهان به صورت مستمر برگزار می‌شود، با توجه به وسعت تهران می‌توان این دسته‌بندی را برای مساجد تهران انجام داد.

وی با تأکید بر ضرورت بصیرت افزایی اعضاء پایگاه‌های مقاومت بسیج و سایر مراکز فرهنگی در مسجد عنوان کرد: کسی که به بسیج وارد می‌شود باید نسبت به مسائل روز، انقلاب اسلامی و سایر موضوعات مبتلا به آگاهی کافی داشته باشد تا بتواند هم خود در مسیر انقلاب اسلامی گام بر دارد هم اینکه بتواند برای سایر افراد روشنگری کند.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در دیدار با آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد اظهار داشت: در حزب مؤتلفه اسلامی احساس کردیم که نسبت به گام دوم انقلاب اسلامی، نیاز به تغییر داریم، از این رو، تعداد اعضاء شورای مرکزی را افزایش دادیم و از 4 نسل، در این شورا عضو هستند، این ترکیب پیوند نسل ها رقم خورده است و شورا را قوی تر می کند.

اسدالله بادامچیان افزود: جدی بودن بحث ها در شورا، فعال شدن نمایندگی این حزب در استان ها، هماهنگی و همراهی با جامعه روحانیت مبارز، تشکیل کارگروه آموزشی و راه اندازی حوزه روحانیت حزب و همکاری با بسیج از جمله فعالیت ها و رویکردهای این حزب به شمار می رود.

وی گفت: در دیداری که با رهبر انقلاب داشتیم ایشان فرمودند که بازارهای اسلامی را باید اسلامی و انقلابی نگه دارید و قبلاً این کار را انجام می دادید اما مدت ها است که این کار را رها کردید و ما هم چشم گفتیم و فعالیت در این حوزه را از سر گرفتیم.

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی گفت: بنده رئیس هیئت اندیشه ورز بسیج اصناف و فعالان اقتصادی و بازار هستم و در یکی از فعالیت ها از میان 53 مسجد بازار در تهران 22 مسجد امام جماعت نداشت که توانستیم 18 عدد از این مساجد را ساماندهی کنیم.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امسال به دنبال ائتلاف بزرگ حرکت کردیم و تلاش شده است که با همه تشکل های همسو برای انتخاب اصلح و انجام وظیفه، همکاری داشته باشیم تا مجلس آینده بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، مجلس گام دوم باشد.