حمیدرضا ترقی:
اروپایی‌ها توان ایستادگی مقابل سیاست‌های آمریکا را ندارند
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: برخورد اروپایی‌ها کاملا نشان دهنده این است که توان ایستادگی در برابر سیاست‌های آمریکا را ندارند چرا که اتحاد و انسجامی در بین این کشور‌ها وجود ندارد.
کد خبر: ۳۰۲۵۴
تاريخ: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: خوش بینی‌ نسبت به احتمال چرخش سیاست اروپا در قبال موضوع برجام، تلف کردن وقت است

حمیدرضا ترقی نایب رییس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل‌ها گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه اروپایی‌ها سعی می‌کنند آبنبات‌های شیرین تری را برای فرسایشی کردن شرایط کنونی مذاکرات به ما نشان دهند، گفت: غربی‌ها به دنبال این هستند که ما را معطل کرده تا اقدام نسبت به مرحله بعدی کاهش تعهدات برجامی عقب نشینی کنیم.

او ادامه داد: این نوع برخورد اروپایی‌ها کاملا نشان دهنده این است که توان ایستادگی در برابر سیاست‌های آمریکا را ندارند چرا که اتحاد و انسجامی در بین این کشور‌ها وجود ندارد.

ترقی با بیان اینکه خوش بینی‌ها نسبت به آمریکا جواب نداده و نسبت به اروپایی‌ها نیز قطعا جواب نخواهد داد: دیدیم اروپایی‌ها اعلام کردند که در استراتژی خود نسبت به ایران اسلامی و فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان با آمریکا تفاوتی ندارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این خوش بینی‌ها وقت تلف کردن است و باید با اتکا به توانمندی‌های داخلی مسیر خود را ادامه دهیم و به افکار عمومی جهان اتمام حجت شود که ما همه تلاش مان را برای حفظ برجام انجام دادیم، اما غربی‌ها خواستار دوام برجام نبودند.