به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۷۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۱
اخبار 24 ساعت گذشته:
فشار به روحانی به نفع جریان فتنه!

در حالی که سرپرست وزارت علوم به خاطر عملکرد غیرقابل دفاع خود در فتنه ۸۸ و همچنین عزل و نصب‌های سیاسی که به‌تازگی در این وزارت‌خانه انجام داده، کمترین اقبالی در مجلس شورای اسلامی برای گرفتن رأی اعتماد ندارد، طیف افراطی اصلاح‌طلبان، فشار بر رئیس‌جمهور را برای معرفی وی به‌عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس افزایش داده‌ است، بر همین اساس، یک منبع آگاه در این باره گفت: سیدمحمد خاتمی به‌تازگی در جلسه اصلاح‌طلبان ضمن دخالت آشکار در کار دولت اظهار داشته که آقای روحانی باید حتماً روی توفیقی بایستد و کوتاه نیاید. وی ضمن تعریف و تمجیدهای فراوان از توفیقی، او را فردی شجاع معرفی کرده و گفته است: روحانی نباید به خاطر چهار تا فشار رسانه‌ای یا صحبت کردن و نطق چند نماینده، کوتاه بیاید. خاتمی افزوده است: اگر توفیقی به مجلس معرفی شود و بتواند رأی اعتماد بگیرد، تابوی فتنه برای همیشه شکسته می‌شود و اگر او از مجلس رأی بگیرد، راه برای دیگر دوستان (اصحاب فتنه) هموار می‌شود. خاتمی در این جلسه از یکی از اعضای شورای مرکزی مجمع روحانیون که در دولت مسئولیتی دارد، خواسته است تمام تلاش خود را به‌کار گیرد که توفیقی بتواند از مجلس رأی بگیرد.

فرزند رجوی به جرم و جنایت پدرش اعتراف کرد

مصطفی (معروف به محمد) رجوی که فرزند مشترک مسعود و اشرف ربیعی است و با افکار و سیاست‌های پدرش به‌شدت اختلاف دارد، به‌تازگی در مصاحبه‌ای با افشاگری در مورد جنایات پدرش گفته است: پس از شکست مرصاد، پدرم با این بهانه، مسئله انقلاب ایدئولوژیک و طلاق اجباری را مطرح کرد تا به قول خودش، نیروها ذهن و فکر خود را از غیر تشکیلات پاک کنند و دلبستگی‌های دنیایی خود را فراموش کنند. در سال 1991 به بهانه‌های مختلف، کودکان را از پدر و مادرها جدا کرد و به اروپا انتقال داد و در کمپ‌‌هایی جداگانه نگهداری کرد تا این افراد را به تروریست‌هایی آموزش‌دیده تبدیل کند و مورد استفاده قرار دهد. تحلیلش این بود که کودکان مانعی در راه رهایی فکری وابستگان سازمان هستند و با دور کردن بچه‌ها، ‌انرژی بیشتری برای براندازی نظام ایران آزاد خواهد شد! طرح بازگرداندن این نوجوانان به اشرف در سال ۱۹۹۷ که به ماشین‌هایی تبدیل شده بودند که استقلال فکری نداشتند،‌ خیانتی دیگر در حق همین کودکان بود؛ زیرا بسیاری از این نوجوانان، پدران یا مادرانشان یا هردو را در عملیات‌های سازمان از دست داده بودند و البته این بازگشت نیز به هیچ عنوان به معنای بازگشت به آغوش خانواده نبود. این کودکان که در حدود نهصد نفر بودند، قربانی امیال سرکردگان تروریست گروهک منافقین شدند و عمر و زندگی خود را در این راه از دست دادند.

تضمین عربستان به رژیم صهیونیستی

 بر اساس اخبار دریافتی، عربستان به‌تازگی در رم پایتخت ایتالیا نشستی را با رژیم صهیونیستی در حضور سه تن از رهبران ائتلاف موسوم به مخالفان سوریه ترتیب داده است. بر اساس این گزارش‌ها: عربستان در این دیدار مطرح کرده است که  بقا و ادامه کار بیش از هفتاد درصد گروهک‌های تروریستی مستقر در سوریه به حمایت مالی و نظامی عربستان وابسته است. بنابراین این گروهک‌ها باید بر اساس دستوراتی که اتاق‌های عملیاتی تحت نظارت عربستان صادر می‌کند، با مدیریت سلمان بن‌‌سلطان، معاون وزیر دفاع عربستان، عمل کنند. این گزارش‌ها اضافه می‌کند: برای به دست آوردن موافقت رژیم صهیونیستی، هیئت سعودی اطمینان خاطر داد که مناطق مرزی سرزمین‌های اشغالی کاملا نظارت می‌شود و اجازه داده نمی‌شود که اسرائیل هدف هیچ حمله‌ای قرار بگیرد و در صورت سرنگونی دولت سوریه، مناطق مرزی لبنان کاملاً بسته می‌شود و برای خشکاندن قدرت نظامی حزب‌الله اقدام خواهد شد.

نسبت دادن تخلفات احمدي نژاد به جريان اصولگرايي

در جلسه تعدادی از اعضای مجمع روحانیون مقرر شده است که موضوع تخلفات احمدی‌نژاد در دانشگاه ایرانیان و آمارهای خلاف واقع دولت دهم به ویژه در حوزه‌های رشد اقتصادی، اشتغال، تورم و پیشرفت‌های عمرانی، برجسته‌سازی شود و این موضوعات را به حاکمیت اصولگرایان پیوند بزنند.

درخواست خاتمی از روحانی 

حجت الاسلام سید محمد خاتمی در دیدار جمعی از اصلاح طلبان یزدی گفت:آن چه ما می خواهیم پافشاری آقای روحانی بر رویکردی است که مردم به آن رای دادند تا بتواند در جامعه پیاده شود. جامعه هم باید این ظرفیت را داشته باشد تا خیال پردازانه با مساله برخورد نکند.به گزارش روابط عمومی دفتر رییس دولت اصلاحات، خاتمی اضافه کرد: جناب آقای رییس جمهور انصافا پای بندی خودشان را به رویکردها و عهدی که با ملت بسته اند نشان داده د و همواره گفته اند و تاکید کرده اند و در عمل هم خیلی جاها تصمیمات خوبی گرفته شده است؛ گرچه من وقتی خودم را جای ایشان می گذارم این قدر مسائل حاد زیادی وجود دارد و به خصوص در همین ماه های آخر دولت گذشته تصمیماتی گرفته شد که واقعا دست دولت آینده را در خیلی جهات می بندد.او افزود: من در جریانات مشکلات آقای روحانی هستم و مشکلات حاد و روزمره ای که بالاخره رییس دولت باید جوابگوی آن ها باشد خود به خود انسان را مشغول می کند تا نتواند به مسائلی که کمی عمیق تر است و آثارش در دراز مدت مشخص می شود، بپردازد.

دفاع از دیکتاتوری حزبی
صادق زیباکلام با دفاع از رویه اصلاح طلبان در برخورد با الهه راستگو گفت: معتقدم کار الهه راستگو غیراخلاقی، غیراصولی و غیر دموکراتیک بود و در این بین گناه اصولگرایانی که از وی دفاع می کنند را از الهه راستگو بیشتر می دانم، کار آنها در حقیقت غیر اصولی تر و غیر اخلاقی تر از اقدام الهه راستگو است.وی  در گفتگو با مهر درباره اینکه راستگو ارجحیت بخشیدن بر منافع ملی نسبت به منافع حزبی را دلیل کار خود می داند، عنوان کرد: به نظر من این مسئله عذر بدتر از گناه است، خانم راستگو به جای اینکه از دهها هزار نفری که به وی رای دادند تا وارد شورا شود عذرخواهی کند می گوید من به ندای وجدانم پاسخ دادم، چون قالیباف را نسبت به هاشمی اصلح می دانستم حزبی رای ندادم. زیباکلام با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان کاملا رویه درستی را نسبت به راستگو پیش گرفته اند، گفت: این کار آنها نسبت به خروج راستگو از حزب کار و پس از آن مجمع زنان اصلاح طلب درست است برای اینکه انسان ها باید احساس مسئولیت کنند ولی خانم راستگو احساس مسئولیت نکرده است.جیغ شبکه صهیونیستی بالاترین از اظهارات روحانی
شبکه صهیونیستی بالاترین از اظهارات رئیس‌جمهور در تخطئه فتنه و آشوب سال 88 به بهانه تقلب برآشفت.بالاترین با بیان اینکه روحانی با اظهاراتش سعید حجاریان را رو سفید کرد، می‌نویسد: چندی پیش سعید حجاریان وجود تقلب در انتخابات سال 88 را انکار کرد تا اصلاح‌طلبان بتوانند این سر طناب و آن سر طناب هر دو را با هم داشته باشند.این شبکه صهیونیستی سپس می‌نویسد: چندی پیش حسن روحانی جنبش سبز را محکوم کرد و آن را اردوکشی خیابانی نامید. او اکنون نیز می‌گوید «مردم در انتخابات اخیر هم شبهات در مورد انتخابات گذشته را شست‌وشو دادند که این امر به دلیل آگاهی مردم و تدبیر مقام معظم رهبری صورت گرفت». در واقع او حتی صحبت‌های حجاریان مبنی بر تدبیر سیستماتیک را هم نمی‌پذیرد.
بالاترین - که نوعا از خارج کشور بارگذاری می‌شود - آنگاه با زبان تهدید می‌نویسد: آقای روحانی! درست است که جنبش سبز در کماست اما با آن بازی نکنید. شما هیچ سنخیتی با جنبش سبز ندارید. ما محکم پشت جنبش ایستاده‌ایم حتی اگر در غربت آواره یا در حبس باشیم.
این رجزخوانی‌ بالاترین در حالی است که برخی کاربران آن پیش از این تصریح کرده‌اند به توهم قهرمانی و دون‌کیشوت بازی و شیوه «کلیک‌کلیک - بنگ‌بنگ» در فضای مجازی خو گرفته‌اند.

