لاله افتخاری:
«ولی» اجازه انحراف جامعه را نمی دهد حتی به قیمت حادثه عاشورا
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: ولی کشتی بانی است که اجازه نمی دهد جامعه به انحراف کشیده شود؛ حتی اگر سرشان بالای نی ها رود!
کد خبر: ۲۵۸۲۳
تاريخ: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان این نکته مهم که انحراف از ولایت منجر به شهادت اباعبدالله الحسین-ع- شد، گفت: مردم آن زمان با قصد قربت، حضرت را به شهادت رساندند.

لاله افتخاری با حضور در ویژه برنامه "شرح شیدایی" در رابطه با معنا شناسی ولایت اظهار کرد: «جریان ولایت به زمانی باز می گردد که جانشینی پیامبر-ص- به طرف انحراف رفت و حتی به جریان غدیر خم باز می گردد که در کتب معتبر شیعه و سنی نیز مطرح شده است.»

وی با بیان اینکه پیامبر(ص) از روز نخست اعلام نکردند که حضرت علی(ع) از بستگان و جانشینان من هستند، افزود: «در قرآن کریم آمده است که پیامبر-ص- با برخی زنان نیز بیعت کردند که به صورت انتخابات امروزی و پذیرش رهبری حاکم بر جامعه بوده است.»

افتخاری تصریح کرد: «شواهد تاریخی و لغوی نشان می دهد ولایت به مفهوم خلافت اسلامی و الهی بوده است. مفتی بزرگ سوریه نیز در جمع علما و بزرگان جهان تعبیر می کنند که ولایت دارای تعیینی الهی دارد ولی خلافت امری مردمی است.»

این عضو هیئت علمی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد که ولی کشتی بانی است که اجازه نمی دهد جامعه به انحراف کشیده شود؛ حتی اگر سرشان بالای نی ها رود!

افتخاری با بیان این مطلب ادامه داد: «ایشان فرمودند که در زمان صدر اسلام در آن واحد حضرت علی-ع- بر خلفا ولایت داشتند و این مسئله از زبانِ یک مفتی بزرگ اهل سنت است. بنابراین وقتی ولایت به انحراف کشیده شد، منجر به شهادت اباعبدالله الحسین-ع- شد و مردم با قصد قربت، حضرت را به شهادت رساندند.»