در بیانیه حزب موتلفه اسلامی به مناسبت26 خرداد عنوان شد:
جبهه مقاومت در مسیر شهدای موتلفه اسلامی
رژیم طبق دستور آمریکا و سایر اربابانش، بیدادگاه یاران موتلفه را سریع و غیرعلنی آغاز کرد ولی شجاعت و صراحت آن مردان راست قامت تاریخ ضربات سنگینی را بر روحیه و موقعیت رژیم مزدور وارد آورد و به گفته شهید محمد بخارایی که گفت: من اولین گلوله را به سینه دشمن رها کردم یعنی که ای جوانان مسلمان به پیش.
کد خبر: ۲۷۷۳۰
تاريخ: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴
حزب موتلفه اسلامی به مناسبت سالگرد شهدای حزب موتلفه اسلامی بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش روبط عمومی حزب موتلفه اسلامی متن بیانیه به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ

26 خرداد یادآور شهادت 4 برادر از براداران موتلفه اسلامی است که در برابر توطئه براندازی اسلام از ایران توسط آمریکای ضد اسلام و ضد انسانیت با رهبری امام خمینی بپا خاسته و در ماجرای کاپیتولاسیون ننگین آمریکایی با حکم مرجعیت، منصور مزدور آمریکا را به مجازات رساندهاند و در نتیجه خدای متعال به آنها انعام شهادت را پاداش داده است.

با آغاز انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی، آمریکا و انگلیس و صهیونیسم در میان ناباوریها، استواری راست قامتان جاویدان تاریخ را درک کردند. قدرت و توانمندی با شکوه اسلام ناب محمدی را فهمیدند، نیروی عظیم مردم را شناختند و بر خلاف خیالات خام غربیها قبل از آغاز انقلاب ناگهان طوفان امواج ملت بپا خاسته ایران آنها را فرا گرفت و اسلام و رهبر اسلامی آن عزت و شکوه جاودانه یافت.

کشتار مهیب فیضیه و قتل عام 15 خرداد و تهدیدها و اشغال قم و تخریب آن هیچ اثری در مردم جز استحکام مقاومت نداشت.

به ناچار متوسل به کاپیتولاسیون نظامی آمریکا شدند تا با مصونیت مستشاران و دستیاران آنها و خدمتکاران، هر جنایت و خیانتی را بتوانند اجرا کنند و از پیگیری قضائی و دستگیری مصون بمانند. و چون امام خمینی در 4 آبان 43 این خیانت پنهانی را آشکار کرد و آن را شرح داد و موتلفه در یک شب در تهران و برخی شهرهای مهم بیانیه امام را به خانهها و مغازهها ریخت و به مردم آگاهی کامل داد و رژیم امام را در 13 آبان به ترکیه تبعید کرد. و منصور به هتاکی به مرجعیت و روحانیت رو آورد.

یاران موتلفه اسلامی در آن شب های ظلمانی چون ستارگانی درخشان فضا را نورانی ساختند.

منصور را با حکم آیتالله العظمی میلانی به درک فرستادند و ابهت و رعبی که رژیم پدید آورده بود در هم شکستند و کاپیتولاسیون آمریکایی شاه را باطل کردند و جهاد مسلحانه آنها راه را برای نبرد مسلحانه با رژیم بی رحم و سفاک شاه بازکرد.

رژیم طبق دستور آمریکا و سایر اربابانش، بیدادگاه یاران موتلفه را سریع و غیرعلنی آغاز کرد ولی شجاعت و صراحت آن مردان راست قامت تاریخ ضربات سنگینی را بر روحیه و موقعیت رژیم مزدور وارد آورد و به گفته شهید محمد بخارایی که گفت: من اولین گلوله را به سینه دشمن رها کردم یعنی که ای جوانان مسلمان به پیش.

شهادت این یاران آغازی بر راه جهاد و شهادت بود در سال های بعد به ویژه سال های 56 و 57 و در سال های دفاع مقدس راهی که اکنون مدافعین حرم و سایر رزمندگان اسلام در کشورهای اسلامی با عزت و افتخار طی میکنند و حججیها چراغ افتخار ملت شوند.

موتلفه اسلامی یاد و خاطره آن شهدا را گرامی میدارد برای آنها و امام شهدا طلب علو درجات میکند و با خون پاک آنها پیمان خویش را تجدید میکند که همچنان استوار و محکم در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و خط ولایت و امامت و در راه ایجاد دولت کریمه و جامعه نمونه اسلامی فعال باشد.