کد خبر: ۷۵
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۶
گفتاری از حبیب الله عسگراولادي

در 9 دي دست خدا از آستين ملت ايران بيرون آمد و انقلاب را از يك بحران ساختگي كه قدرت هاي بزرگ فراهم كرده بودند، عبور داد. روز 9 دي به تعبير مقام معظم رهبري، تجلي روح ديانت حاكم بر دل هاي مردم بود و اين ريشه در بصيرت سياسي مردم دارد.
9 دي سال 88 يوم الله بود. حماسه  9 دي يك واقعه ماندگار در تاريخ انقلاب اسلامي است كه بدون ترديد در حركت بالنده انقلاب اسلامي يك نقطه عطف محسوب مي شود. ريشه اين حماسه را بايد تعميق ايمان ديني مردم و پايبندي آنها به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و التزام عملي به ولايت فقيه دانست.
 روز 9 دي به تعبير مقام معظم رهبري، تجلي روح ديانت حاكم بر دل هاي مردم بود و اين ريشه در بصيرت سياسي مردم دارد.
يوم الله 9 دي بهانه اي شد تا مردم وحدت و همگرايي خود را حول محور آرمان هاي مقدس امام و رهبري نشان دهند و با فريادهاي بلند اعلام كنند ما پاي انقلاب ايستاده ايم و هزينه اين ايستادگي را هرچه باشد پرداخت مي كنيم.
روز 9 دي يك فرصت بود براي كساني كه فريب فتنه گران را خوردند تا به دامن اسلام و انقلاب برگردند و از آنان تبري جويند. روز 9 دي روز اعلام اتمام حجت به مردودين و ساكتين بود.
اهميت روز 9 دي در آن است كه ما با يك «عمل بهنگام» و «تشخيص به موقع» از سوي مردم روبرو هستيم و اين نكته بسيار مهمي است.
حماسه 9 دي نشان داد كه انقلاب اسلامي در كشور نهادينه شده است. حماسه 9 دي نشان داد رهبري هوشمند انقلاب اسلامي با عدالت و انصاف و مهارت بسيار بالايي قدرت مديريت هر بحراني را دارد. فتنه سال 88 نشان داد كه مردم و رهبري در كشور در قالب مفهوم امت و امامت قادرند هر مشكلي را حل كنند.
اما رويش هاي انقلاب اصلا قابل مقايسه با ريزش هاي آن نيست. آنچه در روز 9 دي 88 مشهود بود حضور چشمگير نسل سوم انقلاب بود. نسل سوم انقلاب نشان داد انقلاب را سالم تحويل گرفته و قصد دارد سالم هم به نسل بعد تحويل دهد.
وفاداران به انقلاب اسلامي در داخل و خارج به ظرفيت هاي نيرومند دفاع از انقلاب توسط مردم پي بردند و متوجه شدند انقلاب به نيرويي مجهز است كه زوال ناپذير است تا خدا هست انقلاب هم هست و تا اين مردم به خدا اعتقاد دارند اعتقاد آنها به انقلاب اسلامي پايدار خواهد ماند.
ايران پس از فتنه سال 88 به مراتب قدرتمندتر از ايران قبل از فتنه 88 است، حوادث سال 88 نشان داد ما در وسط معركه يك نبرد نرم عليه موجوديت انقلاب اسلامي هستيم، دشمن از غفلت برخي استفاده كرد و بر رقابت انتخابات يك پروژه اي را سوار كرد كه امنيت ملي را هدف قرار داده بود.
رهبري آگاه و هوشمند انقلاب و نيز ملت  نشان دادند براي هر تهديدي آماده هستند ولو اينكه اين تهديد به واسطه خيانت يا غفلت برخي همراهان انقلاب باشد. مردم همين آزمون را در فتنه بني صدر و غائله باند مهدي هاشمي و بي مهري آقاي منتظري به انقلاب و مردم مشاهده كرده بودند و در كنار امام (ره) ماندند و دشمن را روسياه تر از هميشه نشان دادند.

برچسب ها: 9 دی
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: