لاله افتخاری:
اصلاح‌طلبان پاسخگوی ناکارآمدی‌ نیروهای خود باشند
امروز دیگر زمان اعتمادسازی دولت به اروپا نیست و نباید فریب تبلیغات غرب را بخورد بلکه دولت باید روی سرمایه‌های داخلی مملکت کار کرده و با کمک خداوند و همت مردم راه پیشرفت کشور را در پیش گیرد.
کد خبر: ۲۹۴۷۵
تاريخ: ۰۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با سهیم دانستن اصلاح‌طلبان در ناکارآمدی دولت، انتقاداتشان را تلاشی برای عبور از دولت دانست.

لاله افتخاری، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اصرار برخی اصلاح‌طلبان در تصویب لوایحی نظیر پالرمو و CFT گفت: درحال حاضر غرب سرابی را به دولت نشان داده و متاسفانه دولت هم تحت تاثیر این سراب قرار گرفته و بخش قابل توجهی از فعالیت‌های خود را معطل گذاشته است.

وی ادامه داد: دولت پیش از این هم برای تصویب برجام همین گونه اصرار به خرج داد و اکنون برای تصویب پالرمو CFT و لوایحی نظیر آن اصرار می‌کند، این در حالی است که رهبری مکررا تأکید کردند که امیدی به غرب نداشته و اروپا هم در عمل ثابت کرده است که نمی‌توان به آن امید داشت.

وی ادامه داد: امروز دیگر زمان اعتمادسازی دولت به اروپا نیست و نباید فریب تبلیغات غرب را بخورد بلکه دولت باید روی سرمایه‌های داخلی مملکت کار کرده و با کمک خداوند و همت مردم راه پیشرفت کشور را در پیش گیرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با غیرقابل اعتماد دانستن غرب افزود: مردم به اندازه کافی هزینه‌های اعتماد به غرب را چه از نظر مالی و چه از لحاظ جانی داده‌اند، در نتیجه دولت باید شعار‌های ضداستکباری مردم را در روز ۲۲ بهمن باور کرده و بپذیرد که آزموده را آزمودن خطاست.

وی ادامه داد: ما هم پیش از انقلاب و هم پس از انقلاب بار‌ها غرب را آزموده و نتایج یکسانی گرفته‌ایم پس دیگر نیازی به طی کردن این مسیر و سرخوردگی مجدد از آن نیست.

افتخاری همچنین با اشاره به انتقاد اصلاح‌طلبان از بی برنامگی دولت گفت: امروز اصلاح‌طلبان بهره خود را از دولت برده و حال در تلاشند تا پروژه عبور از روحانی را کلید بزنند، به بیانی دیگر برای اینکه پاسخگوی اقدامات خود نباشند هم صدا با مردم در جهت انتقاد از روحانی سخن می‌گویند در حالی‌که آن‌ها خود باید پاسخگوی ناکارآمدی‌ها و کاستی‌هایی باشند که نیروهایشان در دولت ایجاد کردند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: اصلاح‌طلبان گمان می‌کنند که دوران روحانی به اتمام رسیده است و چون دولت دیگری هم برایش وجود ندارد، می‌توانند با متهم کردن دولت از پاسخ به اقدامات خود شانه خالی کرده و و ترکش‌ها را به سمت کابینه وی روانه سازند، در حالی که مقصر اصلی ناکارآمدی‌ها کل مجموعه اصلا‌ح‌طلبان بوده و عملا باید پاسخگوی این موارد باشند.