دبير كل حزب موتلفه اسلامي:
مطالبه مردم مجازات عاملان ترور درداخل و خارج از كشوراست
ما افتخار مي كنيم كه شهيد احمدي روشن متعلق به يك خانواده حزب اللهي و طرفدار ولايت بود
کد خبر: ۲۱۲
تاريخ: ۲۹ دی ۱۳۹۰ - ۱۵:۱۰
محمد نبي حبيبي دبير كل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به سوابق موجود ، رژيم صهيونيستي و آمريكا را مسئول مستقيم ترور دانشمندان ايران دانست و گفت: مطالبه مردم، مجازات عاملان ترور درداخل و خارج از كشور است.

ايران بايد در نحوه همكاري
با آژانس تجديد نظر كند
به گزارش روابط عمومي حزب موتلفه اسلامي وي که در پایان نشست دبیران این حزب سخن می گفت با اشاره به جنايات استكبار جهاني عليه ملت ايران اظهار داشت: ‌از همكاري جمهوري اسلامي ايران با آژانس سوء استفاده هايي در حد انشاء نام و مشخصات دانشمندان ايراني به گروه هاي ترور موساد ،‌سيا و منافقين براي انجام جنايات كثيف آنها به عمل آمده است که ايران بايد در نحوه همكاري با آژانس تجديد نظر كند.

استكبار جهاني با ترور در برابر
 مردم جهان قرار مي گيرد
حبیبی با اشاره به اينكه دانشمندان در هر كشور متعلق به جامعه جهاني هستند تصریح کرد: دانشمنداني كه در حوزه علوم و فنون در محيط هاي علمي تلاش مي كنند، علاوه بر اينكه متعلق به ملت خود هستند به جامعه جهاني هم تعلق دارند. بشريت از دستاوردهاي علمي آنها سود مي برد. استكبار جهاني با ترور در حقيقت در برابر مردم جهان قرار مي گيرد، به همين دليل از اعتراف صحيح و شفاف درباره اين ترورها پرهيز دارند و نمي خواهند ننگ ارتكاب اين جنايات را پذيرا باشند.

شهيد احمدي روشن متعلق به يك خانواده حزب اللهي و طرفدار ولايت بود
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با تجليل از سخنان پدر ، مادر و همسر شهيد مصطفي احمدي روشن بیان داشت: ما افتخار مي كنيم كه شهيد احمدي روشن متعلق به يك خانواده حزب اللهي و طرفدار ولايت بود، آنچه تاثر ما را در اين شهادت افزون مي كند، از دست دادن يك افسر شجاع در اردوگاه ولايت است، اميدواريم همكاران ، دوستان و شاگردان جوان وي با پر كردن  جاي او پاسخ شكننده اي به دشمن بدهند.

ملت منتظر اقدام وزارت اطلاعات هستند
وي از موضع دليرانه وزير اطلاعات در پاسخ محكم به اقدامات تروريستي دشمن تقدير كرد و گفت : ملت منتظر اين هستند كه سربازان گمنام امام زمان (عج) در خنثي كردن توطئه هاي دشمنان و پاسخ به شرارت هاي آنها توفيقات جديد داشته باشند.

خواست ملت از نظام درباره آمریکا
حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود  با اشاره به نامه اوباما گفت : ‌آيا رئيس جمهوری  آمريكا متوجه خطاها و اشتباهات شده است؟ اگر اينطور است مسيرش را عوض نمايد. ملت از تصميم سازان و تصميم گيران نظام مي خواهند كه پاسخ به شرارت های آمريكا را مانند گذشته بدهند.

بستن تنگه هرمز
يكي از پاسخهاي نظام به غرب
وي بستن تنگه هرمز را يكي از پاسخهاي كوبنده نظام به آمريكا و غرب دانست و اظهار داشت: ما نبايد هيچ ترديدی به خود راه دهيم كه در صورت ادامه شرارت ها و تهديد ها، فرود آوردن ضربه اول و آخر بايد از آن ملت ايران آن هم از تنگه هرمز باشد.

آمریكاي لاتين
حيات خلوت ايران در قاره آمريكا
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ايران را پرچم دار مقاومت ايران و جهان دانست و گفت: واشنگتن بايد بداند جبهه ضد استكباري ايران و تئوري مقاومت در برابر شرارت هاي جهاني در همسايگي آمريكا منتقل شده است و سفر رئيس جمهور كشورمان نشان داد كه آمریكاي لاتين حيات خلوت ايران در قاره آمريكاست.

همراهی بان كي مون
با جنايات رژيم صهيونيستي
وي در ادامه سكوت سازمان ملل در برابر رژيم صهيونيستي و آمريكا را تقبيح كرد و ابراز داشت: در غوغاي جنايات رژيم صهيونيستي در فكر خلع سلاح حزب الله لبنان است. او بايد بداند سلاح حزب الله در خدمت لبنان و امنيت منطقه است. او نمي تواند دست رژيم صهيونيستي براي تجاوز به ملت در منطقه را باز بگذارد و دست ملت لبنان را ببندد.

سوريه طرحهاي اسرائیلي
اتحاديه عرب را خنثي كرد
حبیبی با اشاره به اقدامات بشار اسد در سوريه تصریح کرد: ملت سوريه با حمايت از مقاومت ،‌ طرحهاي اسرائیلي اتحاديه عرب را خنثي كردند.
وي افزود: سوریه اكنون در حال بازسازي سياسي و اصلاحات داخلي است، مخالفان دولت از ترور و خشونت طرفي نمي بندند. سوريه نه مصر گذشته است، نه ليبي گذشته و نه تونس گذشته.

دولت سوريه بايد به بيداري اسلامي
 در منطقه توجه کند
وی ادامه داد: اكنون دولت و ملت در حال تنظيم مناسبات خود بر اساس اصلاحات بومي است و اجازه نمي دهد آمريكا و رژيم صهيونيستي و برخي دولتهاي عربي وابسته در اين امر دخالت كنند. البته دولت سوريه بايد به خصوص با توجه به بيداري اسلامي در منطقه در گرايش به اسلام تلاش بيشتري نمايد.

گام به جلو سوریه در حل و فصل مسايل
حبیبی  فرمان عفو عمومي در سوریه را يك گام به جلو براي حل و فصل مسايل بر اساس گفت و گو دانست و اظهار اميدواري كرد: آن دسته از مخالفان كه با دشمن همكاري ندارند بر اساس منافع ملي و نيز ناظر بر تامين امنيت ملي گفت و گو ها را به پيش برند.

فهرست جبهه متحد
يك فهرست مقبول براي متدينين است
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش ديگري از این گفت و گو با اشاره به اهميت انتخابات مجلس گفت: كمتر از 50 روز به انتخابات نهمين دوره قانون گذاري كشور باقي مانده است. كارها در ساز و كار جبهه متحد اصولگرایان به پيش مي رود و بزودي جبهه متحد اصولگرايان فهرست خود را ارايه مي دهند.
وي افزود: ما معتقديم فهرست جبهه متحد يك فهرست مقبول براي متدينين است و كساني كه مي خواهند بين خود و خداي خود در اين انتخابات حجت داشته باشند مي توانند به فهرست جامعه روحانيت مبارز و جامعه مدرسين حوزه علميه قم كه متشكل از علماي بزرگ كشور هستند اعتماد كنند.

فهرست جبهه متحد
 رقيب هيچ گروه و فرد اصولگرا نيست
حبیبی تاكيد كرد :‌حزب موتلفه اسلامي و نيز جبهه متحد اصولگرايي معتقد است فهرست جبهه متحد رقيب هيچ گروه و فرد اصولگرا نيست.

به انتظار مردم پاسخ مثبت دهيم
وي ادامه داد: ‌رفتار قانوني يك مطالبه عمومي و مردمي است. ما بايد به اين انتظار مردم پاسخ مثبت دهيم و يك رقابت سالم ،‌جدي ،‌آزاد و اخلاقي را برگزار كنيم.
جو رعب و ياس را شکستند
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به سالروز اعدام انقلابي حسنعلي منصور نخست وزير مزدور شاه در سال 43، ضمن بزرگداشت خاطره شهيد بخارايي و ساير اعضا شاخه نظامي موتلفه اسلامي در آن زمان اظهار داشت: اين اعدام انقلابي جو رعب و ياس حاكم بر ايران آن زمان را که بعد از کشتار مردم در 15 خرداد سال 1342 ايجاد شده بود شكست و راه را براي ادامه مبارزه با رژيم شاه مجددا گشود.