پس از ثبت نام ده عضو شاخص حزب موتلفه اسلامي در تهران اعلام شد:
دست وحدت موتلفه به سوي جبهه متحد اصولگرايان
در صورت حضور در فهرست جبهه متحد اصولگرایان در عرصه خواهیم ماند و در غیر این صورت انصراف خواهیم داد و اصراری به ماندن نداریم
کد خبر: ۱۳۳
تاريخ: ۱۶ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۰

پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس نهم، گمانه زنی ها و البته رایزنی ها را درباره فهرست های انتخاباتی افزایش داد. از همينك بر اساس نظرسنجي هاي اوليه مشخص است كه فهرست جبهه متحد اصولگرایان در سراسر کشور اقبال خوبي در كسب اعتماد مردم خواهد داشت.
در این میان بسیاری از فعالان سیاسی که توان نمایندگی مجلس را در خود می دیدند وارد عرصه انتخابات شدند و با ثبت نام به این حضور خود رسمیت بخشیدند.
اما برخی ثبت نام کنندگان در همان لحظه ثبت نام اعلام می کردند که در صورت حضور در فهرست جبهه متحد اصولگرایان در عرصه خواهند ماند و در غیر این صورت انصراف خواهند داد و اصراری به ماندن ندارند.
از جمله این افراد اعضای حزب موتلفه اسلامی هستند که همگی پس از ثبت نام اعلام کردند شرط حضورشان در عرصه انتخابات قرار گرفتن در فهرست جبهه متحد اصولگرایان است.
محمد نبی حبیبی، اسدالله بادامچیان، فاطمه رهبر، سید مهدی جولایی، لاله افتخاری، حسن لاسجردی، رضا سعید محمدی، علی نقی خاموشی افرادی هستند که از طرف حزب موتلفه اسلامی جهت رقابت در شهر تهران ثبت نام کرده اند تا در مكانيسم انتخاب به جبهه متحد اصولگرایان پیشنهاد شوند. علی عباسپور طهرانی فرد و حسن غفوری فرد نيز دو عضو ديگر شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي هستند كه از سوي تشكل هاي اصولگرايي كه خود دبيركلي آن را بر عهده دارند، نامزد انتخابات شده اند.
محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی است که در سابقه خود استانداری استانهای خراسان، فارس، تهران و نیز شهرداری تهران را دارد.
فعاليت به عنوان معاون چند وزیر، قائم مقام رياست  بنیاد مستضعفان و ديگر سمتهاي كشوري از وي مديري توانمند و مورد اعتماد ساخته است. او همچنين قائم مقامي آيت الله خزعلي در بنياد بين المللي غدير را بر عهده دارد. حبیبی اکنون در کمیته استان های جبهه متحد اصولگرایان نیز حضور دارد.
دکتر اسدالله بادامچیان قائم مقام دبیر کل حزب موتلفه اسلامی است که علاوه بر نمایندگی مجلس هشتم در دوره دوم مجلس نیز حضور داشته است و در دوره اخير وي رياست فراكسيون حزب موتلفه اسلامي در مجلس را بر عهده داشت. او همچنین سابقه معاونت سیاسی قوه قضاییه و نیز مشاور اجتماعی رییس این قوه را نیز دارد.
بادامچیان از فعالان حزبی است که سالها سابقه حضور در کمیسیون احزاب وزارت کشور را دارد و صاحب تاليف چندين جلد كتاب مي باشد. وی در انتخابات مجلس هشتم عضو شورای مرکزی جبهه متحد اصولگرایان بود.
فاطمه رهبر عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی است که در مجالس هفتم و هشتم حضور داشته است و پیش از آن از مدیران سازمان صدا و سیما بوده است. وي نقش فعالي در كميسيون فرهنگي و فراكسيون زنان مجلس بر عهده داشته است.
سید مهدی جولایی - فرزند سردار شهيد مهندس جولايي - جوان ترین عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی است که روزهای پایانی دوره اخذ دکترای خود را می گذراند و علاوه بر عضويت در هيات علمي دانشگاه، فعاليت هاي پژوهشي و تاليفات متعددي داشته است. او پيش از اين رييس سازمان دانشجويان و همينك قائم مقام مركز مطالعات حزب موتلفه اسلامي است.
دکتر لاله افتخاری نماینده دوره های هفتم و هشتم مجلس است که يكي از فعال ترين اعضاي فراکسیون حزب موتلفه در مجلس هشتم است.
دکتر حسن لاسجردی از اساتید دانشگاه و از فعالان رسانه ای اصولگرا است که به واسطه تخصص در علوم سیاسی و روابط بین الملل در فهرست پیشنهادی حزب موتلفه اسلامي قرار گرفته است. وي كه عضو شوراي سياسي حزب موتلفه اسلامي است همينك رياست باشگاه گفت و گوي اين حزب را بر عهده دارد.
دکتر رضا سعید محمدی عضو سابق شوراي مركزي حزب موتلفه اسلامي، سالها سابقه فعالیت در وزارت امور خارجه را دارد و تخصص او در امور امنیت ملی و سیاست خارجی او را در فهرست پیشنهادی قرار داده است.
مهندس علی نقی خاموشی از اعضای قدیمی حزب موتلفه اسلامی است که از فعالان بخش خصوصی اقتصاد به حساب می آید و سالها ریاست اتاق بازرگانی ایران را به عهده داشته است. وی همچنین سابقه وزارت نیرو و نیز نمایندگی مجلس را دارد.
دکتر علی عباسپور چهره شناخته شده مجالس چهارم، پنجم، هفتم و هشتم است كه نقش بارزي در پيشرفت علمي كشور ايفا كرده است.
وی پديد آورنده چند رشته دانشگاهي در ايران و از متخصصین علوم هسته ای در کشور می باشد و از اعضاي با سابقه شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز بنیاد نخبگان حضور دارد.
دکتر حسن غفوری فرد دیگرعضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی است که در مجالس  پنجم، هفتم و هشتم حضور داشته است.
اوهم از اساتید دانشگاه و نیز از متخصصین علوم هسته ای در کشور است که سابقه وزارت نیرو، معاونت رییس جمهور و ریاست دانشگاه را دارد. غفوري فرد همينك به نمايندگي از حزب موتلفه اسلامي عضو شوراي مركزي احزاب آسيايي است.
حزب موتلفه اسلامي در شهرهاي ديگر نيز نامزدهايي از چهره هاي سرشناس خود دارد كه در آينده به معرفي آنها خواهيم پرداخت.