عسگراولادي با اشاره به نظر رهبري درباره چگونگي انتخاب نامزدها:
تاييد جامعتين حجت شرعي براي مردم
چند روز پيش که من توفيق داشتم خدمت آيت‌الله مهدوي کني رسيدم، ايشان توصيه فرمودند: «هيچ شخصيتي از نامزدهاي جبهه متحد اصولگرايان نبايد اجازه دهد که اسمش در فهرست‌هاي غير متحد ديگر قرار گيرد»
کد خبر: ۱۵۲
تاريخ: ۲۲ دی ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۹
عضو شوراي مرکزي جبهه متحد اصولگرايان در گفت وگو با فارس اظهار داشت: مقام معظم رهبري درباره انتخاب نامزدها فرمودند؛ براي تشخيص درست دو راه وجود دارد : «يا انسان خودش تحقيق کند و به نتيجه برسد و يا استفاده از نظرات افرادي که بين انسان و خدا حجت ايجاد مي کنند.» به نظر ما آيت‌الله مهدوي کني و آيت‌الله يزدي و جامعه مدرسين حوزه علميه قم و جامعه روحانيت مبارز همانطور که آيت الله علم الهدي در مدرسه عالي شهيد مطهري تاکيد کردند، پس از رهبري براي مردم حجت هستند. اگر اين شخصيت ها و جامعتين ليستي را تاييد کردند، آن ليست براي مردم حجت شرعي خواهد داشت.
حبيب الله عسگراولادي همچنين اعلام کرد: موضوع ديگر اينکه چند روز پيش که من توفيق داشتم خدمت آيت‌الله مهدوي کني رسيدم، ايشان توصيه فرمودند: «هيچ شخصيتي از نامزدهاي جبهه متحد اصولگرايان نبايد اجازه دهد که اسمش در فهرست‌هاي غير متحد ديگر قرار گيرد»
وي درباره کانون هاي ثروت و قدرت نيز هشدار داد: جريان انحرافي به شدت از بيت المال براي هزينه‌هاي انتخاباتي بهره مي برد.
 حبيب الله عسگر اولادي همچنين در همايش هيئت هاي داوري و اجرايي جبهه متحد اصولگرايان استانها با اشاره به آياتي از سوره مبارکه انفال گفت: خداوند در قرآن خطاب به کساني که ايمان آورده اند مي فرمايد: زماني که شما در مقابل «فتنه» و گروهي از دشمن قرار گرفتيد ثابت قدم باشيد و نيز به اصحاب خود زياد تکيه نکنيد.
وي در ادامه افزود: در بخش ديگري از اين آيه آمده است، اي کساني که ايمان آورده ايد با يکديگر درگيري پيدا نکنيد و درون خودتان رقابت حذفي نداشته باشيد چرا که اين کار باعث آبروريزيتان مي شود.
عسگراولادي با اشاره به اينکه عملکرد جبهه متحد براي انتخابات مجلس نهم به هنگام بوده و اين فرصت را بايد غنيمت شمرد، گفت: اصولگرايان بايد بدانند التزام به اصول اقتضاي وحدت را نيز به دنبال دارد.
وي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به اين که گستره اصولگرايي در حال حاضر غير قابل پيش بيني بوده و گسترده است، افزود: بالاي ۵ دهه است که بنده در حاشيه رقابت جريان هاي سياسي حضور داشته و در برخي موارد نيز در نيمه متن اين رقابتها حضور داشته ام و به جرات مي گويم که هيچ گاه گستره اصولگرايي را به اين شکل نديده ام.
دبير کل جبهه پيروان خط امام و رهبري در ادامه تصريح کرد: حتي در مجلس هشتم نيز گستره اصولگرايي به اين شکل نبود.
عسگراولادي با اشاره به اينکه خواست دشمنان تنازع بين طيف هاي اصولگرا است، خاطر نشان کرد: دشمنان مي خواهند بين اصولگرايان تنازع ايجاد کرده تا با يک رقابت دروني طيف هاي مختلف اصولگرا يکديگر را حذف کنند.
عضو شوراي مرکزي جبهه متحد اصولگرايان با بيان اينکه آبرويي که اسلام در جهان دارد باعث بيداري اسلامي و خيزش مستضعفان شده، تصريح کرد: وحدت و انتخابات پيش رو آبروي شما را محک خواهد زد و ما اصولگرايي را سبب وحدت مي دانيم نه سبب فرقه فرقه شدن.
عضو شوراي مرکزي جبهه متحد اصولگرايان در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به آيه اي از قرآن گفت: با توجه به آيه «واعتصموا بحبل الله جميعا و لاتفرقوا» در مي يابيم که اصولگرايان بايد اعتصام کرده و از تفرقه دوري گزينند.
وي همچنين با اشاره به رقابت جريان هاي سياسي در نهمين دوره انتخابات مجلس اظهار داشت: يک ضلع اصلي انتخابات اصولگرايان هستند و ضلع ديگري نيز مقابل اصولگرايان وجود خواهد داشت.
وي با اشاره به انتخابات دور هشتم مجلس شوراي اسلامي و کميته ۶+۵ گفت: در آن دوره، شايد همه اصولگرايان راضي به فهرست نهايي نبودند اما با وحدت، ليست حداکثري و قابل ملاحظه اي به دست اصولگرايان افتاد.
عسگراولادي در ادامه افزود: اين ليست حداکثري و قابل ملاحظه براي مجلس نهم با وحدت بيشتر شکل خواهد گرفت، چرا که چتر جامعتين بالاي سر اصولگرايان قرار گرفته است.
عضو جبهه متحد اصولگرايان در بخش ديگري از صحبت هاي خود تصريح کرد: شايد برخي از اصولگرايان حرفي براي گفتن داشته باشند که آيت الله مهدوي و يزدي فرمودند ما حرف هاي اضلاع مختلف اصولگرايي را خواهيم شنيد و در جبهه متحد اصولگرايان به روي اين گروه ها هميشه باز است.
وي خطاب به اصولگرايان گفت: اصولگرايان به هوش باشند که اصولگرايي تفرقه را نمي پذيرد چرا که اصول اصولگرايي آنها را به سمت وحدت خواهد برد.
عسگراولادي در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اشاره به اينکه تمام ۲۹۰ نفر نماينده مجلس نمي توانند مورد قبول کامل همه اصولگرايان باشند، گفت: اما تنازع ما نبايد سبب آن شود که برخي کرسي ها به دست کساني بيفتد که اصول را قبول ندارند.
وي در ادامه با بيان اينکه چند نکته مهم را براي انتخابات مجلس خطاب به اصولگرايان عنوان مي کنم، گفت: اصولگرايان بايد براي اين انتخابات صبر کرده وبه يک فهرست نهايي برسند و از حذف هم به صورت علني و مخفي خودداري کنند.
عسگراولادي در ادامه با اشاره به اينکه نظر رهبر انقلاب در خصوص انتخابات اين است که حضور مردم در پاي صندوق ها به شکل گسترده باشد و ديگر اينکه نمايندگان مردم با راي قابل توجهي وارد مجلس شوند گفت: در همين خصوص يکي از عزيزاني که مورد اعتماد همه است عنوان کرده که در خصوص ليست نهايي اصولگرايان گفته اند که اصولگرايان بيش از يک ليست نداشته باشند.
عضو جبهه متحد اصولگرايان در پايان با بيان اينکه کاري نکنيد که اين انتخابات به جاي يک جشن ملي، صحنه تنازع بين اصولگرايان باشد، گفت: دشمن با حيله هاي مختلف در رسانه هاي خود به دنبال تنازع و فشل کردن اصولگرايان است.