به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۷۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۵
اخبار 24 ساعت گذشته:

خاطره نخستین اعزام رهبر انقلاب به جبهه
با شروع جنگ تحمیلی از سوی رژیم بعث عراق که با تشویق و ترغیب استکبار جهانی و حمایت همه‌ جانبه آنان در 31 شهریور 1359 صورت گرفت، فرصت مناسبی برای بارور شدن استعدادهای جوانان و رشد معنویت و ایمان و باورهای عمیق دینی در آنان فراهم آمد. جبهه‌های جنگ، دانشگاه عظیم پرورش انسان‌های مخلص و با تقوا و شجاع و حسینی شد؛ جنگ برای روحانیت نیز فرصت مساعدی را فراهم آورد تا هم خود از قبل آن بهره‌های معنوی برگیرند و هم انقلاب را ریشه‌دار کرده به جوانان و جهانیان معرفی کنند
آیت‌الله خامنه‌ای در سمت نماینده امام در شورای عالی دفاع از این فرصت بسیار بهره گرفتند. معظم‌له خوشحالی خود را از پوشیدن لباس رزم و حضور در میدان‌های جهاد و دفاع در میان رزمندگان اسلام این گونه بیان می‌فرمایند: «اول جنگ، وقتی که هفت، هشت، ده روزی گذشت، دیدم که هر چه خبر می‌آید، یأس‌آور است؛ البته، من نماینده امام در شورای عالی دفاع و سخنگوی آن شورا بودم؛ دیدم که از من کاری برنمی‌آید، دلم هم می‌جوشد و اصلاً نمی‌توانم صبر کنم. با دغدغه کامل، خدمت امام رفتم. همیشه امام به ما می‌گفتند که خودتان را حفظ کنید و از خودتان مراقبت نمایید. من به امام گفتم، خواهش می‌کنم اجازه بدهید، من به اهواز و یا دزفول بروم، شاید کاری بتوانم بکنم. بلافاصله گفتند که شما بروید. من به قدری خوشحال شدم، که گویی بال درآوردم. مرحوم چمران هم در آنجا نشسته بود، گفت: پس به من هم اجازه بدهید، تا به جبهه بروم. ایشان گفتند، شما هم بروید
یک روز عصر، با مرحوم چمران راه افتادیم. اوایل شب به اهواز رسیدیم. همان شب اول که رفتیم، گروه کوچکی درست شد. قرار شد که اینها بروند، آرپی‌جی و تفنگ بردارند و به داخل صفوف دشمن، شبیخون بزنند… ما هر شب، همین عملیات را می‌رفتیم».
اسرائیل به ایران پیام جنگی داد
وب سایت روزنامه واشنگتن پست (WP) نوشت: «نیروهای هوایی اسرائیل، قبل از مذاکرات هسته ای ایران و غرب، تمرین پروازی برای مسافت های طولانی انجام دادند
در ادامه این گزارش می خوانیم: «ارتش اسرائیل در پیامی آشکار به ایران اعلام کرد، تمرین ویژه هوایی را برای جنگ در مسافت های طولانی انجام داده و فیلم آن را روی اینترنت گذاشته است

دیپلمات فرانسوی: ایران تجربه گذشته را در مذاکرات هسته‌ای تکرار نمی‌کند
سفیر سابق فرانسه در تهران گفت ایران یک بار در گذشته برنامه غنی‌سازی خود را تعلیق کرد و دیگر این کار را نخواهد کرد.فرانسوا نیکولو گفته است: ایران در گذشته غنی‌سازی را برای نشان دادن حسن‌نیت خودش تعلیق کرد تا مذاکرات جلو برود اما ایران در آن دوره در قبال آن حسن‌نیتی که از خودش نشان داد چیزی نگرفت و به همان خاطر نمی‌خواهد تسلیم شود.
«
نیکولو به بی‌بی‌سی گفت: اگر غربی‌ها حق ایران را بپذیرند ایران آماده خواهد بود تضمین‌هایی را در اختیار غرب بگذارد ولی قبل از هر چیزی می‌خواهد غرب حقش را به رسمیت بشناسد.وی با اشاره به سخنان جان‌کری درباره تعطیلی فردو و توقف غنی‌سازی 20 درصد گفته است: شاید ایران بپذیرد که غنی‌سازی 20 درصد را تعلیق کند اما در مقابل چه امتیازی؟ خطوط قرمز ایران وغرب با همدیگر منطبق نیستند مثلاً غرب هنوز می‌خواهد ایران غنی‌سازی اورانیوم را تعلیق کند و ساخت راکتور اراک را متوقف کند و می‌دانیم که این موضوع به وضوح توسط ظریف و روحانی غیر ممکن شمرده شده است.

زندانيان فتنه 88 چگونه ازاد مي شوند؟

شنیده ایم زندانیان فتنه 88 که اخیرا آزاد شده اند دارای سه ویژگی بوده اند:1- برخی از آنها بیمار و دچار مشکلات جسمی بوده اند.2- برخی در دوران محکومیت رفتار مثبت از خود نشان داده بودند.3- عده ای دیگر نیز دوران محکومیت شان به پایان رسیده است.

گزارش سایت صهیونیستی از تثبیت قدرت دولت سوریه
یک پایگاه صهیونیستی اعلام کرد بازگشت شماری از نیروهای حزب‌الله نشان از بهبود موقعیت قدرت دولت سوریه دارد. دبکا فایل با طرح این ادعا که 1500 نیروی حزب‌الله به لبنان بازگشته‌اند و 3500 نفر دیگر نیز مهیای بازگشت هستند، نوشت: این مسئله نشان می‌دهد موقعیت بشار اسد در مواجهه با گروه‌های مسلح معارض تقویت شده است. حضور حزب‌الله در این جنگ موجب تقویت نیروهای جنگی این گروه و افزایش تجربه آنها به خاطر بهبود روش‌های جنگی در چارچوب یگان‌های نظامی و اطاعت از دستورات فرماندهی مشترک بین تهران و دمشق بود.
سایت صهیونیستی خاطرنشان کرد: در مقابل ارتش اسرائیل از سال 2006 و در جریان جنگ 33 روزه تاکنون هیچ جنگ واقعی را تجربه نکرده و اینکه حزب‌الله توانسته از معرکه سوریه، پیروز بیرون آید، تجربه‌ای ارزنده برایش تلقی می‌شود.

محمد جواد ظريف: من از احمدي نژاد انقلابي ترم

محمد جواد ظریف در دیدار با برخی اهالی رسانه اعلام کرده است: " سخنان من در دیدار وزرای خارجه1+5 ، انقلابی تر از گفتمان احمدی نژاد بوده به گونه ای که وزیر خارجه فرانسه اعلام کرد اگر قرار بود این سخنان را بشنویم آقای جلیلی را برای مذاکره می فرستادید."

صدور 2 مجوز سفر يک وزير به امارات با هواپيماي اختصاصي
بر اساس بررسي هاي کارشناسان يک نهاد نظارتي، طبق مجوزي که طي روزهاي اخير با ابلاغ يکي از مديران ارشد دولتي صادر شده، يکي از وزراي اقتصادي کابينه مي تواند در 2 سفر آينده خود به کشور امارات متحده عربي از هواپيماي اختصاصي دولت استفاده کند. به اعتقاد اين کارشناسان اگرچه اين مصوبه با توجه به ماده ۳۱ قانون تنظيم بخشي از مقررات مالي دولت صادر شده اما با توجه به کثرت پروازها به اين کشور، دولت مي توانست از روش هاي مقرون به صرفه تري بهره ببرد.

متهم اختلاس 27 ميلياردي سريال مي سازد

شنیده ایم یکی از مدیران فرهنگی که متهم به اختلاس 27 میلیارد تومانی است در صدد عقد قرارداد ساخت یک سریال با صدا و سیما است. شنیده ایم به دلیل برخی تخلفات وی از هیات اسلامی هنرمندان نیز اخراج شده است.

صهیونیست وبرنامه جدید دولت روحانی
خبر تاییدنشده ای که در یک وب سایت آمریکایی منتشر شد، مورد توجه ویژه رسانه های صهیونیستی قرار گرفته است.
وال استریت ژورنال (wsj)به نقل از "یک دیپلمات غربی" که نامی هم از وی نبرده است، نوشت: «مقامات غربی که طی هفته های اخیر با دیپلمات های ایرانی در موضوع هسته ای دیدار و گفتگو کرده اند می گویند، ایران با پیشنهادهای جدید و جدی به مذاکرات هسته ای با 1+5 در ژنو می آید و بسته پیشنهادی جدید دولت روحانی بر مبنای کاهش غنی سازی 20 درصدی و سانتریفیوژهای فعال، اجازه بازدید به بازرسان آژانس از برخی اماکن مورد نظر و نیز متوقف کردن فعالیت سایت "فردو" در نزدیکی قم است
این خبر در کمتر از چند دقیقه، تیتر یک رسانه های اسرائیلی از جمله یدیعوت آحارونوت (ynetnews)،جروزالم پست (jpost) و هاآرتص (haaretz) را به خود اختصاص داد.
مشکل خانوادگی یک استقلالی رسانه ای شد
شاهرخ بیانی که در دو سال گذشته به صورت مرتب در تمرینات استقلال حاضر می شود یک هفته است که به دلیل مشکلات خانوادگی در تمرینات آبی پوشان شرکت نمی کند.
مشکلات خانوادگی بیانی به قدری پیچیده است که او فعلا عطای حضور در تمرینات استقلال را به لقایش بخشیده است.
آنالیزور و پیشکسوت استقلال هفته گذشته در کمپ شاهد حضور یکی از پسرانش بود که به شدت علیه وی موضع گرفت و فرزندش با داد و فریاد، پدر را مجبور به ترک کمپ استقلال کرد!
متلک سریال پژمان به فرهاد مجیدی
سریال طنز پژمان یک گزک درست و حسابی دست پرسپولیسی‌ها داد تا در شبکه‌های اجتماعی حسابی از خجالت آبی‌ها دربیایند.
در این قسمت از این مجموعه تلویزیونی، پژمان جمشیدی برای چاپلوسی و گرفتن تیم، در مراسم ترحیم یکی از اقوام حمید درخشان حاضر شد و کلی گریه و زاری کرد.
حالا همین مساله باعث شده تا پرسپولیسی‌ها ماجرای بازگشت مجیدی به استقلال پس از شرکت در مراسم عزای مادر امیر قلعه‌نویی را به رخ هواداران تیم رقیب بکشند.
شماره هفت آبی‌ها قبل از این داستان حسابی علیه امیر مصاحبه کرده بود، اما بعد از دلداری دادن حضوری به سرمربی استقلال، بار دیگر به این تیم برگشت. در این میان برخی از هواداران پرسپولیس به نیکبخت هم اشاره کرده اند.

پايان اختلاف نهادهاي دولتي و سازمان مالياتي با حکم قضايي
در حالي که بر اساس ماده 147 قانون ماليات هاي مستقيم، مبالغي که طبق مصوبات هيئت دولت پرداخت مي شود جزو هزينه هاي قابل قبول مالياتي محسوب مي شود، اما سازمان امور مالياتي در سال 1385 اين ماده قانوني را محدود کرده بود و اين موضوع باعث اعتراض تعدادي از شرکتها و نهادهاي دولتي شده بود که پس از کش و قوس هاي فراوان، بالاخره اين مصوبه توسط دستگاه قضايي ابطال و طي روزهاي اخير به دستگاه هاي اجرايي ابلاغ شد.

احمدي نژاد: شش ماه ديگر پاسخ مي دهم

شنیده ایم محمود احمدی نژاد در جلسه مجمع تشخیص مصلحت و در واکنش به امکان پاسخگویی به انتقاد هایی که توسط دو تن از اعضا علیه دولت دهم گفته شد، تاکید کرده :" شما وقت بدهید اما برای شش ماه دیگر، انشاالله آن موقع پاسخ می دهم."

علي لاريجاني حزب تشكيل مي‌دهد؟
دكتر علي لاريجاني رياست مجلس شوراي اسلامي در انديشه تأسيس حزب سياسي است. بر اساس گفته‌هاي يك چهره نزديك به لاريجاني در فراكسيون رهروان ولايت، چهره‌هاي نزديك به لاريجاني به رئيس مجلس پيشنهاد داده‌اند تا برنامه‌ها و ديدگاههاي سياسي خود را در قالب يك حزب در جامعه منتشر كند. به گفته اين نماينده مجلس دكتر لاريجاني ذهن تشكيلاتي دارد ولي براي تأسيس حزب نياز به فرصت دارد. با اين حال اين چهره سياسي خبر داد كه احتمال دارد تا قبل از انتخابات مجلس دهم پيشنهاد تأسيس حزب توسط علي لاريجاني عملياتي شود.

نشاني‌ام را مي‌دانند
سعيد مرتضوي در گفت‌و‌گو با يك نشريه اصلاح‌طلب گفته، اوراق مفقود شده سازمان تأمين‌اجتماعي مربوط به تحقيق‌وتفحص مجلس هشتم بوده است. مربوط به زمان مديريت آقاي «حافظي». وي افزوده است: به من ربطي نداشته است. مرتضوي گفت: پرونده‌ها مفقود نشده، جابه‌جا شده و زمان من هم نبوده است. وي درباره حضور نداشتن‌اش در دادگاه‌هايي كه احضار شده است گفت: هر احضاريه‌اي - حتي تلفني - باشد من در مرجع قضايي حاضر مي‌شوم. تاكنون هر شكايتي بوده و هر زماني كه تعيين كرده‌اند به دادگاه رفته‌ام. براي بحث باند پاليزدار مرا خواسته‌اند من هم رفته‌ام و پاسخ داده‌ام. در رابطه با شكايت دكتر فاضل لاريجاني هم من چند نوبت جواب داده‌ام.وي گفت در جلسه فاضل لاريجاني براي تفهيم اتهام نبوده بلكه از او توضيح خواسته‌اند.وي افزوده: «تفهيم اتهام به تشخيص بازپرس و قاضي است، به طرفين پرونده ارتباط ندارد.»وي در پاسخ به اين سؤال كه ‌شما الان كجا هستيد؟ تهران يا يزد؟ مشغول چه كاري هستيد؟ آيا فقط تلفني احضار مي‌شويد؟ گفته:«نخير من تهران هستم. مرجع قضايي هم نشاني من را دارد

نقش دو مسئول فوتبال در پرونده فساد داوری
مسئولان کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال، محسن قهرمانی و چند کمک داور، مربی و مسئول را در پرونده فساد داوری با محرومیت هایی مواجه کرده اند.
این در حالی است که گفته می شود برخورد و محرومیت برای افرادی بود که در بحث فساد تاثیرگذاری بالایی ندارد و اگر قرار باشد تمام آنهایی که در این اتفاق دست دارند، شناسایی و محروم شوند، جامعه فوتبال با شوک مواجه خواهد شد.
در همین راستا پیگیری ها مشخص کرد که یکی از مسئولان سابق فدراسیون فوتبال که از اعتبار بالایی نیز در جامعه فوتبال برخوردار است، در بحث فساد داوری نقش داشته و یکی از اعضای خانواده اش نیز در این بین متنفع شده است.
از سوی دیگر مسئول سابق یکی از هیئت فوتبال استان های کشور نیز در بحث فساد نقش داشته و حتی برخی، کنار رفتن وی از سمت خود را نیز با این اتفاق مرتبط می‌دانند.
مخالفت دایی با جدایی
میلاد غریبی همچنان به دنبال راهی است که رضایت پرسپولیس را برای انتقال قرضی اش به باشگاه های دیگر را بدهد اما علی دایی به باشگاه اعلام کرده به این بازیکن نیاز دارد.
میلاد غریبی یکی از پدیده هایی بود که به نظر می رسید در این فصل بتواند برای پرسپولیس به یک سوپر استار تبدیل شود اما بعد از 12 هفته از لیگ هنوز نتوانسته جایی در تفکرات علی دایی به خود اختصاص دهد.
غریبی که از نیمکت نشینی ها و سکونشنی پیاپی به ستوه آمده از محمد رویانیان درخواست کرده به پیشنهاد تیم های دیگر جواب مثبت بدهد و رضایتنامه اش را برای حضور قرضی در تیم دیگر صادر کند.
مدیرعامل پرسپولیس هم بعد از مشورت با علی دایی به هافبک جوان تیمش اعلام کرد با توجه به نیاز کادرفنی نمی تواند رضایت نامه اش را صادر کنند و باید برای حضور در ترکیب این تیم به تلاش خود ادامه دهد.
پرونده سازی جدید منافقین علیه برنامه هسته ای
گروهک تروریستی منافقین در جدیدترین اقدامات ضد ایرانی خود مدعی شد: ایران یک مرکز تحقیقات هسته‌ای خود را که در آن فعالیت‌هایی در رابطه با تولید سلاح اتمی انجام داده است، به مکان دیگری منتقل می‌کند تا جامعه جهانی را فریب دهد!
مهدی ابریشمچی از اعضای ارشد این گروه تروریستی، در یک نشست مطبوعاتی در پاریس بدون ارائه سند و مدرکی مدعی شد: «رژیم ایران به منظور پنهان کردن فعالیت‌های هسته‌ای خود به تازگی در یک عملیات گسترده به انتقال یک مرکز تحقیقات و برنامه‌ریزی هسته‌ای اقدام کرده است که در آن پروژه‌ای نظامی دنبال می‌شود
وی همچنین مدعی شد: «حجم عمده‌ای از فعالیت‌های این مرکز تحقیقاتی از پایگاهی در شرق تهران که به وزارت دفاع ایران تعلق دارد، به پایگاه جدیدی حدود سه کیلومتر دورتر منتقل شده است.
این گروه تروریستی،پیشتر نیز گزارش‌هایی را درباره برنامه اتمی ایران منتشر کرد اما کمتر مورد استناد سازمان‌های جهانی نظیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و دولت‌های غربی قرار گرفت، چنان‌چه این بار هم خبرگزاری رویترز به نقل از مارک فیتزپاتریک، کارشناس هسته‌ای، نوشت که ادعای مجاهدین خلق باورپذیر نیست.
به گفته این کارشناس، نهادهای اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده همچنان معتقدند که ایران تلاش‌های خود در رابطه با تولید سلاح هسته‌ای را متوقف کرده است و اگر مجاهدین خلق اطلاعاتی درباره این مرکز تحقیقات هسته‌ای دارد، به طور حتم سازمان اطلاعات و امنیت آمریکا نیز از آن باخبر است.
به نوشته رادیو فردا، یکی از آخرین گزارش‌های مجاهدین خلق(منافقین) درباره اتمی ایران تیر ماه سال جاری منتشر شد که می‌گفت به مستنداتی مبنی بر وجود یک پایگاه مخفی هسته‌ای در نزدیکی شهر دماوند دست یافته است.این گزارش را در نهایت مقامات ایران تکذیب کردند.


از يقه سفيد‌ها مي‌ترسند
با خبر شديم كه ناصر سراج رئيس سازمان بازرسي كل كشور اعلام كرد: در جريان پرونده فساد 3 هزار ميليارد توماني چند معاون وزير در زندان به سر مي‌برند.وي در برنامه «ديروز، امروز، فردا» با تشريح پرونده فساد بزرگ بانكي گفت: 4 متهم اصلي اين پرونده كه حكم اعدام آن‌ها صادر شده در حال اجرا است چرا كه ابتدا بايد 3 هزار ميليارد تومان بدهي بانكي پرداخت شود.همچنين بيش از 3 هزار ميليارد تومان هم پولشويي صورت گرفته و 500 ملك و تعداد زيادي هم خودرو به نام متهمان و افراد غير است كه بايد به پول تبديل شود. رئيس سازمان بازرسي كل كشور گفت: ما ستاد مبارزه با مفاسد نمي‌رفتيم ولی رسيدگي را پيگيري مي‌كرديم. اگر بتوانيم 10 تا يقه سفيد را بگيريم خيلي از مسائل كشور حل مي‌شود. امكان ندارد يك فساد كلان باشد ولي يقه سفيد در آن نباشد. قطعاً دستگاه قضايي وارد مي‌شود ولي شايد با آن همكاري نكنند و تنهايي نمي‌شود. بايد نيروي انتظامي و وزارت اطلاعات وارد شوند چرا كه قاضي نمي‌تواند تنهايي وارد شود. خيلي از افراد هستند كه از يقه سفيد‌ها مي‌ترسند.

طنزنويس به ايران بازمي‌گردد
خبر رسيده كه خبرگزاري رويترز درباره بازگشت برخي فعالان سياسي ايراني به كشور كه متعاقب انتخابات رياست جمهوري سال 1388 از كشور خارج شده بودند، خبر داده است.به گزارش ايسنا، ابراهيم نبوي روزنامه‌نگار و طنزنويس كه مي‌خواهد در ماه نوامبر (يك ماه ديگر) پس از 10 سال زندگي در بلژيك به ايران بازگردد، مي‌گويد: مقامات دولت جديد گفته‌اند كه مي‌خواهند اوضاع را ثبات ببخشند و اوضاع به‌طور كلي در مقايسه با دوره احمدي‌نژاد تغيير كرده است.همچنين سراج‌الدين ميردامادي يكي از فعالان سياسي و رسانه‌اي مي‌گويد در شب مراسم تحليف روحاني از پاريس به تهران بازگشته است.ميردامادي پس از بازگشت به ايران از فعاليت سياسي و رسانه‌اي منع شده و تنها دو بار براي پاسخگويي به برخي سؤالات احضار شده است.برخي از اين افراد كه به ايران بازگشته يا تصميم دارند بازگردند در مصاحبه با رويترز گفته‌اند كه نشانه‌هاي بهبود اوضاع سياسي در ايران را مي‌بينند كه آن‌ها را اميدوار مي‌كند به كشورشان بازگردند.


نظرسنجي، دهن‌كجي به امام است
عماد افروغ در گفت‌وگو با تسنيم درباره بحث نظرسنجي در مورد رابطه ايران و آمريكا كه از سوي رئيس‌جمهور مطرح شده است، گفت: در نگرش ساختاري و قانوني ما جايگاه برقراري يا عدم برقراري رابطه با يك كشور مشخص است، امام راحل نيز به عنوان بنيانگذار انقلاب اسلامي تكليف اين قضيه را مشخص كردند، مبني بر اينكه مادامي كه رابطه، رابطه گرگ و ميش است رابطه ممنوع است. بنابراين اصل طرح نظرسنجي اگر درخصوص رابطه با آمريكا باشد كه بي‌اعتنايي اگر نگوييم كج‌دهني به امام(ره) است.

پیغام علی پروین: من بی خیال شدم
در دو دهه گذشته علی پروین علاقه شگفت‌انگیزی به آشتی دادن اهالی فوتبال با هم نشان داده؛ هرچند در اغلب مواقع، تلاش‌های او به نتیجه نرسیده است.
با این حال اما شنیده می‌شود این بار سلطان هیچ برنامه‌ای برای ایجاد صلح بین شاگردان قدیمی‌اش ندارد و مایل نیست وارد دعوای شدید دایی و مایلی‌کهن شود.
در همین راستا اخیرا برخی از نزدیکان پروین از او خواسته بودند به کدورت این دو نفر خاتمه بدهد، اما او پیغام داده و گفته کلا بی‌خیال آشتی دادن این و آن شده است، به خصوص در مورد دایی و مایلی‌کهن که انگار به هیچ وجه قصد ندارند دست از خصومت‌شان با هم بردارند.
چه کسی مجوز مصاحبه های جنجالی استقلالی ها را داده؟!
معمولا در تیم‌هایی که امیر قلعه‌نویی هدایت آن را بر عهده دارد، بازیکنان به خود اجازه نمی‌دهند که آرامش تیمی را از بین ببرند و به اقدامات حاشیه‌ای دست بزنند، زیرا اطمینان دارند که رفتار آنها با واکنش منفی از سوی سرمربی رو به رو خواهد شد.
در تیمی که به هدایت آن را قلعه‌نویی بر عهده دارد بازیکنان سعی می‌کنند جایگاه خود در تیم را با رفتار غیر حرفه‌ای از دست ندهند ولی حالا و در شرایطی که استقلال با از دست دادن شانس قهرمانی در آسیا اوضاع و احوال روحی و روانی مناسبی ندارد، برخی بازیکنان با موضع گرفتن مقابل هم تیمی خود حاشیه را وارد تیم کرده‌اند.
نکته قابل توجه اینجاست که مصاحبه‌های جنجالی علیه صادقی از سوی عمران‌زاده و اکبرپور است که شناخت خوبی از قلعه‌نویی دارند، ولی مثل اینکه در این میان اتفاقی رخ داده که بازیکنان استقلال برای انجام مصاحبه جسارت خاصی پیدا کرده‌اند. حال سئوال اینجاست که چه کسی مجوز مصاحبه علیه صادقی را صادر کرده است تا بازیکنان باتجربه تیم بدون هراس حرف‌های تندی علیه هم تیمی خود بزنند؟
ردپای قلعه نویی درپرونده فساد داوری
مشکلات علیپور و امیر قلعه‌نویی خیلی جدی‌تر از آن چیزی است که در ابتدا به نظر می‌رسید. دیبر ستاد منشور پیش‌تر مدعی شده بود چیزهایی در مورد امیر قلعه‌نویی می‌داند که اگر بگوید، سیل خواهد آمد! در مقابل اما سرمربی استقلال هم بیکار ننشست و علیپور را به دریافت عسل و کت و شلوار متهم کرد.

بعد از چند ماه که به نظر می‌رسید این اختلاف عجیب فراموش شده است، حالا افشاگری دایی علیه داوران آلوده، دوباره شعله‌های جنگ را بین امیر و شیخ فدراسیون برافروخته است.
در همین راستا بعد از حضور قلعه‌نویی در کمسیون اصل نود، علیپور در اظهار نظری باور نکردنی این مساله را مورد انتقاد قرار داد: «مجلس از دعوت چهره‌های مساله‌دار پرهیز کند. افراد پاک می‌توانند به حل این پرونده کمک کنند
اگرچه سرمربی استقلال طی هفته‌های اخیر سعی کرده خودش را از هیاهوی تبانی دور نگه دارد و دایما از پاکی فوتبال ایران و داورانش دفاع کند، اما ظاهرا رفته‌رفته پای او هم به این جنجال باز خواهد شد.
تنها بازیکن تیم ملی فوتبال که سوار پراید می شود
دروازه بان جدید تیم ملی فوتبال ایران همراه با پدر و پسر عمه اش سوار بر پرایدی سفید رنگ به تهرانگردی پرداختند. دانیال داوری گفت: «چیزی که برایم عجیب است رانندگی مردم ایران است. فکر نمی‌کنم هیچ وقت در ایران بتوانم رانندگی کنم. در مسیر برج میلاد یک مسیر ورود ممنوع را هم رفتیم که نباید می‌رفتیم


نگراني جديد نتانياهو
بنيامين نتانياهو نخست‌وزير رژيم صهيونيستي در تازه‌ترين اظهارنظر خود از آغاز روند بهبود روابط ايران و انگليس ابراز نگراني كرده است. وي در مصاحبه‌اي با تلويزيون اسكاي نيوز در مورد تحولات اخير در روابط ايران و انگليس گفته است: اين روابط تا زماني كه ايران به‌طور كامل برنامه هسته‌اي خود را تعطيل نكرده و شعار نابودي اسرائيل را متوقف نكرده، نبايد برقرار شود.فريدون دستيار روحاني نيست
محمدباقر نوبخت سخنگوي دولت در گفت‌و‌گو با تسنيم، در پاسخ به اين سوال كه يكي از سايت‌هاي وابسته به دولت، حسين فريدون (برادر رئيس‌جمهور) را دستيار ويژه رئيس‌جمهور معرفي كرده است و آيا فريدون هم‌اكنون با اين سمت در جلسات هيات دولت حضور مي‌يابد، گفـت: خير، درست نيست.

دفاع فلاحیان از سوابق سعید امامی

علی فلاحیان، وزیر اسبق اطلاعات با حضور در برنامه تلویزیونی شناسنامه، درباره زوایای پنهان انفجار حزب جمهوری اسلامی، پرونده قتل‌های زنجیره‌ای و پرونده میکونوس توضیح داد. او در بخشی از این برنامه با اشاره به نقش معاون وی در پرونده قتل‌های زنجیره‌ای گفت: سعید امامی در زمان ما مدیر موفق و خوبی بود، اما بعدها و در شرایطی که دیگر در وزارت اطلاعات مسئولیتی نداشت، متهم شد که در پرونده قتل‌های زنجیره‌ای دست دارد. به گزارش ایسنا، او همچنین درباره پرونده قتل‌های زنجیره‌ای گفت: این اتفاق توسط کسانی که در اطلاعات کار می‌کردند، باعث شد ضربه مهیبی به دستگاه اطلاعاتی کشور وارد شود.

پیشنهاد کامنتی ظریف درباره جلسه جنجالی در بهارستان

در حالی ‌که انتشار بخش‌هایی از صحبت‌های محمدجواد ظریف در جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس بازتاب فراوانی یافته است، وزیر امور خارجه کشورمان در تازه‌ترین واکنش به تحریف سخنانش در این جلسه، در قالب کامنت‌گذاری برای یادداشتی در سایت الف نوشته است: بنده آمادگی دارم که کل جلسه سه ساعته بنده با کمیسیون امنیت ملی که از سوی کمیسیون ضبط شده است بدون هیچ ویراستاری و کم و کاستی از رسانه ملی پخش شود. آنچه من در تکذیب فرمایشات سخنگوی محترم کمیسیون و تیتر روزنامه کیهان گفته و نوشته‌ام عین واقعیت است.

این بازیگر هالیوودی شبیه روحانی است؟

رسانه‌های آمریکایی «ماندی پاتیکین» بازیگر مشهور آمریکایی را بی‌شباهت به حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران نمی‌دانند. به گزارش مشرق، پاتیکین متولد سال 1952 در ایلینویز آمریکاست و در فیلم‌هایی چون «دیک تریسی» و «ملت بیگانه» ایفای نقش کرده است. او در سریال ضدایرانی «وطن» که هم اکنون از شبکه‌های آمریکا درحال پخش است نیز حضور دارد.

دلجویی جبهه پیروان از متکی

غیبت منوچهر متکی، وزیر اسبق خارجه در اجلاس جبهه پیروان خط امام و رهبری با واکنش محسن کوهکن، عضو شورای مرکزی این جبهه روبه‌رو شده که‌ به فارس گفته است: استعفای متکی از عضویت جبهه پیروان، پذیرفته نشده و اکثریت اعضا معتقدند با گذشت زمان این قضیه حل‌شدنی است.وی افزود: از آقای عسکراولادی خواسته شده تا با آقای متکی صحبت شود تا با گذشت زمان و رفع خستگی‌ فعالیت‌های انتخاباتی، وی به جبهه بازگردد... دوستان با متکی در تماس هستند تا از وی دلجویی‌ شود. ظاهرا کدورت متکی با جبهه پیروان به دوران انتخابات ریاست جمهوری برمی‌گردد که او پس از انتخابات از عضویت در جبهه پیروان استعفا کرد.

ارائه گزارش تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی تا آذرماه

هجدهم اردیبهشت امسال بود که طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی به تصویب رسید. گفته می‌شود که محورهای این تحقیق و تفحص که تاکنون حاشیه‌های زیادی داشته است، استفاده از ارز مرجع برای صنایع پتروشیمی تحت پوشش و فروش به نرخ ارز آزاد، پرداخت پاداش‌های غیرمتعارف به مدیران، نوع انتصابات و عدم رضایت جامعه تحت پوشش است. در چنین شرایطی روز گذشته سیدسعید زمانیان دهکردی نماینده شهرکرد در مجلس در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران گفت که گزارش این تحقیق و تفحص تا آذرماه آماده خواهد شد.

عجیب ترین تروریست چین شکار و خورده شد!!
کشارورازن چینی موفق به شکار موش 5 کیلوگرمی که به تروریست مزارع شهرت یافته بود شدند.
به گزارش هنگ کنگ تایمز: این هیولای جونده که موجب رعب و وحشت در میان روستائیان شهرستان شائویانگ، چین شده بود سرانجام در یکی از انبارهای غلات روستائیان به دام افتاد.
بنابر این گزارش مردم محلی این موش 5 کیلوگرمی را حین خوردن یک ماهی دیدند و موجب شگفتی و تعجب آنان شده بود.
چندی پیش نیز یکی از ماهی های 3 کیلوگرمی یک فروشگاه نیز توسط این موش 5 کیلوگرمی ربوده شد که فروشگاه ابتدا گمان می کرد یک گربه ماهی را برده است.
این موش هیولا برای اولین بار در این روستا یافت شد و چینی‌ها با گوشتش مهمانی برگزار کردند.
به طور طبیعی این موش 5 کیلوگرمی که گونه موش های صحرایی است در گوانگدوب در جنوب چین زندگی می کند و از غذای محبوب ساکنین این منطقه به شمار می آید.
از این موش صحرایی در انواع خورشت، سوپ و یا کباب شده درکنار مهمانی‌ها استفاده می‌شود.

تشکیل پرونده جدید برای مصطفی تاج‌زاده

شنیده شد که وکیل‌مدافع مصطفی تاج‌زاده گفت: پرونده جدیدی در زندان برای موکلم تشکیل شده که از مفاد کیفرخواست صادره بی‌اطلاع هستم. ایسنا نوشت؛ امیر حسین‌آبادی اظهار کرد: مصطفی تاج‌زاده در سال 88 به اتهام اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت ملی و فعالیت تبلیغی علیه نظام از سوی شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به 6 سال حبس محکوم شد. وی افزود: از زمانی که محکومیت پرونده مذکور قطعی شد و موکل به زندان انتقال یافت با وی دیداری نداشته‌ام. از طریق همسر آقای تاج‌زاده متوجه تشکیل پرونده جدیدی برای موکل شدم. اگر با آقای تاج‌زاده ملاقاتی داشته باشم ایشان می‌تواند وکالت‌نامه‌ام را در پرونده جدید امضا کند و از محتویات پرونده مذکور مطلع می‌شوم. فخرالسادات محتشمی‌پور همسر مصطفی تاج‌زاده نیز در گفت‌وگویی با اشاره به وضعیت جسمانی و روحی همسرش، گفت: آقای تاج‌زاده باید مورد عمل کمر و گردن قرار گیرد، ولی روند درمانی وی متوقف شده است.

6 میلیون تقاضا برای بلیت‌های جام جهانی 2014

شنیده شد که فدراسیون بین‌المللی فوتبال اعلام کرد، با پایان مرحله اول فروش اینترنتی بلیت‌های جام‌جهانی 2014 برزیل 6 میلیون و 164 هزارو 682 قطعه بلیت برای تماشای این رقابت‌ها تقاضا شده است. جام‌جهانی 2014 برزیل تابستان آینده در این کشور فوتبال‌خیز آغاز می‌شود. روز پنجشنبه مرحله اول خرید اینترنتی بلیت‌های جام‌جهانی 2014 در سایت فیفا به پایان رسید. فیفا با پایان مرحله اول خرید اینترنتی بلیت‌های جام‌جهانی 2014 برزیل اعلام کرد: 6 میلیون و 164 هزارو 682 بلیت برای تماشای این رویداد تقاضا شده که سهم کشور میزبان بیش از 70 درصد بوده است. پس از کشور برزیل که بیشترین تقاضا را برای خرید بلیت‌های جام‌جهانی 2014 ارائه داده است، کشورهای آمریکا، آرژانتین، آلمان، شیلی، انگلیس، استرالیا، ژاپن، کلمبیا و کانادا بیشترین تقاضاها را برای خرید بلیت‌های بزرگ‌ترین رویداد فوتبالی جهان ارائه داده‌اند.

ظریف تکذیب کرد

شنیده شد که محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران، ادعای تماس یا مکالمه تلفنی با جان کری وزیر خارجه ایران را کذب محض و دروغی آشکار نامید. تابناک نوشت؛ خبرگزاری‌های داخلی ایران به نقل از جان کری گزارش داده بودند که وی هم‌اکنون در حال مذاکرات محرمانه با محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران است. اما وزیر خارجه ایران گفت: نه‌تنها پس از نیویورک وی هیچ تماس یا مکالمه‌ای اعم از محرمانه و غیرمحرمانه با وزیر خارجه آمریکا نداشته است، بلکه جان کری حتی در این مدت تلاشی هم برای برقراری مکالمه با وی نداشته است. ظریف همچنین اضافه کرد: جان‌کری هم احتمالا چنین مطلبی را بر زبان نیاورده است چون اصلا چنین تماس‌هایی وجود نداشته و اصل مطلب صحت ندارد و احتمالا سوءبرداشت‌هایی در این زمینه صورت گرفته است.

نگرانی دولت آل سعود از سیاسی شدن حج
شبکه العربیه خبر داد که دکتر "بندر الحجاج" وزیر حج عربستان سعودی از تمام حجاج کشورهای اسلامی خواست تا از سیاسی کردن مناسک امسال با توجه به تحولات جاری در منطقه و جهان اسلام پرهیز کنند.
بنا بر این گزارش، "الحجاج" با یاد آوری قوانین سال های گذشته نسبت به برگزاری هرگونه تظاهرات و یا پخش بروشور و منشورات در خلال موسم حج هشدار داد.
وی تاکید کرد که این مقررات از پیش از بهار عربی و مسائل سیاسی جاری در کشورهای عربی و اسلامی وجود داشته است و مربوط به تحولات جدید نبوده بلکه هدف صرف دینی نگه داشتن مراسم حج و دوری گزیدن از مسائل سیاسی است.
از سوی دیگر در همین راستا و هم نوا با آل سعود، شیخ "محمد مختار جمعه" وزیر اوقاف مصر در برنامه ای تلویزیونی در همین باره اعلام کرده بود که "الازهر" فتوایی در تحریم فعالیت های سیاسی در طول مراسم حج صادر کرده است.
وی گفت: تمام ائمه جمعه و مفتی های الازهر در جمعه گذشته این فتوا راصادر کرده اند که هرگونه فعالیت غیر دینی و سیاسی در مراسم حج حرام است و وزارت اوقاف مصر به دولت عربستان اعلام کرده در صورت وقوع چنین حوادثی خاطیان حتی قبل از پایان مناسک حجشان به کشورشان بازگردانده شوند.
حال سوال پیش می آید اگر سیاسی کاری در موسم حج ممنوع و حرام می باشد پس چرا رژیم آل سعود از دو سال پیش مانع از حضور کاروانهای سوری در مراسم حج شده است؟
انتقاد مرجع تقلید از کارشکنی در مذاکرات ایران و آمریکا
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: صهیونیسم با لابی گسترده و قوی که در جامعه آمریکا دارد مانعی جدی برای مذاکره ایران و امریکا برای حل مشکلات فی مابین است.
وی در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با بیان اینکه صهیونیست ها مایل به عادی سازی روابط ایران با آمریکا و سایر دول نیستند، افزود: صهیونیست ها با مانع تراشی و سخت کردن شرایط مذاکره از پیشرفت آن جلوگیری می کنند. آیت الله مکارم شیرازی گفت: صهیونیست ها کنگره آمریکا را در اختیار دارند و زمانی که عادی سازی روابط به رای کنگره گذاشته شود نقش خود را برای کارشکنی ایفا می کنند.
وی با بیان اینکه مذاکره کنندگان ایرانی باید در پیشبرد امور هوشیاری خود را حفظ کنند، افزود: توکل به خدا و در نظر گرفتن منافع ملی و حقوق ملت ایران باید نصب العین مذاکره کنندگان ایرانی باشد. آیت الله مکارم شیرازی گفت: ایران با همه کشورها مذاکره می کند اما اینکه مذاکره با آمریکا و اروپا تا چه حد نتیجه بخش باشد تردید وجود دارد.

ایران در نمایشگاه لس‌آنجلس؟!

شنیده شد که مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با بیان اینکه یک ناشر آمریکایی طی مذاکراتی با ما، پیشنهاد کرد ایران در نمایشگاه‌هایی که در آمریکا برپا می‌شود ازجمله نمایشگاه «لس‌آنجلس» شرکت کنیم، گفت: ما این موضوع را قابل بررسی دانستیم. محمد عظیمی توضیح داد: جلسه دیگری را برگزار کردیم که یکی از ناشران آمریکایی در غرفه ما حاضر شد و با بنده به عنوان رئیس هیات ایرانی مذاکراتی داشت که اظهار تمایل کرد در نمایشگاه کتاب تهران حضور پیدا کند و من به‌عنوان قائم‌مقام نمایشگاه کتاب تهران به تفاهماتی با وی رسیدم که ما آمادگی‌هایی برای پذیرایی از آنها در نمایشگاه کتاب تهران داریم، آنها هم ابراز علاقه کردند که به ما کمک کنند تا در نمایشگاه‌هایی که در آمریکا برپا می‌شود ازجمله نمایشگاه «لس‌آنجلس» شرکت کنیم، وی پیشنهاد کرد ما شرکت کنیم که ما این موضوع را قابل بررسی دانستیم، چون ایرانیان زیادی در لس‌آنجلس هستند عنوان کردیم این پیشنهاد را بررسی خواهیم کرد که چگونه می‌توانیم در نمایشگاه لس‌آنجلس شرکت کنیم.


تکذیب واگذاری 600 هزار هکتار اراضی ملی
واحد مرکزی خبر: احمد علی کیخا معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست، خبر برخی رسانه های مکتوب را درباره واگذاری 600 هزار هکتار از اراضی ملی در استان یزد برای قرق شخصی تکذیب کرد.

سقوط رتبه ارتش رژیم صهیونیستی
فارس: دسته‌بندی‌های سالانه آمریکا در خصوص قدرتمندترین ارتش‌های جهان نشان می‌دهد که رژیم صهیونیستی در سال 2013 از لیست 10 ارتش قدرتمند جهان خارج شده است. در این لیست ادعا شده که ایران در رتبه 16قدرتمندترین ارتش های جهان قرار دارد.
 
تجمع اعتراضی مردم بندر عباس
فرارو: جمعی از مردم بندرعباس با تجمع مقابل ساختمان استانداری هرمزگان، علیه جداسازی بخشی از این استان اعتراض کردند.

شوخی ابتکار با روحانی در جلسه دولت
فرارو: معصومه ابتکار معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در تازه‌ترین مطلب ارسالی خود در صفحه فیسبوکش، به حاشیه‌ جلسه روز چهارشنبه هیأت دولت اشاره کرد و نوشت: «چهارشنبه آقای دکتر روحانی که از مراسم سان نیروی شریف انتظامی بازگشته بود، بر ضرورت حفاظت از پارک ملی دریاچه ارومیه تاکید محکم و بسیار قوی داشت.
به طوری که بعضی از دوستان به مراسم سان دیدن ایشان اشاره کرده و به مزاح گفتند اینقدر که با تحکم صحبت می‌کنید شاید به خاطر جلسه امروزتان با نیروی انتظامیه؟! دکتر روحانی هم با همان قوت کلام گفت: بله، از سان آمده‌ام. اینجا بود که من پرسیدم: ولی هنوز که یک حقوقدان هستید؟! رئیس‌جمهور هم خندید و گفت: بله، حقوقدان هستم

لغو دیدار اصولگرایان مجلس با ظریف
الف: تابلوی الکترونیکی اعلانات در راهروهای مجلس هفته گذشته اعلامیه ای درباره لغو جلسه فراکسیون اصولگرایان با ظریف به دلیل کسالت وزیر خارجه منتشر کرد.
درخواست بی بی سی از ایران و انگلیس
شبکه بی بی سی انگلیس (BBC) ضمن گزارشی از اظهارات آقای ولیام هیگ در پارلمان بریتانیا، از مقامات دو کشور خواست که اولویت خود را "اعتمادسازی" قرار دهند.
این گزارش با عبارت "صحبت از روابط ایران و بریتانیا در صحن پارلمان" آغاز شده و ادامه می دهد: «وزیر خارجه بریتانیا، امروز گفت که امیدوار است پارلمان، نظر یکپارچه ای درباره چگونگی گسترش روابط با ایران داشته باشد، چون بریتانیا با متحدانش در این باره همسو است
بی بی سی ضمن پخش این سخنان آقای هیگ "دو طرف می دانند، با توجه به سابقه روابط دو کشور، هرگونه پیشرفتی در روابط دوجانبه لازم است به طور قدم به قدم و با اقدام های متقابل دو طرف صورت بگیرد" افزود: «به گفته آقای هیگ روابط بین دو کشور، فعلا به داشتن کاردارهای غیرمقیم ارتقاء پیدا می کند، با امید به آینده ای که در آن هر دو کشور سفارت هایشان به صورت کامل باز شود

زیان 250 میلیون دلاری گردشگری آمریکا
ایسنا: خبرها حاکیست که صنعت گردشگری آمریکا از بحران دولتی اخیر 250 میلیون دلار زیان دیده است.

تهدید توده 8 میلیارد تنی دریاچه ارومیه
تسنیم: مصطفی قنبری دبیر انجمن نجات دریاچه ارومیه گفت: در صورت خشک شدن دریاچه ارومیه توده‌ای عظیم به میزان 8 میلیارد تن متشکل از نمک و مواد سمی و فلزات سنگین در زمین به جا مانده و تبعات منفی آن تا شعاع 100 کیلومتری غیرقابل کنترل خواهد بود.

هاشمی: وزارت بهداشت بیمار است
ایسنا: دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به مشکلات اعتباری وزارت بهداشت، گفت: هر چند وزارت بهداشت مسؤول سلامت و درمان مردم است، اما خود این وزارتخانه به شدت بیمار است.

شکایت بی سابقه از سازمان ملل!
شبکه خبر: نزدیکان قربانیان بیماری وبا در جزیره هائیتی شکایت قضایی بی سابقه ای علیه سازمان ملل مطرح کرده اند، و سازمان ملل را به دست داشتن در مرگ 8 هزار تن در هائیتی متهم کردند. چند تحقیق علمی نشان می دهد اردوگاه نیروهای حافظ صلح سازمان ملل عامل شیوع بیماری وبا در هائیتی بوده است.

پخش مستقیم محاکمه مرسی
تسنیم: یک منبع عالی رتبه مصری اعلام کرد که جلسه محاکمه «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر به طور مستقیم از تلویزیون این کشور پخش خواهد شد.

مهرعلیزاده استاندار می شود؟
خبرآنلاین: محمداسماعیل سعیدی رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی گفت: مهرعلیزاده به عنوان اصلی‌ترین گزینه برای استانداری آذربایجان شرقی مطرح است.

فوتبالیست مشهور تا آستانه قتل پیش رفت
فضای فوتبال ایران سال هاست متاثر از حاشیه های بیرون از گودی که دارد قرار گرفته و همین حواشی بر متن چیره شده اند. چه بسیار اتفاقاتی که دیده نمی شوند یا اگر دیده می شود بنا به مصلحت های عمدتا بی معنی، جور دیگری روایت می شوند. این ماجرا از آن دست حاشیه هایی است که مسیر دیگری را پیمود هرچند بعدها تبعاتی داشت.
ماجرا از این قرار است که فوتبالیست یک تیم پرطرفدار شهرستانی – که سابقه بازی در شیراز را هم دارد - شب را در خانه یکی از همبازیانش بوده و دو تن دیگر از هم تیمی ها هم تا دیروقت در آن ضیافت آنها را همراهی می کردند.
هنگام رفتن که حوالی ساعات بامدادی بود، آقای فوتبالیست در حالت خاصی قرار داشت و میزبان در راه پله ساختمان به قصد شوخی او را هل می دهد. هل دادن همان و افتادن و پشت کله وی به لبه پله ها برخورد کردن همان. ناگهان چشمانش سفید می شوند و همه می ترسند.
میزبان او را به بیمارستان می رساند و با کمک پزشکان وی سلامت خود را باز می یابد اما داستان با آب و تاب و به شکل عجیب و غریبی که کاملا متفاوت با این ماجراست در رسانه ها نقل می شود که هیچ ربطی به اصل داستان نداشت.
البته نباید این را نادیده گرفت که باشگاه به محض اطلاع از اصل ماجرا برخورد تندی با این فوتبالیست داشت و جریمه سنگینی برای او در نظر گرفت و حتی گفته می شود این بازیکن در نیم فصل هم از تیمش جدا می شود. اگر اتفاق دیگری می افتاد و این بازیکن امروز وضعیت کنونی را نداشت، میزبان او قاتل بود. به همین راحتی!

شیطنت جدید کنگره آمریکا علیه ایران
عده ای از نمایندگان کنگره آمریکا در تلاش برای تصویب طرحی هستند که به موجب آن اجازه حمله نظامی به اوباما داده می شود.
به گزارش نشریه "فارین پالیسی"هنوز چند هفته از گفتگوی تلفنی تاریخی روسای جمهور ایران و آمریکا نمی گذرد که عده ای از نمایندگان جمهوری خواه آمریکا در تلاش برای تصویب طرحی هستند که مطابق آن اجازه حمله نظامی به اوباما علیه ایران داده می شود.
در این طرح که توسط "فرانکس" یکی از اعضای جمهوری خواه کنگره آمریکا تهیه شده است ؛در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته ای بین ایران و پنج بعلاوه یک،اوباما برای جلوگیری کردن از دستیابی ایران به سلاح هسته ای نیازی به مجوز کنگره نخواهد داشت و می تواند راسا به ایران حمله کند.
سایت "فارین پالیسی"خواسته های آمریکا از ایران را اینچنین عنوان می کند:برای اینکه مذاکرات آغاز شود آمریکا از ایران می خواهد که اورانیوم غنی شده بالای بیست درصد را تحویل دهد و تجهیزات فردو را بر چیند.به نوشته این سایت اینها تنها کف مطالبات آمریکا است.

6-5 استاندار را می‌شدنگه داشت
خبرآنلاین: محمد‌رضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: نمی‌توان گفت که هیچکدام از 30 استاندار قبلی به درد نمی‌خوردند و حداقل 5 یا 6 نفر از استانداران احمدی‌نژاد را می‌توانستیم نگه داریم، بنده بحث سیاسی نمی‌کنم اما معتقدم نباید گفت هرکس که در گذشته بوده باید کنار برود.

جزئیات اخراج 6 قاضی از دستگاه قضا
مهر: حجت الاسلام نیری رئیس دادگاههای انتظامی قضات در حاشیه سفر رئیس قوه قضائیه به ارومیه در جمع خبرنگاران در خصوص اخراج 6 قاضی از قوه قضائیه گفت: یک نفر از این قضات از نظر علمی ضعیف بود که تبدیل به کادر اداری شد. 5 قاضی دیگر نیز به خاطر تخلفاتی که نمی توانم به دلیل حیثیت افراد به آن اشاره کنم از دستگاه قضا خارج شدند.

اخبار كوتاه:

*در جلسه هفته گذشته هیات دولت، تعدادی از وزرا از عملکرد صدا و سیما در سفر رئیس جمهور به نیویورک انتقاد کرده و معتقد بودند نباید ادعاهای سوزان رایس درباره تماس تلفنی و همچنین سخنان اوباما در دیدار با نتانیاهو در بخش های خبری سیما پخش می شد. ضرغامی در دفاع از عملکرد صدا و سیما گزارش مشروحی از اقدامات این سازمان را ارائه و یادآور شده به منظور حمایت از تحرک دیپلماسی دولت، هنوز یک صدای مخالف را به برنامه های سازمان نیاورده ایم.اخباری هم که از اوباما و رایس پخش کردیم واقعیت های خبری بوده و نمی شود سانسور کرد.گفته می شود روحانی در پایان جلسه از عملکرد صدا و سیما ابراز رضایت کرده است.

*روز چهارشنبه با استقرار تیم های سازمان انتقال خون در حاشیه جلسه هیات دولت، از اعضای کابینه خون گرفته شد. شنیده ایم سه تن از اعضای کابینه که یکی از آنها حسین فریدون بوده خون خود را اهدا کرده اند . سازمان انتقال خون سالی دوبار به دولت و مجلس می رود و از اعضای کمتر از 60 سال به صورت داوطلبانه خون می گیرد.

*
مقامات عمانی در سفر به تهران گفته اند این کشور آمادگی دارد برای وصول طلب دو و نیم میلیاردی ایران از شرکت انگلیسی شل پیگیری و وساطت های لازم را انجام دهد. برخی خبرها از سفر مدیران دهها شرکت تجاری انگلیسی به تهران حکایت دارد.

* يك پايگاه خبري رژيم صهيونيستي نوشت: آمريكا تصميم دارد به زودي برخي از تحريم‌هاي اقتصادي وضع شده عليه ايران را كاهش دهد. پايگاه خبري دبكا متعلق به رژيم صهيونيستي، به نقل از منابع ويژه خبري خود، با تاكيد بر صحت اين خبر ادامه داد: باراك اوباما رئيس جمهوري آمريكا طي روزهاي اخير با ارسال پيامي به بنيامين نتانياهو اظهار داشته كه قصد دارد به شكل تدريجي تحريم‌هاي ايران را كاهش دهد. به نوشته اين پايگاه، اوباما در اين پيام تاكيد كرده كه در اين برنامه برخي تحريم‌هاي اساسي ايران، اما بدون اهميت در رابطه با برنامه هسته‌اي را كاهش مي‌دهد. دبكا در اين باره نوشت: اسراييل به عنوان هم پيمان مهم آمريكا در منطقه، اين پيام را به شكل ويژه و با تفصيل فراوان درخصوص تسويه حساب‌هاي ميان آمريكا و ايران دريافت كرده و پيام مشابهي براي كشورهاي عربي بويژه عربستان و كشورهاي اروپايي ارسال نشده است. اين پايگاه با اشاره به اينكه اين اقدام اوباما با خواسته‌هاي سران رژيم صهيونيستي در تناقض است، نوشت: كاخ سفيد هنوز ضمانت عملي به اسراييل ارائه نداده است.

*
منبع استنادات نتانیاهو مبنی بر ممنوعیت پوشیدن شلوار جین در ایران ، گزارش یک روزنامه و خبرگزاری دولتی بوده است.این دو رسانه حدود شش ماه قبل گزارشی از ممنوعیت پوشیدن شلوار جین در صدا و سیما منتشر کرده بودند.

*
شنیده ایم یکی از وزرای دولت احمدی نژاد برخی تجربیات خود را درباره چگونگی جمع آوری پول و تامین یارانه هدفمندی را در اختیار دولت یازدهم گذاشته است. این تجربیات از جمع آوری پول جایگاه های بنزین در شب های منتهی به واریز یارانه نقدی تا سفر به کشورهای آسیایی و بازگشت پول حاصل از فروش نفت و دیگر محصولات صادراتی به صورت چمدانی بوده است.

*يك باند همجنس بازي و شيطان‌پرستي متشكل از چند ده نفر به همراه چند تبعه خارجي از كشورهاي عراق و بعضي از كشورهاي منطقه پس از مراقبت و تحت نظر بودن چند ماهه توسط نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي دستگير و متلاشي شدند. به گزارش خبرگزاري مهر، اين گروه كه به بهانه برگزاري جشن تولد در يكي از تالارهاي شهر به رقاصي و... مشغول بودند، دستگير و به مراجع تحويل داده شدند. در اين گروه مسائلي مثل ترويج نمادهاي شيطان‌پرستي، ازدواج همجنسگرايان و... انجام مي‌شد و درحال انجام اقداماتي براي گسترش فعاليت‌هاي خود بودند. اين گزارش مي‌افزايد: بعضي جريانات خارجي با اعزام افرادي از گروه‌هاي شيطان‌پرستي و همجنس‌گرايي به كشور از مدتها پيش درصدد ترويج فساد در داخل كشور هستند.

*
بسياري از حجاج بيت‌الله الحرام كه به مكه رفته‌اند با هجوم‌هاي بي‌سابقه‌اي از سوي وهابيان عليه شيعيان رو به رو شده‌اند. به گزارش شفقنا به نقل از كلام اخبار، وهابي‌هاي مكه با استفاده از توزيع كتاب‌هاي ضد شيعي، تبليغات وسيعي را عليه شيعيان آغاز كرده‌اند. از بارزترين كتاب‌هايي كه توسط اين گروه به حجاج توزيع مي‌شود كتاب "الكافي في تحذير البشريه من دين الاثني عشريه؛ السرطان الشيعي و اللوبي الرافضي" است كه در آن تشيع نوعي سرطان تشبيه شده كه همگان بايد نسبت به آن هوشيار باشند.

*شنیده ایم در طی سفر هاشمی رفسنجانی به کرمانشاه ممکن است تعدادی از وزرای دولت یازدهم وی را در این سفر همراهی کنند. دانشگاه آزاد میزبان هاشمی رفسنجانی در سفر به کرمانشاه خواهد بود. همچنین گزارش های متعددی از بازگشت عکس هاشمی رفسنجانی به اتاق مدیران این دانشگاه حکایت دارد.

*وزیر ارشاد طی جلسه ای با مدیران برخی رسانه ها نسبت به پوشش ضعیف سفر رئیس جمهور و هیات همراه به نیویورک گلایه کرده و گفته است این سفر بزرگ با کم توجهی رسانه های ما مواجه شده است.

*
طرحی در مجمع تشخیص مصلحت نظام در حال رسیدگی است که بر اساس آن اموال روسای قوای سه گانه، وزیران، معاونان وزرا، نمایندگان مجلس، قضات، شهرداران، استانداران،مقام های ارشد نظامی، معاونان استاندار و مدیران کل، مشمول رسیدگی در قبل و بعد از مسوولیت خواهد شد. این طرح که در مجلس هفتم به تصویب رسیده تاکنون در چرخه بررسی قرار دارد!

*
چند تشکل اصولگرای دانشجویی با ارسال نامه هایی خطاب به سید حسن خمینی خواستار پاسخگویی دفتر حفظ و نشر آثار امام خمینی(ره) درباره ادعاهایی شده اند که این روزها در قالب خاطره به ایشان نسبت داده می شود.

*
جریان فتنه همراه با طیف افراطی اصلاح طلبان در صددند اقدام به تشکیل پارلمان اصلاحات در سطح دانشگاه ها، آموزش و پرورش، تشکل های کارگری، کارمندی، استان ها، شهرستان ها و مناطق نمایند. سعید حجاریان که از مبتکران این طرح است درباره آن گفته است:" پارلمان اصلاحات ايده خوبي است. ايده‏ اي است که مي‏خواهد از پايين شکل بگيرد؛ از سطح مناطق، شهرستان‏ها، استان‏ها و مرکز. هرمي باشد که افراد، درون آن سازمان مي‏يابند. پارلمان اصلاحات چند خوبي دارد. اول اينکه موانع کنوني بر سر فعاليت احزاب پيش‏ روي فعاليت پارلمان قرار ندارد. دوم آنکه پارلمان محيطي شبيه به پلاسما را بوجود مي‏آورد که احزاب بتوانند داخل آن عضوگيري کنند. ثالثا، در مواقع انتخابات پارلمان قدرت بسيج‏ کنندگي براي جمع ‏آوري آرا را دارد. منتهي مشکل پارلمان اين است که قرار باشد جاي احزاب را بگيرد. در حاليکه پارلمان يعني قوه مقننه. مادامي که نگوييم قوه مجريه پارلمان چيست و کيست؛ اين طرح ابتر خواهد بود. بايد نشان داد بازوي اجرايي پارلمان چيست؟ مصوبات پارلمان اصلاحات را قرار است چه کسي اجرايي کند؟ آيا قرار است پارلمان اصلاحات جايگزين دفتر سياسي احزاب شود که محال است. يا آنکه مي‏خواهد مستقلا بازوي اجرايي بسازد که خلاف قانون احزاب است و قانون خاص مي‏خواهد."
حجاريان در بخش ديگري از سخنان خود با توجه به مشکلات فراروی پارلمان اصلاحات، پيشنهاد جبهه ملي اصلاح طلبان را داده و گفته است:"به نظرم، الگوي جبهه ملي مناسب است. به هر حال، ايده ‏اي بود که مدتي کار کرد. اما باز برمي‏گردم به همان حرف اول. مي‏توان راه‏هاي مختلفي را رفت؛ اما هيچ چيز جاي حزب را نمي‏ گيرد. بايد موانع پيش‏روي فعاليت احزاب را برداشت. احزاب را بايد از حصر نجات داد. مشکل کنوني، حصر احزاب است."

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: