به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۷۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۶
حسین انواری:
فرزندان خانواده با تکيه بر اين ستون بسيار مقاوم،مي توانند مقاومت بياموزند و در حل اختلافات خانوادگي نيز از تجربيات اين عزيزان بهره مند شوند.
سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) با بيان اينکه سالمندان در خانواده سکوي قابل اعتماد براي اعضاي خانواده هستند،گفت:فرزندان خانواده با تکيه بر اين ستون بسيار مقاوم،مي توانند مقاومت بياموزند و در حل اختلافات خانوادگي نيز از تجربيات اين عزيزان بهره مند شوند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومي و اطلاع رساني کميته امداد امام خميني(ره)،حسين انواري در سومين همايش ملي تجليل از سالمندان که با حضور عزيزي،رئيس کميسيون اجتماعي مجلس و تعداد 280 نفر از سالمندان تحت حمايت در سالن همايشهاي غدير اين نهاد برگزار شد، سالمندي را قطعه زيبايي از دوران زندگي معرفي کرد و گفت:دوران کودکي و سالمندي مراقبت و حمايت بيشتري از اطرافيان را مي طلبد؛ توانمندي فکري و تجربيات اين افراد ضعف بدني اين افراد را هم مي تواند بپوشاند.

 

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ارزش جايگاه سالمندان با توجه به فرمايش پيامبر گرامي اسلام مبني بر اينکه سالمندان در خانواده خود،همانند پيامبران در ميان پيروانشان هستند،اشاره کرد و افزود:وجود سالمندان باعث افزايش نعمت الهي و احترام به آنان ، احترام و تعظيم شعائر ديني است.

 

انواري به شيوه برخورد با سالمندان با توجه به فرمايش امام سجاد(ع) و توسعه اين فرهنگ اشاره کرد و گفت:احترام به سن و تجربه،تجليل از سابقه ديني،ستيزه جويي نکردن با سالمندان،پيشي نگرفتن از آنان،نسبت ناداني به آن ندادن،ناداني نکردن به سالمندان،اداي حق مقام سالمندي از موارد مورد توجه در برابر سالمندان است.

 

وي با تاکيد بر تجديد نظر در حوزه سالمندي در زمينه ايجاد تسهيلات، انطباق مقررات،تصريح کرد:نبايد سالمندي که کوله باري از تجربيات داشته است و اکنون که در دوران ناتواني جسمي اش قرار دارد همه تلخيها و بي محبتيها نسبت به آن روا شود.

 

سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) بر مراقبت تغذيه اي،فضاي زندگي،توجه به امور بهداشتي در دوران سالمندي،دوري از نگاههاي تحقير آميز نسبت به سالمندان، حل مشکلات عاطفي سالمندان،ارتقاء منزلت اجتماعي و جايگاه آنان و حفظ کرامت سالمندان،توسعه آموزشهاي قبل از دوران سالمندي و آگاهي خانواده نسبت به ويژگيهاي اين دوران تاکيد کرد.

 

گفتني است سرپرست کميته امداد امام خميني(ره) در ميان سخنان خود از چندي از سالمندان دعوت کرد تا از زاويه نگاهشان نسبت به دوران سالمندي بگويند که در اين ميان سالمندترين خادم حرم مطهر آستان قدس رضوي با 60سال سابقه،سالمندترين خادم قرآني،دو تن از سالمندان شاعر و سالمندترين دانشجوي رشته مهندسي کشاورزي با 69سال سن به روي سن آمدند و از زيباييهاي اين دوران براي حضار گفتند.

 

همچنين سرپرست کميته امداد امام(ره)، مسئله ازدواج سالمندان تنها و بدون همدم را مطرح کرد که با ابراز احساسات و تاييد سالمندان حاضر در همايش مواجه شد.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: