logo
تازه های سایت
کد خبر: ۷۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۵۵
اخبار 24 ساعت گذشته:

انتشار درود بر ظريف در فيس بوك

ساعتی پیش در بالای صفحات فارسی شبکه اجتماعی فیسبوک کلمه "درود بر ظریف" جایگزین کلمه ارسال شده بود که پس از ساعتی این موضوع برطرف شد. این در حالی است که چندی پیش محمد جواد ظریف در مصاحبه ای از ورود غیر مجاز به صفحه فیس بوک اش خبرداده و در همین خصوص گلایه هایی را بیان کرده بود و بازهم این احتمال وجود دارد که فیس بوک هک شده باشد اما این بار در وسعت بیشتر !

بایدن: هیچ‌یک از روسای ‌جمهور آمریکا مثل اوباما از اسرائیل حمایت نکرده است!!!
معاون رئیس‌جمهور آمریکا گفت هیچ یک از روسای جمهور این کشور به اندازه اوباما برای حمایت از اسرائیل کار نکرده و اگر اسرائیل وجود نداشت، آمریکا آن را ایجاد می‌کرد!جو بایدن ضمن سخنانی در موسسه یهودی- آمریکایی جی استریت تاکیدکرد: هیچ یک از روسای جمهور آمریکا به اندازه باراک اوباما برای حمایت از اسرائیل کار نکرده است.به گزارش العالم و پولیتکو بایدن گفت: پشتیبانی آمریکا از امنیت اسرائیل، خدشه‌ناپذیر است؛ همین و بس! همین و بس!وی افزود: حمایت و پشتیبانی آمریکا از اسرائیل نه فقط به خاطر انگیزه‌های اخلاقی، بلکه بر اساس منافع و امنیت ملی مشترک پایه‌ریزی شده است.بایدن در ادامه تصریح کرد: اگر اسرائیل وجود نداشت، آمریکا برای حمایت از منافع خود ناچار به ایجاد آن می‌شد و ما باید اسرائیلی می‌ساختیم تا حامی منافع ما در منطقه باشد.
معاون رئیس‌جمهور آمریکا، تبدیل شدن ایران به کشوری اتمی را تهدیدی برای موجودیت اسرائیل قلمداد کرد و گفت: نمی‌توان چنین خطری برای امنیت و صلح بین‌المللی را پذیرفت.وی همچنین گفته که ایران باید بین مجازات‌های اقتصادی شدیدتر یا مذاکره یکی را انتخاب کند.

جان‌کری درباره مذاکره با ایران به وزیر خارجه بحرین چه گفت؟
وزیر خارجه بحرین گفت: آمریکا به ما درباره توافق با ایران اطمینان داده است.خالدبن احمد بن محمد در مصاحبه با روزنامه‌ الحیات گفت: ایالات متحده به ما اطمینان داده که مذاکرات با ایران متمرکز بر پرونده هسته‌ای است و قبل از هر اقدامی در مورد ایران با کشورهای منطقه مشورت می‌کند.وزیر خارجه بحرین درباره درهای گشوده بین ایران و آمریکا و حوادثی که در روابط دیپلماتیک دو کشور به وجود آمده اظهار داشت: هیچ تحولی مشاهده نمی‌کنم مگر در سخنان رئیس جمهوری ایران. دوست دارم بگویم اگر این مسئله به حسن روابط بین آمریکا و ایران منجر شود و باعث ثبات و امنیت گردد، ما را خوشحال می‌کند.بن‌احمد این را هم گفته که «ما از متحدان خود در آمریکا شنیدیم که آنان گامی برنمی‌دارند مگر آنکه قبل از آن با دوستانشان در منطقه مشورت کننداین مطلب را از وزیر خارجه آمریکا شنیدم و آنان تاکید کرده‌اند مذاکرات با ایران بر سر پرونده هسته‌ای است و در مذاکرات 5+1 آنان می‌خواهند که به راه‌حلی برای حل و فصل مسائل برسند و سعی می‌کنند ایران سیاست‌هایش را در قبال مسائل مختلف تغییر دهد و ایالات متحده هیچ اقدامی را بدون آنکه با ما (کشورهای عضو شورای همکاری) مشورت کند انجام نخواهد داد و ما در این باره از آنان تشکر می‌کنیم.

باورم نمی‌شد که با شیطان بزرگ این‌قدر رفیق باشند!
سفیر سابق آمریکا در عراق و افغانستان از شدت علاقه برخی دیپلمات‌های ایرانی برای همکاری با آمریکا در سال 80 شگفت‌زده شده بود.
وبسایت بی‌بی‌سی فارسی ضمن مرور‌ برخی همکاری‌های امنیتی اصلاح‌طلبان با آمریکا در دهه گذشته نوشت: در آبان سال 88 رایان کراکر سفیر سابق آمریکا در عراق و افغانستان در خاطرات خود نوشت یک هفته پس از حملات یازده سپتامبر در سال 1380 و در جریان مذاکرات ژنو با چند دیپلمات ایرانی، مذاکراتی درباره حمله به افغانستان داشته است.کراکر نوشته بود. «من واقعا از هویت طرف‌های ایرانی خود متعجب شده بودم. دو نفر از سه نفرشان در آمریکا درس خوانده بودند و ما در وقت تنفس راجع به فوتبال دانشگاه یو.سی.ال.ای حرف می‌زدیم
کراکر افزوده بود: «آنچه که برایم جالب‌تر از همه بود،‌ اشتیاق آنان نسبت به اعزام نیروهای آمریکا (همان «شیطان بزرگ») به حیاط خلوت ایران یعنی افغانستان بود.
اوایل اکتبر، یعنی تقریبا یک ماه پس از حملات 11 سپتامبر، ما پشت میز یکی از سالن‌های کنفرانس سازمان ملل نشسته بودیم و در مورد ساختار پارلمان بعد از طالبان صحبت می‌کردیم. یکی از دیپلمات‌های ایرانی رفته رفته به تنگ آمد و سرانجام سرپا ایستاد و تقریبا با فریاد گفت که ما نباید در مورد «چه باید باشد» صحبت کنیم. تا زمانی که رژیم کنونی - در افغانستان - بر سر کار است، هیچ کدام از این حرف‌‌ها سودی ندارد. سپس او اتاق را ترک کرد. بمباران افغانستان توسط آمریکا چند روز بعد آغاز شد.»یادآور می‌شود دولت آمریکا پاداش این همکاری کم‌سابقه را با اعطای عنوان اهانت‌آمیز «محور شرارت» به ایران جبران کرد. بعدها رئیس دولت اصلاحات و وزیر خارجه از این ناسپاسی آمریکا ابراز گلایه کردند.

این مسأله را تا کی پیگیری می‌کنید!
ایسنا: فرماندار پیرانشهر، درخواست کرد، حساسیت ایجاد شده در پیرانشهر در پی‌حادثه دانش آموزان شین آبادی پایان یابد! اروج مجاهدی گفت: در تمام نقاط کشور ممکن است حادثه‌ای مشابه حادثه کودکان شین آبادی رخ دهد. خبرنگاران تا کی می‌خواهند دست به یقه ما باشند؟

ادعای توفیقی درباره فضای مجلس
مهر: جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به جلسه اخیر مجلس شانس خود را برای میزان کسب رأی اعتماد از نمایندگان چقدر می‌بینید، گفت: فضای مجلس نسبت به من رو به بهبودی است.

ارتباط باند‌های فحشا با جهاد نکاح!
تسنیم: یکی از مقامهای تونسی اعلام کرد، باند‌های فحشا پس از اعلام فتوای «جهاد نکاح» در سوریه،‌ با گروه‌های افراطی و تروریستی روابط نزدیکی برقرار کرده‌اند.
اسناد گمشده، پیدا شد!
رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی که در نشست خبری پیشین خود از گم شدن بیش از 20 هزار برگ شکایت و سند تخلف از سازمان تامین اجتماعی خبر داده بود، دیروز در نشست خبری دیگری از پیدا شدن این اسناد در یکی از زیرزمین‌های ساختمان تامین اجتماعی سخن گفت.به گزارش ایسنا، علیرضا محجوب با قدردانی از پوشش خبری گم‌شدن اسناد در رسانه‌ها، افزود: انتشار این اخبار باعث شد افرادی که اسناد را پنهان کرده بودند دیگر جسارت جابه‌جایی و از بین بردن اسناد را پیدا نکنند و به همین دلیل اسناد با پیگیری‌ها پیدا شد.محجوب گفت: تاکنون بیش از 3000 برگ شکایت و سند تخلف از سازمان تامین اجتماعی به این هیات ارائه شده است.

حاشیه‌های سفر روحانی به نیویورک ادامه دارد
در حالی که رسانه‌های خارجی بیشترین سود را از ماجرای پرتاب کفش به‌سوی رئیس‌جمهور هنگام بازگشت وی به تهران بردند، کمیته‌ای به نام «صیانت از منافع ایران» مسئولیت برگزاری تجمع اعتراض‌آمیز روز شنبه در فرودگاه مهرآباد تهران، هنگام بازگشت حسن روحانی رئیس‌جمهور از نیویورک را برعهده گرفت.به گزارش سایت انتخاب، وحید اشتری سخنگوی این کمیته در گفت‌و‌گو با ایسنا، اعضای این کمیته را شماری از اعضای تشکل‌های دانشجویی طلاب و مردم معرفی کرده که هدفشان به گفته وی «رصد دقیق مسائل کشور» است.وی در اظهارنظر خود، پرتاب کفش به سوی رئیس‌جمهور را محکوم کرده است.

چرا باهنر به جلسه هیات وزیران رفت؟
حضور محمدرضا باهنر، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه دیروز هیات وزیران، یکی از نکات جالب توجه این جلسه بود.یک منبع آگاه در این رابطه به فارس گفت: حضور وی در زمینه همکاری بیشتر دولت و مجلس برای پیشرفت و تسهیل اداره امور کشور است.وی در پاسخ به این‌که آیا حضور یک نماینده از مجلس دائم خواهد بود، گفت: حضور فردی غیر از هیات وزیران در جلسه هیات دولت بنابه دستور رئیس جلسه صورت می‌گیرد که در صورت لزوم این کار دوباره انجام خواهد شد.

درخواست کمک 500 میلیاردی دانشگاه احمدی‌نژاد از روحانی
معاون پشتیبانی دانشگاه ایرانیان معروف به دانشگاه احمدی‌نژاد، با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور، خواستار کمک ۵۰۰ میلیارد ریالی روحانی به این دانشگاه شد.به گزارش تسنیم، حمید بقایی در نامه‌ خود خطاب به حسن روحانی علاوه بر بودجه، یک ساختمان مناسب دولتی، 200 هکتار زمین و دستور کمک وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و امور خارجه را تقاضا کرده و در پنجمین بند نامه خود «هر نوع کمک دیگری که صلاح بدانید» را مطالبه کرده است.

جرأت پیش بینی ندارم
انتخاب: «توماس فریدمن» تحلیلگر معروف در نیویورک تایمز نوشت: من نمی‌دانم و جرات هم نمی‌کنم پیش بینی کنم، مذاکرات ایران وآمریکا به راه حل صلح آمیز در خصوص برنامه هسته‌ای ایران منجر می‌شود یا خیر.
بازگشت مدیران جاسبی
جهان: حمید میرزاده سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی طی دو هفته ای که از ریاستش بر این دانشگاه می‌گذرد 17 انتصاب را انجام داده است. از میان افرادی که بتازگی توسط میرزاده منصوب شده اند، رهنمای رود پشتی و امیری بوده اند که در زمان جاسبی، سمتهایی داشتند.

لغو مناظره شریعتمداری و جلالی
شبکه خبر: برنامه مناظره و گفت‌وگوی حسین شریعتمداری و کاظم جلالی در برنامه «دو نیم ساعت» چهارشنبه 10 مهرماه شبکه خبر، به زمان دیگری موکول شد.
تغییر روند تحقیق و تفحص مجلس از دانشگاه آزاد
با وجود تغییر ریاست دانشگاه آزاد، فعالیت کمیته تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد متوقف نشده و گفته می‌شود این کمیته جلسه‌ای را با حمید میرزاده برگزار کرده است. جلسه‌ای که به گفته رضا صابری، به تغییراتی در روند تحقیق و تفحص منجر شده است.این عضو کمیته تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد البته گفت که اصلاحات اعمال شده بر روند تحقیق و تفحص «فعلا رسانه‌ای نمی‌شود.

موسوی‌لاری: لباس‌شخصی‌ها هنرمند شده‌اند!

حجت‌الاسلام موسوی‌لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات سه‌شنبه‌شب در نشست تخصصی حزب جوانان ایران اسلامی، در پاسخ به پرسش یکی از حاضران مبنی بر این‌که «آیا قانونی برای برخورد با لباس‌شخصی‌ها وجود دارد؟» به شوخی گفت: ما که نتوانستیم با آنها کاری کنیم؛ البته بسیاری از آنها اکنون تغییر شکل یافته‌اند و سینماگر و هنرمند شدند.

خواسته دانشجويان از حاشيه سازان
دانشجويان دانشگاه آزاد از عده‌اي كه در مراسم استقبال از رئيس جمهور در بازگشت از سفر نيويورك حاشيه‌هايي پديد آوردند خواستند تا خود را «نماينده ملت ايران و دانشجويان» ندانند. در عين حال،‌اين عده از حاشيه سازان كه مخاطب بيانيه اتحاديه تشكل‌هاي دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي بودند با تشكيل كميته‌اي كه آن را «كميته صيانت از منافع ايران» مي‌خوانند مسئوليت تجمع اعتراض‌آميز در فرودگاه مهرآباد را بر عهده گرفتند.
در اين شرايط در بيانيه دانشجوياني كه به نكوهش اين رفتارها پرداخته‌اند آمده است:‌ متأسفانه در چندين سال گذشته به دلايل مختلف شاهد آن بوديم كه گفتمان جديدي در دانشگاه شكل گرفته است كه فاقد استقلال بوده و بيشتر به منافع شخصي خود فكر مي‌كند. گفتماني كه با لابي‌هاي مختلف سياسي از جريانات بيرون از دانشگاه ارتزاق مي‌كند. به گزارش ايسنا، وحيد اشتري سخنگوي گروهي كه روز شنبه در فرودگاه مهرآباد حاشيه‌هايي ايجاد كردند درباره «كميته صيانت از منافع ايران» مي‌گويد؛ اعضاي اين كميته را شماري از اعضاي تشكل‌هاي دانشجويي طلاب و مردم معرفي كرده كه هدفشان به گفته وي «رصد دقيق مسائل كشور» است تشكيل مي‌دهند. وي در اظهارنظر خود پرتاب كفش به سوي خودروي رئيس جمهوري را محكوم كرده است.

اکثر تهراني‌ها به حل پرونده‌ هسته‌اي اميدوارند
نتايج آخرين نظرسنجي مركز افكار سنجي دانشجويان ايران (ايسپا) از شهروندان تهراني درباره‌ سفر رئيس جمهوري اسلامي ايران به مقر سازمان ملل متحد نشان مي‌دهد كه بيشتر تهراني‌ها به حل پرونده هسته‌اي با حفظ حقوق ملت ايران اميدوارند.
به گزارش ايسنا، نظرسنجي اخير ايسپا در تاريخ يكشنبه هفتم مهر 1392 با حجم نمونه 1200 نفر از شهروندان تهراني و به صورت حضوري انجام شده است. بر اساس اين نظرسنجي ايسپا، 3/48 درصد مردم تهران به ميزان زياد و خيلي زياد پيگير اخبار سفر اخير رئيس جمهور بوده‌اند.
همچنين 6/14 درصد از پاسخگويان اعلام داشته‌اند كه به ميزان متوسط اخبار اين سفر را پيگيري نموده‌اند. نتايج در اين نظرسنجي نشان داد افرادي كه تحصيلات دانشگاهي دارند به طرز معناداري نسبت به سايرين بيشتر اخبار اين سفر را پيگيري كرده‌اند. در حالي كه1/58 درصد از افرادي كه تحصيلات دانشگاهي دارند به ميزان زياد و خيلي زياد اخبار سفر نيويورك را دنبال كرده‌اند در مقابل اين ميزان براي افراد داراي تحصيلات غير دانشگاهي، برابر با 2/39 بوده است.

اعزام پليس به كانادا براي دستگيري خاوري
شنيديم كه روز گذشته يك خبر از داستان دنباله‌دار فساد مالي سه هزار ميليارد توماني منتشر شد. موضوع اين بود كه جانشين فرمانده ناجا از صدور اعلان قرمز براي خاوري از سوي دبيرخانه اينترپل خبر داد و گفت: پليس كانادا هيچ‌گونه بهانه‌اي براي عدم استرداد خاوري ندارد.
سردار احمدرضا رادان در دومين نشست مشترك قضات و كارشناسان قضايي با پليس بين‌الملل با اشاره به پرونده خاوري، گفت: با همكاري تنگاتنگ پليس، دستگاه قضايي و وزارت امور خارجه، پرونده استرداد خاوري تشكيل شد به نحوي كه اين موضوع را در كشور كانادا پيگيري كرديم. وي اعلام كرد: در صورتي كه پليس كانادا در پيداكردن محل اقام