تصميمات بي سر و صداي دولت دهم براي ورزشگاه آزادي
بر اساس بررسي هاي يک نهاد نظارتي، علي رغم آنکه دولت دهم با تصويب مصوبه اي در آخرين روزهاي سال 91، حق بهره برداري و مالکيت مجموعه ورزشي آزادي را از شرکت توسعه و نگهداري اماکن ورزشي به وزارت ورزش و جوانان منتقل کرد، اين مصوبه با ابلاغيه يکي از مديران ارشد دولت سابق در آخرين هفته هاي فعاليتش، بي سر و صدا لغو شد و به جاي آن مالکيت هتل المپيک به وزارت ورزش رسيده است.

شکایت رحیمی از «علی مطهری»

وکیل معاون اول رئیس جمهوری سابق از شکایت محمدرضا رحیمی از علی مطهری نماینده تهران در مجلس به دلیل نشر اکاذیب علیه موکلش خبر داد.محمدرضا نادری وکیل شخصی معاون اول محمود احمدی نژاد در دولت دهم، در گفت وگو با فارس گفت که محمدرضا رحیمی از علی مطهری نماینده تهران در مجلس به اتهام طرح شایعه بازداشت وی شکایت کرد.وی خاطر نشان کرد: این شکایت به شعبه 12 دادسرای ویژه کارکنان دولت ارجاع شده است.

دردسرهاي کشور همسايه براي فعالان نفت و گاز ايران
درحالي که رقابت شرکت هاي متعلق به کشورهاي چين، ترکيه و روسيه در حوزه هاي مختلف اقتصادي يکي از کشورهاي همسايه ايران به ويژه در بخش اکتشاف و استخراج منابع نفت و گاز به سرعت ادامه دارد، بر اساس بررسي هاي يک دستگاه مسئول، به علت سختگيري هاي وزارت خارجه و سفارت اين کشور در تهران تنها حدود 10 تاجر و سرمايه گذار ايراني آن هم در طرح هاي کوچک اين کشور امکان فعاليت پيدا کرده اند.

ظريف: صفحه فيس‌بوك من را هك كرده‌اند
وزير امورخارجه هك شدن صفحه خود در شبكه اجتماعي فيس‌بوك را تاييد كرد.محمدجواد ظريف در پاسخ به سوالي مبني براينكه مطالبي در صفحه فيس‌بوك شما منتشر شده است، كه عجيب و مغاير منافع نظام به نظر مي‌رسد، به تسنيم گفته: صفحه فيس‌بوك من هك شده.ظريف گفته:‌ در حال حاضر فاقد دسترسي براي پايين آوردن اين مطلب هستم و از كارشناسان درخواست‌كرده‌ام اين مطلب را در اسرع وقت حذف كنند.ظريف بار ديگر تاكيد كرده: بنده اين مطالب را در صفحه خود ننوشته و منتشر نكرده‌ام.پيش از اين نيز صفحه فيس‌بوك منتسب به مرضيه افخم، سخنگوي وزارت امور خارجه هك شده بود.

 بحران جنگ های آمریکایی  

روزنامه ایل سوله 24 اوره چاپ ایتالیا با درج مقاله ای با عنوان« بحران جنگ های ساخت آمریکا» نوشت:  در سال 2003 میلادی متحدین آمریکا با هدف یافتن تسلیحات انهدام جمعی که وجود نداشتند عراق را مورد تهاجم قرار دادند. صدام حسین به  همراه پسرعمویش علی شیمیایی به راحتی پنج هزار کُرد را با استفاده از گاز بمباران کرد اما در آن زمان، آمریکایی ها به سبب جنگ فرسایشی که علیه ایرانِ به راه انداخته بود، دید خوبی نسبت به او داشتند.این روزنامه افزود:جای تعجب نیست که افکار عمومی غرب بیش از پیش نسبت به ماجراجویی های جدید جنگی بدبین باشد. به ویژه بعد از دو سال جنگ داخلی در سوریه که در آن جدا کردن ��وب ها از بدها به وسیلۀ تبر کار سخ��ی است.رئیس جمهور اوباما  اگر واقعاً  بخواهد اسد را بمباران کند، به همان اندازه باید افراط گرایان طرفدار القاعده را که قصد دارند دمشق را تصاحب کنند هدف قرار دهد. تعداد بسیاری از آنها از عراق آمده اند. آنها در آنجا با کشتن تفنگداران دریایی آمریکایی به اندازۀ کافی آمادگی به دست آورده اند.


درخواست تخليه ساختمان لادن
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با بيان اينكه دفتر رئيس‌جمهور سابق وجاهت قانوني ندارد،گفته:احمدي‌نژاد بايد ساختمان لادن را تخليه كند.عوض حيدرپور با اشاره به تشكيل جلسات هيات دولت سابق در ساختمان لادن گفته: اينكه عده‌اي افراد كه در گذشته با يكديگر كار مي‌كرده‌اند در محلي دورهم جمع شوند بلامانع است اما اگر اين جلسه در ساختماني برگزار شود كه متعلق به دولت بوده اين كار خلاف قانون و مقررات است.وي گفته: اگر ساختماني براي اين جلسات در نظر گرفته شده است بايد با مجوز دولت فعلي باشد و علي القاعده دولت يازدهم اجازه‌اي به اين افراد براي تشكيل جلسه در دفتر رئيس‌جمهور سابق نداده است.حيدرپور گفته: حضور اين افراد در دفتر رئيس‌جمهور سابق و ساختمان لادن حضوري غيرقانوني و به تعبيري مجرمانه است.

روحاني ملاحظه كند؛ توفيقي راي نمي‌آورد
محمدرضا باهنر نايب رئيس مجلس با بيان اينكه روحاني بايد وزرايي را به مجلس معرفي كند كه نمايندگان بتوانند به او راي اعتماد بدهند، گفته: بعيد مي‌دانم مجلس به توفيقي راي اعتماد بدهد.باهنربا بيان اينكه پيش‌بيني مي‌شود سه وزير پيشنهادي در اواسط مهرماه به مجلس معرفي شوند، گفته: علاقه‌مند هستيم كه وزراي پيشنهادي روحاني براي وزارتخانه‌‌‌هاي علوم، آموزش و ورزش اينبار از مجلس راي اعتماد بگيرند، باهنر گفته: توصيه ما به آقاي روحاني اين است كه ملاحظه مجلس را بكند و افرادي را به مجلس معرفي كند كه مجلس بتواند به آنها راي اعتماد بدهد.وي گفته: اميدواريم آقاي روحاني، آقاي توفيقي را معرفي نكند.

«
الشرق‌ الاوسط» فارسي فيلتر شد
سايت «شرق پارسي»، بخش فارسي روزنامه‌ پرخواننده‌ عربي الشرق ‌الاوسط فيلتر شد. به گزارش ايسنا سايت اصلي اين روزنامه كه سال‌ها قبل ايجاد شده پيش‌تر توسط كميته‌ فيلترينگ فيلتر شده بود ولي «شرق پارسي» به تازگي راه‌اندازي شده بود.حدود 20 روز پيش، خرم‌آبادي مشاور دادستان كل كشور و دبير كارگروه تعيين مصاديق محتواي مجرمانه گفته بود: برخي از اعضاي كارگروه تعيين مصاديق به محض مشاهده بخش فارسي اين وبگاه پيشنهاد فيلتر آن را مطرح كرده‌اند كه در صورت موافقت اكثريت اعضاي كارگروه، دستور فيلتر آن فوري صادر خواهد شد.
  
نظر خطیب جمعه نجف درباره اخراج منافقین
شنیده شد که خطیب نماز جمعه نجف اشرف گفت که حضور گروهک تروریستی منافقین در داخل اراضی عراق، غیرقانونی و برخلاف همه قوانین بین‌المللی است. صدرالدین قبانچی با تاکید بر این که حضور گروهک منافقین در داخل عراق غیرقانونی و برخلاف همه قوانین بین‌المللی است، افزود که درخواست عراق برای انتقال این افراد به کشور دیگر، درخواستی درست است چرا که حضور آن‌ها در عراق غیررسمی است. وی ادامه داد که درخواست عراق برای انتقال این افراد به کشور ثالث درخواستی درست است و آن‌ها باید درخواست پناهندگی سیاسی بدهند.
سمت استاندار را نپذیرفتم
جهان: عطاا... حکیمی نماینده مردم رودبار در مجلس از رد پیشنهاد تصدی استانداری گیلان خبر داد.

نمونه ادبیات یک سناتور آمریکایی
ایسنا: سناتور باب منندز، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا در ادبیاتی عجیب اعلام کرد، هنگامی که مقاله رئیس‌جمهوری روسیه را در رابطه با هشدار به حمله نظامی ‌آمریکا به سوریه خواندم حالم به هم خورده است!

وقتی نماینده «IPad» را با کتاب اشتباه می‌گیرد!
شنیده شد که یکی از نمایندگان مجلس در ایام ماه مبارک رمضان وقتی با حضور در ضیافت افطار یک شرکت خودروسازی، «تبلت اپل» را به عنوان هدیه دریافت کرد، با این فکر که این هدیه یک کتاب است، آن را به راننده مجلس داد اما وقتی روز بعد از همکارانش شنید که آن هدیه تبلت بوده نه کتاب، از راننده خواست تا هدیه را بازگرداند! بولتن‌نیوز نوشت؛ یکی دیگر از نمایندگان مجلس ضمن تایید این خبر، با اشاره به ضیافت افطار یک شرکت خودروساز برای نمایندگان مجلس در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: برخی از نمایندگان در این ضیافت افطار حضور یافته و هدیه «تبلت اپل» را دریافت کردند.
وی با اشاره به نحوه بسته‌بندی این هدیه افزود: یکی از همکاران فکر کرد که این هدیه در واقع یک کتاب است و از محتوای هدیه و قیمت آن مطلع نبود. به همین دلیل آن را به راننده مجلس که برای رساندن وی به خانه‌اش آمده بود، داد. ایشان فردای آن روز از همکارانش شنید که هدیه مذکور «تبلت اپل» یا همان IPad بوده و قیمت آن هم بیش از سه میلیون است. وی تصریح کرد: نماینده مذکور، راننده مجلس را پیدا کرده و از او خواسته که هدیه را به وی پس دهد که راننده هم آن را بازگردانده است.

تعیین رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک
شنیده شد که حسام‌الدین آشنا مسئولیت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری را بر عهده گرفته است. مشرق نوشت؛ «آشنا از هفته گذشته در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری مستقر شده است.

روحانی و ناطق دیدار کردند؟
شنیده شد که برخی نزدیکان آیت‌ا...‌هاشمی‌رفسنجانی به تشریح هدف وی از سفر به روستای اوزکلا و ملاقات با ناطق نوری پرداخته‌اند. مشرق نوشت؛ برخی نزدیکان‌هاشمی‌رفسنجانی با اشاره به سفر وی به روستای اوزکلا و ملاقات با ناطق نوری گفته‌اند: این سفر دارای یک پیام روشن برای حسن روحانی بود که در دولت یازدهم باید از ظرفیت ناطق نوری نهایت استفاده شود. ظاهرا روحانی هم این پیام را گرفته و در هفته گذشته دیداری میان ناطق نوری و روحانی برگزار شده است


درباره نیروگاه هسته ای بحثی نشد
ایرنا: دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفت که در دیدار رئیس جمهوری روسیه و حسن روحانی همتای ایرانی وی موضوع احداث واحد دوم نیروگاه هسته ای بوشهر مطرح نشد.

سفر معاون بان کی مون به تهران
قدس آنلاین: والری آموس، معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسان دوستانه و هماهنگ‌کننده امداد اضطراری دیشب وارد تهران شد.

گزینه مطرح برای استانداری البرز
شنیده شد که پس از برگزاری چندین جلسه مهم سیاسی در استان البرز، دکتر سیدعلی میرباقری و دکتر سید حسن صالحی به‌عنوان گزینه‌های مطرح برای تصدی استانداری استان البرز به وزارت كشور و دفتر دكتر روحانی پیشنهاد شدند. بر اساس آخرین اخبار با انتصاب دکتر سید حسن صالحی به ریاست سازمان شیلات کشور، دکتر سیدعلی میرباقری گزینه اصلی برای کرسی استانداری البرز است

راستگو به من قول داده بود
شنیده شد که محسن هاشمی فرزند آیت ا... هاشمی رفسنجانی ؛ نامزد اصلاح طلبان برای تصدی سمت شهرداری تهران بود. وی تنها با اختلاف یک رای در دور اول رای گیری نتوانست شهردار تهران شود و پس از آن نیز در دور دوم با اختلاف دو رای به شهرداری تهران برگزیده نشد. محسن هاشمی در گفتگو با مجله آسمان اعلام کرده: من از خانم راستگو طلبکار نیستم. حقشان است که به هر کسی دلشان می خواهد رای بدهند ولی ایشان به خود من قول دادند و حتی گفتند که مواظب بقیه باشید و نمی خواهد مراقب من باشید.
احتمال تغییرم وجود دارد
فارس: فرهاد دانشجو رئیس دانشگاه آزاد گفت: درجلسه اخیری که با آیت ا... هاشمی رفسنجانی داشتم موضوعات مختلف از جمله تغییر احتمالی اینجانب و بررسی آن در جلسه هیأت امنا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دعوت پادشاه عربستان از روحانی
روزنامه ایران نوشت: یک رسانه عربی دیشب در خبری فوری اعلام کرد: پادشاه عربستان سعودی از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای حضور در موسم حج دعوت به عمل آورده و حجت‌الاسلام حسن روحانی نیز این دعوت را پذیرفته است. شبکه المیادین در خبری فوری اعلام کرد: عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی از رئیس جمهوری ایران برای حضور در موسم حج دعوت به عمل آورده و حجت‌الاسلام حسن روحانی نیز این دعوت را پذیرفته است.

ورود به مسایل سیاسی ممنوع
جهان: علیرضا دبیر عضو شورای شهر تهران گفت: از این پس اعضای شورا مصمم هستند کمتر به مسایل سیاسی ورود کنند و موضوعات اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند.

دعوا بر سر صندلی شهردار اصولگرا
شنیده شد که در حالی که در اصفهان اصولگرایان قاطعانه در انتخابات شورای شهر به پیروزی رسیدند هنوز برای انتخاب شهردار به نتیجه نرسیده‌اند. به گزارش رویش نیوز روند این انتخاب بدین شکل است که بر اساس رأی اعضای شورای شهر و برحسب بیشترین رأی کسب شده توسط هر کدام از گزینه های شهرداری، از لیست تقریبا 60 نفره، ابتدا 15 نفر منتخب خواهند شد و سپس به ترتیب، 8 ، 4، 2 و نهایتا یک نفر به عنوان شهردار معرفی می‌شود. طبق اخبار موثق رسیده به رویش نیوز، در جلسه صبح دیروز شورای شهر چهارم و با تکیه بر آرای اعضا 8 نفر برگزیده شدند. در رابطه با افراد قرار گرفته در این لیست 8 نفره نیز نکات جالب توجهی وجود دارد از جمله اینکه همچنان اصلاح طلبان در این جمع حضور دارند. نکته دیگر عدم حضور افرادی با سبقه فرهنگی می باشد، طبق اطلاعات رویش نیوز گزینه ای که برخی خواص فرهنگی اصفهان بر مطرح نمودنش برای تصدی سمت شهرداری، اصرار می ورزیدند، در ترکیب جدید حضور ندارد و این را شاید بتوان فرصتی از دست رفته نامید!
ارتقای سبک زندگی؛ اولویت شهرداری
براساس گزارش روزنامه تهران‌ امروز، محمدباقر قاليباف، شهردار تهران ديروز در مراسم افتتاح طرح‌هاي عمراني در شرق پايتخت اعلام كرد كه يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي مديريت شهري در تهران تغيير سبك زندگي شهروندان برپايه هويت ايراني – اسلامي است. قاليباف توجه به كالبد و مردم به عنوان روح شهر را توامان با يكديگر از جمله رويكردهاي شهرداري تهران در 4 سال آينده دانست و گفت: «اميدواريم بتوانيم ادب و اخلاق را ارتقا دهيم و به عبارتي سبك زندگي را در مدار باورهاي اسلامي رشد دهيم و اين حركت به صورت جهشي انجام شود كه قطعا اين مهم با همراهي همه مردم كه كانون آن خانواده‌ها هستند قابل انجام است
به گفته شهردار منتخب پايتخت؛ شهرداري خود را مكلف مي‌داند كه با كمك خانواده‌ها و به همت جوانان و توجه به بزرگان و نخبگان و سرمايه‌هاي اجتماعي اين حركت مهم را انجام دهد تا همچنان كه وقتي از ساير نقاط به تهران مي‌آيند و شاهد تغييرات شهر هستند؛ در چهار سال بعد نيز شاهد باشند كه شهر رشد اخلاقي بزرگي كرده و مردم نيز صبورتر و آرام‌تر شده‌اند.

پیشنهادهای تازه روسیه چیست؟
خبرآنلاین: اوشاکوف مشاور پوتین با اشاره به پیشنهادهای جدید همکاری در دیدار روسای جمهور ایران و روسیه و بدون توضیح درباره پیشنهاد روسیه به ایران در ازای تحویل ندادن اس300 گفت: پیشنهادهای روسیه تازه است.

محسن رضایی خبر از احتمال جنگ در سوریه داد
شنیده شد که دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص عقب نشینی آمریکا از حمله نظامی به سوریه گفت: این یک تاکتیک نظامی است، معمولا وقتی بخواهند به کشوری حمله کنند، ابتدا خطرناک ترین سلاح های آنان را گرفته و سپس حمله می کنند. به گزارش مهر، محسن رضایی در پاسخ به سوال مهر درباره طرح اخیر روسیه و همچنین عقب نشینی آمریکا از حمله نظامی به سوریه گفت: این یک تاکتیک نظامی است. وی اظهار داشت: معمولا وقتی می خواهند به کشوری حمله کنند، ابتدا خطرناک ترین سلاح‌های آن کشور را از آنها می گیرند و بعد حمله می کنند. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امیدواریم که آمریکایی ها چنین قصدی نداشته باشند و از راه مسالمت آمیز بخواهند مسائل را حل کنند. رضایی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه این عقب نشینی تاکتیکی می‌تواند یک بازی سیاسی باشد، گفت: بله می تواند یک بازی سیاسی باشد.

 انتقاد ترکان از بذل و بخشش‌های احمدی‌نژاد
روزنامه ایران نوشت: سال 1385 دولت وقت بر مبناي آيين نامه جديدي كه ابلاغ شده بود اقدام به واگذاري شركت‌هاي تحت پوشش صدر و ذيل اصل 44 كرد. دولت وقت با اين مجوز واگذاري كه ارزش آن در همان موقع بالغ بر 100 ميليارد دلار مي‌شد آنچنان كه بايد و شايد نتوانست نه تنها بخش خصوصي را در اداره اقتصاد فعالتر كند بلكه با شگرد خاصي مجدداً اقدام به دخالت در اداره اين شركت‌ها كرد، شرکت‌هایی که بعدها به «شبه دولتي»‌ها معروف شدند. اكنون اين شركت‌هاي شبه دولتي كه به ظاهر خصوصي هستند اما در واقع به‌طور موازي همسو با دولت عمل می‌کنند به گونه‌ای که در برخي مواقع مي‌توانند مانع سياستگذاري‌های درست شوند.

اخبار کوتاه    

* شورای فقهی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم متشکل از آقایان احمد جنتی، محمد یزدی، مدرسی یزدی و محمد مؤمن تشکیل جلسه داده است. یکی از وظایف این شورا، ارزیابی جایگاه علمی و فقهی مراجع جدید تقلید و تأیید رساله‌های عملیه آن‌ها برای چاپ و انتشار است.

* برخی نزدیکان هاشمی رفسنجانی با اشاره به سفر وی به روستای اوزکلا و ملاقات با ناطق‌نوری گفته‌اند: این سفر دارای یک پیام روشن برای حسن روحانی بود که در دولت یازدهم باید از ظرفیت ناطق نوری نهایت استفاده شود. ظاهراً روحانی هم این پیام را گرفته و در هفته گذشته دیداری میان ناطق نوری و روحانی برگزار شده است.

*محمد خاتمی بار دیگر به انتقادهای دوستانش علیه حسن روحانی واکنش نشان داده و گفته است: این قدر نگویید چرا فلان پست و مسئولیت را به ما نداده‌اند. مهم این است که راه تنفس ما باز شده و روحانی در حال پیمودن مسیری است که مورد قبول ما اصلاح‌طلبان است.

* یکی از خانه‌های تاریخی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، به محل زندگی خانم مسئولی تبدیل شده که وی، چندین ماه در رأس حفاظت از میراث فرهنگی کشور قرار داشته است. در شرایطی که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بارها از کمبود فضای موزه‌ای در کشور برای نمایش آثار و اشیای تاریخی گلایه داشته است، خانم «الف-م» معاون سه ماهه میراث فرهنگی کشور در دوره ریاست محمدشریف ملک‌زاده در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بیش از یک ماه است که به همراه خانواده، در یکی از خانه‌های تاریخی سعدآباد سکنی گزیده است.

 *بر اساس گزارش‌های رسیده، حسام‌الدین آشنا مسئولیت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری را بر عهده گرفته و از هفته گذشته در این مرکز مستقر شده است. این مرکز در دوران اصلاحات، میزبان حلقه کیان بود و در دولت‌های نهم و دهم در حالت نیمه‌تعطیل قرار داشت.

* پایگاه رادیو زمانه که با بودجه و حمایت اتحادیه اروپا و در حوزه مسائل اجتماعی و زنان راه‌اندازی شده و فعالیت‌های گسترده‌ای علیه سیاست‌های فرهنگی و اجتماعی کشورمان داشته است، در اقدامی بی‌سابقه به تعریف و تمجید از معصومه ابتکار پرداخت و خرسندی مدیران این رسانه را از انتصاب وی به سمت ریاست سازمان محیط زیست به نمایش گذاشت. این رسانه با مرور مواضع وی در فتنه، انتصاب ابتکار را همسو با برنامه‌های خود دانست.

* گزارش‌های دریافتی از سوریه حاکی است «ابو دجان اللیبی» رهبر «جبهه النصره» از گروهک‌های تروریستی وابسته به القاعده در منطقه «غمام» از توابع حومه «لاذقیه» به دست نیروهای ارتش سوریه به هلاکت رسیده است. همچنین ارتش سوریه شهر اریحا را به‌طور کامل تحت تسلط خود گرفته است.

* وبگاه ضدانقلاب رادیو زمانه در تحلیلی به قلم یکی از اصلاح‌طلبان فراری نوشت: انتخاب محسن هاشمی به‌عنوان نامزد شهرداری تهران از سوی اصلاح‌طلبان، نه‌تنها هیچ نشانی از عقلانیت به‌همراه نداشت، بلکه نشان‌دهنده پیروی کورکورانه از هاشمی بود که نتایج بدی به‌بار آورد و می‌تواند باز هم به اشکال متفاوتی تکرار شود. این تحلیل‌گر در ادامه می‌نویسد: جنجال بزرگی که حول رأی الهه راستگو برپا شد، دو سایت طرفدار هاشمی آتش‌به‌پاکن و بنزین‌پاش بر آن بودند؛ اما هزینه اعتباری‌اش را اصلاح‌طلبان با ارائه تصویر فاشیستی از خود پرداخت کردند.

* بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، به‌تازگی نامه‌ای از سوی «باراک اوباما» برای«حسن روحانی» ارسال شده است. پاسخ این نامه را محمدجواد ظریف در دو پاراگراف داده و گفته: افکار عمومی ایران موضع منفی نسبت به رفتار آمریکا دارند و مقامات این کشور نخست باید رفتار و رویکردهای خود را تغییر دهند.

* در حمله فرزندان انتفاضه شعبانیه عراق به مقر گروهک منافقین در پایگاه اشرف، پیکره اصلی شورای مرکزی و کادر این سازمان به هلاکت رسیده‌اند. «خوشنویس» مسئول طرح و برنامه‌ریزی، «نیکنام» استراتژیست و مسئول اتاق فکر و «احمدی» از مسئولان مخابرات و اطلاعات از جمله کشته‌شدگان این عملیات بودند.

پس از این حمله و انتقال مابقی منافقین به پایگاه لیبرتی و واکنش ضعیف کشورهای غربی به کشته شدن منافقین، به نظر می‌رسد پایگاه لیبرتی هم برای آن‌ها امن نیست.

 

 

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: