به‌روز شده در: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۵
logo
تازه های سایت
کد خبر: ۷۱۰۳
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۲
اخبار 24 ساعت گذشته:

موشک‌های شیمیایی در سوریه را ایران شلیک کرده است!

شبکه الجزیره بامداد امروز خبر داد که ائتلاف مخالفان و انقلابی‌های سوریه مدعی شده است که مدارکی در اختیار دارد که به‌کارگیری سلاح شیمیایی از سوی نظام سوریه در دو منطقه قوطه غربی و شرقی سوریه را اثبات می‌کند. بنا بر این گزارش، «خالد صالح» سخنگوی ائتلاف مخالفان سوریه در نشستی مطبوعاتی مدعی شد که مدارکی به دست ائتلاف رسیده که ثابت می‌کند نظام سوریه از سلاح شیمیایی علیه مردم مناطق قوطه غربی و شرقی استفاده کرده است. وی که می‌گفت این مدارک از سوی اشخاصی در درون نظام به دست آن‌ها رسیده، به بهانه حفظ امنیت جانی این اشخاص، نامشان را فاش نکرد! اما در ادامه، شبکه الجزیره برای اجرای سناریوی تخریبی و سیاه‌نمایی خود علیه نظام سوریه و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن، یعنی ایران و حزب‌الله با «نزار الحراكي» سفیر ائتلاف مخالفان در دوحه قطر گفت‌وگو کرد. «الحراکی» در سخنانش مدعی شد که مدارک نشان می‌دهد موشک‌های حامل مواد شیمیایی از چند نقطه در سوریه و خارج از سوریه از کشورهای دیگر به این دو منطقه شلیک شده‌اند. وی در تکمیل ادعای بزرگ خود گفت: مدارک ما نشان می‌دهد که به احتمال زیاد موشک‌های حامل شیمیایی از «جبل قاسیون» در دمشق از سوی نظام سوریه و از سوی نیروهای «حزب‌الله» و «کتائب الحق» و «لواء العباس» که از عراق به سوریه آمده‌اند و در کنار نظام می‌جنگند و [همچنین] از کشور خارجی مثل ایران و یا عراق به این منطقه شلیک شده‌اند!

وی که مشخص نیست چگونه چنین ادعای بزرگی را مطرح می‌کند، اصرار کرد که این مدارک، این صحبت و اینکه موشک‌ها از این کشورها شلیک شده‌اند را ثابت می‌کند.

حسن روحانی و "ماه عسل"
حسام الدین آشنا که به عنوان مشاور حسن روحانی هم فعالیت دارد درباره ماجرای دعوت و حضور نیافتن رئیس جمهور در برنامه ماه عسل گفت: من خیلی به آقای روحانی اصرار کردم که روز آخر برنامه ماه عسل در این برنامه ولو تلفنی حضور داشته باشند.
آقای روحانی پرسید این چه برنامه ای است و.. و برای ایشان درباره برنامه توضیحاتی دادم و ایشان گفت: حال مردم را خراب نکنید بگذارید خوش باشند.\

سید محمد خاتمي " قاليباف را نمي‌توان از شهرداري كنار گذاشت

سید محمد خاتمي در جلسه‌اي که به منظور تصمیم‌گیری برای انتخاب شهردار تهران برگزار شده بود خطاب به اصلاح‌طلبان گفته است: " قاليباف را نمي‌توان از شهرداري كنار گذاشت، برخي دوستان كه مخالف ايشان هستند فقط بايد آرزو يا كاري كنند كه خود او يا تمايلي به ادامه حضور در شهرداري نداشته باشد يا به پست ديگري منتقل شود."

جنجال آفرینی برسر سخنان رئیس سابق سازمان انرژی اتمی
سخنان اخیر رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی کشورمان پیرامون تعداد سانتریفیوژ ها در ایران و ارائه آمار دقیق و همراه با جزئیات در این خصوص ضمن اینکه با تعجب و بهت کار شناسان و تحلیلگران مسائل هسته ای همراه بود زمینه جنجال چندباره رسانه های ضدانقلاب در خصوص برنامه های صلح آمیز هسته ای ایران را فراهم کرد.
فریدون عباسی، رئیس پیشین سازمان انرژی اتمی ایران، روز شنبه (26 مرداد، 17 اوت) در مراسم تودیع خود و معارفه علی اکبر صالحی، رئیس جدید این سازمان، در پاسخ به سوال خبرنگاران پیرامون تعداد سانتریفوژهای ایران گفت: «آمار دقیق سانتریفوژ ها توسط بازرسان آژانس در گزارش های این نهاد بین المللی ارائه می شود اما می توانم بگویم که موجودی ما در اول مرداد ماه بیش از 17 هزار سانتریفیوژ نسل یک است که بیش از 10 هزار تای آن در حال فعالیت اند و 7 هزار تا آماده راه اندازی هستند
آقای عباسی در آخرین روز کاری خود به عنوان رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین گفت: «هزار دستگاه ماشین سانتریفوژ نسل جدید ساخت ایران هم نصب شده و آماده راه اندازی است و در مجموع 18 هزار سانتریفیوژ نصب و در حال فعالیت هستند
به گفته فریدون عباسی که حالا مسند خود را به علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه دولت دهم سپرده است، از این تعداد سانتریفوژهای موجود در ایران «نزدیک به 9 هزار سانتریفیوژ در سایت نطنز غنی سازی کمتر از 5 درصد را انجام می دهند و بیش از 700 سانتریفیوژ هم زمان در سایت نطنز و فردو، غنی سازی 20 درصدی را انجام می دهند
نکته مهم دیگر در این خصوص فضاسازی های اخیر گروهک منافقین بود که با اعلام تعداد بسیار زیاد سانتریفیوژ ها در ایران قصد تحریک سازمان انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل را داشتند که درایت مسئولان کشورمان این مسئله حل شد اما سخنان روز شنبه فریدون عباسی بار دیگر مسئله مذکور را در رسانه احیا نمود.

مذاكرات حسن رو حاني و قاليباف

جلسه‌ای میان حسن روحانی و قالیباف برگزار شده است. در این دیدار حسن روحانی پیشنهاد قبول معاونت اجرایی را به قالیباف داده که وی با تشکر از پیشنهاد روحانی از وی خواسته است به آیین‌نامه زمان هاشمی رفسنجانی مبنی بر حضور شهردار در هیئت دولت عمل کند تا حضور شهردار در کابینه بتواند هماهنگی‌های لازم میان شهرداری و دولت را برای رفع مشکلات مردم تهران فراهم آورد.

خروج از حاکمیتی‌ها از در پشتی به ارشاد برمی‌گردند؟!
برخی مدیران وزارت ارشاد در دوران وزارت مهاجرانی که همزمان با استعفای وی و در حمایت از او استعفا داده بودند، قرار است در پست‌های کلیدی وزارت ارشاد منصوب شوند.
علی مرادخانی که در زمان وزارت خاتمی در وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی تا دوره دوم اصلاحات مدیر مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده از جدی‌ترین گزینه‌های تصدی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. وی مورد حمایت اصلاح‌طلبان بوده و از جمله مدیرانی است که همزمان با استعفای مهاجرانی از وزارت ارشاد به همراه تنی چند از مدیران منصوب مهاجرانی، استعفا کرد.
مرادخانی به همراه کاظمی معاون هنری وقت، از جمله مدیرانی بودند که برای حمایت از مهاجرانی، از همکاری با وزیر جایگزین او (مسجدجامعی) امتناع کرده و با ارائه استعفانامه از وزارت ارشاد کنار کشیدند.
به گزارش جهان نیوز، از جمله اتفاقاتی که در دوره مدیریت او در دوره اصلاحات، موجب نگرانی صاحب‌نظران شد اعطای مجوز تولید آثار سخیف موسیقایی توسط مرکز موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که تاثیر بسیاری در تنزل موسیقی اصیل و گسترش آثار نازل داشت.
همچنین خبر رسیده که مهندس کاظمی معاون هنری زمان وزارت مهاجرانی نیز قرار است به عنوان معاون سینمایی منصوب شود.

معاون اول روحانی یا دلباخته خاتمی؟!
رئیس دفتر رئیس جمهور در مراسم دیدار وزیر ارشاد با اهالی فرهنگ و هنر، دوبار به جای دکتر حسن روحانی، خاتمی را به عنوان رئیس جمهور معرفی کرد!
جهانگیری در بخشی از سخنانش در این دیدار گفت: گفتمانی که در دولت آقای خاتمی شکل گرفت با عنوان تدبیر و امید دو مؤلفه اصلی داشت که با شاخصه مختلفی شناخته می‌شدند. اینها پارامترهایی هستند که دولت آقای خاتمی نیز باید به آنها بپردازد.
پس از این سخنان برخی حاضران اسم دکتر روحانی را به زبان آوردند و اشتباه جهانگیری را به او متذکر شدند که معاون اول رئیس جمهور در واکنش گفت: 8 سال کار در دولت آقای خاتمی و 8 سال اخیر که در کنارشان بودم باعث بروز این اشتباهات می‌شود.
جهانگیری اما در ادامه سخنانش مجدداً اسم سید محمد خاتمی را به جای حسن روحانی به زبان آورد که چند نفر از حضار برای او کف زدند و جهانگیری گفت: اسم آقای خاتمی با شما گره خورده است. آقای روحانی سعی دارد به جای اینکه فرهنگ را دولتی کند، دولت را فرهنگی کند.
شایان ذکر است جهانگیری وزیر صنایع دولت اصلاحات و از افرادی است که همزمان به کارگزاران و حزب مشارکت نزدیک است. او در انتخابات اخیر قصد نامزدی داشت که به خاطر ثبت‌نام هاشمی منصرف شد و به ستاد انتخاباتی وی پیوست.
سرکردن جهانگیری در حال و هوای مدیریت خاتمی بی‌شباهت به ماجرای سریال طنز سلطان و شبان نیست. در یکی از دیالوگ‌های این مجموعه، شاه به سلطان بانو که زیادی به وزیر اعظم نزدیک شده بود و به شاه اعتنا نمی‌کرد می‌گوید ما نفهمیدیم شما سلطان بانوی مایید یا سلطان بانوی وزیر اعظم؟!

کمرنگ شدن نقش وزیر کشور در انتخاب استانداران
اختیار انتخاب استانداران از وزیر کشور به کمیته‌ای 4 نفره واگذار شده است.
یک سایت اصلاح‌طلب حامی دولت خبر داد که برای تعیین استانداران کمیته 4 نفره تشکیل شده است.
به گزارش روز نو، این کمیته متشکل از اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، رضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و علی یونسی، معاون سیاسی امنیتی رئیس جمهور است که قرار است از میان گزینه‌های موجود استانداران سراسر کشور را انتخاب کنند و به هیأت وزیران معرفی کنند.
گفته می‌شود یونسی که با مخالفت‌های جدی برای تصدی وزارت کشور یا اطلاعات روبرو بود، در جایگاهی قرار گرفته که عملاً این دو وزارتخانه مهم زیر نظارت وی باشند.
مرور زمان نشان خواهد داد که آیا استقلال نظر وزرایی نظیر اطلاعات و کشور در درون کابینه محترم شمرده خواهد شد یا قرار است برخی مداخله‌های نامعقول که در دولت قبلی از سوی رئیس دفتر رئیس جمهور وشت انجام می‌گرفت، این بار به شکلی دیگر بازتولید شود؟
یادآور می‌شود پیش از این در دولت اصلاحات نیز رسم بر این بود که برای اخذ رأی اعتماد از مجلس و حفظ وجهه ظاهری، ‌وزرایی نه چندان تابلو در عرصه افراط و تندروی معرفی شوند اما با تحمیل معاونان و مدیران تندرو به آنان، عملاً امور وزارتخانه‌هایی نظیر اطلاعات و کشور و... دست جریان تندرو بیفتد.
کودتای نظامی «ماهر اسد» علیه برادرش «بشار اسد»
شبکه الجزیره در ادامه سیاست انتشار شایعات منفی و سیاه نمایی علیه نظام سوریه که در طول سه سال بحران آن را پی گرفته است، برای تحریک افکار عمومی درباره ماجرای بکارگیری سلاح شیمیایی در منطقه غوطه شرقی و غربی در سوریه، اظهارات سرهنگ فراری "عبدالحمید زکریا" سخنگوی ارتش آزاد را منعکس کرد.

این سرهنگ خائن برای توجیه ادعاهای خود علیه دولت قانونی سوریه، داستان خنده داری را تعریف کرد و مدعی شد که هم اکنون اختلافات شدیدی در درون رهبری نظام سوریه بروز کرده که به حمله شیمیایی روز گذشته منجر شده است.
زکریا گفت: «بگذارید به صراحت بگویم، منابع آگاه ما از درون نظام از وقوع کودتایی نظامی در سوریه خبر داده اند؛ ماهر الاسد (برادر کوچکتر رئیس جمهور سوریه که فرماندهی عملیات سرکوب گروه های مسلح را بر عهده دارد) با بشار اسد بر سر ورود بازرسان شیمیایی سازمان ملل به سوریه اختلاف نظر دارد و هدایت عملیات و رهبری از بشار به ماهر انتقال یافته است
وی افزود: «ماهر اسد معتقد است که نباید بازرسان بین المللی اجازه تحرک در کشور سوریه را داشته باشند، زیرا به دنبال حضورشان در مناطق تحت سیطره مخالفان، برای حفاظت از آنان عملیات نظامی ارتش متوقف می شود و بدین ترتیب فرصتی برای تأمین سلاح برای مخالفین از سوی برخی طرف های حامی آنان پیش می آید و ماهر اسد از این مسأله ناخشنود است
به گفته این سرهنگ ارتش آزاد، «پس از آنکه ماهر نتوانسته حرفش را به کرسی بنشاند، عصبانی شده و تصمیم گرفت تا مخالفان را با سلاح شیمیایی مورد حمله قرار دهد؛ لذا به یکی از انبارهای نگهداری گاز شیمیایی "سارین" رفته و مقداری گاز را خارج نموده، به لشکر چهارم که فرماندهی حفاظت از دمشق را بر عهده دارد برده و بین بخش هایی از آن تقسیم می کند و به آن ها دستور می دهد تا مناطقی را بمباران کنند
بنا بر ادعای سخنگوی ارتش آزاد، «ماهر اسد حتی افسرانی را که خواستار دستور فرماندهی کل برای خروج سلاح های شیمیایی شده بودند، تنبیه کرده است
افشاگر آمریکایی تغییر جنسیت می دهد
برادلی منینگ که روز چهارشنبه به دلیل انتشار هزاران سند محرمانه ارتش آمریکا، به 35 سال زندان محکوم شد، اعلام کرده است که خواستار دریافت هورمون برای تغییر جنسیت است.
منینگ همچنین در بیانیه ای دراین‌باره خواسته است تا از این پس از او با نام زنانه "چلسی" یاد شود.
وکیل مدافع این سرباز روز پنجشنبه در برنامه‌ای در شبکه خبری ان بی سی ِ آمریکا، با اعلام خبر گفت، منینگ این خبر را پس از اعلام حکم منتشر کرده تا بر روند دادرسی‌اش تاثیری نگذارد.
منینگ 25 ساله که در ارتش آمریکا خدمت می کرد،‌ متهم است که هزاران سند محرمانه ارتش آمریکا درباره جنگ های عراق و افغانستان را در اختیار وبسایت ویکی لیکس قرار داده بود.
آسفالت، بهانه جدید تبلیغات غرب علیه ایران
گزارش موسسه علوم و امنیت بین‌المللی حاوی چهار تصویر ماهواره‌ای است که شرکت دیجیتال‌گلوب و جئوآی آن را تهیه کرده است. این تصاویر گویای گسترش مناطق آسفالت‌شده در مجتمع پارچین است.
آسوشیتدپرس می‌نویسد که ایران اعلام کرده آسفالت‌سازی مجتمع پارچین جزو برنامه‌های عادی مربوط به تعمیر راه است، اما در عین حال چنین کاری می‌تواند کار تحقیق درباره آزمایش‌های احتمالی در آنجا را دشوار سازد.
آسوشیتدپرس می‌نویسد که خبرنگار این رسانه تلاش کرده نظر علی‌اصغر سلطانیه، نماینده ایران در آژانس را در رابطه با گزارش موسسه علوم و امنیت بین‌المللی بپرسد، اما نتوانسته به او دسترسی داشته باشد.106
مجید انصاری هم از دولت پست می گیرد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مثلث آنلاین درباره تعیین معاون پارلمانی رئیس جمهور، گفت: «ابتدا قرار بود که "تیمور علی عسگری" در این جایگاه قرار بگیرد، اما چون او فردی برنامه ریز نیست و سنتی عمل می کند، از انتخاب او گذشتند
احمد بخشایش اردستانی افزود: «اخبار و شواهد حکایت از آن می کند که "محمدرضا خباز" نماینده مردم کاشمر در مجلس هشتم، به عنوان مدیرکل پارلمانی رئیس جمهور معرفی شود و "مجید انصاری" نماینده مجلس ششم و عضو مجمع روحانیون مبارز نیز معاونت پارلمانی رئیس جمهور را بر عهده بگیرد
نماینده مردم اردستان در مجلس به کرمانی بودن مجید انصاری اشاره کرد و یادآور شد: «انصاری فردی نزدیک به هاشمی رفسنجانی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است
نقش چند وزیر روحانی در سقوط موسوی و کروبی
علیرضا عاشوری که از بچه های مکانیک دانشگاه تهران بود، در انتخابات 88 جزو فعالین ستاد موسوی بوده و مسئولیت پشتیبانی سایت های قلم و کلمه بر عهده داشت. طبیعتا اخباری که از پشت پرده ستاد موسوی می دهد کاملاً قابل استناد است.
او در روز 25 مرداد ماه 92 در سایت سپید و سیاه و در مطلبی با عنوان "نگاهی در آینه" درباره پشت پرده فتنه 88 و دلایل سردرگم شدن موسوی در اعلام پیروزی در انتخابات اینگونه می نویسد: «چند روزی بود میخواستم مطلب کوتاهی بنویسم اما چون این روزها سوزن به خودمان زدن ظاهرا حرام شده و مستوجب کیفر! صبر کردم تا لا اقل این قائله رای اعتماد بگذرد تا لااقل متهم به برادری رجانیوز و امثالهم نشوم. آنها که از نزدیک من و طیف فکری ام را می شناسند می دانند که نه ضد انقلابیم و نه مواضع رادیکال داریم که بخواهیم هر حرکتی ذیل پرچم جمهوری اسلامی را منکوب کنیم اتفاقا بالعکس تمامی راه حل هایمان را ذیل این پرچم دنبال میکنیم.
به هر حال گذشت و شد آنچه شد و شاید هم برخی دوستان خوشحالند از اینکه به هر ترتیب توانستیم رای اعتماد را برای وزرای اصلی کابینه بگیریم؛ بر می گردم به 4 سال و اندی پیش. به فراخور مسئولیتم در خیلی صحنه ها حضور داشتم، از جلسات و رویدادهای قبل انتخابات 88 گرفته تا کمیته صیانت از آرا در روز انتخابات و آن شب کذایی و رویدادهای هفته نخست بعد از انتخابات
بعد از آزادیم هم پای صحبت همگان نشستم و چه مستقیم و چه با یک واسطه بر همه آن اتفاقات و مواضع واقفم.
حالا امروز که میبینم آقایان ربیعی و آخوندی و بعضا زنگنه در فضایی که موسوی در حصر است و امثال بهشتی و بهزادیان نژاد و فاتح سکوت گزیده اند در باب مواضعشان در آن شب کنفرانس خبری در دفتر باقریان و جلسه رهبری نقل هایی کرده اند و قسم هایی خورده اند، با خود میگویم که ای کاش و ای کاش اینها همان روزها حقیقتا همین حرفها را زده بودند که اگر زده بودند امروز نه موسوی در حصر بود و نه این همه هزینه را متحمل شده بودیم (بگذریم که کسانی هم بودند که از همان شب نخست با خیابان آمدن و موضع گیری های تند مخالف بودند و همان روزها و حالا هم به دلیل سکوتشان به هزاران ناکرده متهم اند)

روی صحبتم بر سر صحت و عدم صحت مواضع این بزرگواران در آن روزها که مهندس بر اساس اعتماد به آن ها پای ابطال انتخابات ایستاد نیست، روی صحبتم با تناقض و خلاف گویی هاست. نمی فهمم چرا به دو گانه ای گرفتار شده ایم که از یک رو دم از اخلاق و سیاست اخلاقی میزنیم و از یک رو رای اعتماد گرفتن برای برخی وزرا را هدف اصلی کرده و برای رسیدن به آن هر وسیله ای را توجیه میکنیم؟ مگر احمدی نژاد که در چشم ها نگاه میکرد و خلاف میگفت هدفی جز همین جلب آرا داشت؟ و چرا آنجا مذموم بود و اینجا مطلوب؟؟؟ آنجا دروغگویی بود و اینجا سیاست ورزی؟؟؟
پرونده مشترک روحانی و عربستان در ساحل مدیترانه
پایگاه خبری "النشره" لبنان گفتگویی را با "فادی عبود" وزیر جهانگردی دولت موقت این کشور درمورد تحولات جاری و آینده سیاسی لبنان صورت داده است.
وزیر جهانگردی لبنان در این مصاحبه درباره مشکلات کشورش، به ویژه معزل عدم تشکیل دولت جدید و اینکه بیش از دو ماه از ماموریت "تمام سلام" سیاستمدار کهنه کار لبنانی برای تشکیل دولت جدید می گذرد و همچنین تاثیر ایران در این باره سخن گفته است.
به گفته وی، تشکیل دولت جدید لبنان، که اکنون به وسیله دولت موقت به ریاست "نجیب میقاتی" اداره می شود، منوط به توافق جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عربستان سعودی است.
آقای عبود تاکید کرد: در مورد تشکیل دولت جدید در لبنان باید به صراحت صحبت کرد، از آنجا که تصمیم تشکیل دولت در لبنان تنها به دست ایران و عربستان سعودی است، تنها همین دو طرف هستند که تصمیم گیرنده اند و هر زمان که این دو کشور باهم توافق داشته اند در لبنان دولت تشکیل شده است. صحبت هایی درباره تمایل حسن روحانی، رئیس جمهور جدید ایران به تفاهم با عربستان درباره مسائل مشترک شنیده شده اما تا این لحظه اتفاقی رخ نداده است.
وی با ابراز تردید به نزدیک بودن چنین تفاهمی ادامه داد: با توجه به شرایط فعلی، موضوع تشکیل دولت سخت تر شده و تحقق این امر در آینده نزدیک بعید به نظر می رسد.

حكمي كه برخلاف احمدي‌نژاد، روحاني امضا كرد
به گزارش تسنيم،‌ حكم عليرضا زالي رئيس سازمان نظام پزشكي كشور با پيگيري سيدحسن قاضي‌زاده‌هاشمي وزير بهداشت از سوي حجت‌الاسلام حسن روحاني رئيس‌جمهور، امضا شد. انتخابات سازمان نظام پزشكي پس از كش و قوس‌هاي متعددي در تاريخ ۴ اسفند با حضور جامعه پزشكي برگزار شد و در نهايت با انتخاب برگزيدگان جامعه پزشكي و برگزاري جلسات مجمع شوراي‌عالي نظام پزشكي رئيس منتخب و اعضاي شوراي‌عالي نظام پزشكي انتخاب شدند و براي شروع فعاليت اعضاي منتخب جديد و بخصوص رئيس منتخب سازمان نظام پزشكي بايد رئيس‌جمهور وقت حكم آنان را امضا مي‌كرد ولي به‌رغم پيگيري‌هاي رسانه‌اي و گذشت ماه‌ها، امضاي حكم عليرضا زالي معطل ماند و اعضا و رئيس منتخب سازمان نظام پزشكي در اين مدت نتوانستند فعاليت‌هاي رسمي خود را در سازمان نظام پزشكي شروع كنند.اين حكم در حاشيه مراسم روز پزشك با حضور آيت‌الله هاشمي‌رفسنجاني،‌ از سوي نماينده‌ رئيس‌جمهور به رئيس جديد سازمان نظام پزشكي اعطا شد.

زادگاه روحاني تغيير نام مي‌دهد؟
روزنامه آرمان نوشته: شنيده شده مسئول ثبت‌احوال شهرستان سرخه در پيشنهادي خواستار تغيير نام اين شهرستان جديدالتاسيس به نام «سور» شده است. رضا رستميان ضمن اشاره به اينكه در نامه‌‌اي از مسئولان استان خواسته‌ايم تا نسبت به تغيير نام شهرستان جديدالتاسيس سرخه به نام «سور» موافقت كنند گفته: سور نام زيبا و محلي اين منطقه است. وي كه چندين سال است در كنار مردم شهرستان سرخه زندگي مي‌كند گفته: سور در گويش محلي همان سرخه بوده ولي معناي آن در لغت نامه به معناي جشن و سرور است. مسئول ثبت‌احوال شهرستان سرخه با يادآوري اينكه اين مردم هستند كه نظر اول و آخر را مي‌دهند گفته: ولي به نظر من نام سور براي مردمي كه در عرصه علم و جهاد سرآمد هستند زيبنده‌تر است.
از ديدار احمدي‌نژاد و آيت‌الله جنتي چيزي نمي‌گويم
عباسعلي كدخدايي گفته: بنده هيچ تمايلي ندارم كه در ديوان محاسبات مشغول شوم و فعلا در شوراي نگهبان به عنوان معاونت اجرايي امور انتخابات حضور دارم. به‌گزارش فارس، كدخدايي گفته: نمايندگان پيشنهاد كردند كه بنده مسئوليت ديوان محاسبات را بپذيرم. حتي يكي از نمايندگان از طرف خودش براي من ثبت‌نام كرد كه عرض كردم تمايلي ندارم و قطعا اين ثبت‌نام رسمي تلقي نخواهد شد. كدخدايي در جواب به اين سوال كه در ادامه به چه كاري مشغول خواهيد بود گفته: من بيشتر وقتم را در دانشگاه خواهم بود و البته به عنوان عضو هيات عاليه حل اختلاف كه از طرف مقام معظم رهبري منصوب شده‌ام نيز فعاليت خواهم داشت. سخنگوي سابق شوراي نگهبان پيرامون جزئيات ديدار احمدي‌نژاد و آيت‌الله جنتي گفته: ديگر از ديدار احمدي‌نژاد و آيت‌الله جنتي چيزي نمي‌گويم و صحبت خاص ديگري ندارم.

سانسور و تحریف سخنان "روحانی"
حجت‌الاسلام والمسلمین، دکترحسن روحانی، در مراسم تودیع و معارفه وزیر کشور که در ساختمان وزارت کشور برگزار شد، به تشریح عملکرد این وزارتخانه در دولت یازدهم پرداخت.
رئیس جمهور در بخشی از سخنان خود ضمن تاکید بر قوم گرایی در دولت "تدبیر امید" از "ولایت فقیه" به عنوان ستون خیمه انقلاب نام برده و بر آن افتخار کرد: «در دولت تدبیر و امید و به ویژه در وزارت کشور نباید بین اقوام و مذاهب مختلف و حتی ادیان رسمی که به عنوان اقلیت مطرح هستند، تفاوتی وجود داشته باشد؛ ترک، ترکمن، لر، بلوچ و عرب همه برابرند، ما دولت فارس، دولت ترک و دولت عرب نداریم بلکه دولت ایران داریم؛ نظام واحدی به نام جمهوری اسلامی داریم و زیر چتر دولت جمهوری اسلامی ایران و یک ولی امر و ولایت فقیه و قانون هستیم.
زیر چتر پرافتخار ایرانیت و نظام جمهوری اسلامی قرار داریم و افتخار می‌کنیم ستون خیمه این انقلاب ولایت فقیه است
اما سخنان مهم دکتر روحانی بویژه بخش فوق از اظهارات ایشان در اکثر رسانه های غربی فارسی زبان از جمله صدای آمریکا، رادیو کوچه، رادیو فرانسه، دویچه وله، روز آنلاین، خودنویس، جرس و... به طور کامل سانسور و بایکوت خبری شد.
سایت بی بی سی فارسی وابسته به دولت انگلیس، که همواره تلاش می کند از یک سو خود را رسانه ای کاملا بی طرف معرفی نماید و از سوی دیگر به گفته سردبیر بخش فارسی این شبکه باید "تازه ترین خبرها را در سریعترین وقت ممکن و به درست ترین شکل ممکن به دست مخاطبان برساند"، به سانسور و تحریف سخنان روز گذشته دکتر روحانی رو آورد.
سرانجام رستم دولت دهم
رستم قاسمی گفت :از انتهای دولت دهم تاکنون سمت هایی در مجموعه کابینه دولت جدید به من پیشنهاد شده اما فعالیت در این سمت ها را نپذیرفتم.
وی افزود: اینکه پیش از این عنوان شده بود قائم مقام وزیر جدید نفت شده ام یا خبرهایی انتشار یافته که در دیگر وزارتخانه ها مسئولیتی اجرایی را برعهده گرفته ام هیچ کدام صحت ندارد.
وزیر سابق نفت با اشاره به این مطلب که در حال حاضر هیچ سمت اجرایی در دولت جدید ندارم، گفت: تجربیات اجرایی و مدیریتی خود را در صورت درخواست، در اختیار مدیران نفتی و اجرایی دولت یازدهم قرار خواهم داد.
فشار به بدنه وزارت علوم برای پشتیبانی
انتخاب دکتر جعفر توفیقی به عنوان سرپرست وزرات علوم، تحقیقات و فناوری و مطرح کردن وی به عنوان یکی از گزینه های اصلی وزارت علوم کابینه حجت الاسلام حسن روحانی برای معرفی به مجلس در روزهای گذشته با واکنش های فراوانی همراه بوده است.
واکنش های منفی در خصوص فعالیت و نقش آفرینی پررنگ ایشان در فتنه 88 با انتشار فیلمی از سخنرانی توفیقی در جمع متحصنین دانشگاه تهران در حمایت از میرحسین موسوی و تأکید وی بر دروغ تقلب در انتخابات، تشدید شد و این امر احتمال موفقیت وی برای جلب اعتماد مجلسی ها را نیز کاهش داد.
حضور اتوبوسی همراهان و معاونین مسن و حاشیه دار جعفر توفیقی در روز معارفه وی در وزارت علوم از دیگر نقاط منفی این انتصاب بود که در تعارض آشکار با شعار حجت الاسلام حسن روحانی مبنی بر استفاده از نیروهای جوان و کارآمد و نیر بانوان در سطوح مدیریتی وزارتخانه ها می باشد که باز هم کارآمدی ایشان را برای سکانداری این وزراتخانه با سؤالات جدی روبرو ساخته است.
اکنون با توجه به تقویت ادله مخالفان معرفی توفیقی برای این وزراتخانه مهم و کلیدی، تلاش های گوناگونی برای بازگرداندن اعتماد نمایندگان مجلس در حال انجام می باشد که در همین خصوص شنیده ها از تلاش برخی از همراهان و حامیان جدیدالورود جعفر توفیقی برای تهیه طوماری از امضای کارکنان وزرات علوم در حمایت از ایشان حکایت دارد.
جمع آوری امضا از کارکنان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حمایت از جعفر توفیقی در حالی صورت می پذیرد که عدم امضای این طومار از سوی پرسنل به منزله قرارگرفتن در لیست سیاه احتمالی تلقی می گردد و این امر موجب وارد آمدن فشار شدید به مسؤولان و کارکنان این وزراتخانه و سردرگمی آنان گشته است.
پشت پرده حضور سلطان قابوس در تهران
بر اساس اخبار غیررسمی، پادشاه عمان در نظر دارد میان مسئولان ایرانی و مقامات آمریکایی برای حل و فصل اختلافات فی‌مابین میانجیگری کند.
هنوز معلوم نیست سلطان قابوس پیامی هم به همراه دارد یا نه و اینکه مسئولان ایرانی چه واکنشی در برابر اقدام پادشاه عمان نشان خواهند داد؟ ولی در سال‌های اخیر، دولت عمان در چند مورد میانجیگری‌هایی میان ایران و آمریکا داشته است.

پیش از این "ایران هسته ای" نوشته بود: «برخی گزارش های واصله نشان می دهد که در سطح غیررسمی و غیرنهادی، طراحی هایی برای سوءاستفاده از این سفر و احیای آنچه در عرف دیپلماتیک "کانال عمان" خوانده می شود، در حال انجام است. مطابق این گزارش ها، یک تیم خاص در حاشیه وزارت خارجه دولت آقای روحانی در پی آن است که عمان را به عنوان کانالی برای ارتباط مستقیم با امریکا فعال کند.
اطلاعات موجود نشان می دهد این امر به هیچ وجه با سطح بالای دولت و شخص رئیس جمهور هماهنگ نشده و این تیم خاص قصد دارد مسؤولان دولت را در مقابل عمل انجام شده قرار بدهد
منبع یادشده افزود: «عقیده این تیم این است که مذاکرات هسته ای ایران با گروه 1+5 حتما باید با مذاکره دوجانبه با امریکا همراه باشد و این در حالی است که مسأله مذاکره با امریکا جز در موارد خاص -که بنا به مورد، تصمیم گیری می شود- خط قرمز نظام بوده و رهبر معظم انقلاب اسلامی به صراحت تکلیف آن را روشن کرده اند.
علاوه بر این، کارشناسان عقیده دارند مذاکره مستقیم با امریکا درباره مسأله هسته ای، اساسا اکنون به نفع کشور هم نیست چرا که دولت امریکا اکنون ایران را در موضع ضعف تصور می کند
توهین صدا و سیما به خواننده معروف!
شبکه ی آموزش در برنامه ای تصاویری از سگ های ولگرد پخش کرد و بر روی آن قطعاتی از آلبوم سنتوری پخش می شد و صدای محسن چاووشی نیز بر روی این تصاویر همگان را بهت زده کرد. تصاویر که تمام شد منتظر عذرخواهی مجری برنامه بودم که به یکباره این مجری سیما در اخر سخنانش گفت: ” این سگ با صدای خشدارش ناله میکرد پیر شدم پیر تو ای جوانی ! ” این حرفها سهواً بیان شده یاشد یا عمداً ، توفیقی ندارد، چرا که شخصیت یک هنرمند را زیر سوال برده است.
این توهین ها به هنر و هنرمندان ایران زمین در رسانه ی ملی و آن هم در شبکه ای تحت نام ” آموزش ” به دور از اخلاق است. هنر ایران زمین بیشتر از این ها ارزش دارد که هر فردی در رسانه ای که برای تمامی ملت ایران است سخنانی را جاری کند که دل هنر دوستان ایران زمین را بشکاند. زیرا این رسانه متعلق به تمام مردم ایران است و نباید نظرات بی پایه و اساس یک مجری درجه چندم از چنین تریبونی پخش شود.

حمایت بی بی سی از عرفان حلقه
اخیرا سایت بی بی سی انگلیس در بخش نوبت شما، به انعکاس تجمع چند نفری طرفداران "محمدعلی طاهری" موسس "عرفان حلقه" پرداخت.
این تجمع بیست و چند نفری که در هامبورگ آلمان برگزار شد در حالی مورد عنایت سایت بی بی سی انگلیس قرار گرفت که تجمع کنندگان خواستار آزادی "طاهری" موسس فرقه حلقه کیهانی بودند، امری که بواسطه شاکیان خصوصی پرونده آقای طاهری به حکومت جمهوری اسلامی ارتباطی ندارد.
شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ماسک‌هایی از محمدعلی طاهری بر چهره زده بودند
انعکاس این نوع تصاویر و اخبار از سوی بی بی سی انگلیس که مدعی پوشش بی طرفانه اخبار برای جهانیان است تازگی ندارد، بی تفاوتی این بنگاه سخن پراکنی نسبت به"کشتار مسلمانان در میانمار و پاکستان" با بایکوت کردن یا در حاشیه قرار دادن این قبیل اخبار نشان دهنده سمت و سوی اخبار آنان می باشد، اما چگونه تجمع بیست و چند نفری برای موسس فرقه ای که به جرم اخاذی، تجاوز به عنف، جعل مدرک، سند و... دستگیر، محاکمه و در حال سپری کردن دوران حبس خود می باشد، از جمله اخبار این سایت می شود؟

نظرعجیب سران وهابی
جهان: علمای وهابی سعودی با ابراز خرسندی از سرنگونی محمد مرسی در مصر، گفته‌اند: اخوان المسلمین دشمن اهل تسنن و خارج از دین مبین اسلام است!

برخورد نامناسب پلیس قطر با تاجران ایرانی
قدس آنلاین: شماری از بازرگانان ایرانی که دریک سفر تجاری از طریق هواپیمایی قطر، قصد مراجعت به کشور را داشتند در ترانزیت فرودگاه بین‌المللی دوحه قطر با برخورد نامناسب پلیس این کشور مواجه شدند. این گروه تجاری با وجود داشتن «ووچرهتل» از طرف هواپیمایی قطر و توقف حدود ١٦ ساعت در فرودگاه به دلیل مخالفت پلیس مهاجرت، اجازه ورود به خاک قطر را نیافته و ١٦ ساعت در فرودگاه بین‌المللی دوحه سرگردان شدند.

اهانت به قرآن درعربستان سعودی
دانشکده ینبع که یکی از دانشکده های دانشگاه طیبه عربستان است و مردم شاهد رها شدن کتاب الهی در زباله دان ساختمان سابق آن بوده اند.
براساس این گزارش قرارداد اجاره دانشکده دخترانه ینبع پایان یافته و شرکت خدماتی مسئول نظافت ساختمان تعدادی قرآن در محل ریختن اشیاء مستعمل و زباله ها رها کرده است.
یکی از ساکنین شهر ینبع مرکز امر به معروف و نهی از منکر را از موضوع اهانت نظافتچیان به قرآن کریم مطلع کرد.

وخامت حال مشایی و انتقال او به بیمارستان ارتش
سایت نکات پرس (از رسانه های نزدیک به دولت سابق) از وخامت حال اسفندیار رحیم مشایی خبر داده است.
این منبع نوشته است: «مهندس اسفندیار رحیم مشائی با توجه به وخامت حال خود به یکی از بیمارستان های ارتش جهت معاینه مراجعه کرده است. طبق اخبار رسیده، قند خون وی در درجه 400 قرار داشته که این درجه از قند خون، خطرناک ارزیابی می شود
این سایت ادامه داده است: «نزدیکان مهندس مشایی خواستند تا جهت شفای تمامی بیماران خصوصا آقای مشایی حمدی قرائت شود
گفتنی است اسفندیار رحیم مشایی پس از پایان دوره ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد، با عنوان "رئیس دفتر رئیس جمهور سابق" مشغول به فعالیت است.

اقدام ضد ایرانی دادگاه تایلند
عصر ایران: دادگاه تایلند دو ایرانی را با اتهاماتی از جمله حمل و استفاه از مواد منفجره برای حمله به دیپلماتهای اسراییلی به حبس ابد و 15 سال زندان محکوم کرد.

تکذیب شنوداز منزل رحمانی فضلی
باشگاه خبرنگاران: یک منبع آگاه ضمن تکذیب خبر منتشر شده مبنی بر کشف دستگاه استراق سمع جاسازی شده در منزل دکتر رحمانی فضلی، وزیر کشور دولت یازدهم، گفت: این خبر از پایه بی اساس بوده است.

یک سال باید به دولت فرصت داد
ایسنا: حسن رسولی مشاور عارف در مورد برگزاری جلسه اول هیات دولت و مصوبات آن گفت: حداقل باید شش ماه تا یک سال به دولت فرصت داده شود و سپس کارنامه دولت مورد نقد منصفانه قرار گیرد..

ماراتن حجاریان و تاج زاده برای انکار تقلب
اخبار روز با اشاره به سخنان کسانی چون حجاریان که امکان وقوع تقلب در انتخابات را رد کرده‌اند، نوشت: اکنون تلاش مذبوحانه‌ای از سوی برخی اعضای حزب مشارکت برای رفع و رجوع سخنان حجاریان در جریان است. بازتاب داخلی و خارجی سخنان حجاریان چنان بود که حتی در میان خود اصلاح‌طلبان و از جمله جبهه مشارکت موجب تنش‌ها و نارضایتی‌هایی شده است. چنان که دو تن از اصلاح‌طلبان شکوری‌راد از جبهه مشارکت و یدالله اسلامی دبیرکل مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بلافاصله درصدد توجیه و ماستمالی سخنان وی برآمدند. آنها موضع حجاریان را شخصی و ناشی از علاقه وی به استفاده از واژگان جدید و میل به صریح و بی‌پرده سخن گفتن دانسته و اضافه کرده‌اند ای کاش گفتگو کننده، آن را با توجه به وضعیت فیزیکی و بی‌ارتباطی او با محافل اصلاح‌طلب بازتاب نمی‌داد و موجب این سوءتفاهمات نمی‌شد! آنها در این واکنش به جای درنگ بر واقعیت معطوف به دگردیسی که حجاریان بی‌پرده بیان کرده است، او را به ایرادگیری و تک‌روی متهم می‌کنند. و حال آن‌که وقتی خود صراحتا اظهار می‌دارند که برنامه روحانی صددرصد اصلاح‌طلبانه است و همه‌شان هم دارند در زیر بیرق اعتدال سینه می‌زنند، و حتی نسبت به سخنان روحانی در مجلس شورای اسلامی درباره اردوکشی خیابانی سال 88 دم برنمی‌آورند، چرا باید از سخنان حجاریان برآشفته شوند؟
اخبار روز معتقد است: تاج‌زاده و حجاریان در بیان این مواضع از همدیگر جلو می‌زنند. این مواضع نشان از استحاله کامل دارد و این در حالی است که چهره‌هایی چون پورمحمدی به کابینه راه یافته‌اند که نسبتی با شعارها و مواضع اصلاح‌طلبانه ندارند و درباره برخی عملکردها متهمند.

شوخی جالب رویانیان با دایی
محمد رویانیان و علی دایی پس از پایان تمرین عصر روز سه شنبه سرخپوشان عازم تالار وحدت شدند تا در مراسم سازمان صلح که قرار است در آن از علی دایی تجلیل شود حضور پیدا کنند.
نکته جالب اینکه رویانیان وقتی در مازراتی دایی نشست خطاب به او گفت که عجب ماشینی دارد و از سرمربی سرخپوشان خواست با این اتومبیل یک بوق بزند!
این موضوع با لبخند دایی همراه شد.

برخورد عجیب هواداران استقلال با رویانیان !
وقتی محمد رویانیان قصد داشت ورزشگاه آزادی را ترک کند هواداران استقلال که از پیروزی تیم خود خوشحال بودند برای وی کری خواندند و علیه پرسپولیس شعار دادند و عدد 4 را نشان می دادند.
رویانیان هم که می خندید به آنها گفت: باشه همدیگر را می‌بینیم.
اقدام عجیب سایت حامی قرمزها علیه استقلال!
محسن ترکی یکی از داوران نسبتا جنجالی فوتبال محسوب می شود که قضاوت هایش با انتقادهای فراوانی مواجه شده است.وی در لیگ امسال به خاطر شرکت نکردن در تست های اولیه مجوز قضاوت نگرفت اما با حل این مشکل و انجام تست قرار است بار دیگر قضاوت در لیگ برتر را از سر بگیرد.
سایت آناج که به پوشش اخبار شمال غرب می پردازد و از حامیان تیم های تبریزی در لیگ برتر محسوب می شود در این خصوص مطلبی منتشر و علنا ترکی را به حمایت از استقلال متهم کرد که جای تعجب دارد.
افشاگری رویانیان درباره ریخت‌وپاش های میلیاردی استقلال!
در پی مصاحبه رویانیان مبنی بر اینکه مدیرعامل پرسپولیس رسما خواستار بازگشت دادکان به ورزش شد و اعلام کرد که دوست دارد از دوستان دادکان باشد، رویانیان در گفت‌وگو با یکی از نزدیکان دادکان وقتی می‌شنود که انتقاد رییس سابق فدراسیون فوتبال از او به این موضوع مربوط می‌شده که به بازیکنان پول زیاد داده است، توضیحاتی را ارائه کرد.
رویانیان توضیح داد: «وقتی استقلال به آندو تیموریان یک میلیارد و 700میلیون، به ساموئل یک میلیارد و 750میلیون می‌دهد و تراکتور به کریم انصاری‌فرد یک میلیارد و 200میلیون تومان و به علی کریمی یک میلیارد و 100میلیون تومان پرداخت می‌کند، من چه کار باید بکنم؟ دیگر مثل زمان قدیم نیست که بازیکن به عشق پیراهن بیاید پرسپولیس...»
این صحبت‌ها درنهایت به قرار جلسه‌ای برای آشتی‌کنان سردار و دکتر منجر شد که گفته می‌شود این قرار به زودی عملی می‌شود.

زمان انتشار گزارش جدید آژانس
ایران هسته ای: منابع دیپلماتیک خبردادند تازه ترین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره برنامه هسته‌ای ایران این هفته منتشر می‌شود.

دیگر چیزی نمی‌گویم!
فارس: عباسعلی کدخدایی - سخنگوی سابق شورای نگهبان - درباره جزییات دیدار احمدی‌نژاد و آیت‌ا... جنتی گفت: دیگر از این مساله چیزی نمی‌گویم و صحبت خاص دیگری ندارم.

شهادت دومین مستندساز ایرانی
العالم: تروریست‌های تکفیری جبهه النصره در سوریه اسماعیل حیدری‌ دومین مستندساز ایرانی را به شهادت رساندند.

.
سرقت میلیاردی سارقان حرفه‌ای از ایرانسل‌!
سرهنگ نورالله ملکی گفت: در پی کسب خبری مبنی بر فعالیت افرادی در فروش تجهیزات مخابراتی شرکت ایرانسل، موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.
وی تصریح کرد: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی پس از شناسایی متهمان، آنان را مورد تعقیب و مراقبت قرار دادند.
فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر اظهار داشت: متهمان به نام‌های «س ـ ی» 30 ساله و «ع ـ ج» 37 ساله به قصد فروش و تحویل وسایل مسروقه در یکی از مناطق این شهر با افراد مالخر قرار ملاقات گذاشته بودند، از سوی ماموران شناسایی و دستگیر شدند.
ملکی افزود: متهمان در تحقیقات و بازجوئی‌های فنی پلیس اعتراف به سرقت تجهیزات شرکت مخابرات ایرانسل با همدستی فردی دیگر به نام «ج ـ ت» کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر افزود: ماموران در ادامه متهم اصلی این پرونده را شناسائی و دستگیر کردند.
وی عنوان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان مقادیر زیادی تجهیزات مخابراتی شامل 18 باطری، دو آنتن دکل ایرانسل، رادیوهای مخابراتی اریکسون، پاور زیمنس، تی آر ایکس زیمنس، کانکتور و دیگر تجهیزات نصب دکل‌های ایرانسل به ارزش تقریبی 300 میلیون تومان را کشف و ضبط شد.

اخبار كوتاه:

*«محمد‌‌رضا عارف» که برخلاف میل باطنی‌اش به درخواست بزرگان اصلاحات و کارگزاران از صحنه رقابت‌های انتخاباتی کناره‌گیری کرد و پس از انتخابات نیز با عدم تمایل همکاری رئیس‌جمهور با خود روبه‌رو شد، این روزها پیگیر تأسیس حزب فراگیر در جبهه اصلاحات است. این در حالی است که جمعی از سران اصلاحات از جمله سیدمحمد خاتمی در جلسه اصلاح‌طلبان که به‌تازگی برگزار شده است، با اعتراض به عارف مبنی بر دنبال کردن سیاست جذب و هضم اصلاحات در حزب فراگیر، عارف را به سودای ریاست اصلاحات متهم کرده‌اند.

* به دستور حسن روحانی «اتاق فکر مذاکرات هسته‌ای» به ریاست محمدجواد ظریف و با حضور غلامعلی خوشرو، امیرحسین زمانی‌نیا، سیروس ناصری، حسین موسویان، محمود سریع‌القلم، علی‌اکبر صالحی و ناصر هادیان تشکیل شده است. احتمال پیوستن اعضای دیگر به این جلسه مشورتی وجود دارد.

* برخی چهره‌ها و جریان‌های روشنفکری که سال گذشته از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌سازان مستقل «افق نو» به‌شدت احساس نگرانی کرده بودند، امسال با روی کار آمدن دولت جدید سعی دارند مانع برگزاری این جشنواره شوند. حضور فیلم‌سازان مستقل ضدصهیونیست و چهره‌های منتقد فرهنگ سرمایه‌داری و لیبرالیسم همراه با 420 فیلم از کشورهایی چون آمریکا، فرانسه، کانادا، دانمارک و... این جشنواره را در کانون توجهات قرار داده است. گفته می‌شود در جشنواره امسال تنها از کشور آمریکا پنجاه فیلم‌ساز منتقد حضور دارند. این جشنواره از 12 تا 15 شهریورماه در تهران برگزار می‌شود.

* «آنونتی مکین» نامزد حزب راست افراطی در منطقه کوئینزلند (استرالیا) در مبارزات انتخاباتی در تبلیغات ضداسلامی خود به طرفدارانش وعده تخریب مساجد این کشور را داده است! این سخنان باعث ایجاد خشم عمومی بین مردم مسلمان و غیرمسلمان استرالیا شد و مردم این کشور در ایالات مختلف به این اقدام واکنش نشان دادند.

* درپی جدی شدن گزینه دولت برای استانداری البرز، مخالفت‌ها برای حضور وی در این استان در حال افزایش است .گفته می‌شود «الف - ر» برای حضور در استانداری البرز گزینه جدی دولت به‌شمار می‌رود .وی که سابقه یک دوره نمایندگی مجلس در استان یزد و فرمانداری در استان قزوین را در پرونده خود دارد، به پیشنهاد خود خواستار سمت استانداری اصفهان بود؛ اما با درخواست او مخالفت شد. گفتنی است وی‌مدتی به‌عنوان فرماندار یکی از شهرهای استان قزوین منصوب شد؛ اما تخلفات وی باعث برکناری او از این سمت شد و در دولت دهم به اتهام همین تخلفات از سمت‌های دولتی کنار گذاشته شده بود.

* معاون اول رئیس‌جمهور روز گذشته در مراسم دیدار وزیر ارشاد با اهالی فرهنگ و هنر، به‌اشتباه در صحبت‌هایش به جای نام بردن از دولت روحانی از دولت خاتمی نام برد! و گفت: «گفتمانی که در دولت آقای خاتمی شکل گرفت، با عنوان «تدبیر و امید»(!) دو مولفه اصلی داشت که با شاخصه مختلفی شناخته می‌شدند. اینها پارامترهایی هستند که دولت آقای خاتمی نیز باید به آن‌ها بپردازد.» در این هنگام، حاضران در مراسم با تشویق جهانگیری، اسم دکتر روحانی را به زبان آوردند و اشتباه جهانگیری را به او متذکر شدند که معاون اول رئیس‌جمهور در واکنش گفت: هشت سال کار در دولت آقای خاتمی و هشت‌سال اخیر که در کنارشان بودم، سبب بروز این اشتباهات می‌شود!

*به دستور حسن روحانی " اتاق فکر مذاکرات هسته‌ای" به ریاست محمدجواد ظریف و با حضور غلامعلی خوشرو، امیرحسین زمانی‌نیا، سیروس ناصری، حسین موسویان، محمود سریع‌القلم، علی‌اکبر صالحی و ناصر هادیان تشکیل شده است. احتمال پیوستن اعضای دیگر به این جلسه مشورتی وجود دارد.

*پس از کسب رأی اعتماد نعمت‌زاده از مجلس در روز پنجشنبه، فردای آن روز وی جلسه معاونین را با حضور معاونین در محل وزارتخانه برگزار کرد که مهم‌ترین مباحث آن جلسه درباره وضعیت تولید و ذخایر کالاهایی چون گندم، برنج، خوراک دام، روغن، گوشت، سیمان و وضعیت خودرو بود. این جلسات تا ساعت 10 شب به درازا کشیده شد تا به تعبیر یکی از معاونان، وزیر گربه را در حجله کشت.

*شنیده‌ایم دکتر علی لاریجانی با ارسال نامه‌ای به حسن روحانی نسبت به سخنان اکبر ترکان که نمایندگان مخالف برخی وزرای پیشنهادی را تهدید کرده بود که مردم در دوره بعد به آنها رأی نخواهند داد، اعتراض کرده است. به گفته برخی نمایندگان، سخنان ترکان مسیر تعامل میان دولت و مجلس را سخت و دشوار کرد.

*برخی چهره‌ها و جریان‌های روشنفکری که سال گذشته از برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم‌سازان مستقل "افق نو" به‌شدت احساس نگرانی کرده بودند، امسال با روی کار آمدن دولت جدید سعی دارند مانع برگزاری این جشنواره شوند. حضور فیلم‌سازان مستقل ضد صهیونیست و چهره‌های منتقد فرهنگ سرمایه‌داری و لیبرالیسم همراه با 420 فیلم از کشورهایی چون آمریکا، فرانسه، کانادا، دانمارک و... این جشنواره را در کانون توجهات قرار داده است. شنیده‌ایم در جشنواره امسال تنها از کشور آمریکا 50 فیلمساز منتقد حضور دارند. این جشنواره از 12 تا 15 شهریورماه در تهران برگزار می‌شود.

*
شنیده‌ایم پنج تن از اعضای شورای شهر مشهد امروز شنبه به تهران آمده‌اند تا با آقایان نیکزاد، بختیاری و سعید جلیلی برای تصدی مسؤولیت شهرداری مشهد وارد مذاکره شوند.

*
برخی مشاوران حجت‌الاسلام روحانی به وی پیشنهاد داده‌اند همه شکایت‌هایی که دولت نهم و دهم و دستگاه‌های تابعه از رسانه‌ها داشته از قوه قضائیه باز پس گرفته شود. گفته می‌شود تعداد شکایت‌های دولت احمدی‌نژاد از رسانه‌های مکتوب، خبرگزاری‌ها و سایت‌ها از مرز چند هزار پرونده می‌گذرد.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: