اخبار 24 ساعت گذشته:
شغل کاذبی به نام همراه مریض/ علی مطهری:نمایش تصویر حضرت عباس مشکلی ندارد!/ روی ما حساب کنید اما برای تخریب نیروگاه های هسته ای!/ راننده ای که ﻓﻘﻂ ﭘﺎﻫﺎﯾﺶ به جا ﻣﺎﻧﺪ/ مجازات ترک سرزمین خلافت داعش/ سرکار گذاشتن مجری VOA و ...
کد خبر: ۱۶۴۵۸
تاريخ: ۰۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳

مهمترین آسیب اجتماعی ایران از نظر ضرغامی

رئیس سابق رسانه ملی معتقد است: دور افتادن از نگاه خانواده، منزوی شدن فکری و رفتاری، معضل اشتغال، عدم آشنایى و کمبود تفریحات سالم و تساهل خانواده نسبت به ارتباطات فرد بیبشترین سهم را در اعتیاد دارند.عزت الله ضرغامی در آخرین مطلب اینستاگرامش مطلبی را درباره معضل اعتیاد در کشورمان مطرح کرده است.وی در این باره نوشت:«اعتیاد مهمترین آسیب اجتماعی جامعه ماست و بدون تردید ریشه ی بسیاری از ناهنجاری های دیگر.فاصله آثار زیانبار مواد تخدیری جدید مثل شیشه با مخدرات سنتی به مراتب بیشتر از فاصله تریاک و هروئین است که ذهن ما جوان های قدیمی را مشغول می کرد! ارزان است و قابل دسترس، با تأثیرات سریع که می تواند به سرعت گسترش یابد. فراوانی اعتیاد زنان نیز نسبت به گذشته، افزایش یافته است.ریشه یابی و بررسی علل گرایش به اعتیاد، رفتارشناسی معتاد و معضلات فراوان خانواده های درجه اول و دوم آنان، در حوصله ی این یادداشت نیست.دور افتادن از نگاه خانواده، منزوی شدن فکری و رفتاری، معضل اشتغال، عدم آشنایى و کمبود تفریحات سالم و تساهل خانواده نسبت به ارتباطات او بیبشترین سهم را در اعتیاد دارد.اعضای خانواده با درک صحیح وضعیت معتاد، تقسیم کار، هماهنگی و صبر و حوصله نقش تعیین کننده ای در حل این معضل دارند»

یادداشت تأمل‌برانگیز پایگاه اینترنتی هاشمی

پایگاه خبری آقای هاشمی‌رفسنجانی در یادداشتی جسورانه و توهین‌آمیز، نوشیدن جام زهر ازسوی امام را سبب شیرین‌شدن کام ملت نامید. در این مطلب به‌صورت تلویحی، پیشکسوتان جهاد و شهادت و رزمندگان دفاع مقدس، «کله‌شق» معرفی شده‌اند. در بخشی از این یادداشت آمده است: «شهر حال‌وهوایی دیگرگونه دارد و خوشحالی محسوسی در صورت مردم پیداست، درست مثل 27 تیر 67. همان روزها که به جام زهر امامی، کام ملّتی شیرین شد. همان روزهای معامله با خدا. روزهای معامله آبرو با مصلحت مردم. از 27 تیرماه 67 تا 23 تیر 94، فاصله 27 سال نیست؛ فاصله یک جمله است. همان جمله معروفی که هاشمی دو ماه پس از پذیرش قطعنامه به فرماندهان سپاه گفت. هاشمی آن روز گفت: انقلابی‌گری، کلّه‌شقی نیست. امروز هم از انقلابی‌های تقلبی می‌گوید؛ همان منحرف‌کنندگان خط امام».

گویا نویسنده، این یادداشت را به مناسبت اعلام توافق احتمالی ایران با گروه 1+5 نوشته و به‌نحوی آن را از زاویه‌ای خاص با پذیرش قطعنامه 597 مقایسه کرده است. مقایسه یکی از روش‌های فهم و تفهیم رویدادهای مهم تاریخی است؛ اما نیازمند تخصص و هوشمندی ویژه است تا بحث گرفتار مقایسه کلی و خطا به شکلی که نویسنده فوق دچارش شده، نشود. نویسنده یادداشت فوق برای اثبات نگاه خطای مقایسه‌‌ای‌اش به جمله‌ای از آقای هاشمی متوسل شده است که در فضای دیروز و امروز، این نقد بر آن وارد است که انقلابی‌گری، کله‌شقی نیست؛ اما یادمان باشد که خفت هم نیست و در برابر انقلابی‌های تقلبی، انقلابی‌های بریده و واداده هم هستند که نباید آنها را همچنان همان انقلابی‌های اصیل گذشته دانست!

عفو و کاهش مدت حبس تعدادي از فعالان سياسي و مطبوعاتي

برخي گزارش‌ها از عفو و کاهش مدت حبس تعدادي از فعالان سياسي و مطبوعاتي حکايت دارد. گفته مي‌شود احمد زيدآبادي و عليرضا بهشتي شيرازي، به همراه تني چند از زندانيان روز پنجشنبه يکم مردادماه آزاد شدند.بر اساس گزارش‌هاي غير رسمي، 15 نفر از زندانيان شامل عفو يا تخفيف مجازات شدند که از اين تعداد 11 زنداني از بندهاي 8، 350 و نسوان زندان اوين آزاد شدند و مدت محکوميت چهار تن ديگر نيز کاهش يافت. تعدادي از زندانيان شامگاه چهارشنبه به عنوان مشمولان عفو عيد فطر از زندان اوين آزاد شدند.

روایت زن اسیر ایزدی از تجاوز و خشونت داعش

خبرگزاری "رویترز" (Reuters)، ویدوئی از یک زن ایزدی آزاد شده از دست داعش منتشر نموده است.

رویترز در توضیح این ویدئو نوشت: «یک زن ایزدی که به تازگی از اسارت داعش گریخته است سختی های اسارت را توصیف می کند.»این زن بیگناه می گوید: «آن ها ما را به "رقه" در سوریه بردند و در کنار 200 دختر سوری در یک سالن قرار دادند. این سالن در نزدیکی جریان آب قرار داشت و اطراف آن با درخت ها پوشیده شده بود.»زن ایزدی در ادامه می گوید: «آن ها پس از دو روز، شروع به ضرب و شتم ما کردند و دخترها را جدا کردند. آن ها از ملیت های مختلف بودند. هر بار که یکی از آن ها وارد می شد، دختری را مورد ضرب و شتم قرار می داد. آن ها دخترها را به اجبار با خود می بردند. آن ها ما را بازداشت کرده و به ما تجاوز می کردند.»اگر دختری مقاومت می کرد او را می زدند و برخلاف میلش او را می برند. آن ها هر کاری که می خواستند با ما می کردند.»

افطاري بدون خبر روحاني در رمضان

صفحه اينستاگرام پير جماران در خبري اختصاصي، به يک افطاري غيرخبري رييس‌جمهوري اشاره کرد که برخي بزرگان کشور در آن حضور داشتند.حسن روحاني در يکي از شب‌هاي ماه رمضان گذشته، ميزبان آيت‌ا... هاشمي‌رفسنجاني، حجت‌الاسلام ناطق‌نوري و رييس دولت اصلاحات بوده است.

سرکار گذاشتن مجری VOA

«مسعود سفیری» یکی از عوامل تلویزیون دولتی «صدای آمریکا» است که پس از تعویض مکرر مجریان برنامه «روی خط» به دلایل مختلف از جمله فساد اخلاقی و گاف‌های متعدد، مدتی‌ است به عنوان مجری این برنامه انتخاب شده است.وی که چند سالیست از ایران فرار و پناهنده آمریکا شده، در دوران حضورش در ایران نویسنده روزنامه‌های زنجیره‌ای بود و مدتی مسئولیت سردبیری روزنامه همبستگی را بر عهده داشت، اما به دلیل فساد مادی و کلاه‌برداری، از این روزنامه اخراج شد.«مسعود سفیری» که پدرش یکی از اعضای گروهک تروریستی منافقین است، به‌سبب بی‌سوادی و ناآشنایی با قوائد و فن مجری‌گری، در برنامه‌های متعدد «روی خط» از سوی مخاطبین این برنامه دست‌انداخته و سرکار گذاشته می‌شود. به نظر می‌رسد مدیران تلویزیون «صدای آمریکا» همچون مجری‌های سابق برنامه «روی خط»، باید به فکر اخراج «مسعود سفیری» و آوردن مجری جدیدی باشند.

دفاع خالدمشعل ازسفر به عربستان

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس سفر اخیر خود به عربستان سعودی را گامی در مسیر درست توصیف کرد.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المیادین، خالد مشعل گفت: «سفر من به عربستان صفحه جدیدی در روابط جنبش حماس با سران سعودی باز کرد. این سفر گامی در مسیر درست بود. جنبش حماس همه «درهای عربی و اسلامی» را برای فلسطین و بیت المقدس می زند. حماس خود را از حمایت هیچ طرفی خود را بی نیاز نمی داند و در «بازی محورها» در منطقه شرکت نمی کندوی آنچه را شایعه ها درباره سفرش به عربستان سعودی خواند محکوم کرد.سخنان خالد مشعل درباره باز شدن صفحه جدیدی در روابط با عربستان سعودی در حالی بیان می شود که عادل الجبیر وزیر امور خارجه این کشور روز گذشته تاکید کرد سفر مشعل فقط برای ادای مناسک عمره بود و جنبه سیاسی نداشت و موضع ریاض در برابر جنبش حماس تغییر نکرده است.

مجازات ترک سرزمین خلافت داعش

دادگاه شرعی داعش برای هر کسی که سرزمین خلافت این گروه تروریستی را ترک کند ، 100 ضربه شلاق و یک میلیون دینار جریمه در نظر گرفته است.به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم ، یک منبع محلی در استان کرکوک روز جمعه به السومریه نیوزگفت: گروه تروریستی داعش بامداد امروز حدود 50 شهروند عراقی از جمله تعدادی زن و کودک را که به دلیل شرایط وخیم قصد خروج از مناطق تحت کنترل تروریست ها داشتند، در منطقه الحوجیه واقع در 55 کیلومتری جنوب غربی کرکوک ربود.این افراد به علت وضعیت بد اقتصادی، فقر و نبود فرصت های شغلی قصد فرار از کرکوک را داشتند.داعش برای جلوگیری از فرارغیرنظامیان ازمناطق جنوب غربی کرکوک، ایست های کنترل و بازرسی متعددی ایجاد داده است.منابع محلی می گویند: گروه تروریستی داعش و هواداران آن در این منطقه از پول و اموال فراوانی برخوردارند و هرازگاهی با قرار دادن اخبار و تصاویری در شبکه های اجتماعی اینگونه وانمود می کنند که زندگی بطور طبیعی رایج است و اهالی در هتل های 5 ستاره به سر می برند در حالیکه همه این تبلیغات دروغ محض می باشد.

دعای اینستاگرامی خرازی برای ظریف

صادق خرازی، نماینده سابق ایران در سازمان ملل عکسی از محمدجواد ظریف در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است. صادق خرازی درباره محمدجواد ظریف نوشته است؛ من شهادت می دهم جواد ظریف هرگز کوچک ترین هوای نفسی ندارد فقط و فقط به رفع موانع کشور می اندیشد خداوند جواد ما را حفظ کند.

محفل رقص زنانه با حضور نماینده نشر ضدانقلاب!

این خبر کوتاه را بخوانید: «نمایش پایکوبان با کارگردانی فرازنه کابلی و حضور ویژه مهشاد مخبری در تالار وحدت تهران برگزار می شود. هزینه بلیط این نمایش موزون یک میلیون ریال است.»به نظر می رسد این خبر چندان چیز خاصی نداشته باشد یک نمایش برگزار می شود، نمایشی که طراحی حرکات موزون(!) آن را فرزانه کابلی بر عهده دارد، قیمت گزافی برای تماشای آن باید پرداخت، یکصدهزار تومان. ولی نکته این خبر چیز دیگری است، مهمان ویژه ای به نام "مهشاد مخبری"در سال 2012 انتشاراتی در شهر پاریس فرانسه تاسیس شد که نام خود را "ناکجا" گذاشت. نشری فارسی که از طریق سایت خود اقدام به فروش کتب مختلف می کرد؛ جامعه اصلی مخاطبین آن هم فارسی زبانان به ویژه ایرانی ها بود.ناکجا در تعریف خود این گونه بیان می دارد که « ناکجا خود را به اصل بنیادینِ آزادی انتشارات وفادار میداند و در این راستا پذیرای هیچ محدودیت ویژه ای نیست. یگانه معیار ما در انتخاب آثار، کیفیت آنهاست و با هیچکدام از معیارهای کاذبی که ممکن است در هر جای دیگر مرسوم باشند سازگار نخواهیم بود»تعبیر دیگر این عبارت آن است که این انتشارات قائل به چارچوب محتوایی خاصی برای خود نیست، ممیزی ها را قبول ندارد و سعی می کند کتاب ها را حتی غیرمجاز و غیرقانونی توزیع کند. در واقع "ناکجا" یکی از حلقه هایی است که درصدد شکستن خطوط قرمز و عبور از ممیزی هایی است که جمهوری اسلامی برای چاپ آثار مکتوب ترسیم کرده است.از "آبی گرمترین رنگ است" که در مورد همجنس بازی دو زن جوان است می توان به عنوان یکی از کتب چاپ شده توسط این انتشارات نام برد.یک انتشارات غیرمجاز چگونه در ایران می تواند به این صراحت فعالیت کند؟ نمی دانیم! چطور نماینده این انتشارات ضدانقلابی صراحتا به عنوان مهمان یک برنامه دعوت می شود؟ آن را هم نمی دانیم! شاید بد نباشد این سوالات را از مسئولانی بپرسیم که مشخص نیست به کجا و یا بهتر بگوییم "ناکجا" می روند!

علمای افراطی را از ادامه فعالیت منع شوند

سید طاهر الهاشمی، عضو مجمع جهانی اهل البیت و ازرهبران شیعه مصر با اشاره به سخنان اخیر شیخ الازهر و تکفیر شیعیان توسط برخی از علمای آن، از مسئولین الازهر خواست علمای افراطی را از ادامه فعالیت باز دارد. به گزارش شفقنا به نقل از پایگاه مصر الیوم، وی در بیانیه ای با اشاره به علمای افراطی و تندروی الازهر، از مسئولین دولتی آن خواست موسسه دینی الازهر را از سرطان تکفیری که به شهروندان اجازه می دهد تحت عنوان کفر همسایه خود را بکشند، نجات دهند و به ادیان و اعتقادات دیگر بدون تکفیر آنان احترام بگذارند. این سخنان زمانی بیان شد که « دکتر حسین محمد محمود عبدالمطلب» رئیس دانشکده مطالعات اسلامی ضمن فتوایی اعلام کرد: اعتقاد به تشیع غیر جایز است و هر کس بر مذهب شیعه باشد، کافر است.

عرضه قرص ترامادول در عطاری ها

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با ابراز نگرانی از عرضه قرص ترامادول در همدان، گفت: قرص ترامادول به عنوان مسکن و مخدر در عطاری های همدان به وفور وجود دارد که نگران کننده است. بابک یوسفی در کمیسیون فرعی مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان همدان، اظهار کرد: قرص ترامادول اعتیادآور بوده و شاهد عرضه این ماده مخدر در عطاری های شهر همدان هستیم.

واکنش رئیس دفتر رهبری به توافق هسته ای

محمد محمدی گلپایگانی، روز جمعه در آیین بهره برداری از 38مسجد چهارمحال و بختیاری در جمع مدیران استان افزود: تیم مذاکره کننده هسته ای ایران شجاعانه در برابر قدرت های شیطانی و جنود لشگر ابلیس ایستاد.به گفته وی،هیچ کس ،جنایاتی که دشمنان ،علیه ملت ایران در چند دهه اخیر داشته، را از یاد نخواهد برد.وی تاکید کرد:جوانان غیرتمند و سپاهیان و بسیجیان، اجازه نخواهند داد که دوباره پای آمریکا در این کشور باز شود.رییس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد:مردم پس از پیروزی انقلاب اسلامی طمع آزادی و حریت را چشیده اند و به هیچ عنوان اجازه نفوذ استکبار را نمی دهند.محمدی گلپایگانی یادآور شد:کشورهای اروپایی مطیع و گوش به فرمان آمریکا هستند و در شورای امنیت نیز به فرمان آمریکا به طرح 'برجام' رای دادند.وی تصریح کرد:فقط ایران اسلامی است که توان مقابله با شیطان بزرگ را دارد و همان گونه که مقام معظم رهبری فرمودند،ایران هرگز به دنبال جنگ نیست اما اگر آمریکایی ها بخواهند اقدامی کنند، شرمنده و سرافکنده خواهند شد.

یک راه عجیب برای کاهش آمار طلاق

یک عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: اطاله دادرسی در اختلافات زوجین یکی از راه های کاهش آمار طلاق در جامعه است چرا که زوجین در صورت طولانی شدن روند رسیدگی معمولاٌ سازش می کنند اما چنانچه قاضی موجب اطاله دادرسی شود تخلف کرده است و این اقدام وی در دادگاه انتظامی قضات قابل پیگیری است. علی جلیلیان افزود: در صورت طولانی شدن روند رسیدگی به اختلافات زوجین در دادگاه ها، ۹۰ درصد موارد به سازش طرفین منجر می شود.

دختر عجیب بازیگر معروف

بازیگر سینما و تلویزیون در پستی از صفحه اینستاگرام خود مطلبی عجیب و غریب را منتشر کرد.

صابر ابر در صفحه ی اینستاگرام خود عکسی از یک سگ را با عنوان "بانو دختر بنده" منتشر کرد.

راننده ای که ﻓﻘﻂ ﭘﺎﻫﺎﯾﺶ به جا ﻣﺎﻧﺪ

ﻋﻤﻠﯿﺎﺕ ﻃﻮﺭﯼ ﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﺪﻭﻥ ﺧﺎﮐﺮﯾﺰ، ﺍﺩﺍﻣﻪ ﯼ ﻧﺒﺮﺩ ﻏﯿﺮ ﻣﻤﮑﻦ ﺑﻮﺩ. ﻟﻮﺩﺭﻫﺎ ﺁﻣﺪﻧﺪ ﺟﻠﻮﺗﺮ ﺍﺯ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮐﺮﺩﻧﺪ؛ ﻓﺎﺻﻠﻪ ﺷﺎﻥ ﺑﺎﺗﺎﻧﮏ ﻫﺎﯼ ﺩﺷﻤﻦ ﺷﺎﯾﺪ ﺑﻪ 100 ﻣﺘﺮ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﯿﺪ. ﺑﺎﺩ ﺷﺪﯾﺪ ﻫﻢ ﻣﯽ ﻭﺯﯾﺪ ﮐﻪ ﮔﺮﺩ ﻭ ﻏﺒﺎﺭ ﺑﻠﻨﺪﯼ ﺍﯾﺠﺎﺩ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ. ﭘﺸﺖ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﻟﻮﺩﺭﻫﺎ ﺧﺴﺮﻭ ﺻﺒﻮﺭﯼ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩ. ﺑﺪﻭﻥ ﻫﯿﭻ ﻭﺍﻫﻤﻪ ﺍﯼ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺗﻮﭖ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺗﺎﻧﮏ ﻫﺎ ﺩﺍﺷﺖ ﺧﺎﮐﺮﯾﺰ ﻣﯽ ﺯﺩ ﮐﻪ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺩﻗﺎﯾﻘﯽ ﮔﻠﻮﻟﻪ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺗﺎﻧﮏ، ﻟﻮﺩﺭ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻧﺸﺎﻧﻪ ﺭﻓﺖ ﻭ ﺑﻪ ﻟﻮﺩﺭ ﺍﺻﺎﺑﺖ ﻭ ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﺗﺮﮐﺸﯽ، ﻟﻮﻟﻪ ﻫﯿﺪﺭﻭﻟﯿﮏ ﺑﺎﺯﻭﻫﺎﯼ ﻟﻮﺩﺭ ﺭﺍ ﭘﺎﺭﻩ ﮐﺮﺩ ﻭ ﺭﻭﻏﻦ ﺩﺍﻍ ﺑﺎ ﺣﺮﺍﺭﺕ ﻣﺮﮔﺒﺎﺭ ﺭﻭﯼ ﻟﻮﺩﺭ ﺭﯾﺨﺖ . ﻟﻮﺩﺭ ﺷﺪ ﯾﮏ ﭘﺎﺭﭼﻪ ﺁﺗﺶ . ﺧﺴﺮﻭ ﺻﺒﻮﺭﯼ ﻫﻢ ﭘﺸﺖ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﻟﻮﺩﺭ؛ ﺗﺎ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺭﺳﯿﺪﻧﺪ ﺧﺴﺮﻭ ﺩﯾﮕﺮ ﭘﺸﺖ ﻓﺮﻣﺎﻥ ﻧﺒﻮﺩ. ﻓﻘﻂ ﭘﺎﻫﺎﯼ ﺧﺴﺮﻭ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺭﻭﯼ ﭘﺪﺍﻟﻬﺎ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺷﺖ. ﻫﻤﺎﻥ ﭘﺎﻫﺎ ﺭﺍ ﺁﻭﺭﺩﻧﺪ ﺩﺭ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﺍﺩﻩ ﻋﻘﯿﻞ ‏(ﻋﻠﯿﻪ ﺍﻟﺴﻼﻡ ‏) ﺍﺳﻼﻣﺸﻬﺮ ﮐﻨﺎﺭ ﺑﺮﺍﺩﺭِ ﺷﻬﯿﺪﺵ ﺩﻓﻦ ﮐﺮﺩﻧﺪ.

چه کسانی عضو مجلس عقلای روحانی بودند؟

حسن روحانی در گفتگو با ماهنامه نسیم بیداری درباره جلسه عقلا می‌گوید: «ما از مجلس دوم تا پنجم، جمعی با عنوان «عقلای مجلس» داشتیم. تعداد اعضا حدود ۳۰ و چند نفر بود. اما خیلی خطی و جناحی نبود و هر دو جناح در آن عضو بودند. ما می‌گفتیم هرکس صاحب نظر، فکر و اندیشه، سابقه و آشنایی با مسائل است و تأثیر دارد، عضو آن جمع باشد. ابتدا هم در مجلس دوم به دلیل بررسی موضوع جنگ این جمع تشکیل شد. در ابتدا به طور مثال آقای کروبی عضو جلسه بود، آقای یزدی هم بود؛ آقای بیات زنجانی عضو بود، آقای موحدی کرمانی هم حضور داشت که این جلسات تا دوره پنجم مجلس ادامه داشت».

روی ما حساب کنید اما برای تخریب نیروگاه های هسته ای!

معاون صدراعظم آلمان در اصفهان مدعی شد انرژی هسته ای به درد نمی خورد.زیگمار گابریل با تأکید بر اینکه من مخالف انرژی هسته ای هستم گفت: اگر ایران روزی بخواهد نیروگاههای هسته ای خود را تخریب کند، همان افراد خودمان که نخستین نیروگاه ایران را ساختند را برای خراب کردن به این کشور می فرستیم(!)وی در دیدار با استاندار اصفهان در هتل عباسی اصفهان افزود: تولید برق از انرژی هسته ای بسیار گران قیمت است و در 40 تا 50 سال گذشته در آلمان بر سر استفاده از انرژی هسته ای و مسائل زیست محیطی مرتبط با آن از جمله زباله های رادیو اکتیو دعوا است.وی با بیان اینکه اکنون دو پروژه نیروگاه هسته ای در آلمان در دست اجراست اظهار کرد: این پروژه ها زمان بر و پرهزینه شده و بدون سوبسید دولت نمی توان برای آن کاری انجام داد.وی خطاب به مسئولان ایرانی گفت: انرژی هسته ای را بدون ما توسعه دهید اما برای صرفه جویی انرژی روی ما حساب کنید.استاندار اصفهان در پاسخ گفت: اما نخستین نیروگاه اتمی در ایران توسط آلمانی ها ساخته شد، که این جمله او با واکنش و خنده حاضران آلمانی همراه شد.زیگمار گابریل، وزیر اقتصاد و معاون صدراعظم آلمان هفته گذشته به همراه هیئتی 60 نفره متشکل از دست اندرکاران امور اقتصادی تجاری و جمعی از مقامات سیاسی آلمان به اصفهان سفر کرد.

قتل همسر بازیکن لیگ برتری توسط معشوقه‌اش

باستربارنت بازیکن لیگ برتر فوتبال آمریکایی موسوم به لیگ USA با قتل همسرش توسط معشوقه‌اش مواجه شد.بر این اساس لیزا براون که معشوقه‌ باستربارنت بود ساندربارنت همسر این بازیکن لیگ برتری را می‌دزد و پس از کشتن وی خود را نیز می‌کشد.برانت در بین سالهای ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۴ برای تیم بوفالو بیلز بازی می‌کرد.

نخستین اظهارنظر احمدی نژاد پس از توافق هسته ای

محمود احمدی نژاد شامگاه پنج شنبه در یادواره شهدای شهر چلیچه در شهرستان فارسان استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه مستکرین از تاثیر گذاری ملت ایران در تغییر مناسبات جهانی کینه دارند و به دنبال انتقام جویی هستند، اظهار داشت: نقش آفرینی ملت ایران در مناسبت های جهانی موجب کینه مستکبرین شده است. وی عنوان کرد: ملت ایران در حال تغییر مناسبت های جهانی به نفع ارزش های اسلامی است و این مناسبات بر علیه مستکبرین در حال تغییر است. رئیس دولت نهم و دهم بیان کرد:درهمه شکسته شدن هیمنه مستکبرین ریشه در فرهنگ شهادت دارد. وی افزود: ایجاد موج بیداری در ملت ها موجب نگرانی و جلوگیری از رسیدن به اهداف مستکبرین شده است. وی عنوان کرد: کسی که به دنبال شهادت است جز از خدا نمی ترسد و به دنبال خدمت به مردم است و کسی که به دنبال شهادت است یاور ستمدیده گان است. رئیس جمهور پیشین کشور عنوان کرد: کسی که به دنبال شهادت است در برابر خلق خداوند متواضع است و شهید راه کمال را به همه نشان می دهد و شهادت طالبی راه و رمز پیروزی است و دشمن را خلع سلاح می کند. محمود احمدی نژاد ادامه داد: فرهنگ شهادت بزرگرترین لطف خداوند است و شهادت یک انتخاب از سوی انسان است. وی یادآور شد: مقام شهادت فقط برای کسانی بدست می آید که در راه خداوند ایثار می کنند و کسانی که در راه طاغوت و خودخواهی و قدرت طلبی کشته می شوند به جایی نمی رسند و هیچ مقامی در پیشگاه خداوند کسب نمی کنند.

گروه داعش خطیب مسجد «الصالحین» در غرب موصل را گردن زد

گروه تروریستی داعش امام و خطیب مسجد «الصالحین» در غرب موصل عراق را گردن زد. به گزارش العالم، یک منبع محلی در گفت و گو با شبکه عراقی سومریه نیوز گفت داعش روز پنجشنبه سر شیخ مشیر النقشبندی امام جماعت مسجد «الصالحین» را در منطقه الغزلانی در غرب موصل قطع کرد و این کار توسط یکی از تروریست ها که متخصص گردن زدن است انجام شد. این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود: داعشی ها تعدادی از شهروندان را جمع کردند و حکم اعدام امام جماعت را برایشان خواندند. آنها وی را به نشر تعالیم دینی مخالف با موازین تعیین شده توسط داعش متهم کردند. شهر موصل از 20 خرداد سال گذشته تحت سیطره داعش قرار گرفته و تاکنون صدها تن از اهالی موصل به بهانه های مختلف توسط گروه تروریستی داعش اعدام شده اند.

ماجرای رحمت و ناپلئونی در شیرینی فروشی!

روزنامه آرمان آورده:شنیده شد که بازیگر سریال «پایتخت4» گفت: در شب جمع بندی مذاکرات هسته ای به اندازه دکتر ظریف پیام تبریک داشتم. خبرگزاری صداوسیما نوشت؛ هومن حاج عبدالهی درباره بازی اش در «پایتخت4» افزود: در این سری به دلیل لطف خدا و قصه خوبی که نیما وارسته، خشایار الوند و محسن تنابنده نوشته بودند نقش رحمت پررنگ تر شده بود، البته همواره عرض نقش برای من مهم است و از آنجایی که اعتماد کامل به هوش و فکر محسن تنابنده دارم هیچگاه درمورد طول نقش با او صحبت نکردم. وی گفت: مذاکرات 1+5 و بازی های تیم ملی والیبال سبب شد نقش رحمت و تکیه کلام هایش بین مردم جایگاه ویژه ای پیدا کند، اما از سویی هم زمانی که به شیرینی فروشی می روم و می گویم یک ردیف هم ناپلئونی بچین همه به من می خندند.

حمله نظامی به ایران در روز تحلیف!

جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید در پاسخ به این سوال که آیا کاخ سفید مخالفان توافق هسته ای ایران را طرفدار جنگ می داند؟ گفت:«خود آنها می توانند در این خصوص توضیح بدهند. دست کم یکی از اعضای جمهوری خواه کنگره امریکا گفته است اگر در انتخابات آینده پیروز و رئیس جمهور شود، آماده است حمله نظامی علیه ایران انجام بدهد و این کار را در روز مراسم تحلیفش انجام بدهد. من مواضع سناتور کروز را در این خصوص نشنیده ام. اما به هرحال، او می تواند دیدگاههای خودش را در این باره بیان کند. همه مخالفان توافق هسته ای این فرصت را دارند که توضیح بدهند بهترین راه جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای چیست. بهترین راه جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات هسته ای، از طریق دیپلماسی است. مخالفان توافق هسته ای می توانند استدلالهای خودشان را بیان کنند. سناتور کروز هم می تواند نظرات خودش را داشته باشد. اما به نظرمن، او نیز از این توافق حمایت می کند و نه اینکه رئیس جمهور آینده آمریکا باید آماده باشد در روز مراسم تحلیفش، حمله علیه ایران را شروع کند. »

دردسرهای جدید شکایت «ترکسل» از ایران بابت اپراتور دوم

علی رغم گذشت سال ها از کنار گذاشته شدن شرکت ترکسل از راه اندازی شبکه دوم تلفن های همراه در ایران و پیگیری های قضایی طرفین برای اثبات حقانیت خود، بر اساس گزارش یک مقام مسئول به تعدادی از مدیران ارشد اجرایی، اعلام شده است که طرف ایرانی در تامین هزینه های دفاع وکلای بین المللی از علت حذف شرکت ترکیه ای دچار مشکلاتی شده و در صورت صلاحدید مسئولان دولتی، این مبلغ از منابعی چون صرفه جویی در بودجه هزینه ای وزارت ارتباطات تامین و اختصاص داده شود.

علی مطهری:نمایش تصویر حضرت عباس مشکلی ندارد!

علی مطهری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به وضعیت اکران فیلم سینمایی «رستاخیز» و مشکلات پیرامون آن اشاره کرد و گفت: اینکه می‌گویند چهره معصوم را نباید نشان دهند به معنای حرمت آن نیست، درواقع این طور نیست که مراجع تقلید گفته باشند نشان دادن چهره معصومین «حرام» است بلکه به دلیل تبعات آن احتیاط می‌کنند. نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مراجع می‌گویند ممکن است با تصویر صورت معصومین در فیلم‌ها تصوری نادرست از آن‌ها در ذهن افراد نقش ببندد؛ بنابراین بهتر است چهره معصومین در فیلم‌ها و سریال‌ها نشان داده نشود اما فیلم «رستاخیز» چهره حضرت عباس(ع) را نشان داده است که ایشان هم جزو معصومین نیستند بنابراین نباید مشکلی داشته باشد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: اگر نشان دادن چهره بزرگان دین و معصومین در فیلم مشکل دارد پس در تعزیه‌ها چنین مشکلی به شکل اعلی دیده می شود؛ اما در طول تاریخ این مشکل احساس نشده و به گمان بنده با توجه به آنکه چهره غیرمعصومین در فیلم «رستاخیز» به تصویر کشیده شده، مشکل مهمی ندارد

پست اینستاگرامی وزیر کشور درباره قتل یک پزشک

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در صفحه اینستاگرام خود، به قتل دکتر اصغر پیرزاده، پزشک سرشناس اردبیلی واکنش نشان داد.عبدالرضا رحمانی‌فضلی در صفحه اینستاگرام خود درباره حادثه ناگوار به وقوع پیوسته در اردبیل ضمن ایجاد تاثر و تالم دربین هموطنان گفت: بار دیگر ضرورت التزام به رعایت قانون و پرهیز از خشونت برای ایجاد امنیت روانی در جامعه را مورد تاکید قرار داد.

وی در این باره تصریح کرد: به منظور تثبیت نظم و اعمال صحیح و صریح مقررات و ضوابط قانونی مرتبط و حفظ آرامش و اطمینان هموطنان، لازم است شورای تامین استان در سریع ترین زمان ممکن برای بررسی ابعاد مختلف حادثه و ارائه گزارش آن به مراجع ذیصلاح و مردم شریف تشکیل جلسه دهد.وزیر کشور تاکید کرد: به هموطنان عزیزم نیز توصیه می کنم به فضای غیر واقعی شکل گرفته در برخی رسانه های غیر رسمی و مجازی توجه نکرده و آخرین نتایج بررسی ها را صرفا از مراجع رسمی و قانونی پیگیر شوند

ایران بعد از تحریم باید 2 برابر قبل نفت بفروشد!

رئیس اتاق بازرگانی آلمان و ایران، سفر وزیر اقتصاد آلمان به تهران را سفری نمادین و بدون معامله و قرارداد توصیف کرد. برن بک در مصاحبه با دویچه وله و درباره سفر زیگما گابریل (معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان) به تهران گفت: این توافق میان طرف آلمانی و ایرانی وجود دارد که در جریان این دیدار، هنوز معامله ای انجام نمی گیرد، بلکه این سفر جنبه مقدماتی دارد و تا اندازه ای گونه ای سفر نمادین است تا نشان دهد که موفقیت در مذاکرات فقط روی کاغذ نبوده است بلکه همچنین بیان خود را در دیدارهای مشخص شخصی هم می یابد.وی درباره تحریم ها گفت: مسئله اصلی که باید حل شود این است که مناسبات عادی بانکی و امکان انتقال پول دوباره برقرار گردد و در گام دوم تامین مالی از طریق اوراق اعتباری و در گام سوم «بیمه هرمس». در پایان این زنجیره، بانک های هم فرجام (کنسرسیال) قرار دارند که برای پروژه های بزرگ با هم همکاری می کنند تا متحدا از پروژه های بالاتر از یک یا دو یا سه میلیاردی پشتیبانی کنند. ولی این امر قطعا یک یا دو سال طول خواهد کشید تا خود را تثبیت کند.برن بک خاطر نشان کرد: اقتصاد ملی ایران تا اندازه زیادی به درآمدهای حاصل از صادرات نفت و گاز و محصولات پتروشیمی وابسته است تا از جمله بتواند ارز مورد نیاز خود را تامین کند. برای ایران کاهش بهای نفت وقتی بخواهد دوباره به بازار جهانی بازگردد طبعا یک تنگناست. بنابراین ایران می باید دو برابر نفتی را در مقایسه با زمانی بفروشد که بهای نفت بشکه ای 100 دلار آمریکایی یا بیشتر بود، تا بتواند به سطح این درآمد برسد.

حمله اتوبوسی یاران کفاشیان به AFC

هفته‌نامه تماشاگران امروز نوشت: کنفدراسیون از علی کفاشیان درخواست کرد تا برای پست های کمیته های مختلف افرادی را به عنوان کاندیدا معرفی کند که فدراسیون هم سریعا لیستی را تهیه و ارسال کرد. در لیسیتی که فدراسیون به ای‌اف‌سی فرستاده، تقریبا نام بیشتر مردان و زنانی که در فدراسیون کار می‌کنند دیده می‌شود. از خود کفاشیان و مهدی تاج گرفته تا هوشنگ نصیرزاده و امیرحسین حسینی، مدیر روابط عمومی فدراسیون. بر اساس مقررات، از هر کشور تنها یک نفر می‌تواند در یک کمیته عضو باشد. از طرف دیگر عضویت فرد در یک کمیته، مانع عضویت او در کمیته‌های دیگر خواهد بود، با این وجود فدراسیون فوتبال ایران برای برخی از کمیته‌ها دو یا سه نفر را پیشنهاد داده است. عجیب‌تر اینکه در فهرستی که گفته می‌شود فدراسیون به ای‌اف‌سی فرستاده، علیرضا اسدی، دبیرکل فدراسیون، برای عضویت در دو کمیته پیشنهاد شده است.

5/7میلیون نفر مشترک صندوق صدقات هستند

معاون توسعه و مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: هم اکنون در سطح کشور هفت میلیون و 500 مشترک صندوق صدقات کوچک، بزرگ و متوسط وجود دارد. مصطفی خاکسار قهرودی اظهارکرد: دارنده هر یک از این صندوق های صدقات به نوعی مشترک کمیته امداد محسوب می شوند. وی با بیان اینکه از استقبال مردم در کمک به نیازمندان غافلگیر شدیم، یادآور شد: با توجه به وضعیت اقتصادی مردم، استقبال بیش از حد آنان در کمک به نیازمندان دور از انتظار این سازمان بود.

حذف شرط تأهل و فرم جیم از مسکن مهر

در حالیکه همچنان متقاضیان مسکن مهر برای تحویل واحدهای مسکونی خود لحظه شماری می کنند گزارشها حاکی از این است که در برخی از استانها این واحدها بنا به دلایلی متقاضی ندارند و تعداد آنها نیز حدود 44 هزار واحد مسکونی است. تعداد آنها سال گذشته بالغ بر 80 هزار واحد مسکونی بوده که امسال این عدد به نصف کاهش یافته است. تعیین تکلیف نشدن واحدهای مسکن مهر و نبود متقاضی برای این واحدها باعث شده تا به تازگی آخوندی وزیر راه و شهرسازی دستوری را مبنی بر تعیین تکلیف این واحدها صادر کند.دستور آخوندی که با هدف آسانتر شدن واگذاری این واحدها است بر این اساس استوار و صادر شده است که برای حل و فصل مشکل واحدهای فاقد متقاضی در جاهایی که مشتری واجد شرایط نیست، شرایط تاهل، سکونت 5 ساله در آن شهر و همچنین فرم جیم حذف شود.البته قرار بر این است که برای اجرایی شدن این دستور آخوندی، از هیات دولت مجوزی اخذ شود. این دستور را وزیر راه و شهرسازی صادر کرده است و مقرر شده متن این نامه آماده و توسط آخوندی در جلسه هیئت دولت مطرح شود.

روایت خداداد عزیزی از اخلاق

خداداد عزیزی که به خندوانه رفته بود با خاطره ای شیرین خنده را روی لب های یک ملت نشاند. خداداد عزیزی که میهمان خندوانه بود، در این برنامه خاطره ای گفت از یک بازی خیریه برای کمک به کودکان سرطانی: «قرار بود با تیم هنرمندان بازی کنیم اما آن ها تقریبا غیر از امیر نوری همه شان سالنی بازان قهاری مثل شمسایی بودند. نیمه اول 6 تا خوردیم و حسابی شاکی بودیم، مربی مان آقای پرویز مظلومی بود. در رختکن گفت: اگربازی را باختیم، اخلاق را نبازیم که مهدی هاشمی نسب گفت اگر می خواستید ببازید چرا ما را آوردید، می رفتید آقای الهی قمشه ای را می آوردید! رفتیم تو زمین زدیم و کشتیم و هر طور بود بازی را مساوی کردیم. من لحظه آخر یک پنالتی الکی از امیر نوری گرفتم و بازی مساوی شد. اخلاق را باختیم اما نتیجه را نباختیم!»

سرگیجه رضا پهلوی از توافق هسته ای

شب گذشته "رضا پهلوی" از پاریس با بلندگوی بی بی سی در لندن درباره ایران سخن گفت. مجری بی بی سی که از رضا پهلوی با عنوان "رئیس شورای ملی ایران" یاد می‌کرد پرسید "آیا شما همچون آقای اوباما و آقای روحانی موافق توافق هستید یا مانند آقای نتانیاهو و عربستان با آن مخالفید؟" رضاپهلوی از سویی نمی‌خواست با توافق مخالفت کند بنابراین می‌گفت که چون این توافق جلوی جنگ را گرفته، خوب است اما از سویی دیگر با آن مخالفت می‌کرد و تلویحا می‌گفت که چون موضوع حقوق بشر و آزادی را نادیده گرفته، خوب نیست.وی مدعی شد: «من از دید منافع ملی کشور می‌بینم نه الزاما مصلحت نظام که این دو تا چیز کاملا متفاوت است.»مجری بی بی سی که از پاسخ‌های دوپهلوی پهلوی کلافه شده بود، پرسید: «من خیلی متوجه نشدم که بالاخره از نظر شما این توافق خوب است یا بد؟!»

70 شخصیت اروپایی: «کنگره» توافق را تأیید کند

70 شخصیت سیاسی، اقتصادی و نظامی اروپایی، با صدور بیانیه ای، ضمن حمایت از توافق هسته ای ایران و 1+5، خواستار تایید این توافق از سوی کنگره امریکا شدند. آنان از رهبران و مجلس قانونگذاری ایران نیز خواستند که به اجرای این توافق پایبند باشند.

به گزارش «ایران»، در متن این بیانیه که در «شبکه رهبران اتحادیه اروپا» منتشر شده، با اشاره به اینکه «تصویب توافق هسته ای در شورای امنیت سازمان ملل، عصر جدیدی را در دیپلماسی جهان رقم زد» آمده است: « امروز قدرت های جهانی به طور بی سابقه ای بر سر موضوع پیچیده هسته ای ایران به اجماع نظر رسیدند و این، می تواند منشا حل و فصل مسالمت آمیز بحران های دیگر شود». در بیانیه همچنین از رهبران کشورهای اروپایی خواسته شد که «با عمل به تعهدات پذیرفته شده، همچون رفع تحریم ها، زمینه را برای همگرایی ایران با اتحادیه اروپا فراهم سازند». «دس براون»، وزیر دفاع سابق و رئیس شبکه رهبران اتحادیه اروپا، «جرج رابرتسون» دبیرکل سابق ناتو، «تونی برنتون» سفیر سابق انگیس در روسیه، «بوریس پانکین» وزیر خارجه اسبق اتحاد جماهیر شوروی، «والکر روهه» وزیر دفاع سابق آلمان، «ولفگانگ اشتنگر» رئیس کنفرانس امنیتی مونیخ، «اینگوار کارلسون» نخست وزیر سابق سوئد، «جاپ شوماخر» دبیرکل سابق ناتو و «اوف المان» وزیر امورخارجه سابق دانمارک؛ از جمله امضا کنندگان این بیانیه هستند.

شغل کاذبی به نام همراه مریض

«همراه مریض» از جمله شغل‌های کاذب است که به تازگی در بیمارستان‌ها دیده می‌شود. در بسیاری از بیمارستان‌ها افرادی مستقر هستند که از طرف پرستاران، به بیمارانی که همراه‌ نیاز دارند معرفی ‌می‌شوند، تا در صورت تمایل به عنوان همراه مریض کنار آنها بمانند. بررسی‌ها نشان می‌دهد که بیمارستان‌ها هزینه‌های افراد همراه را در بیمارستان‌های دولتی 20 هزار تومان با غذا و 9 هزار تومان بدون غذا و در بیمارستان‌های خصوصی تا 40 هزار تومان در نظر می‌گیرند. اما بیمارانی که همراه ندارند، باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنند تا بتوانند همراهی داشته باشند. افرادی که می‌توانند به این نیاز بیماران پاسخ دهند، بابت هر 24 ساعت کنار مریض ماندن 100 هزار تومان تا 150 هزار تومان دریافت می‌کنند و در صورتی که 12 ساعت کنار مریض بمانند 50 هزار تومان تا 60 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

هشدار درباره امضاي خاص برخي مديران دولتي

بر اساس ابلاغيه جديد يک نهاد نظارتي به تعدادي از وزارتخانه ها و سازمان هاي دولتي، اعلام شده است طبق گزارشات واصله، برخي مديران و مقامات مجاز اداري که داراي اختيارات انجام امور مالي هستند، از 2 نمونه امضاي مجاز در اسناد هزينه، قراردادها و چک هاي دولتي استفاده مي کنند که اين کار ضمن تضعيف سيستم کنترل داخلي، احتمال بروز فساد را افزايش مي دهد. اين نهاد نظارتي در ادامه نامه خود از همه دستگاه ها خواسته است در اسرع وقت نسبت به اصلاح رويه غلط فوق اقدام کنند.

دختری که اشک ظریف را درآورد

نام دختری که با صحبت هایش برای تشکر از ظریف و صالحی و رئیس جمهور اشک حضار و همچنین روحانی، ظریف و صالحی را در آورد مژگان خطیبی است. مجری مراسم همایش ملی سازمان های مردم نهاد سلامت در برج میلاد او را نیازمند پیوند ریه معرفی می کند.به روی سن می آید تا به نمایندگی از سازمان های مردم نهاد سلامت و بیماران صعب العلاج از ظریف و صالحی تشکر کند.کمی طول می کشد تا به روی سن بیاید.مجری می گوید: تاخیر ایشان هزار مفهوم دارد.دختر جوان پس از سلام و چند لحظه مکث می گوید اگر اکسیژن را از صورتم بردارم... پس از آن گریه مجالش نمی دهد تا جمله اش را به پایان برساند. حال و هوای سالن با حضور این دختر بیمار سنگین و حزن آلود شد و اشک در چشمان بسیاری حلقه زده است؛ چهره ظریف و صالحی نیز که روی سن ایستاده اند گرفته است.دختر ادامه می دهد فقط چند لحظه می خواهم اکسیژن را بردارم. سپس اکسیژن را از صورت خود برمی دارد و می گوید: طرح تحول سلامت برای من و همه بیماران یعنی اکسیژن؛ یعنی درمان؛ یعنی زندگی. وی در همین حال که اشک هایش جاری است اضافه می کند: آقای ظریف؛ آقای صالحی؛ رئیس جمهور به خاطر امید به زندگی که به من و همه بیماران صعب العلاج دادید از شما متشکرم. در طول چند دقیقه ای که برای تقدیر از تیم هسته ای به روی سن آمده هم لبخند می زند؛ هم می گرید و هم تشکر می کند.

اخبار كوتاه:

* پایگاه اینترنتی العهد عراق اعلام کرد، نیروهای امنیتی این کشور «عباس العزاوی» تروریست عضو داعش، موسوم به والی شمال بغداد و همسرش را در شهرستان «بلد» واقع در جنوب تکریت دستگیر کردند.

* پس از شکست‌های سنگین آل‌سعود در عدن، عربستان به‌دنبال جنگ روانی و تضیعف روحیه رزمندگان الحوثی اقدام به نشر اکاذیب می‌کند؛ در همین خصوص رسانه‌های آل‌سعود تصاویری را در شبکه‌های خود منتشر کردند که هواپیمای C130 سعودی را در فرودگاه عدن نمایش می‌دهد، حال آنکه این تصاویر متعلق به فرودگاه عدن نیست و دستکاری شده است. واقعیت این است که عملیات نظامی عربستان و نیروهای منصورهادی در عدن شکست خورده و بقایای نیروهای این رژیم درحال فرار از شهر عدن هستند. گفته می‌شود، تلفات عوامل تروریستی طی روزهای گذشته، از 700 نفر بیشتر شده و حدود 200 نفر به اسارت نیروهای مردمی، ارتش و انصارالله درآمده‌اند.

* حسین طلا، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پی انتشار اخبار متفاوتی از رقم پول‌های بلوکه‌شده ایران گفت: درحال حاضر، با یک سؤال چهارگزینه‌ای و به‌عبارتی کنکوری مواجه هستیم و آن این است که دولتمردان! میزان پول‌های بلوکه‌شده ایران چقدر است؟ گزینه صحیح را انتخاب کنید؟ 26 میلیارد دلار به گفته آقای سیف، رئیس بانک مرکزی؛ 180 میلیارد دلار به گفته آقای هاشمی، استاندار تهران؛ 100 میلیارد دلار به گفته آقای صافدل، معاون وزیر سابق صنعت؛ 150 میلیارد دلار به گفته اوباما!

* گفته می‌شود، دولت پس از گذشت یک سال، از تصمیم خود مبنی‌بر حذف بنزین پتروشیمی‌ها، عقب‌نشینی کرد! تصمیم جدید دولت درحالی عملیاتی می‌شود که مسئولان نفتی و محیط زیست بارها و بارها بر آلوده‌بودن بنزین تولید داخل تأکید کرده بودند. حال پس از گذشت بیش از یک سال از اعلام ممنوعیت استفاده از بنزین پتروشیمی به بهانه آلایندگی، به‌تازگی همزمان با واردات گسترده بنزین غیراستاندارد، بنزین پتروشیمی بندر امام به چرخه مصرف بازگشته است. این درحالی است که آلوده‌بودن بنزین تولید داخلی بارها ازسوی کارشناسان ذی‌ربط رد شده است.

* نیروهای امنیتی سپاه فجر استان فارس، یک باند قاچاق سلاح و مهمات غیرمجاز را شناسایی و منهدم کردند.

در این عملیات، تعداد 39 قبضه سلاح شکاری کشف و یک نفر از اعضای باند دستگیر و خودرو وی توقیف شد. گفتنی است، سلاح‌های کشف‌شده ساخت کشور ترکیه و به‌صورت کاملاً نو و مجزا بوده است. گفته می‌شود، وجود سلاح‌های غیرقانونی تأثیر زیادی در ایجاد ناامنی و درگیری‌های منجر به قتل و جرح در سطح این استان دارد.

*«فرید زکریا» در مطلبی در صفحه نظرات روزنامه «واشنگتن‌تایمز» به بررسی نقطه‌نظرات مخالفان مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 پرداخت و نوشت: تصور کنید که مخالفان توافق هسته‌ای با ایران بتوانند راه خود را پیدا کرده و کنگره آمریکا، توافق را از بین ببرد. محتمل‌ترین نتیجه چیست؟ ظرف یک سال، ایران بیش از ۲۵ هزار سانتریفیوژ خواهد داشت، زمان گریز به چند هفته کاهش خواهد یافت و تحریم‌ها هم متزلزل خواهد شد. چگونه است که این موضوع به نفع مصالح امنیت ملی آمریکا، اسرائیل[رژیم صهیونیستی] یا عربستان سعودی است؟ این نظریه‌پرداز روابط بین‌الملل ادامه داد: هیچ شکی نیست که ایران ظرفیت و قابلیت تولید سانتریفیوژ را حتی با وجود تحریم‌های فلج‌کننده دارد.

* رسانه‌های ترکیه گزارش دادند، ابوحنظله، یکی از فرماندهان داعش که در استانبول مستقر بوده است، به همراه همسرش در میان دستگیرشدگان اخیر است. هایلیس بایانجوک، یکی از فرماندهان ارشد داعش که با نام مستعار ابوحنظله شناخته می‌شود، صبح روز جمعه در عملیات ضدداعش پلیس ترکیه در استانبول، به همراه همسرش دستگیر شده است. پلیس مدارک زیادی از منزل او در ارتباط با داعش پیدا کرده است. او سال گذشته نیز در عملیات دستگیری عناصر مرتبط با القاعده دستگیر شده بود، ولی پس از مدتی آزاد شد.

*حامد صفری، وکیل خانواده علی خلیلی، آخرین وضعیت اجرای حکم قاتل طلبه ناهی از منکر را تشریح و در پاسخ به رضایت خانواده شهید برای رضایت از قصاص گفت: هیچ اتفاق تازه‌ای نیفتاده که برای رسانه‌‌ها جذاب باشد. وی افزود: پرونده همان شرایط سابق را دارد.

*مراسم وداع و تشییع پیکر شهید مدافع حرم اهل‌بیت (ع)، شهید محمد ابراهیمی در قم برگزار‌شد. این شهید از مدافعان حرم بود که توسط گروه‌های تکفیری در سوریه به درجه رفیع شهادت نایل شد.

* رئیس جمهوری آمریکا در گفتگوی تلویزیونی با شبکه تلویزیونی بی بی سی انگلیسی از هر دری سخن گفت اما نکته جالب در مصاحبه او اشاره به بزرگترین ناکامی دوران ریاست جمهوری اش بود. باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا می گوید، بزرگترین ناکامی او در طول دوران ریاست جمهوری، ناتوانی اش در تصویب 'قوانین مالکیت اسلحه' در آمریکا است.

* تروریستهای گروه داعش در ویدیوی جدیدی اعلام کردند که خیابانهای پاریس را مملو از اجساد می‌کنند.

*جیمز کومی، رئیس اف بی‌آی گفت: در حال حاضر داعش بیشتر از القاعده، آمریکا را تهدید می‌کند. وی افزود: گروه داعش، آمریکایی‌های زیادی را از طریق شبکه‌های اجتماعی در یک سال اخیر تحت تأثیر قرار داده است.

* مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ضمن دفاع از عمکلکرد سازمان هواشناسی در جریان پیش‌بینی طوفان هفته گذشته در پاسخ به این سوال که آیا پارازیت‌ها تاثیری در پیش‌بینی‌ها در هواشناسی دارد یا خیر، به ایسنا گفت: من نمی‌دانم منشأ این امواج کجاست. ممکن است مربوط به تلفن‌های همراه یا امواج بی‌سیم یا امواج ماهواره‌ها یا هر چیز دیگر اما متاسفانه از سال‌ها قبل با این مشکل روبه‌رو هستیم و با توجه به اینکه فرکانس امواج ارسالی نزدیک به فرکانس رادار هواشناسی است گاهی مشکلاتی را برای ما ایجاد می‌کند البته این به این معنا نیست که پیش‌بینی‌های غلط از آب دربیاید اما ممکن است تاثیراتی در دقت پیش‌بینی داشته باشد.

* علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا توافق جداگانه‌ای در مورد پارچین صورت گرفته است، اظهارکرد: خیر، با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تفاهمی صورت گرفته که در چارچوب این تفاهم که شورای عالی امنیت ملی نیز در جریان است، عمل می‌شود. رییس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد :توافق یا تفاهم جداگانه‌ای برای بازدید از پارچین وجود ندارد و بازدیدها تنها در چارچوب تفاهم صورت گرفته انجام می‌شود.

* سایت دئولت بهار، نزدیک به محمود احمدی‌نژاد در یک نظرسنجی از کاربران خود پرسیده که « آیا قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل به عنوان دستاورد توافق هسته ای دولت روحانی، کاغذپاره است؟ »

* حاصل مطالعات بانک مرکزی از تحولات بازار جهانی طلا در هفته منتهی به ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۵-۲۸ تیرماه ۹۴ نشان می‌دهد که در این هفته طلا به کمترین سطح ۵ سال اخیر رسید. تقویت دلار، حل بحران بدهی در یونان، اقبال بیشتر به بازارهای سهام و احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا در سال جاری میلادی، همگی دست به دست هم دادند تا سطوح نازل ۵ ساله را برای طلا ایجاد نمایند. برهمین اساس، نوسانات هفته گذشته قیمت طلادر بازار نیویورک در محدوده ۱۱۵۶٫۴۱-۱۱۳۳٫۱۳ دلار برای هر اونس در نرخ‌های پایانی ثبت شد. متوسط بهای طلا در هفته گذشته نسبت به متوسط آن در هفته ماقبل ۱٫۲۵ درصد کاهش یافت.

* آیت‌اله العظمی مکارم شیرازی دیدگاه خود را درباره استفاده افراد از شبکه‌های اجتماعی بیان کرد.نظر مکارم شيرازي درباره شبکه‌های اجتماعی به این شرح است: «استفاده مشروع اشکال ندارد.»براساس خبر واحد مرکزی خبر، آیت اله العظمی مکارم شیرازی با ابزار دانستن رسانه‌های نوین و شبکه‌های اجتماعی تاکید کرد: در صورتی که از رسانه های نوین و شبکه های اجتماعی استفاده مشروع شود، استفاده از آنها اشکال ندارد و اگر این رسانه ها موجب فساد شود استفاده از آن ها حرام است.این مرجع تقلید شیعه در جمع تعدادی از مسولان و مردم شیراز با تشبیه شبکه های اجتماعی به انرژی هسته ای تصریح کرد: همانگونه که از انرژی هسته ای می توان هم برای تولید برق استفاده کرد و هم با آن بمب اتم ساخت این رسانه ها هم ابزاری است که می توان از آن هم خوب و هم بد استفاده کرد .